Keresés

Részletes keresés

Cold Heart Creative Commons License 2019.05.04 0 0 41787

ezek a keresetek brutto keresetek?

Előzmény: Ősamwayos (41768)
Ősamwayos Creative Commons License 2019.05.04 0 0 41786

"

A fenti válaszom után világos, hogy miért. A tagok nem hisznek eléggé az álmaikban-céljaikban és nem tesznek eleget hálózatuk növekedésért.

Én tizenév alatt sem találtam más indokot ezekre, de meglátjuk mit mond erre például "ősamwayos"" Érdekes, hogy Te mint nagy Nuskin termékforgalmazó milyen " jól tudod", mi van az Amwayben. Ez amit itt összehordasz már a normálisabb Amway vezetők is egyszerűen marhaságnak minősítik, csak a szemléletet váltani nem tudó hülyék mondják még mindig ezt akár színpadról akár azon kívül. Reménytelen eset vagy. Nem pazarolom rád az időmet mert alkalmatlan vagy a normális párbeszédre.

Előzmény: Törölt nick (41783)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.04 0 0 41785

Senkit nem érdekel, hogy kit tiltasz, de egyébként ha bárki ír ide azonnal ide rohansz, csak ami neked kényelmetlen arra nem akarsz reagálni. Pihentesd magad és élvezd inkább az állítólagos passzív jövedelmedet. Egyébként nem értem, hogy Téged mint nagy Nuskinest miért zavar, ha bárki itt a számotokra konkurens Amway cég marketingtervét minősíti, de ez is csak egy ok arra, hogy megint itt kotnyeleskedj. Nem tudod már kínodba mibe kössél bele.

Előzmény: Törölt nick (41784)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.04 0 0 41784

Tegnap ezt mondtam: "képes vagyok megkülönböztetni és összehasonlítani valamit valamivel. Az itt látható jelek szerint ők nem. Náluk csak azonosításlétezik, "minden ilyen, vagy olyan".

 

Egy napot sem kellett várni ennek bizonyítékára:

"hazugságra épül az egész marketingjük."

 

Ennyi. Marad a tiltásuk továbbra is.

 

Előzmény: Albertinka (41781)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.04 0 0 41783

"Ott vagyok én gondban, és ennek keresem a titkát, hogy ha egy hálózatépítő rendszerben a regisztrált tagok létszáma 10-15 éven át gyakorlatilag nem változik, akkor hogyan lehet az új belépőkkel elhitetni, hogy dinamikus növekedésre számíthat?"

 

Akkor hiszik el a "dinamikus növekedésre számíthat"-ot, ha hisznek a céljaikban és álmaikban és ha értik, hogy ez a "dinamikus növekedés" tőlük függ.

 

"A 25 éves évfordulón 30 ezer regisztrált magyarországi tagról beszél a cég, tehát nemhogy nőne, de csökken a létszám."

 

A fenti válaszom után világos, hogy miért. A tagok nem hisznek eléggé az álmaikban-céljaikban és nem tesznek eleget hálózatuk növekedésért.

Én tizenév alatt sem találtam más indokot ezekre, de meglátjuk mit mond erre például "ősamwayos".

 

Előzmény: Albertinka (41781)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.04 0 0 41782

ha egy hálózatépítő rendszerben a regisztrált tagok létszáma 10-15 éven át gyakorlatilag nem változik, akkor hogyan lehet az új belépőkkel elhitetni, hogy dinamikus növekedésre számíthat? 

 

 

Úgy, hogy hazugságra épül az egész marketingjük. 

 

 

Előzmény: Albertinka (41781)
Albertinka Creative Commons License 2019.05.04 0 0 41781

Úgy döntöttem, ebben a topicban ezentúl kizárólag a címről írok, és semmi másra nem reagálok. :)))

 

Szóval van itt jó cikk, bár nem most készült, de okosan összefoglalja, mi történt az Amway-ben kb. 2010-ig. :

 

https://hvg.hu/gazdasag/20120619_Amway_Kihagyott_ziccerek

 

Ott vagyok én gondban, és ennek keresem a titkát, hogy ha egy hálózatépítő rendszerben a regisztrált tagok létszáma 10-15 éven át gyakorlatilag nem változik, akkor hogyan lehet az új belépőkkel elhitetni, hogy dinamikus növekedésre számíthat? 

