Keresés

Részletes keresés

BAGIRA Creative Commons License 2000.05.02 0 0 141
Sziasztok!:-))) Hát azt hiszitek, hogy meg bírom állni az előzmények miatt, hogy ne szóljak hozzá??? Hát nem! Íme egy karcolat:
Levél egy zoknihoz

Mit is írhatnék neked a messzi távolból e késői órában. Szemem lassan lecsukódik az
álmosságtól, és sarkában, mint apró gyöngyök, jelenik meg a csipa.

Ha esténként elalszom, mindig magam előtt látlak, ahogy megállsz az ágyam szélénél és szeretettel kérded:
"Kérsz még egy kis illatot?". Igen! Igen, kérek az illatodból, mert érezni akarom azt a velőtrázó illatot, ami csak rád jellemző. Néha sikoltanom kellene, de nem merek. Eszembe jutnak még a veled töltött percek, s a megismerkedésünk órája. Mikor először megláttalak az üzletben, csak néztem, hogyan vagy képes ily kis csomagolásban megőrizni egyéniségedet. Az első találkozás után már felkeltetted az érdeklődésemet, s nem tudtam levenni rólad szemeim. A második találkozás után már tudtam: valami elkezdődött.
Akkor te is észrevettél, rám nevettél, és a két száradból halkan suttogtad: Bonts ki! A harmadik találkozás után biztos voltam benne, hogy te vagy az, akire eddig vártam. Megvettelek.

Ezek után az együtt töltött napok örök emlékként ágyazódtak lelkem legmélyébe. S ha itt a távolban gyötör a magány, csak felszabadítok egy rejtett zugot, és magam előtt látlak.
Látom, amint a szennyestartóból kifelé kandikálsz, érzem azt az illatot, ami miatt először csodálkoztam, hogy nincsenek csúszómászok a lakásban, és látom gyönyörû színedet, amit az ARIEL-lel való találkozás után visszanyersz. Látom az agyonmosott cérnaszálaid, mint apró csövecskék szippantják fel a friss illatot, és kibocsájtják helyette azt a mámorító ködfelhőt, amit vetekszik a legjobb drog hatásával.
Felejthetetlen dolgok ezek, hiszen ki lenne képes erre, rajtad kívül? Csak te, drágám, csak te! Te, aki úgy szereted megkeseríteni az emberek életét. S közben röhögsz, de olyan decibellel, hogy a delikvensnek félbetörik az üvegszeme. Ha csak eszembe jut, elpattan a kezemben a kávéscsésze. A múltkor láttam egy filmet a vízilovakról, és te jutottál az eszembe. Pont olyan hangot hallatott, mint a te pihegéseid , amint este lerogysz az ágy mellé. Hát nem szörnyû, hogy mennyire téged látlak mindenben! Ha elmegy reggelente a kukásautó az ablakom alatt, s érzem a szemetes konténerekből kiáradó sárkánybűzt, szememet elönti a könny, hisz este ismét közelről érezlek, és a csótányok átköltöznek a szomszédba. Nagyon jól tetted, hogy elüldözted a villanyszámlást, aki rókabarlangnak nevezte a lakásomat.. Istenem, micsoda erő szorult beléd. Ha annak idején az Eger várát védő nők között lehettél volna, a török már a látványodtól visszafordul. S te fegyelmet tartasz egy olyan helyen, amit csupa más szennyesek látogatnak. Büszke vagyok rád!
Hamarosan hazautazom, majd megírom, mikor, de kérlek, ne várj az állomáson. A múltkor is olyan kínos volt, amikor az egész rokonság kivonult a vonat elé, s csak a rendőrség rátermettségének és a tűzoltók fecskendőinek köszönhetően tudtuk magunkat a viszontlátás örömének átadni. Amikor rám vetetted magad, azt hittem,az ég szakadt rám. Hiába, szenvedélyes vagy, s ezen a vadállati ösztönön nem tudsz uralkodni.

