Keresés

Részletes keresés

pipeppers Creative Commons License 2007.07.29 0 0 33

Én bocs, nem vettem észre, hogy Linuxos topk :)

Örültem, hogy találtam valamit :)

Előzmény: dj (31)
pipeppers Creative Commons License 2007.07.29 0 0 32

Micsoda???

Mekkora hely kell ennek? Nem túl nagy ez a program? :)

Előzmény: dj (29)
dj Creative Commons License 2007.07.29 0 0 31
Nem, ez Linux topik alapvetően :))) Most látom hogy wines programokat írtál :))) Bocs.
Előzmény: pipeppers (30)
pipeppers Creative Commons License 2007.07.29 0 0 30
XP alat is fut?
Előzmény: dj (29)
dj Creative Commons License 2007.07.29 0 0 29
A Cinelerra nem egyszerű de talán tudja amit szeretnél.
Előzmény: pipeppers (28)
pipeppers Creative Commons License 2007.07.29 0 0 28

Video Edit Magic Express

Pinnacle Studió

Windows Movie Maker

Virtual Dab

 

Ezekre emlékszem. A VDab-ot valójában nem tudtam kipróbálni, mert nem tudom berakni a videókat, illetve csak egyet-egyet, de nem jöttem rá, hogy mik azok, amiket be lehet rakni. Pedig sokan esküsznek erre a programra :)

Előzmény: dj (27)
dj Creative Commons License 2007.07.29 0 0 27
Miket próbáltál eddig?
Előzmény: pipeppers (26)
pipeppers Creative Commons License 2007.07.29 0 0 26

Sziasztok!

Szeretném, ha segítenétek.

Nekem egy vágóprogramra lenne szükségem, de nem találom azt (ha van egyáltalán), ami jó lenne. Olyan kéne, ami az én videomat nem rakja át más formátumba, vágás utan nem konvertálja át, olyan marad, amilyen volt és nem is tömöríti össze. Már kipróbáltam többet is, de mindegyik konvertált vagy tömörített esetleg mindkettőt.

trooper Creative Commons License 2001.06.11 0 0 25
trooper
Előzmény: sirkalmi (24)
sirkalmi Creative Commons License 2001.06.10 0 0 24
> mind az 5 linuxos topicod helyettesíthető már meglévővel.

tudodmit letrehozok egy szamitastechnika nevu topikot es akkor helyettesithetem az osszes topicot.
Mi a gaz az en topicommal?

Előzmény: trooper (20)
Jazz_Man Creative Commons License 2001.06.07 0 0 23
Bocs az előbb összekevertem a dolgokat. Szóval a Pingus a játék (Lemmings klón). Az Xpenguins az csak egy ilyen képernyő-kímélő szerűség (de attól még jó lehet).
Előzmény: Jazz_Man (22)
Jazz_Man Creative Commons License 2001.06.07 0 0 22
Sziasztok,
Én még ugyan nem próbáltam ki, de ez az XPenguins nevű játék nagyon aranyosnak tűnik, és király a grafikája.
_flat_line_ Creative Commons License 2001.06.06 0 0 21
Üdv!

Ha valaki esetleg szöveges böngészőre szorul, akkor szerintem a lynx helyett próbálkozzon a 'w3m'-mel. Nattttyon tutti kis jószág. Nemtomholvanfent, de maj'csakmegtaláljátok (ÉRDEMES!!)

Csááááá.....

trooper Creative Commons License 2001.06.05 0 0 20
ha figyelmesen megnézed a topic nyitása link felett van egy olyan, hogy keresés. na ha ezt használod, akkor találhatsz olyat, hogy Kedvenc és hasznos programok linuxra
trooper

ui.: mind az 5 linuxos topicod helyettesíthető már meglévővel.

Előzmény: sirkalmi (-)
gaboro Creative Commons License 2001.06.05 0 0 19
Hi,
Akkor kedvenc programjaim:
Felület:
KDE2.1.1

Segédprogramok:
GTKtalog
GTKLabelGen
GIMP
XMMS
StarOffice (nem igazán, csak nincs más)
pico (nem a legjobb, de lusta vagyok mást legtanulni)
less
tar, gzip, bzip2 :-)

Játékok:
Tuxracer
Quake 3
Freeciv
Kpat (a feleségemé)
Eric's Ultimate Solitaire (a feleségemé)

Üdv.
Gaboro

gaboro Creative Commons License 2001.06.05 0 0 18
Kivio
Én nem próbáltam, sajnos a koffice része, amely többi tagja elég bugos. De ettől még lehet, hogy pont ez a progi kiráj.
Üdv.
Gaboro
Előzmény: sirkalmi (16)
gaboro Creative Commons License 2001.06.05 0 0 17
KDiskcat vagy GTKtalog.
Én az utóbbit használom KDE alatt... mert jobb. A KDiskcat is elég jó, csak a fejlesztője (magyar) már rég nem adott ki újabb verziót, pedig kde2 alá is újra kellene fordítani.
Egyébként mindkét program korrekt, feldolgozza a leíró fájlokat, mp3 tageket, plug-inekkel bővíthetők, szóval kirájok. Stabilak, jól használhatók. Én ha CD-t írok vagy CHIP-CD-t kapok, akkor GTKTalog, majd a cdlabelgen GTK-s frontendje segítségével borítót is csinálok neki.
Egyébként minden említett program a sourceforge-on elérhető.
Üdv.
Gaboro
Előzmény: sirkalmi (14)
sirkalmi Creative Commons License 2001.06.04 0 0 16
Hi!