 

A 25 éves évfordulón 30 ezer regisztrált magyarországi tagról beszél a cég, tehát nemhogy nőne, de csökken a létszám. 

ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41780

:-)))

 

A kíváncsiság kedvéért rákerestem..... Érdekes dolgok jöttek szembe... Pl. Mormogi a "vigyázz, ez a topik egy légypapír...' és hasonlók. :-D

 

 

Előzmény: Replay (41779)
Replay Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41779

Melyik letagadott nickeden meltattad azokat az eredmenyeket, mert akkor gg meg nem létezett?

Előzmény: Törölt nick (41774)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41778

Mindig ez csinálja. Ha elkezdődne egy normális beszélgetés ide jön és csinálja a műsort. Mikor átmentünk az MLM kávéház topikba utánunk jött, mikor átmentünk az MLM aranyköpések topikba utánunk jött, mikor vissza mentünk az MLM tapasztalatok topikba utánunk jött, és ha itt elkezdődik valami normális dolog ide jön és szétveri.

Előzmény: Ősamwayos (41776)
Ősamwayos Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41777

Mikor nevezett ki Albertinka a szóvivőjének?

Előzmény: Törölt nick (41775)
Ősamwayos Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41776

Gondoltam, hogy nem hagyod abba a trollkodást és mint a többiek is sokszor megjegyezték, te magad vagy az akadálya a normális párbeszédnek. Szántam rá időt, alaposan beleolvastam a régebbi munkásságodba. Te  egy nagyon ostoba és buta MLM hálózatépítő, vagy egy troll vagy. A magam részéről nem kommunikálok veled.

Előzmény: Törölt nick (41774)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41775

Ha jól értettem, Albertinka kérdése az, hozzáférhetők-e ezek a statisztikák kívülállók számára és ha nem, miért nem?

Előzmény: Ősamwayos (41773)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41774

1. Többször is kértem, hogy idézd a szerinted troll mondataimat. Véleményem szerint általánosítások helyett ez a tényeknél maradás a korrekt eljárás. Persze nyilván azt csinálsz, amit akarsz.

2. Többször is megtettem, hogy hozzám intézett kérdést az annak megfelelő topikban folytattam - ahogy mondtad is, épp csak senkit nem érdekelt a maga helyén és itt vártak rá választ.

3. Az amwayjel összehasonlításban szoktam használni a többi cégről általam ismerteket.

4. Én voltam itt az egyeltlen, aki méltatta az amway havi csaknem 1MD dolláros forgalmát, mikor az megtörtént (2012, 2013).

És ma is méltatom az eredményeiket. Ezeket is trollkodásból teszem szerinted?

Előzmény: Ősamwayos (41772)
Ősamwayos Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41773

Ez olyan információ amit az Amway belső köreiben jól ismernek és nem állandó létszám, hanem változó.

Előzmény: Törölt nick (41771)
Ősamwayos Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41772

Ez Amway topik. Talán itt valóban az Amwayrol kellene beszélgetni, de Te itt mint Nuskines már nem először trollkodod szét az értelmes kommunikációt. Jobb lenne ha a Nuskinról, vagy általában az MLM-ről a másik topikba az MLM tapasztalatokba írogatnál. 

Előzmény: Törölt nick (41770)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41771

"Jelenleg Magyarországon az Amway cégnél 30000.-40000. közötti taglétszám van és van még kb 80000. 100000. ember akik nincsenek regisztrálva, de különböző mennyiségű Amway terméket vásárolnak a forgalmazóktól. A tagoknak kb 10% foglalkozik hálózatépítéssel ami maximum Magyarországon 40000. fő, de van aki néhány hónap múlva abba hagyja."

