Keresés

Részletes keresés

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.05.05 0 0 198
Miért, mi a baj Tommal? Még mindig jobb, mintha Leóka, de Kapribogyó homorítana a szerepben!
Előzmény: Gofry (197)
Gofry Creative Commons License 2000.05.05 0 0 197
-freeze flash: Javaslom a történet megfilmesítését! MInden van benne: drámai fordulat, egymástól elszakított szerelmesek, aggódó jóbarát, intrikus mosógép, boldog vég. Persze csak ha nem félsz attól, hogy Tom Hanks fogja játszani az egyik félpár zoknit.

-maplesyrup: természetesen a titkos társaságoknak is van kamarája, mint ahogyan a Világuralomra Törő Őrült Tudósoknak is. A mai világban e nélkül nem igen lehet létezni.

-a legfrissebb hírek szerint mellesleg eltűnt Clintonék Zokni névre halgató macskája is.

http Creative Commons License 2000.05.04 0 0 193
Ha igaz amit írsz, akkor biztos, hogy van még a világban legalább egy teljes pár zokni. Ne nagyon csomagolgasd ki, gyanítom, egyszer egy aukción 10 000 félpár zoknit fognak érte adni.
Előzmény: freeze flash (190)
freeze flash Creative Commons License 2000.05.04 0 0 192
Mellesleg a zoknipárosításnak van egy egyszerű, ámbátor hatásos trükkje:
Nekem csak színtiszta fekete, illetve színtiszta fehér zoknijaim vannak.
/Na, jó, van egy-két Micimackós, meg ilyenek, de ezeket féltő gonddal őrzöm!!! Csak kézikusan mosandó, és rögvest teregetendő... :-)))) /
Ezek közül is általában minimum 6-8 pár tök egyforma. Ha véletlenül elpattan egy szál valamelyikben, vagy meglóg az egyik, a maradék még mindig párosítható egy másikkal.
Tudom, hogy ez sima vérfertőzés a zoknijaim között, de célravezető.
A baj csak az, hogy egy idő után a szín is halványul, és egy tök fekete maradék mellé nem párosítható be egy árnyalattal szürkésebb.

Tapasztalatom szerint a mosógépek nagy része _eszi_ a zoknikat, mikor nem figyelnek oda. Találtam már meg a dob mögött, _kívül_ zoknikat... /Nem az enyémeket.../

Glück Creative Commons License 2000.05.04 0 0 191
Sürgösen létre kell hozni a Fél Pár Zoknik adatBankja R.T.-t (PáZoBa)! Itt megfelelő konszolidációs eljárás lefolytatása után a következő fő üzletágakat kell létrehozni:
1. Fél Pár Zoknik Lizing üzletág (PáZoLi)
2. Fél Pár Zoknik Biztosítási üzletág (PáZoBi)
3. Fél Pár Zoknik felKutató üzletág(PáZoKu)
4. Fél Pár Zoknik Pároztató üzletág (PáZoPá)
A PáZoBa R.T.elnökénk javaslom a rovat nyitót.
Az RT tagjai legalább egy Fél Pár Zoknit kötelesek jegyezni alaptőkeként természetben beszolgáltatva( készpénz megváltás tilos!)
(Akinek hiánya van, egy zsák Fél Pár Zoknival ki tudom segíteni)
Előzmény: Törölt nick (186)
freeze flash Creative Commons License 2000.05.04 0 0 190
Kedves Vissai!
:-)))))))))))))))))))

Hmm. Problémafelvetésed érdekes, sőt, mi több, feszegeti hívságos földi létünk anyagi határait.
Mindenfajta szempontból. /Ha ugyebár pl. naponta eltűnik egy fél pár zoknid, az kész anyagi csőd.../

Téged ismerve - csak így virtualice - SZVSZ a zoknijaid egy jól fejlett burgonyával a gyomrukban, egy-egy koporsóban fexenek... ;-)))))), a megfelelő tetem feje mellett; de ez nem eszperente, erre fel befejezem eme nem szellemes csevejt.

