Keresés

Részletes keresés

kaviat Creative Commons License 2000.10.14 0 0 136
uhh mintha évszázadokkal ezelött lett volna... szalad az idő

.kav]4t r.e.b.

Törölt nick Creative Commons License 2000.10.14 0 0 135
Kedves kartácsok !
Csak a történeti hűség kedvéért ide lejegyzem, hogy ma, október 14-én ott picknikeltem az apácák romjai között Donnecknével és a kisDonneckekkel. Olyan idő volt mintha legalábbis július közepén járnánk....
Seki Waker Creative Commons License 2000.09.07 0 0 134
Ebbae a topicban is esik szó a halászléről, sőt HJM kartács jóvoltából illusztrációk is vannak.
kaviat Creative Commons License 2000.05.28 0 0 133
a hal király volt, a hely csúcsszuper, a társaság királyságos, most kúszik a gépemre HJM Mester videója, már alig várom hogy megérkezzen hogy jól megnézzem magunkat :))

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: Seki Waker (130)
HJM Creative Commons License 2000.05.28 0 0 132

Na itten van a megígért videllyófelvéttel RealMedia formátumban!!!

Gyengébb minőségű [3,76 MByte!]  Jobb minőségű [6,38 MByte!]
[Mindkettő időtartama 25 min 26 sec]

A megnézéshez RealPlayer szükséges! Ha valakinek nincs akkor a következő link segítségével letölthető a Free verzió!

FREE RealPlayer 8 Basic beta
 

Előzmény: HJM (74)
zizi Creative Commons License 2000.05.28 0 0 131
/me csodálkozva néz körül
ilyet állított volna valaki ???
:-DDDD

köszönet a lehetőségért, szenzációs volt a hallé, a bor szintén, a nyílvesszők mindig célba találtak (szerencsére eléggé nagy volt a cél mérete :-)) ), kaviat mesterem szivarjának füstje pedig bekeretezte az egészet :-)))

hazafelés a Duna partján kicsi elüldögélés, kavicsnak dobálása, majd a száguldás (na ja, nem én vezettem, hanem egy profi :-)) ...

még egyszer köszönet nektek...

Előzmény: Seki Waker (130)
Seki Waker Creative Commons License 2000.05.28 0 0 130
A buli tényleg fergeteges volt, ám ha valaki azt állítaná Seki Waker-ről, hogy józan volt és visszafogott, akkor tudjátok: hazudik az illető.
Előzmény: Geyza (129)
Geyza Creative Commons License 2000.05.28 0 0 129
Hahó!

Ugyan az utolsók közt hagytam el a terepet, de elsőnek vetem rá magam a bitekre.

Remekül sikerült a bográcsolás. A hangulat kiváló volt, a két mesterszakács, Seki és akkorcsakmi nagyot alkotott, mi pedig szorgalmasan eszegettünk, iszogattunk.
Eomer jóvoltából íjászversenyt is rendezhettünk!!!

Esik hozott egy kedves amerikánus hölgyet, aki igazán zökkenőmentesen illeszkedett be a mi
ősmagyar, szilaj társaságunkba, röviden:

sajnálhattya, aki nem jött!

Mégegyszer köszönet a szervezőknek, köszönet a szakácsoknak

Gézától

Seki Waker Creative Commons License 2000.05.26 0 0 128
Aki bújt, aki nem, holnap lesz a nagy bográcsolás.
Kissé még kavarognak a dolgok, de az biztos, hogy legkésőbb 17 órára kész lesz a halászlé. Akkorcsakmi kartácsnő pedig ragaszkodik a gúlyásfőzéshez, tehát az is lesz majd valamikor. Aki segíteni akar, és tud előbb jönni, az jöjjön 14 és 15 óra között. Remélem nem felejtettétek el a helyszínt: Zebegény, a Szőnyi István Múzeum mögötti parkban található tábor. Aki, nem ismerős Zebegényben, az kövesse a jelzőtáblákat, vagy kérdezösködjön.
Előzmény: Seki Waker (127)
Seki Waker Creative Commons License 2000.05.25 0 0 127
Hurrá! Végre valaki nem azért ír, hogy lemondja a részvételét.

A pillanatnyi állás:

HJM
Seki (2 fő szállással)
Geyza (1 fő szállatlanul)
NISA (1 fő szállással)
banya és zizi ( 2 fő, semmi röpdösés :)
akkorcsakmi (mondjuk 1 fő, mondjuk nem száll:)
BaSand (2 fő nem száll)
Mulan (1 fő hallal nem ottalvósan)
kaviat (1 fő, nem Évával, nem alvósan)
Esik (2 fő, melyek közül az egyik 1 amerikai szoci, vagy alva, vagy nem)

Ez most 15 potenciális halfogyasztónak tűnik, de péntek duélutánig még szabad a pálya. A gulyásfőzés viszont alighanem elmarad :-( Csak HJM érdeklődött eziránt komolyan, és nincs kétszemélyes gulyásbogrács.

