Keresés

Részletes keresés

nori Creative Commons License 2000.12.19 0 0 13
Az első világháború körüli időszak, forradalom, Tanácsköztársaság, nemzetiségi mozgolódások csupa olyan dolog, ami egészen más, mint amit tanultunk róla, ugyanakkor jól egybevág családi legendáinkkal
Előzmény: nori (12)
nori Creative Commons License 2000.12.18 0 0 12
OutSider jóvoltából elolvastam a könyvet, nem tudom, miért kerültem eddig, azt hittem, vájtfülű irodalmároknak való. Nagyon tetszett, nemcsak a háromszögtörténet, aminek csak két csúcsát ismertük meg (vajh, mi lenne Winkler Franci bejegyzése?), de a korrajz még inkább. Ami viszont zavarbaejtő, az a történet közreadójának sorsa, szerintetek befolyásolta e a történet hangulatát az ő sorsa, benne van-e a megjegyzésekben az, hogy az egyik legkomolyabb elszenvedője ennek a történetnek?
sas1 Creative Commons License 2000.11.20 0 0 11
Nagydíjat kapott a Jadviga párnája a salernói filmfesztiválon

Budapest, 2000. november 20. (MTI) - Nagydíjat kapott Deák Krisztina "Jadviga párnája" című filmje Olaszországban, a szombaton véget ért Salernói Nemzetközi Filmfesztiválon - tudatta a Magyar Filmunió hétfőn közleményben az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a fesztiválon Enyedi Ildikó "Simon mágus" című filmje nyerte el a legjobb forgatókönyv díját.
Deák Krisztina filmjét - a hiteles látványvilág megteremtéséért - a zsűri különdíjjal jutalmazta az idei 31. Magyar Filmszemlén.
Enyedi Ildikó 1998-ban készült munkája a tavalyi magyar filmszemlén rendezői díjban részesült.

nemisbéka Creative Commons License 2000.04.26 0 0 10
A filmet még nem láttam, de a könyvet meghozta a Nyuszi és zseniális. Ahhoz képest, hogy ez Závada első nagyobb nekifutása, igen ütősre sikeredett. Nem hallotta valaki a vele való beszélgetést tegnap este fél tízkor a Kossuthon? Lemaradtam róla :(.
sas Creative Commons License 2000.04.25 0 0 9
Sziasztok,

Szerintem is felejthetö a film. Nekem az tünt fel, hogy valoban a jellemábrázolás nagyon valos- ebben igazat adok Last Dragonnak, és tényleg nem tudunk soxor dönteni, ami rontásba vihet. Viszont számomra nagyon egyoldalu volt a bemutatás, és Jadviga eléggé besározodott, mig Ondrist inkább pozitivnak láttatja a rendezö. Ez azért érdekes, mert nö rendezte. És ha már nö rendezi, akkor legalább abbol a szemszögböl mutasson valamit. Talán igy még gellert is kapott volna a film, mert ffi iro tollábol nöi rendezö által készitett film: az izgis.

Asszem Deák Krisztina -ha jol emléxem- nem tudta kihozni a maximumot ebböl a lehetöségböl.

OFF: kedves sas1, éppen ugyanezt a topicot készültem megnyitni és ugyanezt akartam nyitobeszédnek irni-)) Hát nem érdekes?-))