Anno, 1995-96 tájékán, a feleségemnél /akkor még nem volt az/ laktam /?/ bent egy koleszban. /BME, Martos... ;-)))))/ Volt egy nagyon-nagyon kedves, színtiszta fehér frottírzoknim, egyetlen keskeny kék csíkkal a lábszárán. Namármost: az egyik zokni - szerintem a bal oldali - eltűnt. Kerestük mindenfelé, nem lett meg. Volt a Show's Sonka nevű össznépi vetélkedő, ahol is mindenki tett valamit a tombola kosárba. Én pl. a megmaradt fél pár zoknit. Miután ezt "leadtuk", és eltűnt a tömegben, a szobánkban _megtaláltuk_ a másik felét... Na, képzelheted.... :-(((((
A "non plusz ultra": a tombolán - többek között - visszanyertük a másik felet!!!!!!!!!!!!
Újra összejött a pár zokni!!! Azóta becelofánozva egy doboz mélyén pihennek... ;-))))
Néha előveszem őket némi nosztalgia tzéljából....

Üdv
ff

http Creative Commons License 2000.05.04 0 0 189
Nem is oly soká, majd eljön az a kor, amikor az egyszínű zoknikat tekintik fél párnak. Hogy mikor, ezt a párizsi divatguruk fogják eldönteni.
Szerintem akkor ezek a sunyi és gonosz, manószerű zoknik, akkor majd mind egyforma színben fognak párosan a gazdájuk pofájába vigyorogni.
Hmmmm Creative Commons License 2000.05.04 0 0 188
Növeld meg a látható napok számát.
Ha nem adsz időkorlátot, a 98-as topikok is életre kelnek.
Előzmény: Vének Tanácsa TM (184)
Hmmmm Creative Commons License 2000.05.04 0 0 187
Alapvető tévedés!
A lyukas zoknik sosem tűnnek el!!
Tárgyi bizonyítékokkal tudok szolgálni.
Lyukas zoknik egészséges párja rendszeresen, de a lyukas sosem!
Előzmény: Zsádele Bábele (185)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.04 0 0 186
Javaslatot teszek a Fél Pár Zoknik Párja alapszervezet megalakitására. Mivel nem párt akarunk lenni, hanem szervezet igy fontos lenne kidolgozmi egy Szervezeti és Müködési Szabályzatot.
1. A szervezet tagja lehet mindenki, aki elkötelezettséget érez arra, hogy szervezett formában jelenjük meg a közvélemény elött és megjelenitsünk az emberek számára egy alternativát a társadalmi és gazdasági problémák megoldására valamint, hogy a következö parlamenti választásokon sikeresen szerepeljünk.
2.Fogjunk össze minden európai sorstársunkkal, akik hasonló cipokben járnak mint.
3. Történelmileg a mi pár(t(unk a legrégebbi pár, hisz amióta a világ világ mindig voltak elveszett zoknik de nem ismertük fel azt a történelmi lehetoséget, hogy pár(t)ként jelenjük meg az európai közvélemény elott.
4.A mi pár(t)unknak nincsenek ideológiai gátjai és nincsenek vallási akadályai.Hisz a fél pár zoknik mindenhol hiányozhatnak és eltünhetnek.
5.Meg kell teremteni annak az alapját, hogy politikai téren önálloan, más pártoknól függetlenül legyünk képesek betölteni történelmi szerepünket.
6. A Fél Pár Zoknik Pár(t(jnak mindenki tagja lehet anélkül, hogy megkülönböztetnénk bore, vallása, kora, nemzetisége szerint.
Kérem, hogy az alapszabály kidolgozása érdekében mindenki jutassa el tervezetét, hogy a hamarosan megalakuló közgyülés elé terjeszthessük a végleges alapszabályt. Meg kell alakitani s számvizsgáló bizottságot, az elnökséget meg kell választani.
Nagyon fontos lenne, hogy hitelesen képviseljük a fél pár zoknik érdekeit iletve, hogy mely pártokkal nem vagyunk hajlandóak együtt müködni.
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.05.04 0 0 184
Segítség! A fél pár zoknikat követték a Tasztal témák is! Gyertek vissza!!!
Mulan Creative Commons License 2000.05.04 0 0 183
Ilyen alapon a lábadról is eltűnhetne...

