Keresés

Részletes keresés

Kilroy Creative Commons License 2000.06.21 0 0 24
Lehet, nem merültem ennyire bele, mert ennyire nem izgat a dolog, részletkérdés. Azért köszi az infót.
Előzmény: Wágner úr (23)
Wágner úr Creative Commons License 2000.06.21 0 0 23
Abban, amelyikben "nem volt benne", szintén benne van - úgy írta be a topiknyitó a címet, hogy az elejére és a végére rakta, hogy html, csak ez felesleges és a progi kiszedi :)))

Nézd meg a kilistázott találatok forrását!

Előzmény: Kilroy (22)
Kilroy Creative Commons License 2000.06.21 0 0 22
Rákerestem arra, hogy "HTML", és kidobott 20-25 topicot (az egyik címében nem volt benne, hogy HTML, vajon miért találta meg?), különböző fórumokból.* Na most a HTML-fórum az így kicsit talán túl konkrét, de arra gondoltam, hogy ha csak HTML-topicokból ennyi van, mennyi lehet bármiféle számítástechnika témájú topicból. Szal talán egy Számításechnika-fórumhoz volna elég anyag az Index már meglévő fórumaiban.

* Kicsit meglepett a dolog...

Kilroy

Kilroy Creative Commons License 2000.04.19 0 0 21
"Ami nem szétválasztja, hanem csak struktúrálja a fórumokat. Minden megmarad a helyén, csak bekerülhet a GYŰJTŐBE "

Több gyűjtőre gondolsz? Mert akkor az ugyanaz, mint a több új fórum. Ha egy gyűjtőre gondolsz, akkor viszont miért baj, hogy nagyobb témakörök fix fórumot kapnak adott esetben?

"A szétválogatásnak nem sok értelme van, mert kihalnak a topicok. NEM EGY PÉLDÁT LÁTTAM rá. "

Lehet, de én nem vagyok ebben biztos. Hogy érted a szétválogatást?

"Így nem lehet vita abból, hogy mi hova kerüljön, mert egyszerre több helyen is lehet "

Ha valami több helyen is lehet, akkor többé ne legyenek újabb fórumok? Btw nincs ellenemre, hogy vmi több helyen is legyen, bár nem tudom, nem lesz ettől az egész áttekinthetetlen?

" Példa: a 4-es metró bekerülhetne a közlekedjünk gyűjtőbe és a politikán belül valahová.
A pörgős topicok MIND a törzsasztalon vannak, mert ott a legnagyobb a látogatottság.

Ha onnan kiveszünk TEMETIKAILAG valamit, akkor meghal.

Ha szétdaraboljuk, akkor a közösség is SZÉTSZAKAD
Mindenki a saját kis "részfórumára" figyel, nem fogja az 5-6-..10 tematikus fórumot letölteni, csak amit megszokott. "

Ha valamit gyakran nézel, berakhatod a Kedvencekbe. Meg ha valamit gyakran nézel, szerintem rövid időn belül tudni fogod, hol van, nem?

"Szóval szerintem a szétdarabolás nem jó ötlet, de a tamatikus csoportosítás az áttekinthetőség miatt feltétlen szükséges!!!! "

Persze, itt egyértelműen tematikus csoportosításról beszélek. Ilyen értelemben lehet valami egyszerre több fórumban is akár, btw erről már feljebb elmondtam, mit gondolok.

Kilroy

Előzmény: névtelen (20)
névtelen Creative Commons License 2000.04.19 0 0 20
Legyen GYŰJTŐ FÓRUM

Ami nem szétválasztja, hanem csak struktúrálja a fórumokat. Minden megmarad a helyén, csak bekerülhet a GYŰJTŐBE

A szétválogatásnak nem sok értelme van, mert kihalnak a topicok. NEM EGY PÉLDÁT LÁTTAM rá.

Így nem lehet vita abból, hogy mi hova kerüljön, mert egyszerre több helyen is lehet

Példa: a 4-es metró bekerülhetne a közlekedjünk gyűjtőbe és a politikán belül valahová.
A pörgős topicok MIND a törzsasztalon vannak, mert ott a legnagyobb a látogatottság.

Ha onnan kiveszünk TEMETIKAILAG valamit, akkor meghal.