 

Ezekről a számokról tudsz aktuális és hivatalos forrást adni, vagy a te becsléseid?

Előzmény: Ősamwayos (41768)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41770

A magam részéről szívesen beszélgetek "elölről kezdve". Mindig is úgy álltam hozzá, hogy nem érdekel, ki mondja, azt érdekel, mit mond (párizs73-mal is tudtunk beszélni úgy hogy nyitottan állt hozzá). Úgyhogy kezdhetjük is, akár most azonnal.

Előzmény: Albertinka (41764)
Ősamwayos Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41769

 A magyar Amway tagsággal az úgynevezett Clos régió országaiban is közvetlenül lehet hálózatot építeni, és az ezekben az országokban létrejövő csoportforgalom utáni jutalékok a Magyarországon regisztrált termékforgalmazók itthon kapják meg. Például ha egy budapesti, vagy szegedi forgalmazónak csoportja van Prágában, Kijevben, vagy akár Varsóban akkor az ottani jutalékot is az Amway Hungária fizeti ki és az ottani forgalom beleszámít a magyarországi üzleti szintek elérésébe, ugyanúgy mint belföldön. A Clos régió országai: https://www.amwaywiki.com/Eastern_Europe_CLOS_Region

Előzmény: Ősamwayos (41768)
Ősamwayos Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41768

Párizsnak igaza van. Részben az állandóan kakaskodó Nuskines forgalmazó gingergirl, részben az itt megjelenő egy nickű toborzók trollkodták szét vagy tették lehetetlenné az utóbbi időben az értelmes, valóban az Amway hálózatról szóló vitát. Jelenleg Magyarországon az Amway cégnél 30000.-40000. közötti taglétszám van és van még kb 80000. 100000. ember akik nincsenek regisztrálva, de különböző mennyiségű Amway terméket vásárolnak a forgalmazóktól. A tagoknak kb 10% foglalkozik hálózatépítéssel ami maximum Magyarországon 40000. fő, de van aki néhány hónap múlva abba hagyja. Vagy nincs kitartásuk, vagy olyan felső vonalhoz csatlakoznak akik elhitették velük, hogy rövid idő alatt milliomosok lehetnek, tehát sokszor a szponzor, a felső vonal hibája, hogy az emberek csalódnak. Magyarországon kb 400. olyan Amway termékforgalmazó van akik havonta 600000. forintot vagy a fölött keresnek, tehát az aktív tagok 10%-a, de vedd figyelembe, hogy az aktív tagok közül sokan néhány hónap után befejezik az aktivitást. Vannak olyanok is akik az Amway üzletből több millió forintot keresnek havonta ez Magyarországon kb 40-50 ember smaragdok és gyémántok. Az Amway üzletre nagyon károsan hatott a különböző képzési rendszerek egymást lejárató kampánya, az túlzás, hogy a három képzési rendszer gyűlöli egymást, de az egymással történő versengés sok kárt okozott az Amway üzletnek.  Mert igaz, hogy a teljes magyar üzlet felső vonala Max Schwarz német koronás követ, de három egymással rivalizáló, három egymástól függetlenül működő képzési rendszer van az országban. Tehát Magyarországon Max Schwarz hálózata három féle képzési rendszerbe tömörült: Net 21, Diamons Alliance és a Schwarz Global. Egyébként az Amway üzlet egyáltalán nem állandóan növekedő, hanem van mikor csökkenő szakaszban van, ugyanúgy változik mint akár a hagyományos vállalkozások. A színpadról prédikálók egy része azt hiszi, hogy állandóan a dinamikusan növekvő " varázsigét" kell mondani, de ezeken az embereken bármelyik közepes képességű közgazdász jókat nevet.

