Keresés

Részletes keresés

JAMIE222 Creative Commons License 5 perce 0 0 508137

Ez egy szimpla kikerülős dolognak tűnik a mondeós részéről, csak nem jött össze neki.....kijöttek elé, cseszett fékezni, azt hitte, hogy megoldja, így sikerült neki.

Előzmény: tcaoe (508135)
V.Gy. Creative Commons License 1,5 órája 0 0 508136
tcaoe Creative Commons License 22 órája 0 1 508135

Ja, gyorsan is jön, ezt nem vitatom.

A visszatérés szerintem már nem megmutatás, már a kitérésnél látszik, hogy az nehezen fogja kiadni, a visszatérés inkább ösztönös.

Előzmény: Degeczi (508134)
Degeczi Creative Commons License 25 órája 0 1 508134

OK, de miért ment volna bele a bordóba? Mert a külső sávban jóval gyorsabban haladt, mint a középső vagy a belsőben közlekedők... szóval ha nem is autópálya-tempóban, de hogy a 70-nél lényegesen gyorsabban, az biztos (ugye a memkártya sem azért repedt el, mert esetleg tempót is rögzített a dashcam, és persze a külső sávba sem azért tért volna vissza, h megmutassa az elé kihajtónak?)

Előzmény: tcaoe (508120)
t.lantos Creative Commons License 26 órája 0 0 508133

Na azert :)

Csak emberunk ezt irta, hogy egyszercsak gyorsult. Mondjuk ha igy rangatja a kormanyt, benne van, hogy lepadlozta a gazpedalt.

Amugy jo massziv az az oszlop, meg se rezdul.

Előzmény: tcaoe (508131)
tcaoe Creative Commons License 26 órája 0 0 508132

Amúgy ha így nézzük, van a rendszerben egy adott energia. Ami mondjuk elég a gyorsításra. Ezzel szemben hat egy másik, ami nagyobb, mint ez az első, meg ellentétes irányú, így lassít. Aztán ez az utóbbi megszűnik.

Előzmény: t.lantos (508130)
tcaoe Creative Commons License 26 órája 0 0 508131

Mármint nem gyorsulni fog, hanem kevésbé lassul, amit gyorsulásnak érzékelsz. Mint amikor jégen lassul egy darabig, aztán megáll a kerék, és hirtelen nagyon közel lesz, ami addig egészen messze volt.

De nem vesz ez lendületet egyébként, csak szembe jön 50 métert, oldalirányban meg megy 12 métert (nagyon kb.). Azt természetesen marha gyorsan megteszi.

Előzmény: tcaoe (508129)
t.lantos Creative Commons License 26 órája 0 0 508130

Ezt vegyuk at megegyszer.

Van surlodas (meg legellenallas, de ebbe ne menjunk bele), lassul.

Megszunik a surlodas. Ceteris paribus onnantol nem lassul. De mitol gyorsulna?

A rendszerbe nem viszel bele energiat.

Előzmény: tcaoe (508129)
tcaoe Creative Commons License 26 órája 0 0 508129

Fog, ha megszűnik vagy csökken a súrlódás.

Előzmény: t.lantos (508127)
t.lantos Creative Commons License 26 órája 0 0 508128

Amikor kijon a furgon, boven latszik, hogy tokures az ut.

Előzmény: Jahno (508126)
t.lantos Creative Commons License 26 órája 0 0 508127

Aztan az auto, az kinyujtotta a labat? :)

Csuszik 4 kereken, surlodas van, vagyis fogy a mozgasi energia. Az tobblet nergiabefektetes nelkul (ertsd gazra lep) gyorsulni nem fog.

Maximul a sebesseg iranya valtozik.

Előzmény: Jahno (508125)
Jahno Creative Commons License 26 órája 0 0 508126

Viszont arra alkalmas, hogy megmutatta, ott nyomta a féket. Itt a furgonnál simán beszopod, hogy nem látod a szembesávot, kikerülnéd és akkor jönnek szembe akit telibeversz. Utólag mindig könnyű okoskodni, ott oldalról jön valaki, vagy csak közben egy parkoló autó elindul aztán hoppmiapicsa.

Előzmény: t.lantos (508124)
Jahno Creative Commons License 26 órája 0 0 508125

"nnak a fizikajat meg nem ertem, hogy egyszercsak lenduletet vesz."

Változik a tengely az pont elég bír lenni, mint mikor jégtáncos kinyújtja a lábát meg vissza ahhoz hasonló. Vagy csak oldalára dőlés közben érzéki csalódás...

Előzmény: t.lantos (508118)
t.lantos Creative Commons License 26 órája 0 0 508124

"mondjuk az is beszédes, hogy mindenki szépen megállt és senki nem ment bele a másikba mögötte."

Erre gondoltam en is mellesleg. Es az ember sem jott eszetlen tempoval.

De ha lejjebb gorgetunk, nemreg szinten kijottek eli, akkor meg telibeverte. Szoval eleg alkalmatlannak tunik.

Előzmény: twohandedtweener_ (508122)
twohandedtweener_ Creative Commons License 26 órája 0 0 508123

csúnya vagyok, de nagyon érdekelne nő volt e, aki elhajtott ............

twohandedtweener_ Creative Commons License 26 órája 0 0 508122

20 éves 3-as mondeo-ban?

pedig elsőre azt hittem, hogy gyönyörűen kikerüli, de nagyon túlrángatta a kormányt.

mondjuk az is beszédes, hogy mindenki szépen megállt és senki nem ment bele a másikba mögötte.