Ha szétdaraboljuk, akkor a közösség is SZÉTSZAKAD
Mindenki a saját kis "részfórumára" figyel, nem fogja az 5-6-..10 tematikus fórumot letölteni, csak amit megszokott.

Szóval szerintem a szétdarabolás nem jó ötlet, de a tamatikus csoportosítás az áttekinthetőség miatt feltétlen szükséges!!!!

ui: bocs a sok kiemelésért, de szerintem ez nagyon fontos...

további infók a Törzsasztal fejlesztési javaslatok fórumban!

Előzmény: Kilroy (-)
hóember Creative Commons License 2000.04.19 0 0 19
Vagy itt van például a rengeteg nickes topik!

Törzsasztal) Nicksor
hóember
hóember
1651
2000.04.19 14:07

(Törzsasztal) Honnan jött a nick neved?
tündérlala
SGraun
466
2000.04.19 10:12

(Törzsasztal) NYULAS NICKEK, SORAKOZO!
ugrifules
a legkisebb ugrifüles
142
2000.04.19 06:26

(Törzsasztal) NickNévNaptár
Prozac
gecko
445
2000.04.16 23:34

(Törzsasztal) a legkirájabb nick
nobodybuilder
szöges vaskerítés
236
2000.04.12 00:42

(Törzsasztal) Le lehet-e nyomozni a Nick-et?
J. Bond
Mogorva
29
2000.04.08 17:24

(Törzsasztal) Mindenki másodnick
Chameleon
másodnikk
63
2000.03.29 13:10

(Törzsasztal) Miért ez a NICK-ed ???
illus
csite
7
2000.03.21 16:29

(Törzsasztal) Nicktemető
Lora
nobodybuilder
81
2000.02.03 08:48

(Törzsasztal) nicknév naptár
Laslow
Kis
1
2000.01.09 15:43

(Törzsasztal) SZABADSÁGOT A NEM HASZNÁLT
NICK-EKNEK !!
nicktelen
Medieval
26
1999.11.29 23:16

(Törzsasztal) Azonosulás a nicknévvel
ribizli
orrtur
175
1999.11.29 11:42

(Törzsasztal) Tanácsok többnickeseknek!
per4mer
kaviat
23
1999.11.17 08:52

(Törzsasztal) Nickfelsimerő
szerk
Gyötör
26
1999.11.10 14:34

(Törzsasztal) Törzsi jelet a nickedhez??
MIMIm
George Sand
37
1999.11.01 14:56

(Törzsasztal) Neked melyik nick hiányozna és miért?
guji
jocó
18
1999.11.01 10:17

(Törzsasztal) Hányok a NICKELODEONtól!!!
Korcs
Degeczi
13
1999.09.22 15:44

(Törzsasztal) \\\---Neked hány NICKED ONE? ---///
én5
én5
11
1999.09.10 13:43

(Törzsasztal) Nicksor játék
stika
Bütyök
194
1999.08.25 18:12

(Törzsasztal) Bunkóság e más nickjét hasz...
gejza
Chavo
44
1999.08.19 15:13

(Törzsasztal) KEKI, A NICKNEVEMET AKAROM, KÉRLEK...
tyuxar
Mulan
3
1999.08.13 11:27

(Törzsasztal) KEKI, A NICKNEVEMET AKAROM, KÉRLEK...
tyuxar
giga
4
1999.03.09 13:04

(Törzsasztal) KEKI KÉRVE-KÉRLEK A NICKEMET
tyuxar
originalqszi
1
1999.03.09 08:05

(Törzsasztal) Hogyan lehet nicket hanisítani?
Moqorva
irokéz
42
1999.03.03 11:17

(Törzsasztal) Valaki tönkretette a nickemet!
Paraj
Babe
24
1999.02.03 13:23

(Törzsasztal) A nicknevekről
Pudli
karino
104
1999.01.29 22:03

(Törzsasztal) KEKI, A NICKNEVEMET AKAROM, KÉRLEK...
tyuxar
pancho
24
1999.01.29 17:29

(Törzsasztal) KEKI KÉRVE-KÉRLEK A NICKEMET
tyuxar
CserfaCSerfa
7
1999.01.29 15:47

(Törzsasztal) KEKI KÉRVE-KÉRLEK A NICKEMET
tyuxar
CserfaCSerfa
18
1999.01.29 15:45

