Keresés

Részletes keresés

martinaxe7 Creative Commons License 2024.03.29 -1 0 16548

Keleti Pénztár

 

Sorszám, odamegyek, átirányít 1 másik nőhöz

 

Kérek 1 helyjegyet, csak helyjegyet

 

Osztálykülönbséggel számolja

 

Mondom csak helyjegy

 

'Miért nem mondta, milyen jegye van??

 

Ráadásul MÁV-dolgozó! 

 

MEGJEGYEZTEM!! 

 

Ráadásul kártyával fizet!!'

 

HOL ÉLÜNK??? 

 

 

Tamás Gerencsér Creative Commons License 2024.03.08 0 0 16547

köszönöm szépen!

Előzmény: Tamás Gerencsér (16546)
Tamás Gerencsér Creative Commons License 2024.02.29 0 0 16546

PANTOGRÁFOSAT!

Át tudnád küldeni az eredeti választ E-mailben? (gertamkukacgmail.com)


Előre is köszönöm!

Üdv

gertam

Előzmény: jbaal (16542)
_Nyuszi Creative Commons License 2024.02.27 -1 2 16545

Nem az volt a gond, hogy elektronikus szar, mert Leányvártól kifelé pont hogy nem elektronikus biztosítóberendezés épült, hanem az, hogy a távközlési kapcsolat leállt a forgalomirányító központ és Esztergom között, így a forgalomirányító központban nem látták, merre vannak a vonatok, nem tudtak jelzőt és váltót állítani, illetve a sorompókról sem volt információ, a biztosítóberendezés pedig hiába várta a kezelői parancsokat, emiatt a műszaki hiba miatt nem kapott információt.

Szóval pont nem a biztosítóberendezéssel volt a gond, de egyszerűbb ezt kommunikálni - meg elsőre nem is volt még egyértelmű, hogy mi a baj.

Előzmény: jbaal (16544)
jbaal Creative Commons License 2024.02.21 0 0 16544

A régivel lehetett volna, ezekkel az új, hiper-szuper szoftveres, elektronikus szarokkal már nem lehet.

Előzmény: kispangit (16543)
kispangit Creative Commons License 2024.02.21 -1 0 16543

Index - Belföld - Szünetelt a vonatforgalom Piliscsaba és Esztergom között

"Piliscsaba és Esztergom között meghibásodott a biztosítóberendezés, ezért szünetelt a vonatforgalom"

Nemazé', de ezt nem lehet úgy megoldani, h seb.korlátozással járnak a vonatok..? nem kéne fejvesztve kapkodni. Mit csinál az a biztosító?

jbaal Creative Commons License 2024.02.19 -1 1 16542

Na megjött a válasz, szerintük, ha késik a saját vonatod, az utazás megkezdhető egy korábbi vonattal is akár a jegy érvényességének kezdete előtt 10 perccel. Csak akkor jó lenne felhívni a homo kalleruszok figyelmét is erre, mert ez így önmagában semmit nem ér egy tajtékzó vasutassal szemben. Mutogassam nekik ezt az e-mailt?

 

Firtattam még azt a témát is, hogy mi a francért nincs egy kis türelmi idő, hogy a vonat indulása után 5-10 percig lehessen még jegyet venni, ugyanis rendszeresen előfordul, hogy már a kiindulási állomásról 1-5 perc késéssel indul a vonat, de az hivatalosan nem kerül elismerésre, így a rendszer lezár a menetrendi indulás idejében, viszont lehet, hogy pont így éri el az ember a vonatot az utolsó pillanataban.

Természetesen a nagy szent bliccelésellenes kampányban ezt az "óriási" kiskaput ezt nem enegdhetik meg maguknak, de szerintük a legtöbb esetben elismerésre kerül a késés, és ennek megfelelően tolódik ki a jegyvásárlás lehetősége, de ha mégsem, arra nincs megoldásuk. Menjél a következővel és nézd végig, ahogy elmegy a vonat előtted. A régi jegyrendszerrel ezek semmilyen problémába nem ütköztek, sokkal egyszerűbb volt vele minden.

