Keresés

Részletes keresés

Albert István Creative Commons License 2017.07.12 0 0 21

Sziasztok, a kertünket és a környékét ellepték ezek a fehér tetűk (kép mellékelve).

Milyen fajta tetű ez és melyik ellenük a legjobb ellenszer? Köszi előre is!

Ali-bá Creative Commons License 2013.07.09 0 0 20

Nagyanyám meg a szekrénybe rakott dióleveleket valamilyen népi tapasztalat alapján valami ellen/ért. Azért uborka levéltetű ellen inkább az Actara ami biztosan használ. Csak 3 nap az élelmezési várakozási ideje, ha permetezés előtt jól megszeded az uborkát, 4-5 nap mulva ujra szedheted, nem nő túl nagyra addig. 

Előzmény: tomaaak (19)
tomaaak Creative Commons License 2013.07.08 0 0 19

Help!
Uborka lugasomon múlt héten már termésnek indult minden rendben volt ,de pár napig nem értem ki a kertbe.
Mai nap vettem észre hogy levéltetű van rajta ,kissé sárgul a levele,így még nem jártam .
Olyan szer kellene ahol nincs sok várakozási idő ,mert most fordul be termésre.
Itt olvastam a csallános oldatot,szerintetek megpróbáljam?
Ha igen ,akkor pontosan kéne a csalános rovarírtó "receptje".
Ma este ezt találtam ,vélemény.
Az elkészítési idő rövidebb:

„Ez évig a férjem permetezett minden fát. Azt vette, amit a boltban ajánlottak. Jó drága volt, és szinte 2 hetente kellett újra permetezni.... Idén már én permetezek, de csak dióteával. Ha rám is jut belőle, legfeljebb szebb lesz tőle a bőröm. És ami nagy öröm: még jobb, mint a mérgek. Elűzi a hangyákat, levéltetveket a fáról, gombabetegségekre is jó, és kevesebbszer kell ismételni, mint a régi permetszerekkel.”

Így készül:
„2 liter vizet felforralok, majd belegyűrök jó sok diófalevelet, amit a kis zöld szárával együtt vágtam le. Megvárom míg kihűl, kiszedem a leveleket, és spriccelős flakonba teszem. Levél megy a komposztba, elriasztja a legyeket, meg a hangyákat. Az összes növényre jó, a spenótra is fújtam, meg a salátákra is.”
(Gyöngyi Kerepesi osztotta meg VIDÉKEN ÚJRAKEZDŐK csoportban.)
Valaki megjegyzést fűzött ehhez, hogy ő gyerekkorában diólevéllel dörzsölte be a bőrét, a bogarak ellen.
Bubus1111 Creative Commons License 2012.09.22 0 0 18

Én nekem bevált a csalánlé is tetvek ellen.

Tozatu Creative Commons License 2005.01.16 0 0 17
Hajrá,aztán ha tudunk segítünk.
Előzmény: Husibaba (16)
Husibaba Creative Commons License 2005.01.14 0 0 16

Nagyon-nagyon köszönöm az infót, megfogadom a tanácsodat! Nagyon hasznos az oldalatok, egy magamfajta kezdő hihetelen sok hasznos dolgot tanulhat belőle, mióta felfedeztem folyamatosan ezt bújom... majdcsak a végére jutok egyszer!!!

Előzmény: Tozatu (15)
Tozatu Creative Commons License 2005.01.13 0 0 15
Valószínű az ugróvillások azok.Tarts szárazabban a növényeket és alulról locsold.
Előzmény: Husibaba (14)
Husibaba Creative Commons License 2005.01.13 0 0 14
Segítséget szeretnék kérni! A növényeim földjén jelentek meg apró, fehér, ugráló "állatkák", csak akkor aktívak amikor meglocsolom. Még sosem láttam ilyet. Biztosan tudja valaki, mi lehet ez, és hogyan tudnék megszabadulni tőlük. Előre is köszönöm!
Tozatu Creative Commons License 2003.10.02 0 0 13
Sajna,de azokat sk.kell lemosnod,ha megölted a spray-jal,mert nagyon odakapaszkodtak.
Előzmény: JozsBiker (12)
JozsBiker Creative Commons License 2003.10.01 0 0 12
Köszi, tulajdonképpen az ellenszer megvan. Virágüzletben árulnak spray -t, ami el tudja tüntetni őket - sajnos nem végérvényesen :-(.

Jozs

Előzmény: Tozatu (11)
Tozatu Creative Commons License 2003.10.01 0 0 11
Nem kizárt,hogy a pajzstetvek termelik.Mosd le őket,ha nincsennek sokan,szappanos vízzel.
Előzmény: JozsBiker (10)
JozsBiker Creative Commons License 2003.10.01 0 0 10
Halli !

