Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2004.05.29 0 0 563
Gratulálok:)
Már csak kiskutyák kellenének:)

Aki meztelencsigát evett, az minden valószínűség szerint Trefikém volt, a mostani alom papája:))
De azt hiszem csak egy db. meztelencsigát evett:)))

Előzmény: zsuzsa (562)
zsuzsa Creative Commons License 2004.05.28 0 0 562
Az egyik vicces topicban valaki elmesélte még régebben, hogy a kutyája meztelencsigákat evett majd az ágynemüre hányta .... na gondolom ilyne a csigakirály :-)))

Megvan a kennelnevünk ! Jövő héten jön a kártya. Az a spanyolos amit mondtam. Már gyüjtögetem a spanyol keresztneveket. Juan Antonio meg Donna Izabella :-))))

Előzmény: Tibbe (560)
Tibbe Creative Commons License 2004.05.28 0 0 560

Nem tudtad?
Ő volt a sumér csigakirály!:)

Előzmény: zsuzsa (559)
zsuzsa Creative Commons License 2004.05.28 0 0 559
KEDVES ETANA ! MÉLY MEGDÖBBENÉSSEL, TELJESEN FELZAKLATVA OLVASOM, MIT JELENT SUMÉRUL AZ ETANA !
FINNÜL UGYANIS CSIGA VAGY ÉTICSIGA A JELENTÉSE :-))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Etana (552)
Tibbe Creative Commons License 2004.05.28 0 0 558

Viszik el a kölykeimet.
Ilyenkor a szokásos aggódások sorozata nyomja a lelkem.
Előzmény: m a x (557)
m a x Creative Commons License 2004.05.28 0 0 557
Nem értem rá, csak kiváncsi lettem mit ástál elő:-)))) Ha ráérnék, akkor tudnám hogy vannak a kölykeid, hova kerülnek,... Most csak nagyritkán a képeket futom át:((
Előzmény: Tibbe (556)
Tibbe Creative Commons License 2004.05.28 0 0 556

Hát, aki nem keres, az is találhat!:))
te is éppen ráértél?:-)
Előzmény: m a x (555)
m a x Creative Commons License 2004.05.28 0 0 555
De nagyon ráérsz:-)))))
Előzmény: Tibbe (554)
Tibbe Creative Commons License 2004.05.28 0 0 554

Khata Khar-ba Khji
Tibbe Creative Commons License 2004.05.27 0 0 553

Hogy mikre nem bukkanok itt az archivumban:)

Előzmény: nyman (545)
Etana Creative Commons License 2001.07.02 0 0 552
yahel válasz erre | adatok | e-mail 2000-06-22 17:52:36 (249)

Ezek meg jiddishül vannak

Abigail Abira Ada Aderes Adie Agava Alumit Amira Amita Ann Arella Ariel Ariza Atida Ava Avi Aviva Batya Behira Bethany Betsy Bina Bona Chava Chaya Dalila Danna Dara Davida Deborah Degula Delilah Derora Dina Dodie Eden Edna Eliora Elizabeth Emanuele Etana Eva Ezrela Gabrielle Gada Gail Galya Gazit Genesis Geva Gilana Gurit Hadassah Hannah Hosanna Ilana Isabel Isha Ivana Iverem Ivira Jacobina Jael Jafit Jan Janae Jane Jardena Jemima Jessica Jezebel Joan Joby Jodi Joline Jora Josephine Judith Kalanit Karmel Kelila Keren Ketura Ketzia Kezia Kizzy Lael Lea Ledah Leeba Lena Leora Levia Lewana Lirit Lisa Livana Liviya Livona Malka Marganit Marilyn Marni Mary Matana Meri Mia Michal Michelle Mili Mirella Miri Miriam Moriah Naavah Nagida Nancy Naomi Nediva Netia Nili Nirel Nizana Noga Nuria Nurit Odelia Odera Orah Ornice Orpah Rachel Rafaela Ramah Ranita Razilee Rebecca Rena Ronli Sally Salome Samantha Sarah Seana Selima Sharai Sharon Shiri Susan Talia Talitha Tamara Temira Thomasina Tirza Tivona Tobit Vardis Yemena Yoninah Yovela Zayit

Az Etana sumérül van, az első sumér király neve. Szerényen. :-)))
Bocs, hogy belekotnyeleskedem.Amúgy komoly egy név-lista! Elismerésem.