(Törzsasztal) KEKI KÉRVE-KÉRLEK A NICKEMET
tyuxar
CserfaCSerfa
9
1999.01.29 15:43

(Kultúra) Kinek miért az a nickneve?
vurugya
dobrony
49
2000.03.31 08:20

(Kultúra) Hányok a NICKELODEONtól!
Korcs
pigor
187
1999.12.27 01:41

(Politika) Neked melyik nick hiányozna és miért?
guji
iudex
674
2000.03.06 15:08

(Politika) Te kinek a nick-jét tiltanád le és miért
Bróker2
Fikusz Kukisz
6
1999.11.14 00:42

(Politika) Hány nickünk is van?
BOB
SKing
24
1999.06.02 00:14

(Politika) Vagy NICK hazudik a többségnek?
aztamindenit
Trebitsch
35
1999.05.14 16:32

(Gamez) Nickelodeon 3D Movie Maker
alien2
alien2
0
2000.04.11 11:35

(Magyarulez) Kisbetűs nick a mondat elején
CooCooFooZoo
beep
16
1999.09.28 15:39

(MP3) http://www.nexus.hu/nicknek//1.jpg
Nicky a kis piszok
Oleg Gontar Szakvez.
2
2000.03.07 08:37

(Hölgyek, urak, szex) Nickek ide éjfél után
runaway
viktor a takarító
1288
2000.04.19 00:03

Kilroy Creative Commons License 2000.04.19 0 0 18
Lehet, hogy még nincs olyan sok Bemutatkozás topic, de azért lehetne majd esetleg Bemutatkozás fórum...
Kilroy Creative Commons License 2000.04.19 0 0 17
Vagy épp e topicokat dobták ki onnan, mert bírálni merték? :-)
Előzmény: Kilroy (16)
Kilroy Creative Commons License 2000.04.19 0 0 16
Ha már nem lenne fóruma a TV2-nek, azt mondanám, hogy a sok evvel foglalkozó topic is mehetne egy fórumba... :-| De már van ilyen fórum... :-|
Zs4zet Creative Commons License 2000.04.18 0 0 15
A mi virtuális csaposunk :o) nem írt hülyeséget! Vagy tán söreben van az igazság? :o)
Csatlakozom az elgondoláshoz...
Zs4zet.
Előzmény: Wágner úr (7)
hóember Creative Commons License 2000.04.18 0 0 14
Nekem, a 10 kedvenc, számomra fontos könyvjelzőn van. Ha nézegetem és érdekeset látok, bele nézek, de lehet, hogy holnap már nem fontos:-)

Horoszkópos, kisbabás stb csoportok jónak tünnek. Valahogy mappa\levél szerűen jó lenne. A többi, ami sehova se sorolható: egyéb.

A süllyedtek, amit a fene se hoz fel, kit érdekel? Aki meg meg nagyon akar valamit, az címre, hozzászólóra úgyis rákeres.

Most ennyi, holnap még folyt. köv.

hóMbR

Előzmény: Kilroy (13)
Kilroy Creative Commons License 2000.04.18 0 0 13
hóember:
Szal szerinted keresés vagy esetleg több fórum?

álnick:
Ez igaz, de a véleményemet fenntartom engedelmeddel.

Mesterem:
Nekem a Kedvencekben kb. 20-30 lehet, de már így is sok, btw ezért nem is számolom...
Izé fórum, jó ötlet, de címnek túl általános, nem? Habár én is gondoltam már Egyéb Fórum-ra.

hóember Creative Commons License 2000.04.18 0 0 12
Éppen múlt héten nyitott egy elsőbálos indexes, első hozzászólásával egy olyan topikot, amilyen már volt, sőt, már 5000 fölé dagadt, és nap mint nap írnak benne. Azért írom így, mert lassan olvasni már nem is lehet, senki nem válaszol benne senkinek jóformán, de a topiklakók ettő még baromi jól elvannak:-))))