Tudod, olyat, hogy fél pár harisnyanadrág (pontosabban a feje) lábról eltűnt, én már láttam:-(((( - de azt hiszem, ez egy másik misztérium, mint a zoknik ügye.

Előzmény: Horusz (163)
morticia addams Creative Commons License 2000.05.03 0 0 181
akkor legalabb az igazsag ideat maradt..:)
Előzmény: Glück (180)
Glück Creative Commons License 2000.05.03 0 0 180
Ezért volt jó a kapca a honvédségnél, ugyanis annak mosás közben soha nem tünt el a fele. Persze azért mert ki hallott még olyat, hogy katonaságnál kapcát mosni!? Ha már nagyon merev volt, lopni kellett egy másikat...:))
Előzmény: maplesyrup (177)
anyuxxx Creative Commons License 2000.05.03 0 0 179
Olyan titkosra gondoltál kedves Maplesyrup, amiről még mi sem tudunk ? :)
Ez megint csak a zoknik malmára hajtja a vizet.
Anyu
Előzmény: maplesyrup (177)
anyuxxx Creative Commons License 2000.05.03 0 0 178
Lányok , Fiuk !

Nemhogy dobogósok vagyunk, de 1-ső helyezettek.
Ebből is látszik, milyen sulyos a probléma.
Üdv:
Anyu
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.03 0 0 177
anyuxx: én nem gazdasági társaságra gondoltam, hanem titkosra. Olyan titkosra, amiről senki nem tud semmit. Tehát nem hajthatnának be holmi kamarai tagságidíjat. Hacsak: nincs egy titkos társaságok kamarája.

szvsz: a trikóból és egyéb textilekből szabott zoknipótlót már a régi görögök is ismerték.
Úgy hívják, hogy kapca. Idősebb tasztalosok tán még viselték is a katonaságnál. Vajon annak is eltünt-e a fele? Ki tud róla?

Horusz Creative Commons License 2000.05.03 0 0 176
Párt helyett inkább a Fél Pár Zoknisok Klubját lehetne létrehozni. Aki belép, annak el kell fogadnia az egyetlen alapelvet: A zokni odaát van.
Előzmény: Törölt nick (171)
Horusz Creative Commons License 2000.05.03 0 0 175
"a pólók ritkábban tűnnek el. Tehát, ha azokból szabnánk magunknak lábravalót (nem cipőt)"
Ez érdekes gondolat. De mi van, ha a póló ráébred zokni voltára, és annak megfelelően viselkedik?

De tudok még egy megoldást: más éghajlatra kell költözni - ott van pl. Kalifornia. Ott nem nagyon kell zokni. Bár ott a fürdőruhák vannak nagy veszélyben.

Egyébként viccnek szántam a beszámoltatást, nem az volt a szándékom, hogy ilyen nagy nyilvánosság előtt intim zónádba (a zoknisfiódba) hatoljak.

De ha már elmondtad, én is kiteregetem ide a "szennyest" (fél pár zoknijaimat):
40-42-es férfi fekete, sötétszürke, sötétkék, fehér, nincs rajtuk semmi (még egy picurka Batman se), de sok van belőlük.