Előzmény: yahel (249)
Gy_Rozi Creative Commons License 2001.02.04 0 0 551
Kedves Állatbarátok!

Csányi Vilmos etológus könyvében találkoztam egy kéréssel, amit ezúton szeretnék továbbítani Nektek:

„Kérés az Olvasóhoz!

Az Európai Unió állatvédelmi törvényei szerint a kóbor kutyákat és macskákat nem szabad állatkísérletekben felhasználni. A magyar állatvédelmi törvény, sajnos, erre nem nyújt biztosítékot.
Arra kérem a kedves olvasót, ha egyetért velem, küldje el a mellékelt levelezőlapot az ELTE Etológiai Tanszékének megcímzett borítékban.
Cím: ELTE Etológiai Tanszék. Göd, Jávorka Sándor u. 14. 2131.
A család és a baráti kör minden tagja külön-külön vagy együtt is írhat! Amint elegendő számú levél gyűlik össze, eljuttatjuk az Országgyűlés elnökének.
Kérjük, hogy az adatokat jól olvashatóan írja be!

Köszönettel
Csányi Vilmos”

A mellékelt levelezőlap tartalma:

„Igen Tisztelt Elnök Úr!

Kérem, hogy kezdeményezze a Magyar Állatvédelmi Törvény 7. paragrafusa 2. pontjának törlését, és helyette a következő szöveg beiktatását:

A háziasított állatok (kutyák, macskák) kóbor egyedeit ember- és állatgyógyászati kutatás, valamint felsőoktatási intézményben való kísérlet céljaira felhasználni tilos.

Ez a változtatás egyébként megegyezik az Európai Uniós jogszabályokkal is.
Levelünket nem szánjuk állampolgári kezdeményezésnek, de abban reménykedünk, hogy a nagy számú levélíró véleménye meggyőzi Önt, és kezdeményezi a törvény e szégyenletes szakaszának megváltoztatását.

dátum:...
név:...
lakcím:...”

nyman Creative Commons License 2000.09.06 0 0 550
Haho!
Kosz a segitseget. A kutyak az unokatesome. Sajnos a kerdesekre most nem tudok pontos valaszt (kanok, szukak aranya, hanyadik alom, stb.)

Az argentin dog, ugy kulsore talan kicsit a harci kutyakhoz hasonlit, allitolag lehet agressziv. En nem ertek hozza, az unokatesom kutyaja pedig eleg jambor. A bot farok az stimmel, mar ami a hasonlatossagot illeti a nemet doghoz, ugyhogy ha csovalja eleg nagyokat tud utni. A termet viszont kisebb.
nyman

Solya Creative Commons License 2000.09.06 0 0 549
Szia nyman!

Nem vagyok képben, melyik az argentin dog, de ha olyan nagy és szép, mint a német, akkor szerintem jó név az Athos, Aramis, nálunk a dogot Rosco-nak hívják, ezek elég markáns nevek. Lánynak pedig... Hm... Belle (ismertem egy rotit, őt Sasfészki mittoménmilyen Belle-nek hívták, ezért tudom elképzelni nagy kutyának), nincs ötletem több egyelőre... Látni kéne a szülőket és őket is. Mindjárt megnézem, egyáltalán milyen is az argentin.

Előzmény: nyman (545)
Yuma Creative Commons License 2000.09.06 0 0 548
Hali, kedves nyman!

Tényleg gyere át a folytatás topicba!

Ha törzskönyvhöz keresel nevet, akkor biztosan megvan a kezdobetu. Elráulod nekünk?
Hány szuka és hány kan van?

(Mennyiért adod oket?)

A válaszok nyugodtan jöhetnek a másik topicba. :)))

berill Creative Commons License 2000.09.05 0 0 547
kedves nyman,

tudom, ez a névadó topic, de felhívom a figyelmedet a Kiskutya - nevelő című folytatástopicra, ahol az itteni kedves társaság biztosan segít neked.
Én is iszonyatosan nagy dilemmában voltam, de megoldódott végül
Moira már nagykislány. Három és fél hónapos...
:o))

üdv,

berill

és nickwarren megelőzött, az hétszentség... :o)))))

Előzmény: nyman (545)
nickwarren Creative Commons License 2000.09.05 0 0 546
rambo 1-8 ;)

az én összes névötletem fellelhető egy-két hozzászólással lejjebb
sok szerencsét, kellemes mazsolázgatást

nw

Előzmény: nyman (545)
nyman Creative Commons License 2000.09.05 0 0 545
Kicsit felhozom a topikot.

