Ocsmány cirkusz, amit a pártok a legfőbb ügyész körül művelnek.
Érthetetlen számomra az SZDSZ magatartása /talán tudnak valamit?!/. Az ő helyzetükben minden lehetőséget meg kellene ragadni, ha gesztust tehetnek - elveik föladása nélkül. Márpedig Polt Péter talán nem szimpatikus Fidesz-kapcsolatai miatt, de én legalábbis semmit sem tudok, amiért ne volna elfogadható. A liberális pártban amúgy is sokan /főleg a vezetők közül/ szinte betegesen meg akarják magukat különböztetni a szociktól - itt volt a ragyogó alkalom... Nem értem.
A Fidesz eszelős, maffiózó-stílusú elnökének modorában reagált - botrányos, aljas dumával. Nyilván úgy érzik, ebből a konfliktusból ők jöhetnek ki jól, ezért semmi sem drága. Az MSZP és az SZDSZ magatartása bírálható, ebben az ügyben igen elegánsan is bírálható - mi magyarázza tehát a gengszter-tempót? Csak nem az, hogy igazából az MDF magatartása dühíti az ifjú/kádáristákat? - ld. tegnapi ÉS/ hatalmasokat?
Volna még valami. _Eddig_ Polt nem adott okot a vele szembeni bizalmatlanságra. Ám - tetszik, nem tetszik - minősít bennünket az is, hogy kik és hogyan támogatnak. Ha Polt szó nélkül hagyja az állítólag érte kiállók bandita-stílusát, okot ad függetlenségének, morális integritásának megkérdőjelezésére.
nori!
rágalom, hogy azt mondtad rólam
hogy én téged feljelentőnek neveztelek! ;o))))
akkor jelzem hogy nincs gondod, mert
nem feltételeztem Polt korruptságát Legalul azt írtam, hogy le fog mondani,
mert nem bírja a mocskot.
Majd azt - amit már nyilván olvastál -
hogy kíváncsi vagyok rá abban a helyzetben,
amikor először kerül dilemmába.
Nem az az érdekes, hogy elkurvul vagy sem,
hanem hogy mit kezd ilyen tapasztalatlanul
ebben a helyzetben.
Nekem tetszik, hogy bár a maszop Bóczot akarta, visszakozott és Dávid Ibolyával történő egyeztetés után a maszop számára teljesen közömbös, de Dávis Ibolya számára fontos személyt támogatták (természetesen fiókpártjukkal, a szadesszal együtt) csak azért, hogy megkiséreljenek ellentétet kelteni a koalícióban.
Bócz úgy járt, mint a maszopos főpolgármester jelölt annak idején, feláldozták a párt érdekeinek oltárán. Bócz viszont bizonyítványt állított ki magáról, hogy Bp-i főügyészként mennyire független és pártoskodástól mentes.
Dábid Ibolya (mittudomén már hanyadik) akciója nem az MDF jelentőségét növeli, hanem maradék hívét is elriasztja. Aki lepaktál a bolsikkal az politikai karanténba zárja magát, ahonnan nincs visszatérés.
Az volt a gondom, hogy feltételezed, hogy Polt Péter segíteni fog bizonyos ügyek elkenésében, pedig erre eddigi tevékenysége alapján semmilyen alap nincs, sőt, én egyszerű újságolvasó halandó, semmilyen jelét nem láttam a pártszimpátiájának, holott ombudsmani tevékenysége a nyilvánosság előtt zajlott. Ha nem mondjátok, a hozzám hasonló egyszerű lelkek nem is tudnának Fidesz kötődéséről. Nem látom megalapozottnak a feltételezést, hogy főügyészként ez másképp lesz
Kíváncsi leszek, Polt hogy hajtja végre a
két feladatát:
1. az ügyészség kormány alá rendelésének
előkészítése és végrehajtása
2. az apparátus megtisztítása a régi káderektől
És arra még kíváncsibb, hogy mi lesz akkor,
amikor először kell döntenie olyan ügyben,
hogy x vagy y jó pártkatona, vagy közeli
hozzátartozójának gázolási/sikkasztási/stb.
ügyében "speciális" eljárás szükségeltetne.
Györgyi az ilyeneket már az elején elhajtotta
a vérbe. Nem is próbálkoztak vele.
Bóc = húsos batyu (mongol nemzeti étel). A (kissé!!) előfőzött — jobb esetben elősütött — faggyús birkadarabokat tésztába csomagolják, majd a forró vízbe dobálják. Amikor felúszik, kész.
Manapság már nem is meglepő, hogy Polt emberi és szakmai alkalmassága egyik oldalon sem merül fel. (lásd Medwe kartárs 3. hozzászólása) Mindkét oldalon a pártszimátia látszik döntő tényezőnek. Én sem hiszem, hogy ombudsman-helyettesi tevékenysége ellen lehetne komoly kifogás, de azért a legfőbb ügyészi poszt más. Meg fogjuk látni.
Az én naív kérdésem az, mi a baja Polt Péterrel az ellenzéknek? Amennyire ombudsman-helyettesi tevékenységét figyeltem, kifogás ellene nem lehet, nem éreztem semmiféle pártszimpátiát
Azt saját tapasztalatból tudom, az ügyészség leginkább arra fordít gondot, hogy miként lehet elsumákolni a bűnözők felelőségre vonását.
Másrészt jobb őket nem csesztetni, mert még lenyomoznak.:-)A mundér becsülete fontosabb, mint a valódi bűnüldözés.
Az, hogy Polt Péter még nem volt, nem gond, de az, hogy Bóc milyen (volt, van) az már igen. Bócot nemhogy magasabb bócra tenni, hanem a jelenlegi helyéről elzavarni kellene.
Szerintem nem ez a gond.
Györgyi Kálmán sem volt ügyész.
Polt is tanított engem, ő
magyarázta el - mint a tanszék legfiatalabbja -
az erőszakos közösülést.
Aranyos kis fiúka, szerintem túl nyuszogó.
Nem tudom elképzelni róla,
hogy lenne benne kellő erély egy ilyen poszthoz.
Szvsz ha ő lesz, nem húzza sokáig.
Lemond, mert nem bírja a mocskot.
MorpheuS!
Mi lenne, ha alátámasztható dolgokat állítanál és nem csak ösztönösen vagdalkoznál? Hülyeségeket írni nem kerül különösebb intellektuális erőfeszítésbe.
Bár a topic Bócról szól, azért megkérdezem: Ha jól tudom, az új legfőbb ügyész-esélyes Polt Péter még sosem volt ügyész. Ez nem gond?
Urby
Igazatok van!
Ne is ércsen a rohattya ahhoz, amit csinálnia kőne, - így lesz igazán Fidesz-konform az ügyészség is.
Első a szagértelem!
Második a Ferencváros! ( A Független, Polgári... - ott is lassan aktuális a pályán krumplit termelni...)
:O)))