Előzmény: Vissai (166)
anyuxxx Creative Commons License 2000.05.03 0 0 174
És a kamarai tagságot a zoknik fizetik, vagy mi ?
Már önkéntes !
Előzmény: maplesyrup (173)
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.03 0 0 173
A párt szó az olyan pejoratív. Legyünk inkább titkos társaság. FPZTT
Lehet, hogy a zokni is a pár (t)-tól menekülnek? Egy fél pár (t) elviselhetőbb, mint egy pár (t).
Naaa, legyünk TT.
Előzmény: Törölt nick (171)
anyuxxx Creative Commons License 2000.05.03 0 0 172
Én előre be tudnám fizetni évekre a tagsági dijat.
Anyu
Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.03 0 0 171
Javaslom, alakitsuk meg a fél pár zoknik pártját.Ebben az esetben találkozhatnának velünk azok, akiknek ugyancsak hiányzik a fél pár zoknijuk.
A párt neve legyen.: FPZP. Fél Pár Zoknik Pártja.
A párt cimere: Egy lukas fél pár zokni.
A párt tagságának kötelezö negyedévenként egy-egy fél pár zoknival növelni a párt költségviselését.
anyuxxx Creative Commons License 2000.05.03 0 0 170
Ja, értem. Zokni, mint individum. Jó.
Lassan én is feladom ellenük a harcot.
Csak aztán ők is tiszteletben tartanánk a mi normális élethez való jogunkat.
Üdv: Anyu
Előzmény: morticia addams (169)
morticia addams Creative Commons License 2000.05.03 0 0 169
anyuxxx;
nem,nem erre gondoltam, hanem mindenki szabadulasara, mert valljuk be, ezek a felpar zoknik tulsagosan is fontosak nekunk valamiert, bizonyos pontokon az egesz eletunk korulottuk forog.
:)
Előzmény: anyuxxx (167)
morticia addams Creative Commons License 2000.05.03 0 0 168
mondtam mar, hogy az igazsag odaat van.:)

aztan meg hiaba is szabnank zoknikat pl. polokbol, ugyanarra a sorsra jutnank veluk. Azt hiszem, a funkcio hatarozza meg a zoknik tudatat. A zokni let. A labfejre veves. Talan ha lakasdekoracios targyakat csinalnank beloluk, konnyebben veszteg maradnanak. Nem tudom.
Lehet hogy ma falikepet kellene csinalnom az osszes zoknimbol, vagy agytakarot.
Esetleg egy hazioltart az elkoborolt felek udvossegeert.
Hinni akarok!:)

Előzmény: Vissai (166)
anyuxxx Creative Commons License 2000.05.03 0 0 167

Kedves Morticia Adams !

Nem hiszem, hogy a menekülés volt a cél, azóta se próbált elválni, ha erre gondolsz, egyszerüen annyira utálta azt a sznob társaságot ( de hogy minek mentünk oda ?), hogy ugy gondolta felemás zoknija megteszi, amit meg kell tennie: *helyettem kis virág.*

Üdv: Anyu

Előzmény: morticia addams (149)
Vissai Creative Commons License 2000.05.03 0 0 166
Medvébb,

az lehet, hogy nem adtad fel a reményt, és az is lehet, hogy a többiek sem, de az biztos, hogy túlságosan is gyakorlati szempontból közelítitek meg a kérdést.
Gondoljatok Mulder ügynökre. I WANT TO BELIEVE !!!, meg ehhez hasonlók. Próbáljátok úgy felfogni, mint mondjuk a gabonaköröket, ufókat, tehát mint valami olyat, amiről a rendelkezésünkre álló eszközökkel semmi biztosat nem tudhatunk meg, és nem is akadályozhatjuk meg.

Ugyanis a zoknik (harisnyák, melltartók, alsógatyák, etc.) eltűnése gyakorlatilag megakadályozhatatlan. Nem segít rajta semmiféle hermetikusan záródó hátizsák, sem a modógép dobja mögötti rész megkukkantása, mert amelyik zokni egyszer eltűnik, az vagy visszajön, vagy nem, de ez csak tőle függ, és holmi mosógépdobok nem tudják őt visszatartani.

Ahogy öregszem, és egyre több zoknim hagy magamra, egyre igénytelenebb is leszek a vásárlásuknál. Ha mostanában meglátok egy-egy prérifarkasos (neadjisten gyalogkakukkos) zoknit, inkább elfordítom a fejemet és meggyorsítom a lépteimet, hogy minél előbb eltávolodjak a kísértéstől. Nem akarok túl közel kerülni a zoknijaimhoz, mert eddig ezt tettem, mindegyiknek megvolt a maga különleges bája, és túl fájdalmas volt az elvesztésük, amiről még azt sem tudtam, hogy végleges-e.