Tud valaki valami franko folyamatabra keszito progit?

Sir_Kalmi

sirkalmi Creative Commons License 2000.07.21 0 0 15
Hi ar314!

A wget-nek meg lehet-e mondani, hogy egy oldalt töltsön le képekkel, ill. egy konkrét képet töltsön le?

Konkret kepet egyszeru: netscape jobb oldali gomb copy image location valami ijesmi terminalba wget es kozepso egergomb aztan enter es mar lenn is van. en igy szoktam

Előzmény: ar314 (13)
sirkalmi Creative Commons License 2000.07.21 0 0 14
Hi All!

Windows alatt hasznaltam egy lemezkatalogizator programot (asszem Advanced Disk Catalogizator volt a neve) tudtok hasonlo programot X-re? Csak GPL erdekel.

udv.:
Sir_Kalmi

ar314 Creative Commons License 2000.07.03 0 0 13
Én mostanában ismerkedem a LaTeX-el. Ez egy sokféle op-rendszer alatt létező szövegformázó nyelv. .dvi, .ps, .pdf, .html kimeneteket lehet vele csinálni. (Lásd. TeX-es csatorna)

Az emacs-csal is lehet html-t szerkeszteni, közvetlenül a forráskódot. Színekkel áttekinthetővé teszi az oldalt. Bizonyos dolgokat be tud szúrni gombnyomásra vagy menüből. És nem csak html, hanem LaTeX és programok szerkesztésére is jó. (A sima emacsot használom. Valaki tud róla, jobb-e az xemacs, illetve hogyan érhető el a menü karakteres felület alatt?) A színezés beállításához segíteni tudok.

A wget-nek meg lehet-e mondani, hogy egy oldalt töltsön le képekkel, ill. egy konkrét képet töltsön le?
Üdv: Árpi

tudorapo Creative Commons License 2000.06.29 0 0 12
Nem ismerek ilyen jót, a StarOffice elég sokat tud. Nedittel azért gyorsabb.
xv - régi venyigeparipám, képnézegető, Debianban benne van.
Imagemagick - parancssorból is működö képszerkesztő program(csomag).
Előzmény: sirkalmi (-)
korovljov Creative Commons License 2000.06.29 0 0 11
Koszonom a tippeket, a wgettel celt ertem. A pavukot letoltottem, de meg nem probaltam.
tomb Creative Commons License 2000.06.25 0 0 10
Vagy Pavuk. Mármint http downloader. Parancssoros, de van hozzá grafikus front-end is.
Előzmény: korovljov (8)
TaXiN Creative Commons License 2000.06.23 0 0 9
wget ?
Előzmény: korovljov (8)
korovljov Creative Commons License 2000.06.22 0 0 8
Sziasztok ! Nekem egy olyan program kellene, ami meghatarozott weblapot letolt, es az onnan elerheto tobbi lapot is, browse-olhato formaban. Magyaran a megadott webhelyet egyben, bongeszhetoen letolti. Ilyen volt windows alatt a teleport. Meg lehet adni a letoltes melyseget a kezdolappal azonos kezdetu url-k es az idegen, mondjk mas szerveren levok eseten kulon-kulon. Szoval nekem valami ilyesmi kellene. Aztan kellene meg real-audio kozvetitesbol wav file-t csinalo program is, egyszer mintha lattam is volna ilyet, de akkor nem toltottem le, ma meg nem talalom.
cas Creative Commons License 2000.05.24 0 0 7
Én most próbálgatom a gqmpeg-et, amely az mpg123 gnome-s felülete, mert meguntam az xmms idönkénti sercegését (kellett lecserélnem a GUS-omat SB-re).
Debianban benne van.
Üdv!
Csáresz Creative Commons License 2000.05.18 0 0 6
Mondjatok valami jo kis mp3 player progikat, amikhez gyenge gep is eleg (p75). mpg123 nekem jo, de mozogni is kene tudjon a szamon belul. Freeamp szerintem nem szol igazan jol. Xmms szaggat, stb. Jobb lenne ha X-est mondanatok, de konzolos is megfelel. Köszi.
Csáresz
Csáresz Creative Commons License 2000.05.17 0 0 5
Ehh, en is akartam csinalni egy ilyen topikot, lekestem.
Legjobb progik:(debiant hasznalok)

apt-get : a netrol frissiti a programcsomagokat
gnome-apt es console-apt: felhasznaloi feluletek az apt-hez

xfmail : kiraly x-es lev.progi

irssi: gnome-os irc

mc: gondolomtuggyatok

kill -9: gondolom ezt is :)

gtm, Gnome Transfer Manager: letoltoprogi, tamogatja a megszakadt filek folytatasat, (drag&drop, egy kis kenyelem), wget alapu

iceWM: egy jo windowmanager, keves eroforras kell neki, es nagyon gyors, meg az is megbocsathato neki hogy hasonlit a ringyozra

xnc: norton commander klon, gyenge gepekre nem ajanlott(x-es)

gnapster: egy igazi linuxos napster kliens

Most ennyi, ha meg eszebejut akkor irok.

NevemTeve Creative Commons License 2000.05.12 0 0 4
Kedvenc programjaim: bash, mc, mcedit, make, gcc, tcpdump, Netscape, acroread.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!