Nyoc (!) darab tok feher argentin dog torzskonyvhoz nevet keres. Visszaolvasgattam, akat nehany, ami talan hasznalhato, de ha esetleg akadnak uj ottletek, akkor szivesen. A lenyeg, hogy vmi fajhoz illo markans nevek legyenek.

berill Creative Commons License 2000.07.19 0 0 544
:o))

nem szeretném, de előbb-utóbb minden topicra ez a sors vár, vagy nem?

pussz,

berill

Előzmény: Sylvie (543)
Sylvie Creative Commons License 2000.07.19 0 0 543
berill, akkor ez itt már el is fog süllyedni?
Előzmény: berill (542)
berill Creative Commons License 2000.07.18 0 0 542
Sziasztok lányok!!!!

berill itt van...

az új topic címe Kiskutya-nevelő (avagy Moira a kutyagyerek) lesz.
Kérlek titeket, ne hagyjatok magamra ott sem.
Mindent elmesélek hamarosan, az új topicban...
Tehát, brunhi, Sylvie, szerencsefel, yuma, kedvenceket készíteni, mert jön az új topic!!! :o)))

berill

Sylvie Creative Commons License 2000.07.14 0 0 541
tartsuk életben.
ma sem sikerült berillel beszélnem, lehet, hogy csak hétfőn jön, és elmeséli az egész hetes élményeket... már nagyon kíváncsi vagyok :)
Brunhilda Creative Commons License 2000.07.14 0 0 540
Ez csak egy topic életbentartó hozzászolás. Nincs semmi mondanivalóm.
B
Sylvie Creative Commons License 2000.07.13 0 0 539
Brunhi,
most jutottam fel, és örülök, hogy legalább egy picit fenntartjuk a topicot. berillel ma beszéltem két szót, jól vannak, de majd holnap többet tudok meg.
mél visszamegy.
S.
Előzmény: Brunhilda (538)
Brunhilda Creative Commons License 2000.07.13 0 0 538
Sylvie
Későn szóltál, ma 4-kor keltem és most értem haza. Első gondolatom Ti voltatok. Szombaton hazajövök, email megy.
Szia
B
Sylvie Creative Commons License 2000.07.12 0 0 537
szia Brunhi, végre feltűntél köztünk!
hát, szerintem nem nagyon ugrálósak, meg ásósak, inkább evősek meg alvósak (ez saját tapasztalat, lehet, hogy csak egyéni).
a száraz tápot tényleg nagyon szeretik leveskocka-lével felöntve, a házikosztnál meg inkább a kutyakajás boltokban árult, házilag főzött húsokra gondoltam. krumpli egyáltalán nem jó? (néha, talán havonta-kéthavonta kapnak 1-1 szemet, inkább menniységnövelőként, mint táplálékként)
köszi a kimerítő választ, és ne nagyon hagyj magamra (mindenki nyaral, berill, szerencsefel, Yuma, én is szabin - mél megint megy)
Te pedig ne dolgozz sokat!
Sylvie
Előzmény: Brunhilda (536)
Brunhilda Creative Commons License 2000.07.12 0 0 536
No sziasztok,

Már többször akartam irni, de ez a k*va Matáv mindig ledobott és elment a türelmem. De most akkor is irok!!!!!
Kennel: mennyire ásósak és ugrósak ezek a kutyák?
Ha ásósak: a drótkerítést jó mélyen le kell ásni, mert különben alagútat ás majd magának. Ha ugrós akkor legyen legalább 2 méter magas. Az ajtó két részre legyen osztva, lehessen felül külön kinyitni, hogy ha pl csak kaját akarsz neki beadni, akkor ne kelljen a teljes ajtót kinyitni, mert akkor usgyi és már kint is van. Fontos, hogy jól tisztítható legyen (kaki, pisi) Ha télen is ott fog lakni, akkor a házba érdemes szalmát betenni, mert az szigetel. A tető olyan legyen, hogy patkány, egér ne tudjon oda befészkelni. Legyen kerticsap a közelben, hogy a vizzel ne kelljen sokat rohangálni. Fa sem árt, hogy árnyékba tudjon húzodni és ne kelljen a házba bemenni, ahol melegebb van. Hát ennyi.