Időről időre megjelennek ezek a dögök a citromfámon. Olyankor átlátszó ragacsos izé van a leveleken, meg alatta. Honnan jön ez a ragacs ? Kizárt hogy az a néhány pajzstetű termelje, amit ilyenkor találok a növényen. A növényből jön ? Köszi.

Jozs

miszisz Creative Commons License 2000.08.01 0 0 9
Szia Frint, mellékesen megjegyzem, hogy láttam már itt sáskát is zacskóban, bár az nem tudom mi ellen hasznos.
Különben az anyukám módszere is a csalános permetezés!
Előzmény: Frint (8)
Frint Creative Commons License 2000.07.31 0 0 8
Kedves miszisz!
Bezacskózott katicabogár kisker.forgalomban???
Jól értettem? Úgy tűnik, nem csak földrajzilag vagyunk távol egymástól...
Várom további hozzászólásaidat, nézz át a növényvédelem topic-ba is.
Üdv.:Frint
Előzmény: miszisz (7)
miszisz Creative Commons License 2000.07.29 0 0 7
Katica, én esküszöm rá, csak a gond az hogy nehéz beszerezni. a leanderes topicban már lirtam azt a tapasztalatomat, hogy találtam a virágboltban itt ( kalifornia) bezacskózott katicabogarakat. rendkivül jó ötlet, igaz hogy az alsó szomszédom erkélye is tele lett velük. Elöször nem is hittem hogy megbirkoznak a rettenetes, vérteteveimmel ( legalábbis anyukám igy definiálta őket, telefonos elbeszélésem alapján, azt mondta hogy van ilyen). Szörnyűek voltak, mindenkit mentsen meg a sors tőlük!
Szerintem érdemes katicákat gyűjteni, ha éppen utba akad és naplemente után rátenni a növényre. Azért ebben az időpontban, mert akkor már nem szivesen repülnek tova , igy van idejük felfedezni a nekik tetsző és nekünk szörnyű táplálékot.
Előzmény: Maci (5)
gbrl Creative Commons License 2000.05.06 0 0 6
szeva....
nekem a meggyfán a szappanosvizes oldattal való permetezés elűzte a levéltetveket.... - nem tudom, miokból, de műkszik....
próbáld ki, vödör víz, kék-vörös szappan, beleáztatod, amig jó szappanos nem lesz (pontos mértéket sajna nem tudok, de olyan fehéres már a víz, kb fél óra áztatás), majd az egészet be a permetezőbe és kipermetezed. kb 3-4nap mulva eltüntek a levéltetvek.
próbáld meg, hátha a rózsánál is működik...
Előzmény: Maci (-)
Maci Creative Commons License 2000.05.04 0 0 5
Jó, kiballagok. Mindamellett nekem más jut eszembe, ahogy a nép egyszerű gyermeke mondja, könnyű máséval verni...
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.04 0 0 4
Ebből is látszik, milyen rendezett a kerted... Szerintem nem túl megterhelő lehet kiballagni a városszélére csalánt szedni. Sőt valaki úgy tartja, ha friss csalánnal háromszor magadra, vagy valakire csapsz, az egészszéges lesz az idén. Már csak ezért is ki kéne próbálnod!
Előzmény: Maci (3)
Maci Creative Commons License 2000.05.03 0 0 3
Miután vágom a gazt, füvet, nem lelek csalánt. Mit gondoltok jó a szárított is, vagy ballagjak ki a közeli susnyákosba?
Előzmény: Komárom- (2)
Komárom- Creative Commons License 2000.05.02 0 0 2
Ez az ötlet tenyleg hasznos.
En is kiprobaltam egyszer. Legalabb tiz napig aztattam es oly budos volt meg permetezes utan is hogy na. De ettol eltekintve tenyleg hasznos volt. Messze szinte minden bajtol mentes volt a kert akkor.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.02 0 0 1
Friss csalánt szedjél. Vízbe tegyed, áztassad benne néhány napig. Amikor már jó büdös lesz a "permetlé", szűrd le és próbáld ki.
Előzmény: Komárom- (0)
Komárom- Creative Commons License 2000.05.02 0 0 0
Szerintem igen.
Pirimor, vagy valami mas.
Előzmény: Maci (-)
Maci Creative Commons License 2000.05.01 0 0 topiknyitó
Van-e valakinek tippje arra, hogy a levéltetvek ellen van-e védekezés. Az, hogy a rózsa mellé levendulát kell ültetni mert elűzi, nem jött be. Van 2 tő rózsám, mellette egy sorban 8 tő levendula, és tetves a rózsa.
Marad a vegyszer?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!