Most befejezem, s magam elé képzellek, amint sunyi módon rohansz a előre, hogy egy új illattal kedveskedj. Aztán elfoglalod megszokott helyed az ágy mellett, illatod csendesen úszik a szobában, majd lassan mindenről elfeledkezve, eszméletemet vesztve elalszom.
Csókolnak: a lábaim

maplesyrup Creative Commons License 2000.05.02 0 0 140
Tanult kollégám feltevése azt igazolja, hogy a padlások, ahol "a zoknik fényesen suhogva, keringtek szálltak a magasba" szinguláris pontok gyűjtőhelyei.
Előzmény: Gofry (139)
Gofry Creative Commons License 2000.05.02 0 0 139
Úgy emlékszem, hogy a József Attila vers így kezdődik (lehet, hogy tévedek, rég volt már, hogy utoljára be kellett magolnom):

"Talán eltűnök hirtelen
Mint megannyi társam
Többé gazdám sem lesz nekem
Hogy mosószerbe mártson"

Egyébként J.A. gyűlölettel viseltetett a zoknik és a mosás iránt, mint azt a Mama című költeményéből is kiderült. Úgy érezte, hogy moónő mamája korai halálát az eltünedező zoknik okozták, amikkel a mama nem tudott elszámolni munkaadója felé.

Előzmény: maplesyrup (137)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 138
http://biomusic.mentha.hu/hun/gryllus/lemezek/kalaka2.shtml
maplesyrup Creative Commons License 2000.05.02 0 0 137
A zoknik nem tűnnek el, hanem meghatározott pályákon mozognak. Möbius-szalagok milliárdjai hálózzák be a teret és ezen közlekedve, egy szinguláris ponthoz érve átlépnek egy másik dimenzióba. Keressetek szinguláris pontokat és megtaláljátok az elkóborolt zoknikat.
Már József Attila is megírta :
"Talán eltűnök hirtelen
Mint erdőben a vad zokninyom"
(bocs)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 136
Az én szívemben boldogok a tárgyak

Gryllus 1993 (Móra – Kaláka zenés könyv 1988)
GMC 007

A Nemes Nagy Ágnestől kölcsönzött címen Kaláka dalok
gyerekeknek a minket körülvevő tárgyakról, bútorokról,
hangszerekről, játékokról, szerkezetekről, ruhadarabokról.
A felvétel az Intersound stúdióban készült 1988-ban

1. Nemes Nagy Ágnes: Az asztal
2. Kányádi Sándor: Három székláb
3. Nemes Nagy Ágnes: A szekrény
4. Takács Zsuzsa: Fiók
5. Hárs László: A könyvespolc
6. Nemes Nagy Ágnes: A lámpa
7. Ágai Ágnes: Tegnap egy gépgyerekkel
8. Rigó Béla: Óra-dal
9. Laura E. Richards: Ele-telefon (ford. Rab Zsuzsa)
10. Győri László: Porszívó
11. Kosztolányi Dezső: Ódon, ónémet, cifra óra
12. Weöres Sándor: Három egész napon át - Szól a nóta halkan
13. Csoóri Sándor: Nyenyerés
14. Csoóri Sándor: Duda
15. Tóth Bálint: Varázsduda
16. Kosztolányi Dezső: A játék
17. Zelk Zoltán: Kóc, kóc
18. Nemes Nagy Ágnes: Labda
19. Tandori Dezső: Ami kinyomozhatatlan - Az asztal
20. Csorba Piroska: Reggel csak fél zoknit találok
21. Weöres Sándor: Kalapszalag
22. Christian Morgenstern: Az ümög (ford. Szabó Lőrinc)
23. Thorbjörn Egner: Semmit sem talál az ember (ford. G. Beke Margit)
24. Petőfi Sándor: A tintásüveg
25. Ágh István: Itt a bicska, bugylibicska
26. Rákos Sándor: A létra
27. Kiss Jenő: Tányérok a falon
28. Kiss Anna: Bögre-bál
29. Kiss Dénes: Korong forog
30. Tarbay Ede: Dagadj dunna
31. Károlyi Amy: Kulcscsomó
32. Weöres Sándor: Alszik a vánkosom

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.05.02 0 0 135
off
A "Hol a nadrágom" c. remekmű eredetileg a Három jószívű rabló c. mese egyik dala. A könyv hátulján szerepel a kotta is. Gyermekkorom egyik kedvence volt...
on
Előzmény: Hatvani Szabolcs (132)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 134
Csorba Piroska: Reggel csak fél zoknit találok ... (bocs)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 132
Nekem egy olyasmi rémlik, hogy: „Hol a nadrágom?” stb., meg a refrén: „Este megvolt, becsszavamra megvolt...” Ebben van zoknis rész, vagy az egész dal a zokniról szól? Az általam idézett dal (ha jól emlékszem) a Nálatok laknak-e állatok? című lemezen van.