Megoldás ? Ami végleges és hatásos ?
Egyelőre nincs ötletem, de a magam részéről egy krétával rajzolt ötszöggel és egy fekete kakassal kezdeném.

Hoppá. Mégis beugrott.
Bár ez a kérdés megkerülése, de... hatásos.
Ne hordjunk zoknit !!!!

Mint abban megállapodtunk, a pólók ritkábban tűnnek el. Tehát, ha azokból szabnánk magunknak lábravalót (nem cipőt), akkor egyrészt lehet, hogy nem tűnnének el, másrészt meg ha mégis eltűnnének, akkor legalább tudni fogjuk, hogy tényleg a bánásmód miatt tettek így, és akkor már van valami esélyünk a zoknimigráció visszaszorítására.

Zseni vagyok.
(Oké, én ezt eddig is tudtam, de ti talán nem, és lehet, hogy még mindig nem vettétek észre. :))))

Horusz,
Batmanes zoknim nincs, pedig milyen jó lenne. A talprészen mondjuk Pingvinnel. Hajjaj. Mindegy, az is csak eltűnne.
Van akkor:
(-ként fél pár)
- prérifarkasos
- piros egyszínű
- kék egyszínű
- fehér )
- fehér )- ezek más fajtájúak)
- kék, kis mintával a bokán
- sötétebb kék, kis mintával a bokán
- lilásbarna (bordó ?), mintás

Ez lenne a felhozatal. Sajna scannerem nincs, legfeljebb élőben tudnám bemutatni őket. De az alapgondolat szerintem világos.

Előzmény: Törölt nick (165)
Törölt nick Creative Commons License 2000.05.03 0 0 165
Vissai kedves,

biztosíthatlak, hogy nem adtam fel a reményt. Amikor a mosógépemet megvettem, elolvastam a használati útmutatót. Ebben szerepelt egy olyan pont, hogy hogyan kell a dob fenekén kivenni egy elemet, hogy a dob és az üst közé esett és ott rekedt tárgyakat kiszabadíthassam.

Soraitokon felbátorodva tegnap benéztem az ominózus helyre, reménykedve, hogy sok odaszorult fél pár zokni fog dicső szabadítóként ünnepelni.

Tudjátok, mit találtam ott? Semmit! Lehet, hogy a mosógép nem ott gyűjti a félpár zoknikat? Vagy ez csak afféle átmeneti szállás, tranzitváró az ominózus másik dimenzió felé? Félve nyúltam oda, mi van, ha a kezemet is beszippantja ez a fekete lyuk ...

A zoknik egyébként gyakran más utat választanak az eltűnés helyett: ahogyan korábban egy kartács kifejtette, a látszólagos pár zokni a valóságban két félpárból áll, amelyeknek legalább egyike kaméleon-természetű. Nemrég beszereztem a budai skálában 8 (nyolc) pár egyforma fekete zoknit, hogy mindig legyen szabadon párosítható. El tudjátok képzelni, hogy a használat és a mosás során alakjuk, színük és kopottságuk tekintetében csak azért nincs belőlük 16-féle, mert az elveszettek száma is jelentős. Olyan, mintha az egyik lábammal többet járnék, az egyik cipőm bélése jobban fogna, netán az egyik talpammal gyakrabban lépnék szögesdrótba.

Egyszóval reménykedve olvasom a fejtegetéseket, hátha valaki megtalálja az élet eme nagy problémájának teljeskörű és hatásos megoldását.

Macibb

Előzmény: Vissai (162)
Horusz Creative Commons License 2000.05.03 0 0 164
"Én 8 fél pár zoknival tudok beszállni."
Mégis, ha lehetne, közelebbről.
Gyalogkakukk, prérifarkas... Mid van még? Hófehérke? Húsvéti nyúl? Batman?
Előzmény: Vissai (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!