Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.02 0 0 29

Kapjál már magadhoz! Miből kapnánk fizetést, senki nem venne jegyet.

Igen! Némelyik ellenőr bunkó, de az én járataimon, MINDEN JÁRATON 3-5 JEGY NÉLKÜLI UTAST FOGNAK! És néha az utas , (akinek nincs jegye, bérlete,) bunkóbb, mint az ellenőr!

                                                           Egy járművezető

Előzmény: Borsalino (13)
Xanaduno1 Creative Commons License 2005.09.03 0 0 28
Xanaduno1 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 27

Elég szar lehet az a helyzet szerintem, hogyha valaki arra kényszerül, hogy ellenőrnek kelljen állnia!

Ugyanakkor szerintem a mai munkanélküli helyzetben nem az a ciki ha az embernek van egy akármilyen munkája amit megpróbál valahogy elvégezni( mégha emiatt népszerűtlen is) hanem a ciki az, ha nincs munka és nincs pénz kajára!!!

 

Amúgy van 2 ellenőr ismerősöm, és tőlük meg saját tapasztalatom alapján mondhatom, hogy az utasok közt is egyre hatványozottabban sok a patkányember!

Sok megérdemli, hogy meg is büntessék!

Viszont igaz az is, hogy sok ellenőr nem válogat, és azt bünteti meg akit tud, nem pedig azt aki meg is érdemli!

 

Amúgy őket is meg lehet sajna érteni, hiszen ha nincs meg a napi előirányzott fejkvóta akkor kirúgják őket!

(tehát ebben az a szomorú, hogy ha a BKV nem lenne ilyen pesszimista az utasokat illetően akkor nem hozhatna ilyen törvényt, ami eleve jogtalan, ugyanis amíg nem bizonyosodott be hogy csal az ember addig kötelező lenne jóhiszeműen állni a dologhoz, és jegyvizsgálni, nem pedig álindokokat keresni a bérlettel s jeggyel rendelkezők megbüntetésére)!

 

Szerintem a BKV- val van a fő baj, meg az emberekkel, azaz a rendszerrel!

Ha minden ember becsületes lenne, nem lenne szükség ellenőrökre!

A BKV pedig nem ingyenes szolgáltatás! Ha a boltban elveszel egy zsömlét annak is megvan az ára, azt is ki kell fizetni!

Mondjuk az is igaz, hogy mára a BKV is irreálisan drága lett, do de a népnek a kapitalizmus kellett, a szocializmus nem volt jó!!!

Amúgy jártam az USA-ban, ott ha jegy nélkül utazol, egy 150 kilós néger rendőr szétbassza a fejedet és utána kérdez!:-)))

 

 

Valamiből pedig végtére is meg kell élni, még ha nem is népszerű tőle az ember!

Ha ennek a társadalomnak ellenőrökre van szüksége akkor megtalálja rá a vállalkozó személyeket.

 

 

 

 

 

 

 

lmgs Creative Commons License 2004.11.15 0 0 26

Kicsit OFF: A bérletszelvény vagy a jegy helyettesíti a nyugtát amikor megveszem? Én semmit (pénztárblokk, nyugta) sem szoktam kapni amikor megveszem. A BKV adócsal??? Automatából vásárolt jegy? Parkolóautomatából vett jegyre utólag levélben kapok ÁFA-s számlát.

 

Ért ehhez valaki?

toto92 Creative Commons License 2004.08.05 0 0 24
ezek után nem is csodálkozom, hogy bliccelnek emberek.
Peti817172M Creative Commons License 2004.07.10 0 0 23
Ebből az a tanulság, hogy nem szabad 30 és többször 30 napos bérletet venni, csak havit, vagy évit, emire nem tollal van ráírva az érvényesség :)
Cyberware Creative Commons License 2004.07.01 0 0 22

Azért 3-4 szót még a BKV ellenőrök is tudnak...

 

A kallerek "külföldi" nyelvtanfolyamának tematikája tapasztalataim szerint a következőképpen épülhet fel:

1. lecke: "tikettkontroll!"

2. lecke: "bilét!"

3. lecke: "Ha nem adsz pászportot te szemét g***, akkor policáj!"