Szab

Előzmény: Tappancs (131)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 131
A cím már megvan: "Reggel csak fél zoknit találok "
Járnak erre Kaláka-rajongók?
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 129
Most már sikerült elolvasnom az előzmény-hozzászólásokat is. Előtte kellett volna... :-(

Szab

Előzmény: Vének Tanácsa TM (128)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.05.02 0 0 128
Igen, én is így emlékszem, azért is asszociáltam Faludyról Einsteinre.
Előzmény: Hatvani Szabolcs (126)
Tappancs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 127
Végigfutottam a szálon és nem láttam, hogy bárki is említette volna azt a Nagy Zoknifalót, amit Kalákáék is megénekeltek. Ha hirtelen költőt is kellene mondanom, akkor Tandorira tippelnék, de sajnos nem vagyok benne teljesen biztos.
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2000.05.02 0 0 126
Kedves Mulan!

Én egy fordított kapcsolatra emlékszem: Faludy sem hordott zoknit, és ő hivatkozik Einsteinre, ha nem csalnak emlékeim...

Egyébként van egy rövid történetem:

Az egyik klubtársam megjelent edzésen felemás zokniban. Megjegyzéseinkre jött a válasz: — Benéztem a szekrénybe, ott egy ugyanilyen felemás pár volt...

Szab

Előzmény: Mulan (125)
Mulan Creative Commons License 2000.05.02 0 0 125
Ő valaki általa tisztelt nagy elődöt követett ezzel (ha emlékeznék, kit, és én ezt hol olvastam....)
Előzmény: Vének Tanácsa TM (118)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.02 0 0 124
kaviat Mesterem anyagveszteséges elmélete érdekes gondolatokat indított meg bennem. Arra jutottam, hogy a fuszeklik valószínúleg csak bizonyos emberi testnedveket - izzadság - szeretnének magukkal vinni, a hozzá tapadó kosz csak járulékos teher, ami megnehezítheti az átjutást, és csak az igazán rátermett zokniknak sikerül. Ezért nem tud mind eltűnni, illetve kevés a páros eltűnés.
Gofry Creative Commons License 2000.05.02 0 0 123
Az imént került a kezembe a "Világirodalom legszebb zokniversei" című kötet, amelyből látom, itt már többen idéztek. Mindenki ismeri pl. Petőfitől a "Talpra, zokni!" kezdetű örökbecsűt.
Egyébként érdekes irodalomtörténeti tény, hogy Faludy György ugyan nem viselt zoknit, de titkon mindig is vágyakozott a zoknikurdásra. Ezt bizonyítja az is, hogy lefordította Villon egyik zoknitémájú szösszenetét:

"Zokni vagyok, 100% pamutból,
Mely láb alatt büszke volt, s merész
S most elárvult lógok egy szárítókötélről
Mert páromat elnyelte már az enyész"

biglass Creative Commons License 2000.05.02 0 0 122
Sir!
Bár ilyenek lennének a legnagyobb tévedéseink! Személy szerint örülök, hogy eleveztünk a líra irányába. Zseniálisak vagytok! Hány nagy alkotó Múzsája lehetett a Zokni? Sersé lá soszét!
( Nálunk a ma reggeli leltár alpján 5db fehér,15db színes félpárzokni található, a helyén!)
Internetikus felkiáltás: - Félpárzoknik Gyertek haza!
Előzmény: 81713 (115)
Veszett Hörcsög Creative Commons License 2000.05.02 0 0 121
Láttam zoknicsiptetőt a West End-ben. Szívem örvendezék. Vettem 40 darabot (egy doboz) 1800.- jó magyar rhénes-kénes forintokért. Hazavittem őket. Pároztattam. Csiptettem. Ők visszacsíptek. Mosógépbe raktam. Várakoztam.