Előzmény: f_k (16535)
0010011 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 16541

Most őszintén: te bizonyos embereknek(nem nevezem meg, amiatt vették ki 1.hsz-t)mernél ellentmondani?más helyeken meg lehet nevezni, itt nem)

Előzmény: trebront (16538)
0010011 Creative Commons License 2024.02.19 0 0 16540

Minek szedtétek ki a hozzaszólasomat?

Általában nem szoktam.adni

Ti sose adtok pénzt?

Amúgy a buszon is ha jegyet veszel sokszor a sofőr saját zsebre dolgozik nem ad jegyet

Azzal még azt a rendszert tartom fent.csak példanak

Előzmény: f_k (16535)
trebront Creative Commons License 2024.02.19 0 0 16538

azzal h adtál neki, fenntartod a rendszert, mert látja h érdemes kéregetni.

sose adj. ha segiteni akarsz: adj neki félbetört kiflit

Előzmény: 0010011 (16537)
f_k Creative Commons License 2024.02.17 0 0 16535

A kalauzt is "ellenőrzik".

Vizsgáló főkalauz pl.: " fővizsgáló"

 

Pénztárfőnök, pénztárellenőr, számadó pénztáros, telephelyvezető etc.

Telephely és telephely között is van értelmezésbeli vita szeribtem nem egyforman alkalmaznak szabályokat. Ugyanez igaz sajnos a Volánra is....

Előzmény: jbaal (16534)
jbaal Creative Commons License 2024.02.16 0 2 16534

És egyébként ilyenkor mi történik, ha pirosat mutat a kütyü, de nem követi büntetés? Minden egyes ilyen eset miatt utólag előveszik a jegyvizsgálót? Vagy nem foglalkozik vele senki igazából?

Ha előbbi, akkor sürgősen változtatni kéne ezen az eljárásrenden, közben írtam is már panaszlevelet, de nem érkezett még válasz.

Ha viszont valójában senkit nem érdekel, és a jegyvzsgálóra van bízva, akkor ez csak szimplán az ő marhaságuk. Amelyiknek van esze és gondolkodik is, nyilván nem foglalkozik ilyenekkel. De aki csak pittyegtető, piros-zöld érzékelő droidként működik, és nem tud gondolkodni, arra nincs szükség.

Előzmény: f_k (16532)
vsutas Creative Commons License 2024.02.16 0 1 16533

Elfogadja!"Késett vonaton érvénytelen 4 órás jegy" indoklással.

Előzmény: f_k (16532)
f_k Creative Commons License 2024.02.15 0 1 16532

Nem csak a kalauzt kellene szidnod.

A jegybeolvasó kütyü nem fogadja el érvényes jegynek ez a baj.

Fizetett az utas neki részletkérdés, hogy késő vonatra száll fel, nem tudja betéve a szabályzatot, érthető, hiszen ez egy értelmetlen szabály.

A 4 órás érvényességet megelőzően volt réges régen olyan jegy amin nem volt rajta, hogy mikor vették, csak sajnos a sorozatos jegy visszatérítések miatt megszüntették.

Nem volt kezelve, mert nem ért oda a kalauz, az élelmesek visszaváltották. Eredetileg 24,48, 72 meg 1 hónapos érvényességek voltak az a rendszer jobb volt... Aznapi érvényesség jobb lenne ahogy régen volt...

Előzmény: jbaal (16530)
1655exp Creative Commons License 2024.02.15 0 0 16531

Üdv.

 

Kőbánya-Kispest jóval nagyobb csomópont, mint Ferihegy,

200E busz meg az S50-es vonat oké,

de Kökin felüljáró,

vonatok, buszok, metróra átszállás, csatlakozás.

 

Mégis Cegléd után 32 percig a ferihegyi átszállásokat olvashatjuk az IC-ken,

majd mindössze 6 percig a kökis csatlakozást.

 

Szerintem Cegléd után felváltva lehetni kíírni ferihegyi és a kökis átszállási lehetőségeket,

hogy lehessen előre tervezni, főleg a G43-as, s36-ra érdemes-e rohanni.