üdv, sas

Tyler Creative Commons License 2000.04.21 0 0 8
Talán meglepő ezzel a névvel, de láttam a filmet. Tetszett. Kivéve Bodó Viktort, akinek a tehetsége sajnos néha túl kevés volt. A többiek viszont nagyon jók voltak. Főleg a Jadvigát alakító Tóth Ildikó, és a Gregort játszó Djoko Rosic.
Amúgy persze a könyv jobb, de ez szinte mindig így van.
Üdv:
Tyler
Bloodflower Creative Commons License 2000.04.21 0 0 7
A film maga nem nagy durranás, ami tetszett az az, hogy nem volt szájbarágós. És szerintem is nagyon jól játszott Bodó Viktor.
sas1 Creative Commons License 2000.04.21 0 0 6
Érdekes, szerintem B.V. nagyon hozta a figurát, a Kalózokban nem tetszett. Szerintem életszerű volt...
Előzmény: Ghanima (5)
Ghanima Creative Commons License 2000.04.21 0 0 5
Nagy csalódás volt a film. Még akkor is, ha edzettem magam az író, főleg pedig a rendező előzetes figyelmeztetéséhez, miszerint a nagyon sokrétegű történetből csak egy-két szálat tudtak kihúzni és ez sokaknak csalódást okozhat.
Ezért aztán megkíséreltem úgy nézni a filmet, mint aki nem olvasta a könyvet. Ennek következtében számomra a film egyszerűen egy gyengus, zavaros történetecske lett, amit nagyon szépen fényképeztek, gazdag kiállításban gyártottak le. A színészek közül számomra éppen Bodó Viktor szereplése volt a leggyengébb, egyszerűen úgy állt rajta a szerep, mint tehénen a gatya. Nem láttam még filmen őt, de valahogyan túl "modern" volt és erőltetett. Mamóka, na igen, ő színész a javából, meg az öreg, na, nem jut eszembe a neve. A kapitány megformálója is egyberakta az összes KuK hadseregi sablonokat.
Na, mindegy, legalább megpróbálták, én legföljebb maradok a könyvnél. Ami viszont nagyszerű!
üdv,
Ghanima
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.21 0 0 4
Érdekes, mert én nem szeretem az ilyen filmeket, sci-fi és fantasy őrült vagyok (most is a Mátrixban vagyok veletek, drága cyber barátaim), a kedvesemet vittem el Jadvigázni, mert ő meg az ilyesmi filmekben van otthon (angol nevelőnők siránkoznak 20 évig egy hímzés fölött, értelmi fogyatékos kisgyerek első csókja 120 percben, stb.).
Szóval, csodálkozásomra tetszett.
Tetszett, mert a cselekménye, az emberek jelleme bizony már.már tényleg olyan bonyolult, mint az életben.
Senki sem fekete vagy fehér.
Jadviga szeret... és nem tud felejteni - szétszakad és gyenge, hogy válasszon.
Ondris szeret - és túlságosan szeret, ezért gyenge, hogy váltson.
Az élet ILYEN, és nem holmi szappanopera, ahol Hősök vannak, akik még pisilni se járnak soha, és átkísérik az öreg nénit a járdán, meg gonoszok, akik mindig a lábad elé köpnek és meg akarják erőszakolni a kishúgodat.
JÓ FILM VOLT.
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.21 0 0 3
Érdekes, mert én nem szeretem az ilyen filmeket, sci-fi és fantasy őrült vagyok (most is a Mátrixban vagyok veletek, drága cyber barátaim), a kedvesemet vittem el Jadvigázni, mert ő meg az ilyesmi filmekben van otthon (angol nevelőnők siránkoznak 20 évig egy hímzés fölött, értelmi fogyatékos kisgyerek első csókja 120 percben, stb.).
Szóval, csodálkozásomra tetszett.
Tetszett, mert a cselekménye, az emberek jelleme bizony már.már tényleg olyan bonyolult, mint az életben.
Senki sem fekete vagy fehér.
Jadviga szeret... és nem tud felejteni - szétszakad és gyenge, hogy válasszon.
Ondris szeret - és túlságosan szeret, ezért gyenge, hogy váltson.
Az élet ILYEN, és nem holmi szappanopera, ahol Hősök vannak, akik még pisilni se járnak soha, és átkísérik az öreg nénit a járdán, meg gonoszok, akik mindig a lábad elé köpnek és meg akarják erőszakolni a kishúgodat.
JÓ FILM VOLT.
tejfigura Creative Commons License 2000.04.21 0 0 2
láttam a bemutatóját, ami a nullával egyenlő. közhely követ közhelyet, laposnak látszik ez a film nagyon. megvárom videón.
duck Creative Commons License 2000.04.20 0 0 1
Na én meg a filmet nem láttam. De a könyv nagyon jó, olvasd el!
Előzmény: sas1 (-)
MarK Creative Commons License 2000.04.20 0 0 0
Számomra csak Bodó Viktor alakítása miatt marad emlékezetes a film...
:-))
Előzmény: sas1 (-)
sas1 Creative Commons License 2000.04.20 0 0 topiknyitó
Meglepve tapasztaltam, hogy nincs még Jadvigás topic, nos nyitottam egyet...

A könyvet nem olvastam, maga a történet sem igazán tetszett - halálba idegesített a bonyolult Jadviga, és tök sajnáltam Ondrist. Inkább a békés megyei szlovák közösség életének ábrázolása fogott meg. Ti, hogy vagytok a filmmel?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!