Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nohab Creative Commons License 45 perce 0 0 151540

Nálunk szombat hajnalban tervez elfagyni a cseresznye. Szar ügy, de a gumi szempontjából egyelőre jó a téli, bár napközben nem nagyon élvezem.

Előzmény: tarejos (151533)
nohab Creative Commons License 1 órája 0 0 151539

Nekem kb. egy éve volt hasonló, de az szerencsésebb volt, szintén a párom egy kb. 170 km-es hazaút 3/4-énél hívott, hogy a töltésellenőrző elkezdett világítani, mondtam, hogy minden elektromos fogyasztó lekapcs (DRL úgyis van, fénynek elég), és elvileg haza fog érni. Hazaért simán, utána feltöltöttem és lábon elvittem a szerelőhöz.

Ami fontos és ez a szerelőm tanácsa volt (nem hozzá vittem így), hogy vagy gyári generátort vegyek (de az rohadt drága), vagy újíttassam fel jó helyen, amiket árulnak utángyártottat abból sokszor még a márkás Valeo is alsó polcos minőség, így végül a Pomázi úton lévő, többször tesztelt, egyszerű de profi műhely generálozta a generátort.

Előzmény: ZsoltALM (151538)
ZsoltALM Creative Commons License 1 órája 0 0 151538

Ma vmi járvány van.... Párom hívott engem most este hogy munkából hazajövet megállt az octi1.

Se kép se hang. Minden halovány kattog villog.

Vszinű elment a töltés. Most vontattam haza az M5 autópályáról.

...ügyes volt a lány.

Én jobban izgultam mint Ő.

Kb 5-7 km re volt a lakástól.

Még szerencse hogy pislákolt még a vészvillogó.

ZsoltALM Creative Commons License 1,5 órája 0 0 151537

Pontosan ugyanez volt az én octi3 omon is. Gariba cserélték a zárat

Előzmény: Octi19 (151536)
Octi19 Creative Commons License 4 órája 0 0 151536

Az asszony Fabigyója úgy döntött, hogy elkezd szívatni. Történt, hogy hív az oldalbordám "nem tudom kinyitni a csomagtartót"! Erre mondom neki a trükköket, hogy vegye ki a kulcsot, zárja be, majd nyissa ki, de semmi nem segített. Szerencsére a kulcson lévő távirányítóval működik a dolog, de semmi mással nem. Amikor haza jött, akkor előtúrtam az autó menüjében a vonatkozó beállításokat és csináltam egy gyári visszaállítást is, de nem javult meg.

Érdekes a dologban, hogy amikor a távirányítóval kinyitom és a csomagtartó nyitva van, akkor érzékel a mikrokapcsoló és mozog is a motor, nyit rendesen, de amint becsukom semmi! megint nem lehet nyitni csak a távirányítóval.

Járt már valaki így? Van valakinek tippje a lehetséges megoldásról, vagy marad a márkaszerviz?

ZsoltALM Creative Commons License 5 órája 0 0 151535

...megelőztél.:)

Én 146ooo al vettem májusban a dizelt, most 166oookm.

De ennyit kevesebb mint egy év alatt nem mentem még egy autóval. Régebben a 2 db 1.6 os benzines jobban elosztódott.

Most költség miatt a dizel megy többet.

...nekem is sok a munkábajárós km.

Előzmény: csíkos-háTTú (151527)
csíkos-háTTú Creative Commons License 6 órája 0 0 151534

Na ja...

- Ki kapja majd a legjobb színésznek járó, következő Oscar díjat?

- ???

- A Tavasz!

- ???

- Mert nagyon hitelesen játssza el a Telet!

:-))) Vagy inkább :-(((

Előzmény: James 42 (151532)
tarejos Creative Commons License 6 órája 0 0 151533

Még Mamiq-án is a télik vannak.
Én még legalább a jövő hetet megvárom, aztán majd meglátom az előrejezéseket.
A visszacserével sohase sietek, csak a télit föltenni.  :-)

Előzmény: James 42 (151532)
James 42 Creative Commons License 7 órája 0 0 151532

Én még a mostani hétvégén sem fogok elmenni kereket cseréltetni, mert megint hidegfrontot ígértek. Amíg reggelenként majdnem fagypont körül van a hőmérséklet, addig nem cseréltetem le.

csíkos-háTTú Creative Commons License 8 órája 0 0 151531

:-)))

Én sajnos sokat autózok.