Vagy fejlécben a ferihegyi 200E busz + S50 vonat,

alatta meg a kökis csatlakozást is.

jbaal Creative Commons License 2024.01.29 -2 4 16530

Amióta ez az ostoba jegyrendszer van, azóta probléma ez, és ha kifogsz egy analfabéta kalauzt, akkor ez az eredménye. Lehet itt pofázni, hogy járjon mindenki vonattal, ne azzal a csúnya autóval, de pont az ilyen 0 forintból móodsítható faszságokból van már elege mindenkinek. És az a baj, hogy ha az ilyen majom kihív egy rendőrt, az le fog szállítani, elő fog állítani, mert neki sem tudod elmagyarázni, hogy mi ezzel az egésszel a baj, a 8 osztályával ő sem fogja megérteni.

 

Orrba-szájba késik minden, de ha jön egy vonat, ami épp jó lene neked, és nem kell rá semmilyen helyjegy, még akkor is várd meg a fél órát késő másikat, hát hogyne. És akkor még arról pofázik a máv a közleményekben, hogy a vonatok késése nem jelenti automatikusan az utasok késését, mert ha jön egy korábbi késő, azzal el tud menni az utas. Hát kurvára nem így van...

 

Egyébként meg nincs igaza ebben az esetben, mert az eredeti vonatod indulási időpontját követően már érvényes a jegyed, akár erre a vonatra is. Egy értelmes ember nyilván azt mondja rá, hogy vár 1 percet, aztán lekezeli utána. De ha kifogsz egy 8 osztályos patkányt, aki örül, hogy kapott egy kis hatalmat a kezébe, akkor ez lesz.

Én legszívesebben eltakarítanám már az összes jegyvizsgálót a büdös francba a vonatokról, mert gyakorlatilag semmilyen értéket nem képviselnek, simán kiváltható lenne a munkájuk egy beléptetőkapuval meg perontükörrel, ahogy a HÉV is elvan nélkülük.

A tevékenységük kimerül annyiban, hogy tökig csavarják a fűtést évszaktól és napszaktól függetlenül minden vonaton, megnézik, hogy zöld-e a jelző, aztán elemlámpával integetnek, basztatják a jólszituált, normális utasokat ilyen piszlicsáré szarságokért, közben a kisebbségi utasokkal szemben nem mernek fellépni akkor sem, ha egyáltalán semmilyen jegyük nincs.

Előzmény: Andrea Jánosi (16529)
Andrea Jánosi Creative Commons License 2024.01.28 0 0 16529

2024. január 26-án a 11.26-os Fehérvárról Délibe induló (  Tárnoki felszállással ) vonatra vettem telefonon kiegészítő jegyet a BKK bérletemhez.

Tárnokon ahogy kilépek a házból már mindent hallok amit a hangos bemondo bemond. 11.20 volt amikor az állomás épületéhez értem értem mire a lépcsőkhöz, ár 11.22. amikor hallottam hogy érekzik a vonat . Rohantam fel, hogy nehogy elmenjen, örültem, hogy elértem mielőtt becsukódott az ajtó.

 

Éppen leültem, mikor jött a kalauznő kérte a jegyeket és én ahogy mindig is szoktam mutattam neki, mondta, hogy ez nem jó erre a vonatra, mondom, lehet egy perccel hamarabb indult a vonat akkor mindjárt jó lesz. Kiderült, hogy a 11.16-os vonat késett 8 percet és én arra szálltam fel. FElszólított, hogy szálljak le a következő állomáson  mert ez a jegy nem jó...a hangneme sem volt megfelelő ( aztán már az enyém se volt az ) mondtam neki miért szálljak le két perc miatt van jegyem van bKK bérletem ( ha két óráról lett volna szó akkor még értettem volna de így. Aztán közölte velem, hogy én mindig kötekedek, mondom miért kötekednék, mindig van jegyem , a vonat amire felszálltam késett, nem mondta be a hangos bemondom csak álítólag ki volt írva. Jóhiszeműen szálltam fel a vonatra nem szándékosan. Mondtam neki, hogy egyetlen egyszer beszéltem vele amikor azzal hencegett, hogy látta hogy leszállítottam a vonatról azt a fickót, ( az utolsó vonat volt 23.40 kb tavaly ) mondom neki erre reagáltam Önnek, amit akkor sem értettem hogy hogy nem szorul belé semmi empátia azt mondta a 23.40-es az nem az utolsó vonat, mondom neki hát melyik az? 0.40... és minden órában van vonat. Mondom azért komoly gondok vannak ott fejben ha a 23.40 az nem az aznapi utolsó vonat amelyhez sok esetben még van csatlakozás a többihez már aigha. Az a szitu egyébként úgy volt, hogy előtte két embernek is adott ki a vonaton jegyet mire a fiatalemberhez ért, aki elmondta neki, hogy rohant a vonathoz és nem tudott az automatában már jegyet venni.. ki is fizette volna de nem volt nála annyi pénz hogy a pótdíjat is kifizesse, nos erre vot ő igen büszke....