Előzmény: BaSand (126)
BaSand Creative Commons License 2000.05.25 0 0 126
BaSand és BaSandné ismét jelkez.
Előzmény: Seki Waker (125)
Seki Waker Creative Commons License 2000.05.25 0 0 125
:-)
Előzmény: Törölt nick (123)
Seki Waker Creative Commons License 2000.05.25 0 0 124
Kedves barátaim!

Gőzerővel folyik a június 1-én esedékes zongorahajigálás szervezése, de azért ne feledkezzünk meg a halászléről sem. Ez ugyanis előbb lesz. Tehát május 27-én irány Zebegény. Legkésőbb péntek du-ig jelentkezzen, aki még jönni akar, mert ehhez méretezzük a halvásárt.

Törölt nick Creative Commons License 2000.05.24 0 0 123
Érezzétek jól magatokat és vezessetek óvatosan ! :-)

Előzmény: akkorcsakmi (112)
kaviat Creative Commons License 2000.05.24 0 0 122
ejnye de kár :(( next time

.kav]4t r.e.b.

Előzmény: dekóder (118)
Wágner úr Creative Commons License 2000.05.23 0 0 121
Off
Az IEP pislogjon má' be ide ni, de a többi "őskövületnek" sem árt... Egészség!
On

Egészség! :))))

Előzmény: GLászló (119)
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 120
Na tessék, most még a muzikális élvezetektől is megfosztassz minket, ezzel a lemerülős 5lettel! :-)

Hát, asszem a PFT-n kénytelenek lesztek hosszú és ínycsiklandozó beszámolókat hallgatni a halléről, miközben a vacsora csak nagyon lassan fog előállni (sőt, ha Seki vezényel egyet - még annál is lassabban:)). ;-))))

dekóder, legalább egy kazettára vedd fel és tedd közkinccsé!:-))

Előzmény: GLászló (119)
GLászló Creative Commons License 2000.05.23 0 0 119
Dhogynem. D ingadozva meg végképpen nem tudok elmenni. :-) A személyemet kedvelő törpe minorítás meg lemerül és kibekkeli azt az időszakot, amit nélkülem kell eltöltenie. Jövő csütörtökön a talin ott leszek.
Előzmény: akkorcsakmi (117)
dekóder Creative Commons License 2000.05.23 0 0 118
Mi sem tudunk menni. :-((
Előzmény: GLászló (116)
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 117
Nem mondom, bizonyos szempontból praktikus egy ilyen minuszos GLászló. Kivonódik magától.;-) De ez az egyoldalú empátiás képesség zavaró egy kicsit. Rendes demokráciákban a kisebbség szempontjait is illő figyelembe venni!;-)))))))

Amúgy és összességében: :-(.
Nisa pozitív példája sem tud megingatni?

Előzmény: GLászló (116)
GLászló Creative Commons License 2000.05.23 0 0 116
Sajnos mínusz én. Családi ok. Ez nekem rossz hír, de pozitív gondolkodásom arra ösztönöz, hogy gondoljak arra: biztos akad, aki örül neki. :-)
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.05.23 0 0 115
Kedves Nisa!

Ünnepélyesen megesküszöm, hogy hallédet bárkitől bármi áron megvédem (ha nagyon jól sikerül, esetleg Tőled is;-))!:-)))))
8-9 körül a lehető legjobb időpontban érkezel, lehet, hogy külön útmutatóra sem lesz szükséged, hogy odatalálj, csak a hangok után kell elindulnod!;-) Azért Seki biztos lesz oly drága és részletesen leírja itten, hogyan is kell odamenni, mert ez esetleg a korán érkezőknek még komolyabb gondot okoz.:-)
Továbbra is ottalvósan jössz? Ha olvastad a fejleményeket, a szállás nem a táborban lesz, hanem kicsit odébb egy panzióban á 1300 pénz. Az is jó?

akkorcsakmi

Előzmény: Nisa (113)
Seki Waker Creative Commons License 2000.05.23 0 0 114
Kedves Nisa!

Az állomástól elindulsz befelé a faluba, az első keresztűtnál elindulsz jobbra felfelé. Keresd a Szönyi István Múzeumot. Ez Zebegény egyik legfontosabb nevezetessége, így bármelyik helybéli útba tud igazítani. A tethely a Múzeum fölötti parkban található. Ott már csak menj a hang és az illatok után. (Mottó: Mi kell a táljékozódáshoz? Egy térkép, egy tájoló, és egy benszülött, aki megmondja: merre kell menni.) A halból hagyunk, de a 8-9 óra lehet, hogy kissé késű. Nem tudom meddig bírja zengeni dekóder kartács a Torgyán indulókat.

Előzmény: Nisa (113)
Nisa Creative Commons License 2000.05.23 0 0 113
Hahó Mindenkinek!
Sürgős és halaszthatatlan születésnapot tart a hugom, ezért kicsit késni fogok.
Várhatóan 8 és 9 között fogok érkezni szombat este.
Ugy azért még érdemes jönnöm?
Most már csak abban segítsetek, hogy Zebegény állomásról hogyan találok
oda a helyszínre!
Tovább tegyetek szent esküvéseket, hogy hagytok a halból, mert azt nagyon szeretem!!
Sziasztok!
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.05.22 0 0 112
Alakul, alakul.