Előzmény: exhighand (508117)
tcaoe Creative Commons License 26 órája 0 0 508121

És közben fordított a kormányon kétszer annyit mint kellett volna. Mert ami tényleg tisztán látszik, az a kerék elfordulása. Az autó billenése teljesen normális.

Ezt egy menetstabilizáló rendes gumikkal pont meg tudta volna fogni. De ebben valószínűleg nincs is, ezekbe még elég drága opció volt.

tcaoe Creative Commons License 27 órája 0 0 508120

Nem tudom, egy fékezés elég lett-e volna. Mondjuk ha áttérés után fékez, hogy ne menjen bele a bordóba (mert annak eleve volt rendes sebessége), az talán, de azt tényleg olyan, hogy vagy meg tudja csinálni az ember hirtelen, vagy nem.

Amúgy mintha fékezne, már eleve is, csak mivel előtte éppen gyorsított (ha a feketéhez képest nézed, látszik), az már kevés.

Előzmény: Jahno (508116)
t.lantos Creative Commons License 27 órája 0 0 508119

Meg abba se vagyok biztos, hogy abban az oreg mondaoban egyaltalan volt. Nem ordogtol valo az.

t.lantos Creative Commons License 27 órája 0 1 508118

"    Amikor az autó kijött elém, ami a reakcióidőm késleltette, hogy a fékezés közben én nem voltam biztos abban, hogy ez elég lesz az ütközés elkerüléséhez ezért csak az utolsó pillanatban született meg a döntés hogy kitérek.

Rövid idő alatt tekertem aránytalanul nagy mértékben a kormányon, aminek következtében már az első balra kormányzásnál elvesztettem az autó fellett a biztos irányítást.

Ekkor megijedtem és hasonló kormánymozdulattal próbáltam korrigálni visszahúzva jobbra az autót.

A külső sávba én nem visszatértem a másik autó elé hanem túlkormányoztam az autót és ha a másik autó hamarabb felgyorsít és abban a pillanatban ott van akkor esélyes, hogy ütköztünk volna.

A második kormánymozdulatnál már oldalirányban csúszni kezdett az autó illetve hatalmas lendületet vett. A harmadik kormányzásnál balra irányba próbáltam ellenkormányozni, hogy ne menjek neki az útszéli korlátnak amit sikeresen el is kerültem viszont itt a súlypontja teljesen átkerült előre és végleg elvesztettem az irányítást az autó fellett."

Kb. mintha nem is fekezett volna, csak elkezdte rangatni a kormanyt eszetlenul. Annak a fizikajat meg nem ertem, hogy egyszercsak lenduletet vesz. Mitol?

Előzmény: Jahno (508116)
exhighand Creative Commons License 27 órája -2 0 508117

Ezt sajnos a menetstabilizátor elektronika csinálta. Tisztán látszik a billenésből, hogy befékezte a jobb hátsó kereket, azután meg a bal hátsót. Én mindig kikapcsolom.

Előzmény: t.lantos (508115)
Jahno Creative Commons License 27 órája 0 1 508116

Ránézésre egy alapos fékezés helyett a kormánnyal kapkodott... Aztán lehet csak innen vagyok okoskatörp.

Előzmény: t.lantos (508115)
t.lantos Creative Commons License 27 órája 0 1 508115
Előzmény: t.lantos (508114)
t.lantos Creative Commons License 27 órája 0 0 508114

https://www.origo.hu/auto/20210414-kikanyarodtak-egy-auto-ele-az-arpad-hidon-hatborzongato-amit-ezutan-felvett-a-terfigyelo-video.html

Nezem, nezem, de azon kivul, hogy az okozo kapja be, nem ertem, hogy miert lett belole ez.

t.lantos Creative Commons License 2 napja 0 0 508113

https://index.hu/kulfold/2021/04/12/tragedia-baleset-nemetorszag-bajororszag-bmw/

Heten egy bmw-ben. Gratulalok.

De ha elolvassuk a nemet cikket, akkor kiderul, hogy az exportrendszam egy mercire szolt. Ujrahasznositjak ezek szerint, amig ervenyes. Ugyes, mondana Kohn bacsi.

twohandedtweener_ Creative Commons License 2 napja 0 1 508112
még.mindig.én Creative Commons License 6 napja 0 0 508111

En nyugodt vagyok tako teso. :)))

Előzmény: tcaoe (508110)
tcaoe Creative Commons License 6 napja -1 0 508110

Miről csináltál videót?

Kirohantál, addigra az ült a volán mögé, aki akart.

Örülj, hogy ha nem mondja azt, hogy meg akartátok erőszakolni a rendőrökkel, aztán bekényszerítettétek egy autóba.

Te tudsz a legjobban ilyen szar meséket kitalálni, szóval kezdhetsz aggódni.

Előzmény: még.mindig.én (508107)
Jahno Creative Commons License 6 napja -1 0 508109

Volt itt már ilyen. Mondjuk videó nem volt, de mivel rendesebb baleset volt, kint jártak a rendőrök. Én semmin nem lepődök meg.

Előzmény: még.mindig.én (508107)
Jahno Creative Commons License 6 napja -1 0 508108

Oszt még bekapod, hogy nem adott rá előzetes engedélyt.

Előzmény: mzdude (508106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!