Azért Kormi Kandúr ezt alulmúlta, de benzines kocsitól nem vártam ilyet, nagyon kellemes meglepetés. Kormihoz nem nyúltunk, mármint tuning ügyben, gyári.

Azért angol Hópihe fedélzeti rendszerén a menü, mert gyárilag nincs benne magyar (2014 februári a kocsi), meg így legalább lassabban kopik az angol tudásom. (Habár legutóbb eredeti nyelven néztem meg a Midway című amerikai filmet a fiaimmal, és élveztem, hogy járatni kell az agyamat angolság terén.)

Előzmény: TWdoktor (151529)
timla Creative Commons License 8 órája 0 0 151530

Ez még MIB1-es fejegység és kijelző. A MIB2-vel (16-os modellév) tanult meg a fedélzeti rendszer magyarul és vált Android Auto/CarPlay/MirrorLink képessé.

Előzmény: TWdoktor (151528)
TWdoktor Creative Commons License 9 órája 0 0 151529

Én egyelőre csak arra lehetek "büszke", hogy a 2006-os chippelt 1,9 PDTDI O2-höz képest a 2018-as 1,4 TSI ugyanannyit fogyaszt...

Ami a kilométereket illeti én kb. négy év alatt érem el a te egy éves számaidat. Amikor a kocsimat majd tíz évesen eladom, valaki nagyon jól fog járni vele a nem egész százezer kilométerrel...

TWdoktor Creative Commons License 9 órája 0 0 151528

Miért angol nyelvű a menüd?

csíkos-háTTú Creative Commons License 15 órája 0 0 151527

Sziasztok.

Majdnem egy éve vettük meg Hópihét, akkor 132.000km volt benne.

Kicsit összehamarkodott kép, de remélem a lényege látszik!

17 év hardcore dízelezés után azért én elégedett vagyok ezekkel az adatokkal, amiket látok a fedélzeti számítógépen. Sőt, kellemes meglepetés! (Kijön a matek, akkor is hibahatáron belül vannak a fogyasztási adatok, számolgatom tankolásoknál.) A napi számlálót tankoláskor szoktam nullázni. Különösebben nem is figyelek oda, hogy takarékosan vezessek, és nem szoktam kilométerekről "vitorlázgatni", feltartva a többieket, mint egy "aprópénzt megszexuáló priuszos". Ja, és a téli kerekek vannak még fenn a kocsin, egyszerűen nem volt még időm lecserélni, talán majd a mostani hétvégén.

ckerti Creative Commons License 2 napja 0 0 151526

Köszönöm srácok, nekem is szép élmény volt mind a 3 győri találkozó :-)

Valahol én is díjazott lettem egy City Rallyn, de már nem tudtam megvárni az eredményhirdetést, úgy telefonáltak utánam :-)

De jó is volt, sajnálnám, ha kimaradt volna.

Előzmény: LUCAS (151515)
saválló Creative Commons License 3 napja 0 0 151525

En ugyanezt irtam...... csak a rongyhoz jar muanyagapolo is. Motorter csillog- villog mosas nelkul is.

Előzmény: Spanos (151524)
Spanos Creative Commons License 3 napja 0 0 151524

Egyik ismim motorterének a látványától hátast dobtam. Mondom neki, mivel mosod? Válasza a legegyszerűbb, de legjobb dolog. SEMMIVEL. Egyszerűen,ha kinyitom a motorteret, akkor egy ronggyal amit elérek, azt áttörlöm.

:)

És tényleg működik a dolog.

Próbáljátok ki.

Előzmény: Stefidzsí (151476)
ZsoltALM Creative Commons License 4 napja 0 0 151523

Jajj. Jobbulást kívánok.

Fogászat előtt mindig ronyózok. 

Utána meg olyan büszke vagyok magamra mintha legyőztem volna egy tigrist.