Kaja: fontos tudni, hogy a száraztáp mennyi szóját tartalmaz, ugyanis sok tápszeres (általában az olcsóbbak) az állati fehérjét szójával helyetesítik, ami a kutyának nem jó. Tehát ha a szójatartalom magas, akkor az nem koser. Ötlet, a száraztápot öntsétek fel Maggie kockás vizzel, ez ad neki egy kis izt és nem olyan száraz. Bevállik. Fontos, hogy kiskorában a nagytestű kutya ne kapjon túl sok húst, mert akkor hirtelen megnő és izmos lesz, azt pedig a csontozata és a szive nem fogja birni. A nagytestűeknél a fő halálozási ok a szív és érrendszeri problémák. De erről az állatorvos barátod biztos sokat tud mondani. Remélem most nem mondtam túl nagy hülyeséget. Krumplit ne adjatok neki.
Tápot kiváltható ötletek: csirkehús nyesedék rizzsel, tésztával. Persze ezeket nem lehet minden nap adni. Szerintem amig kicsi a kutya érdemes több pénzt áldozni kifejezetten junior tápokra, hiszen az alapozás nagyon fontos. Később már lehet adni neki mást is. Szerintem házikosztot ne kapjon, hiszen a kutya bélrendszere más mint a mienk. Csokit semmikép, inkább vegyetek neki kutyakekszet.
Ennyi.
Sziasztok.
B

Sylvie Creative Commons License 2000.07.12 0 0 535
kedves Yuma, irigyellek is, meg nem is, hiszen költözni nagyon jó is, meg nem is.
Ne dolgozzatok nagoyn sokat, pihenni is kell!
4 napot én is szabin leszek, ezek szerint a topic le fog ülni... majd jövő héten jön berill, hátha ő egy kicsit lendít rajta. hétfő óta nem beszéltem vele... majd ma.
vasárnap a kiállításra megyek, vmikor délelőtt. ebbel együtt (aki hasonlít Rád!)

akkor szerencsétek volt, a kerttel sokat nem is kellett csinálni, gondolom.
ja, még valami - az oszlopokat azért valami kötőanyaggal (pl. betonnal) jó lenne megfogatni, mert elég gyorsan kijönnek a földből, főleg, ha a lány egy kicsit nagyobb, és nekiugrál...

kitartás, már csak egy picit dolgozol
szép napot,
S.

Előzmény: Yuma (534)
Yuma Creative Commons License 2000.07.12 0 0 534
Halihó, jó reggelt!

Képzeljétek, ma délután költözünk! Déltől szabadságon vagyok egészen augusztusig. De ne gondoljatok valami frenetikus nyaralásra, nem megyünk sehova, hiszen van mit csinálni a házon.
Sajnos internet elérésem sem lesz, de majd próbálkozom.

Sylvie!
A házat nem mi építettük, csak felújítottuk, nem kellett semmit betonozni.
Vasárnap mikor mész M-hez?

Sylvie Creative Commons License 2000.07.11 0 0 533
kedves Yuma, semmi sóder és cement nem maradt? teljesen kész a ház? kerítés, egyebek sem kellenek?
ha lapot akarsz rakatni, akkor azt nagyon bele kell szerintem döngölni a földbe, hogy ne mozogjon el, és vigyázz a résekre is, hogy a még pici lábai be ne akadjanak. és ha nem sima a felület, sokkal inkább hasra tud esni, ami néha-néha még elmegy, de sorozatosan nem szereti, és inkább be sem megy a kennelbe, mert nem érzi jól magát.

egyébként igaza van a barátodnak, néhány táp tényleg nagyon jó és minden benne van, és bizonyosakat én sem adnék soha az ebeknek.
kiegészítőknek általában a csonterősítőt gondolják, a nagytestű ebeknek is kell, és csak nagyon kevés tápban van elegendő kálcium, főleg a nagoyn drágákban. különösen a házi kosztot evő kutyáknak van változatos étrendre és kiegészítésre szüksége, de szerintem az állatorvos barátod erről sokkal többet és főleg szakszerűen tud mesélni.

Előzmény: Yuma (531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!