visszatérve az én esetemre, magyarázza már azt meg nekem valaki, hogy késő vonat esetén az éppen érkező vonatra amelyre ( jóhiszeműen szálltam fel  csak két perc múlva lesz érvényes a jegyem miért kell a következő állomáson leszállítani. Mondtam neki hogy semmi jóérzés nincs benne , empátia meg végképp, és érthetetlen ez..azért vannak emberi oldalai is a szabályoknak. MA olvastam hogy több évet késett a MÁV a tavalyi évben....de mi minden körülmények között mindent betartva utazhatunk még két perc sem fér bele. Nem voltam kedves a nővel, mert hihetetlenül arrogáns egyébként mindig amikor ő a kalauz. Nem velem ( mert nekem most volt az első afférom vele ) de másokkal is ..és ettől ő boldog..hogy lehet ilyen embereket emberek közelébe engedni. Amikor kérdeztem a nevét nem mondta meg, a leszállás előtt ( érd-alsón ) ugye Érdligetől már a BKK is jó ( hihetetlne )  hogy mutssa a jegyét ha most jó akkor ne szálljon le...de addigra már nem foglalkoztam vele... az a nő beteg...   ( csak azért szálltam le egyébként mert jött mögötte az amivel 

egyébként szándékoztam utazni .

jbaal Creative Commons License 2023.12.08 -4 1 16528

És akkor hogy fel vannak itt háborodva a nagy vasutas hangadók, mikor odapirít nekik valaki.

Gondolom ez a ballonkabátos majom is azon a vonaton keménykedett, amin dolgozó emberek meg iskolások utaztak, mert mikor egy 10 fős c. banda szállja meg a szerelvényt, akkor az 1. osztályon lapít mindegyik.

 

Tényleg olyan baromi nehéz felszerelni a peronokra egy rohadt beléptetőkaput meg egy jó nagy tükröt, mint ami a HÉV-vonalakon van? Sokkal egyszerűbb lenne mint az éves nyafogását hallgatni ezeknek, hogy ennyi meg annyi béremelés jár nekik. Ha rajtam múlna egy méretes lónemiszerv meg egy felmondólevél járna nekik.

Előzmény: gunji jackdaw (16527)
gunji jackdaw Creative Commons License 2023.12.08 0 0 16527

Ha már nagy a baj vasútnál, legalább a stílus lehetne elfogadható. Reggel a 4617-re megint nem lehetett felférni (egy kocsival jött), az ellenőr viszont az utasok képébe röhögve pökhendin: "ez is vonat, sínen jött, nem?". Hát kösz nem.

Ellenben a haverja, aki leszállt, az legalább teljesen korrekt volt - max respect érte.

_Nyuszi Creative Commons License 2023.11.29 0 1 16526

Európa boldogabbik felén december második hétvégéjén változik a menetrend. Hogy ezt miért nem lehet időben nyilvánosságra hozni, az egy másik kérdés.

Előzmény: vadeger (16525)
vadeger Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 16525

Köszönöm. Na szép, ezt így ünnep előtt megcsinálni...

Előzmény: Lovrin (16524)
Lovrin Creative Commons License 2023.11.28 0 2 16524

Menetrendváltás lesz. Szokás szerint az utolsókig húzzák az új menetrend kihirdetését.

Ennek legkésőbb szombat este fel kellett volna kerülnie. Akkor a vasút azt mondta várhatóan hétfőn v. kedden lesz nyilvános. (De ezt nem ők szabják meg.)