HJM (2 fő szállás nekül, de hallal+gulyással és eccájggal :)
Seki (2 fő szállással)
Geyza (1 fő szállatlanul)
NISA (1 fő szállással)
GLászló (1 fő szintén mellőzve a szárnycsapkodással járó légiközlekedést:)
banya és zizi ( 2 fő, semmi röpdösés :)
akkorcsakmi (mondjuk 1 fő, mondjuk nem száll:)
BaSand (2 fő nem száll)
dekóder (2 fő keltmintfent)
Mulan (1 fő hallal nem ottalvósan)
kaviat (1 fő, nem Évával, nem alvósan)
Esik (2 fő, melyek közül az egyik 1 amerikai szoci, vagy alva, vagy nem)

Ez most úgy 18 potenciális halfogyasztónak tűnik, de ugye péntek estéllig még időnk, mint a tenger.:-)

kaviat Creative Commons License 2000.05.22 0 0 111
skacok az a helyzet, hogy parom nem tud jonni, csaladi cuccozasa lesz.. /viszont ket kezzel lokdos, hogy en azert menjek el, erezzem jol magam veletek... ebben nem lesz hiba remelem :))/ szallni nem fogok, viszont ezekutan mindenkeppen elmegyek kicsit bomlasztani a tarsasagot apolitikus beallitottsagommal - naes hat persze egy veletek elfogyaszt6o halle is komoly tenyezo, amit nem lehet kihagyni a szamitasbol :)

.kav]4t r.e.b.

akkorcsakmi Creative Commons License 2000.05.22 0 0 110
Na, újabb update így a célegyenesben:

HJM (2 fő szállás nekül, de hallal+gulyással és eccájggal :)
Seki (3 fő szállással)
Geyza (1 fő szállatlanul)
NISA (1 fő szállással)
GLászló (1 fő szintén mellőzve a szárnycsapkodással járó légiközlekedést:)
banya és zizi ( 2 fő, semmi röpdösés :)
akkorcsakmi (mondjuk 1 fő, mondjuk nem száll:)
BaSand (2 fő nem száll)
dekóder (2 fő keltmintfent)
Mulan (1 fő hallal nem ottalvósan)
kaviat (esetleg Évával, nem alvósan?)

Persze a pálya tovább is nyitott, csak a hallé nevezési határidő jár le pénteken 18-kor, onnantól csak kellően előnyös ajánlatokkal lehet rávenni a szerencsés nyerteseket a halászlé adagjukról való önkéntes lemondásra.:-)

Ernyőt viszont mindenkinek célszerű hoznia, ez szinte biztos záloga a jóidőnek! Ami egyébként persze amúgy is. Már, ha az illetékes elvtárs ott fönt, akivel a koncepciót egyeztettük még a helyén lesz szombaton. Ezt manapság sohasem lehessen tudni.:-)

Seki Waker Creative Commons License 2000.05.22 0 0 109
Kedves barátaim!

Szombaton (május 27-én) lesz a nagy nap. Péntek 18 óráig nyitot a pálya, de lehetőleg ennél előbb jelezzétek részvételi szándékotokat (az anyagbeszerzés miatt).

akkorcsakmi Creative Commons License 2000.05.11 0 0 108
dekóder, nem lehetsz ilyen!!! Képes lennél megfosztani a társaságot és a zebegényieket ettől az élménytől!? Arról nem is szólva, hogy politikailag sem helyes ez a hozzáállás. A sok UTE drukker így majd még jobban fogja utálni a Fradit, mert újabb negatív élménye kötődik majd hozzá!;-))))) Én meg abba fogok becsavarodni, hogy próbálom magamban danászni a füstbementet a felkelő napra, de az istennek se jön össze.:-)

Amúgy,- most, hogy mondod,- tényleg van benne némi absztrakt T.J.-s utalás ( már ugye a cím is, meg a szebbnél szebb gondolat, álló idő, gyümölcs, miegymás :))), de ezt Petőfiről csak a bennfentes coclibek, esetleg a renegátabb Békejobbosok tudják, a helyieknek nem fog feltűnni, bennük erős a hazafiság és a széleskörű nemzeti összefogás érzése.;-)
De őszintén szólva, eredetileg nem erre gondoltam, hanem, hogy a ráadások közepette esetleg csak úgy spontán, mondhatni improvizatíve kezded esetleg éltetni.;-))))

A másnap egyébként ritkán perfect day, inkább próbáld meg aznap, az úgyis másnap lesz már!:-)

Előzmény: dekóder (104)
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.05.11 0 0 107
Mulan, ez igazán naccerű gondolat, érdemes volt érlelni!:-)

Válasz megy.

Előzmény: Mulan (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!