Azóta a csiptetők is eltűnnek...

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.02 0 0 120
Szerintem itt a probléma nem oly egyszerű.
Nézetem szerint a zoknik itt is vannak és ott is vannak. Csak váltogatják a dimenziókat: egyszer itt, máskor ott.
Mi nem is tudjuk, hogy szinte minden alkalommal más zoknival van dolgunk - cserélgetik a helyüket állandóan, mindig más gazdát keresnek - mert olyan ügyesen oldják meg a cserét, hogy nem lehet lebuktatni Őket.
Csak aztán - mint mindenhol - vannak renitensek, akik felrúgják a cserélgetés örök szabályait, megunják a gazdát és soha nem jönnek vissza.

Ezért kis kódex-et adnék közre:
- kérlek szeressétek a zoknijaitokat !
- sose hagyjátok feleslegesen magára Őket !
- a lehető leghamarabb mossátok ki Őket, ne kelljen koszban élni a fél életüket (belegondoltál, hogy van amelyik akár egy, vagy két hetet is eltölt piszkosan, utána egy napot tisztán, de aztán máris újra koszos lehet a következő tisztálkodásig...)
- osszátok be a zokniviselést a lehető legoptimálisabban (egyes számítógépes naptárprogramok már figyelembe veszik az élet eseményeit (kirándulás, Operalátogatás, szülinap, bulinap, stb.), és ezek segítségével minimalizálni lehet a zoknik kosz általi igénybevételét, mosási periódusait !
- sose tároljátok Őket a cipőitekben !

81713 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 119
T.Kartácsak!
Nem így akartam, de legyen!

Vercsellemcés
(Amuty Don Fülig di St. James halyósgappitánj móttyára)

Héj, a nác asz mek hol marat itten, tán a zavaron?
Csersző: http

Asz elcső ferszak a poétafon porulátomását feti fel, annag okán, hoty félik-metik homájt emleket, de uralkodoi titulucsompol fagatolak eszt nem emlitém mek nekije. A félhomáj látácsát a göltö sztrovatsek áramcüneti agtucs –falamint öröggfényesülö Sekinekcse Alfonc detestárcsunk- révén érszékeklé. A simulkató tolog asz mexokot nála, mer mintik pe fan rukva, écs törkölöcik. Coknija mek mék nem is fót mék a hádán se.
A pénctárkép jelekü tártyagat mek csak cembesütés algalmáfal tagagya le.
A cálmotás mek amuty sem mety neki ikaszán, eszért tsak a büdös rémámai lácanak mek deliriumos gredencében.
A töpi sorokpan mintenféle alatomosákokat irtott lefele, amineg semi értelme sincsen, és mék a fele sem biszonyiték!

Don Fülig di St. James gappitánj

(A Dagotta)

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2000.05.02 0 0 118
einstein is zokni nélkül járt. Biztosan ő is feladta. Lehetséges, hogy lázasan kutatta a dimenziók közötti zoknivándorlás okait, és a relativitáselmélet e kutatás hitvány mellékterméke lett...
Előzmény: 81713 (112)
http Creative Commons License 2000.05.02 0 0 117
Zokninász az avaron

Midőn a bolt félhomályos pultján összeborul a pár,
nem tudják még, melyikükre mi vár.
Csak oly jó egymáshoz bújva, simulni, oly borzongató,
oly végtelen e csókos zokninász.

És mikor csörren a pénztárgép, két mohó kéz tépi szét
a boldog pamutpár ifjúkorát.
Lábra is húzzák őket rögtön, és nap-nap dolgzoni kell,
Szagolni a büdös láb lábszagát.

És nem látni egymást soha, csak néha, titkon, éjszaka.
Csak álmodva karjaikba hullva,
ahogy ledobták őket szennyesen, a piszkos szőnyegen.
Egymásra vágyni: újra és újra.

És ha elmúlt a nagymosás, összefonják a régi párt,
s a fiók ó mélyén csók csókot vált.
Napok, hetek búvó ölelése, idéz szép ifjúkort,
mígnem egy kéz vad és új sorsot oszt.