Előzmény: gombfoci (9)
81713 Creative Commons License 2000.06.16 0 0 21
Üdv Mindenkinek!

Ez az okirati dolog érdekes. Az utóbbi fél órában keresgéltem mindenfelé, de sehogyan sem találtam rá arra, hogy mitől lenn okirat BKV bérlet?

Közokirat nyilvánvalóan nem lehet, a magánokirathoz szükséges alaki és tartalmi kellékekkel viszont nem rendelkezik.

Hmmm.....

10telettel:
A Dagotta

Fáradt Vándor Creative Commons License 2000.06.16 0 0 19
MÚltkor a 836-os kezdett szórakozni velem, hogy hamis a bérletem... még szerencsa hogy épp akkor vettem, így az orra alá tudtam dörzsölni a kp. számlát, amire rá van vezetve a bérletszelvény száma...

Sunyi egy banda mi? :)

Előzmény: polgarka (-)
MrPete Creative Commons License 2000.05.05 0 0 18
mocskos banda az egesz, 723-as szam megjegyezve, mert en direkt szeretek ellenorokkel targyalni... ;)
Turai Suttyó Creative Commons License 2000.05.05 0 0 17
Ma délben a hetesen egy nő fél órán át üvöltözött az ellenőrrel, mert állítólag 3 jegyet tépett be a blokkján

az is szép

bár attól még ki lehet lyulasztani, nem?

hóember Creative Commons License 2000.05.05 0 0 16
a sok negatívum között egy + is: egyik reggel vittem a hógyereket iskolába, első elemista, éves bérletet vettem neki, hogy ne álljak havonta sorba, jön az ellenőr: kölyök nyakig bemászik az iskolás táskába és vigyorogva bemutatná. Ellenőr nem ér rá. Leszúrtam, hogy így nem lehet gyereket nevelni, stb. Két nap múlva, a fél nyolcas busznál u.a. az ellenőr, talpig izgalom: "fiatalúr, kérem a bérletet!". Kölyök örül, bemutatja, ellenőr büszke magára. És tőlem meg bocsánatot kért!!!!!!!!!!!!!!!!

A poén az az egészben, hogy röhögve elmesélte a főnökének, hogy mi történt, az meg utasította, hogy keresse meg azt a gyereket és nézze meg a bérletét.

Én nagyon elégedett voltam:-oOOO)

hóMbR

ZedIzDead Creative Commons License 2000.05.05 0 0 15
Csokis, köszi az infót, így (sajnos) már más a helyzet.

A külföldiekre való specializálódás abszolút igaz. Szerintem az az oka, hogy ők valszleg úgyse fogják felkeresni a BKV felsőbb szerveit reklamálás céljából, meg nyilván nem érzik magukat otthon, tehát bármit be lehet adni nekik. Pl. van egy külföldi ismerősöm, aki már 10 éve Magyarországon él, negyon jól tud magyarul, de természetesen az akcentusából lehet tudni, hogy külföldi. A szentendrei HÉV-en történt vele a következő: Szentendrére utazott, jött a kaller. A szabályok szerint vehetsz tőle kiegészítő jegyet, amivel átlépheted Bp. közig. határát. Ő ezt kérte is, ki is fizette, jegyet viszont nem kapott (azaz a kaller zsebre a dolgozott). Igen ám, de a szentendrei végállomáson "ellenőrök dolgoztak", akik természetesen nem hitték el, hogy fizetett. Két magyar srác, aki a közelében utazott, igazolta, hogy LÁTTÁK, amikor kifizette a jegyet, ennek ellenére megbüntették, és ŐT büntették meg, nem a kallert. Ez egyszerűen arcpirító és felháborító. Én is mindig az országimidzsre gondolok ilyenkor. Talán itt kéne kezdeni, és nem a reklámügynökségeknél meg a jelmondatnál. Ha pl. egy olimpiai bajnoki cím a nemzet büszkesége, ez legalább ugyanannyira a nemzet szégyene.