hóMbR

Előzmény: álnick (5)
álnick Creative Commons License 2000.04.18 0 0 11
Hát éppen ez az. Hogy szigorúan kell venni, illetve kellene venni. De attól félek, hogy úgy működne a dolog, mint IRL, egy törvény is annyit ér, amennyit betartatnak belőle.
Wágner úr jól világított rá a problémára. Használni kell a keresőt.
ki mit isz, azt azzal megtalálja:)
Előzmény: Kilroy (8)
Kilroy Creative Commons License 2000.04.18 0 0 10
Itt éppen olyasmit várnék, hogy mi érdemes önálló fórumra. Oszt majd úgyis ti, moderátorok fogtok dönteni...
Javaslataid különben jók, mind tecc.
Előzmény: Wágner úr (7)
kaviat Creative Commons License 2000.04.18 0 0 9
hmm nekem több mint 200 darab topic van a kedvenceimben, kinyitom azt is külön ablakban, és sokkal kényelmesebben tasztalozok mint amikor nem kezdtem boldog boldogtalan topicot behajigálni a kedvencek közé /utoljára a MODERÁTOR titkai -t raktam bele :)) /

lala mesteremtől kaptunk egy jó tippet : "izé" fórum - ide lehetne rakni a sok idétlenkedést az asszociáljunk k.0-ákat..

.kav]4t r.e.b.

Kilroy Creative Commons License 2000.04.18 0 0 8
Ez a topic egyenlőre elég off, de sebaj :-)

álnick:

"Ha sok a topic, akkor következésképpen sok fórum is lesz. Topic márpedig egyre több lesz, mert az index népszerűségének növekedtével egyre több olyan ember jelenik meg, aki inkább ír, mint olvas, sőt, inkább "saját topicot" nyit."
Ez igaz. De szerintem a következő a szitu: jelenleg ha vmilyen témában véleményt akarok nyilvánítani, keresgélnem kell elég sokat a megfelelő topic után. Egy bizonyos mennyiségig pakolhatok a Kedvencekbe, de azért az elég korlátozott, 20-30 topic után már nemigen segít. Ha több fórum lenne, először különösebb keresés nélkül a megfelelő fórumba mennék, és aztán csak ott kutakodnék a jelenlegi Tasztalnál valszeg kisebb számú topickupacban. Persze mindehhez nagyon szigorúan kell venni, hogy "mire fel" nyittassék új fórum, mert ugye túl konkrét fórumok esetén sok fórum lenne, és a sok fórum télleg nem segítene abban, hogy gyorsan megtaláljam azt a témát, amihez véleményt szeretnék írni. Ezért először igencsak meg kéne nézni, hogy beférnek-e a topicok egy már létező fórumba, mielőtt új fórum nyittatna nekik!!!

"(a topicsüllyedés egy másik problematika)"

Ez szerintem nem probléma, ha egy topic nem elég érdekes, nem szólnak hozzá, akkor elsüllyed. Ez esetben a Kedvencek lehet egy megoldás, meg az, hogy néha felhozza valami jótét lélek a topicot.

Előzmény: álnick (5)
Wágner úr Creative Commons License 2000.04.18 0 0 7
Há', én olyasmit mondanék, hogy az "új fórumok" eddig mindig úgy jöttek létre (de főleg maradtak fenn), hogy a Tasztalon, mint Nagy Közös Kondérba', sok-sokk azonos témájú topik született, amely már megérdemelte azt, hogy Fórum rangra emelkedjék (Politika, Kultúra, Filozófia-Vallás, Sex, utoljára meg az Auto-Motor). Amikor a szőrkesztyűk nyitottak mesterségesen akármit, az rendszerint balhéval járt együtt, vagy meg is halt... na, ahogy ill...

Igy aztán most olyasmiket látok (a duplatriplaságommal), amikből már érdemes önálló Fórumokat nyitni:
- horoszkópok (csillagjegyek), évek, iskolák (lehet akár külön is)
- virtuális játékok (asszociáljunk, gyilkosos, 2000-es topikok)

A szőrkesztyűk nyissanak Vendégeink fórumot - ez ugyanis mindig az ő balhéjuk, ők hívják a vendéget, ők gondoskodjanak a piáról vagy miről is... :)))

Ezáltal a Nagy Kocsma (Tasztal) valamelyest szellősebb és tágasabb lesz és lehet újabb marhaságokkal telepakolni, amikből idővel esetleg megin' egy új Fórum születik...