Elkavarja a boldog párt, mint őszi szél a bús avart.
Elhagy jaj a kedves. Ne! Elhagy, ó!
Még sírva int, irtózva dörgölve egy másik pamutszínt.
És bús magányban, a homályban, szememből könny, könnyt facsart.

Télre tavasz, tavaszra nyár, homályos ősz, majd újra tél jő,
s én csak sírva nézem hű kedvesem,
Mert pokol lett életem, már elveszett helyem sem lelem,
elvesztem én, jaj be elvesztem én!
Várom a megváltót ifjan, már csak a vén halált lesem.

81713 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 116
Illyés Gyula után szabadon

Hol zokniság van...

Hol zokni, s félpár van,
ott zokniság van,
nemcsak a mosógépben,
hanem mindenképpen,

nemcsak a lavórban,
nemcsak a mosóporban,
kiáltó öblítő szavában,
ott zokniság van

nemcsak a lyuk-sötétben,
fortyogó öblítésben,
el-eltűnésben,
maradók szeszélyében,

nemcsak a hitves hűvös
érintésében: zűrös!
ott zokniság van
nemcsak a párosában

pattogtatott "Merre van?"-ban
szívünk nagyot dobban
s abban, ahogy a lyukát
kosárba húzzák,

nemcsak a Biopon
kinek kell a Calgon?
ijedten
összemosott ingeken

a száj elé kapott ujj
hol a zoknim, ne mozdulj!
hol zokniság van,
ott zokniság van

nemcsak a rátaláltam,
ünnepi arcvonásban
beláttam már szótlan
előző zoknimhoz rossz voltam.

Nna, most úgy egynegyednél tartok. Folytassam?

DakotaPress

81713 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 115
Oppá esete forog fenn!

Mea culpa, mea maxima culpa!

Úgy fest túl gyorsan, és átgondolatlanul reagáltam, de bunkóságom ezen újabb tárgyi bizonyítékát látván önvizsgálatba bocsátkozom.

Köszönet biglass kartács felvilágosításáért!

DakotaPress

Előzmény: biglass (114)
biglass Creative Commons License 2000.05.02 0 0 114
Sir!
Az "Egy mondat...", az Illyés Gyulától van. Az asszociáció persze tökéletes, mert ahol zokni van, ott zsarnokság van...( posztomusz bocsánat! ).
Tudja valaki, hogy hány napot, hónapot töltöttünk már el az életünkből azzal a hiábavaló foglalatossággal, hogy valahol itt kell lennie...?
Tehát a félpárzoknik nem mások, mint időrablók!
Előzmény: 81713 (113)
81713 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 113
T.Kartácsak!

biglass kartács zseniális hozzászólása kapcsán eszembe jutott, hogy az említett nagytiszteletű költő örök versének persziflázsát is el kellene követnünk "Egy mondat a zokniságról" címmel. Már amennyiben ez nem számít szentségtörésnek.

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

81713 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 112
"Most értettem meg Faludy György miért jár zokni nélkül. Ő már feladta."

:DDDDD

Előzmény: biglass (111)
biglass Creative Commons License 2000.05.02 0 0 111
Eddig azt hittem bennünk van a hiba. Nem tudom eldönteni melyik magyarázat az igaz, de tény: a zoknik rejtélyes darabjai életünknek. Évekig türtem a jelenséget. Nemrég költözködtünk. Én balga azt hittem, na most, most elő kell hogy kerüljenek... bárhonnan. Utolsóként hagyva el a terepet tudomásul kellett vennem, hogy még a fiam (nem páncélszekrényben örzött) első pár bébizoknijának a párja sincs meg.
Most értettem meg Faludy György miért jár zokni nélkül. Ő már feladta.

81713 Creative Commons License 2000.05.01 0 0 110
Tisztel Messire kartács!

Ha behatóbban ismerné a Zoknimozgalom újkori történelmét tudhatná, hogy "Zoknit vissza nem adunk!"

Sir Dr. DakotaPress de genere Index
a félpárzokni tudományok doktora
a Szent Izidor NetLovagrend sajtóreferense

Előzmény: Messire (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!