[ZedIzDead]

Halászkirály Creative Commons License 2000.05.05 0 0 14
Az ellenőrséghez pofa kell. Meg alacsony IQ.
Te vagy én miért nem vagyunk ellenőrök? (Megfejtés: mert nem vagyunk kisebbségiek, nem vagyunk élhetetlenek, van némi iskolai végzettségünk, vannak sikerélményeink az életben.)
Az ellenőröket elzavarnám szenet lapátolni. Ja, hogy ott keményen dolgozni kell?
Borsalino Creative Commons License 2000.05.05 0 0 13
Szerintem igazan eljatszhatnank a regi nyuszikas viccet veluk:

Ha a legkozelebb szembejovo ellenor a 723-as akkor azert verjuk meg ha nem o az akkor meg azert
:-)
Udv Borsalino

Jon Creative Commons License 2000.05.05 0 0 12
Lassuk be, ellenornek olyan megy akit mashova nem vesznek fel. Igy az utasokon kompenzalhatja az amugy jogos kissebsegi erzeset.

Sopredek patkanycsotany mind.

J.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.05 0 0 11
Spec. abban igazuk van.
Előzmény: illus (10)
illus Creative Commons License 2000.05.05 0 0 10
Én úgy szoktam kezdeni, ha meg akarja fogni, hogy elteszem és közlöm vele, hogy azt fogdossa, ami a két lába között van.

Nem hivatalos közeg, semmilyen joga nincs elvenni, még a személyidet sem kérheti el.
Hívjon rendőrt, az elkérheti a személyidet, viszont nem mondhatja meg az ellenőrnek. §:-))))))

Engem azzal szoktak cseszteteni, hogy nincs beírva a bérletem sorszáma a szelvénybe.

Előzmény: bakibebi (8)
gombfoci Creative Commons License 2000.05.05 0 0 9
Scao

A Bosnyák téren a BKV "Központban" van az ellenőrök "főhadiszállása", ahol ott tanyázik a főnöknőjük is. Minden reggel onnan indulnak, és gondolom oda is térnek vissza.
Én már voltam ott reklamálni egy osztrák ismerősömmel, onnan tudom (igaz, ez két éve volt).
Szóval akkor behivatták az ellenőröket is, és "szembesítés" volt, sztori mindkét oldalról elmesélve, stb, stb.
Amikor azt kérdeztem tőlük, hogy legalább 3-4 szót angolul miért nem tanítanak meg a Deák térre kiállított "külföldiekre specializálódozz osztagra", arra az volt a válasz, hogy amikor ő (az ellenőrök főnöke" külföldön járt, ott se beszéltek hozzá angolul. Tartok tőle kár is lett volna...)

Szóval kedves polgárka hívd fel a BKV-t és menj be a Bosnyák téri irodába reklamálni...

Üdv Gf

bakibebi Creative Commons License 2000.05.05 0 0 8
Sziasztok,

Hasonlo tortent mar velem is.
Nekem a jegytombomet nem akarta visszaadni az ellenor, mert nem volt a buszon jo lyukasztokeszulek es igy nem lehetett lyukasztani....
jo idombe telt mire visszaadta....

Holgyeim es uraim, nem tudom mi a teendo ilyenkor...

bakibebi

KÁGÉ Creative Commons License 2000.05.05 0 0 7
A külföldiekre tényleg rászálltak. Valamelyik nap tolmácsoltam egy CEU-s lányak, akivel minősíthetelen hangon ordibált egy ellenőr, persze magyarul, amit ő nem értett. A következőt követte el a galád külföldi: volt bérlete, de nem volt diákigazolványa. Volt viszont egy magyar nyelvű igazolása az egyetemtől, hogy az illető ott tanul, és még nem készült el a diákigazolványa. Az ellenőr azt kifogásolta, hogy az igazolás szeptemberben készült, és szerinte ez csak egy hónapig érvényes (ez úgy decemberben volt). Mondtam neki, hogy ha valaki szeptemberben egyetemista, akkor decemberben is az, mert közben nincs vizsgaidőszak, amin elvérezhetne, de ez őt nem érdekelte, velem is üvöltözni kezdett. Végül otthagytam szegény lányt, gondolom legombolta róla a bírságot... Országimidzs rulez!
illus Creative Commons License 2000.05.05 0 0 6
LÁtom elég mélyen érintett a dolog, hiszen csak most ért le §:-)))))
Előzmény: polgarka (-)
Yv Creative Commons License 2000.05.05 0 0 5
:(