Többet kell támaszkodni a Kereső lehetőségeire, miután ez a zegész (Index) egy és ugyanaz, gyakorlatilag bármi bármikor és bárhol megtalálható.... egy javaslatom lenne csupán - ha tovább fejlesztik a keresési "adatbázist", akkor a "Sörrel" teszteljék (ha ezt kibírja, akkor akármi mást is túlél :)))

álnick Creative Commons License 2000.04.18 0 0 6
Nincs nekem azzal bajom, de úgy látom, hogy így is össze-vissza nyílnak topicok, soxor nem tudják a topicnyitók, hogy milyen kategóriák vannak. És szerintem minél több lesz a kategória, annál nagyobb dilemmát fog okozni a lelkiismeretes topicnyitónak, hogy hová is nyisson.
Szóval egyetértünk, hogy egyre átláthatatlanabbá kezd válni az index (a /tetű/lassúságban is egyetértünk) de szerintem nem a kategóriák cizellálása vagy azok számának növelése oldhat a problémán.
Előzmény: Kilroy (4)
álnick Creative Commons License 2000.04.18 0 0 5
Én éppen arra próbáltam rávilágítani, lehet, hogy rosszul, hogy bár bizonyos fokig struktúráltabb lesz, mégsem lesz igazából áttekinthetőbb. Ha sok a topic, akkor következésképpen sok fórum is lesz. Topic márpedig egyre több lesz, mert az index népszerűségének növekedtével egyre több olyan ember jelenik meg, aki inkább ír, mint olvas, sőt, inkább "saját topicot" nyit.
(a topicsüllyedés egy másik problematika)

Előzmény: Kilroy (3)
Kilroy Creative Commons License 2000.04.18 0 0 4
Btw én azt hiszem, lehet egypár ember, akit nem tölt el a gyönyör, hogy azt a qrva sok topicot végig-végignyálazgassa. Mert ilyen sok topicból még a Kedvencekbe válogatni is nehéz, hiszen az sem nyerő, ha a Kedvencekben sok topic van. Főleg, amíg ilyen lassú az Index...
Előzmény: álnick (1)
Kilroy Creative Commons License 2000.04.18 0 0 3
Persze, nem lényegi kérdés. Egy topic így is, úgy is létezni fog és ugyanaz marad, csak talán strukturáltabb lesz ez az egész, ez van.

Kilroy

Előzmény: álnick (1)
Kilroy Creative Commons License 2000.04.18 0 0 2
Megj.: A topic címe "Javaslatok..." akart lenni, de csak sikerült elb@asznom :-((

Matiz:

Ha télleg olyan sok "vonatos-buszos-trolis-villamosos és hasonszőrű" topik van (gondolom sok van, különben minek írtál volna :-D), akkor bizonnyal indokolt a dolog.

A TV2-ről olvastam egy topikot, már ott is agyba-főbe fikázták. SZVSZ a TV2-nek fórumot adni, a topikban olvasottak alapján, szigorúan üzleti ügy lehetett. De olvasd el a topikot. Btw: kösz, hogy nem bunkó nullázást csináltál, értékeltem.

Kilroy

Előzmény: Törölt nick (0)
álnick Creative Commons License 2000.04.18 0 0 1
Nekem teljesen mindegy, hogy a Törzsasztalon van 250000 különféle témájú topic, vagy 500 fórumban 500-500 topic.
Előzmény: Kilroy (-)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.18 0 0 0
Hello!

Közlekedés fórum, a vonatos-buszos-trolis-villamosos és hasonszőrű topicoknak! Az autós túl szűk; ezek már nem férnek oda be. Nem értem pl. a TV2 kaphat fórumot, mi nem?

Kilroy Creative Commons License 2000.04.18 0 0 topiknyitó
Először is: más fórumokon láttam már ilyen, új fórumokra javaslatokat, mifenét gyűjteni hivatott topicot, de itt a Törzsasztalon még nem.
Várom javaslataitokat. Ha lehet, olyat javasoljatok, aminek esélye is lehet, ne olyan témát, amiben van 5 topic...

Köszönöm.

Részemről:
Gimis fórum: általános gimitopicok, de olyanok is, amelyek egy adott gimi adott osztályának nyittattak, mivel ilyet is láttam. Ez a topic esetleg lehet még általánosabb is, pl. Tanintézmények Fóruma.

Sport fórum: minden sporttémájú topic.

Most ennyi,

Kilroy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!