...de tényleg menni kell rendszeresen.

5o évesen 2 fogam hiányzik, de a többi 80 % a tömve van......

Előzmény: Octi19 (151522)
Octi19 Creative Commons License 4 napja 0 0 151522

nekem nem volt az, délelőtt a fogorvosnál kezdtem! Azt hiszem, hogy szívesen cseréltem volna sok topiklakóval... ;-)

Előzmény: www.octinfo.com (151520)
Octi19 Creative Commons License 4 napja 0 0 151521

A City Rally! --az általában minden találkozó visszatérő eleme volt, ha jól emlékszem akkor a vácit megnyertük és a győriben is elhoztuk az első díjat* Sok versenyszám volt általában és az etyekin még egy különösen finomra sikerült kaja is!

A debrecenin -aminek egyébként alig több mint egy hete volt 11 éve- az akkor 5 éves begipszelt karú kisfiam kapott egy kis Superb II modellautót ami azóta is megvan!

Egyre több emlék jön elő!

*: elég siralmas teljesítmény után, még be sem fejeztük, de a többiek akik előttünk voltak, mind elértek jobb eredményt más számokban és így nekünk maradt a City Rally első díja. ...bár az is lehet, hogy a vácin is volt ilyesmi a dologban, de ott talán az én csapatomé volt az egyetlen pontos szintidő is és talán ha egy csapat esett ki előlünk ilyen okokból. De azután az is lehet, hogy azt tisztán nyertük.

Előzmény: Airbag. (151518)
www.octinfo.com Creative Commons License 4 napja 0 0 151520

Basszus de qrva unalmas bír lenni egy vasárnap mikor egyedül van az ember... és még a MIL lámpa is kialudt a műszerfalon, már nincs értelme kiolvasni a hibatárolót se.

Menni nem érdemes sehová ahol sokan vannak, esik az eső, személyes baráti találkozók kilőve. Áhhh....

csíkos-háTTú Creative Commons License 4 napja 0 0 151519

Meg az esztergomi is jó volt, ha vannak még itt olyan öregek, akik emlékeznek rá!:-)

Airbag. Creative Commons License 4 napja 0 0 151518

Hm.

A váci és az etyekin biztosan voltam az emlékeim szerint..

a vácin volt az itineres verseny?

Előzmény: Octi19 (151517)
Octi19 Creative Commons License 4 napja 0 0 151517

Bizony! Az jó volt, meg előtte a debreceni is! ...de azért ne hagyjuk ki az etyekit és a vácit sem! (nekem ezeken volt szerencsém ott lenni, meg pár fagyitalin)

TraguAre Creative Commons License 4 napja 0 0 151516

Így van :) 

LUCAS Creative Commons License 5 napja 0 0 151515

Pedig milyen jól megszervezted a győri találkozót anno  :-)

Előzmény: ckerti (151514)
ckerti Creative Commons License 5 napja 0 0 151514

Épp a hetekben találtam meg én is, gondolkodom, hogy fel kéne frissíteni a klubot, de kinek van erre ideje?

Találkozni úgyse lehet...

Előzmény: tarejos (151513)
tarejos Creative Commons License 5 napja 0 0 151513

Szép SOF-os kártyám még nekem is van.
A SOF-os átlátszó, belülre ragasztható matricáim sajnos a Fábiával lassan egy éve elmentek, pedig szívesen (át)tettem volna Mamiqára is.
Stevie azóta messze jár, bár időnként biztos beleolvas a topicba.

Előzmény: ZsoltALM (151510)
ZsoltALM Creative Commons License 5 napja 0 0 151512

Akkoriban ezt a 2.o motort nagyon dicsérték. De octiban is ritka volt a vezetett szervizes megbizható hazai.

Előzmény: ckerti (151508)
ZsoltALM Creative Commons License 5 napja 0 0 151511

Na ez volt Nekem mindig az álomautó. Barátomnak Toledo volt ezzel a mocival csak 18o lovas 6 gangos.

...de ilyen octira mindig csorgott a nyálam

Előzmény: Airbag. (151509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!