Tegnap a Vörösmarty téren szálltam le a földalattiról. Mostanában megjelentek ott az ellenőrök. Siettem angol órára, de természetesen megállítottak. (Hátizsákkommal akár túristának is kinézhettem). Ahogy leállított elkáromkodtam magam: "A francba!" Na ezzel jól elvesztettem az érdeklődés legkisebb jelét is. De azért előhalásztam a bérletet és felmutattam. Akkor már két igazi túristához fordult az ellenőr és angolul mondta, hogy "The ticket". (persze please nélkül). Futólag ránézett a bérletemre "köszönöm", és mehettem tovább. Aztán észrevettem, hogy a MÁV bérletemet mutattam fel!! Megszokás, a vonaton mindig kérik. Ez nem tünt fel Neki, merthogy nem voltam külföldi, volt bérletem, nem tudott megbüntetni?

Csokis Creative Commons License 2000.05.05 0 0 4
>Az is egy érdekes színfolt, hogy milyen alapon vesznek el tőled bármit is, főleg úgy, hogy csak "alapos gyanú" van.
A berletet esa berletszelvenyt joga van bevonni, ha fennall a hamisitas gyanuja. Ezt elfogadod, amikor megveszed oket, mivel benne van az utazasi feltetelekben, azaz a szerzodesben, amit kotsz veluk. Mindez a diakiazolvanyra nem vonatkozik. Termeszetesen az elvett berletrol elismerveny jar neked.
Előzmény: ZedIzDead (3)
ZedIzDead Creative Commons License 2000.05.05 0 0 3
Botrányos...ha ez vigasztal, együttérzek. Nemtom miért nem azokkal sz*rakodnak, akiknek (rendszeresen) nincs jegyük/bérletük, miért kell a böcsületes polgárokat piszkálni? És sajnos azt is gyanítom, hogy ha kétméteres vagy, kopasz és 50-es a bicepszed, akkor eszükbe se jut, hogy okirathamisítással rágalmazzanak meg. (Nem értek hozzá, de ezért elvileg akár perelhetnél is?) Az is egy érdekes színfolt, hogy milyen alapon vesznek el tőled bármit is, főleg úgy, hogy csak "alapos gyanú" van.
Eszembe jut egy ismerősöm, akit megállított a rendőr, megnézte a jogsiját, és aszonta, "okirathamisításért X ezer forintra bírságolom". Az ok: saját kezűleg írta be a vércsoportját. Kifizette, aztán megkérdezte, hogy nem lehetne-e inkább azt mondani, hogy "okirathamisítás alapos gyanúja miatt". A rendőr belement.

[ZedIzDead]

polgarka Creative Commons License 2000.05.05 0 0 2
Kaptam egy csekket, es nem irtam ala
vmi jegyzokonyvet, amit kitoltottek az okirathamisitasrol (?). A csekk a szokasos.
Ami rossz, hogy lenyultak a berletemet.
Advanced Lamer Creative Commons License 2000.05.05 0 0 1
Esetleg hívathattál volna velük rendőrt. Persze, ilyenkor mindig siet az ember, erre játszanak az aljasok. Mi lett a történet vége? Fizettél v megunták és elmentek?
Rsüni Creative Commons License 2000.05.04 0 0 0

Annyi itt a szám, hogy nem is tudom melyik helyére írjam a nullát.
:-)
Előzmény: polgarka (-)
polgarka Creative Commons License 2000.05.04 0 0 topiknyitó
Ket oraval ezelott a Deak teren a 723-as szamu ellenor elvette az egyebkent ervenyes berletemet, mondvan, en irtam at rajta a datumot. Odahivtam ket kolleginajat, de szerintuk is en hamisitottam, 30 000 Ft-os buntetessel, okirathamisitasert tett feljelentessel fenyegetoztek, ha nem fizetek 1300 Ft helyszini birsagot. MOndtam ,nem szoktam ellenort vesztegetni, mutassak meg a berletemet, amit egyebkent az elso perctol kezdve eldugtak elolem.
A berletet 5 napja vettem, mondtam is a 723-asnak, tudom, hogy konnyen ertekesitheti a kovetkezo sarkon.
Mivel lany vagyok, sirni tudtam volna, verekedni nem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!