Előzmény: vadeger (16523)
vadeger Creative Commons License 2023.11.28 0 0 16523

Sziasztok!

 

December 9 után nem találok vonatot sem az elvirában, sem a jegy.mav.hu-n. Tud valaki segíteni? Mi a gubanc?

H_CS Creative Commons License 2023.09.08 -1 0 16522

OFF

Ők most azzal vannak elfoglalva, hogy vajon ki lesz a következő, akit a miniszter kirúg...

ON

Előzmény: Geronimoo (16521)
Geronimoo Creative Commons License 2023.09.08 0 0 16521

Pedig szep lenne ha a MAV kozonsegszolgalata olvasna a kozossegi oldalakat.

Előzmény: H_CS (16520)
H_CS Creative Commons License 2023.09.07 0 0 16520

Kedves Vezetők!

 

Itt valami tévedés van.

Ez nem az a hely, ahol fel tudja venni a kapcsolatot az ÉKM, a VPE, a MÁV és a MÁV-START vezetésével.

Előzmény: PJudith86 (16519)
PJudith86 Creative Commons License 2023.09.06 -1 2 16519

Kedves Vezetők!

 

Annak tudatában, hogy az országos bérletet mindenki ugyanolyan áron veheti igénybe, szeretném megtudni, miért van óriási különbség a szolgáltatás között a keleti és nyugati országrészen. Debrecen és Füzesabony között ugyanis mai napig a jó öreg vonatokat indítják, klíma nélkül a 40 fokos melegben, ahol még az ablakok sem nyithatók ki. Legutóbbi utazásom során egyes ülésekről menekültek az utasok, ugyanis a nyári hőségben a fűtés okozott kellemetlenségeket, amelyet kikapcsolni lehetetlen volt. Érdekelne az is, ha netán a Tiszafüred-Poroszló közötti híd meghibásodna, ne adj Isten beszakadna, hogyan mentenék ki az utasokat egy "Zsuzsi" vonatból. Hiszen az ajtók zárva lennének, a piciny résen amit ablaknak neveznek, pedig csak a víz áramlana be. A holttesteket azonosítani biztos könnyű lenne...

S még egy apró gondolat: nyáron Tiszafüredre a turisták előszeretettel vinnék magukkal kerékpárjaikat, csak az a pici hiba lép fel gyakran, hogy a kerékpárszállító vagonokat inkább télen szeretik hozzácsatolni a többi vagonhoz. Meglepő és mulatságos... vagy inkább siralmas. 

9255 0638 003-7 Creative Commons License 2023.06.09 0 0 16517

Mondjuk az appról is annyi szépet tudok mondani, hogy pl. ha egy vonat az indulással késik, akkor azt nem jelzi, csak miután már késve elindult...

9255 0638 003-7 Creative Commons License 2023.06.09 0 0 16516

Az új Elvira használata helyett szívesen mennék inkább gyalog.

 

A régin nem lehet vásárolni, hiába van az új oldal sarkában az, hogy BÉTA.

 

Az oldal szinte minden újratöltésekor visszaállítja a nyelvet angolra. Én tudok angolul, de szívesebben használnám magyar cég oldalát magyarul. A magyar oldalaknál megszokott állandó kiléptetést már meg sem kellene említenem, megszoktam, de ettől még mindig bosszant.
Úgy összességében kínszenvedés használni az interfészt. Nem egy oldalon jeleníti meg az egy napon induló vonatokat, hanem három részletben, és jó lassú a lapozás köztük, ráadásul SEMMI szükség nincs erre a bontásra.

 

A mobil alkalmazás okés, de azon nemzetközi jegyet nem lehet venni.

 

Az okosjegyekről meg sehol nem találom, hol lehetne venni, mert én az appban semmi ilyesmit nem látok.

gunji jackdaw Creative Commons License 2022.05.11 0 0 16515

Fura, ma megint kifogtam egy túlbuzgó kalauzt, aki kevésbé értette, hogy lehet még kezeletlen a bérlet az érvényesség első napján. Valószínűleg vonzom őket, mert személyit is (nagyrészt) csak tőlem szoktak kérni. :/

Előzmény: nagypapi (16509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!