Előzmény: Albertinka (41764)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41767

Kedves Albertinka! Én válaszoltam a javaslatodra és elfogadom. Ismét és utoljára alább közzé tettem itt alább egy részletes összefoglalót ami akár vitaanyag is lehet, amit már korábban is annak szántam és amit ősamwayos is kiegészített korábban. Remélem mostantól ez a topik újra az Amwayról fog szólni és nem trolkodja szét sem gingergirl, sem ide rohangáló toborzó szándékú kezdő amwayosok. Mert ebben topikban tilos a tag toborzás, de akik ide rohangáltak az utóbbi időben ilyen szándékkal tették.

Előzmény: Albertinka (41764)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41766

Kedves Albertinka! Nem kell bezárni a topikot. Én készítettem már korábban a kulturális párbeszédet elősegítve összefoglaló anyagot az Amwayról amelyet a szintén ide író ősamwayos is kiegészített, de a témáról  azért nem tudtunk itt kulturált párbeszédet folytatni, mert vagy ide rohan a nuskines gingergirl és mindent szét trollkod, vagy megjelenik itt valamelyik kezdő amwayos toborzó szándékkal. Még egyszer utoljára berakom ide ezt a szerintem jól sikerül összefoglalót, ha gondolod szólj hozzá és szóljon ez a topik újra az Amwayról. A többi MLM üzletnek ott van az MLM tapasztalatok topik. Itt egy normális vita anyag. Tehát:  Több mint 25. éve folyamatosan hívnak barátok ismerösök Amway rendezvényekre és más MLM rendezvényre is. Több hanganyagot meghallgattam és sok mindent elolvastam, sok mindenkivel találkoztam. Innen a sok információ például ez is :  1. 1977.-ben  Németországban egy háziasszony-villanyszerelő házaspár Marianne és Max Schwarz beléptek az Amway üzletbe, Éva és Péter Mueller-Meerkatz koronás követek csapatába. 2. 1982.-ben a Schwarz házaspár koronás követek lettek. 3. 1984-ben önálló képzési rendszert alapítottak: Schwarz Global néven. 4.1985--ben megnyitották az osztrák és az olasz piacokat, és a kelet-német piacot is. Ezeken a piacokon is közvetlenül hozzájuk lépett be egy osztrák házaspár Eva és Hans Nusshold. A Schwarz házaspár lett a Nusshold házaspár közvetlen fosters szponzora. Nemzetközi felső vonalaik az amerikai koronás követek Jim és Nancy Dornan lettek, akik 1989-ben megalapították a Net 21  képzési rendszert Amerikában5. 1991.-ben az Amway a tervezett Jugoszláv piacnyitás helyett a magyar piacot nyitotta meg, Marianne és Max Schwarz segítségével. A Schwarz házaspár megkapta azt a jogot, hogy közvetlenül az Amwayhoz csatlakozhattak és a teljes magyar üzlet közvetlenül illetve mélységben a Schwarz házaspárhoz tartozik6 Hans és Eva Nusshold Magyarországon is közvetlenül a Schwarz házaspárhoz csatlakoztakA teljes magyar üzletnek Tihanyban Marianne és Max Schwarz tartotta a szemináriumokat 1991-1994 között. 7. Nussholdékhoz lépett be az Ausztráliából hazatelepült Vágyi Jenő James, aki Ausztráliában Abrahams Michael csapatához tartozik, Európában azonban a Schwarz- Nushold vonalba lépett be.  8. 1994.-ben a Nusshold házaspár úgy döntött, hogy teljes egészében a nemzetközi felső vonalaik a  Dornan  házaspár Net 21 módszerét követik, azonban Európában jelenleg is a Schwarz család a közvetlen fosters szponzoraik. 9.1997-ben elhunyt  Marianne Schwarz. A Schwarz  Global képzési rendszert Max Schwarz és lánya Anja Schwarz vezetik. 10. 2002.-ben Vágyi Jenő James  létrehozta a Diamond Alliance( Gyémánt Szövetség ) képzési rendszert. A teljes magyar üzlet felső vonala a Schwarz család, azonban három egymástól függetlenül működő képzési rendszer van: Net 21, Schwarz Global, Diamond Alliance. Forrás: Régi Amagram újságok, kazetták, Cd-k. A világon több mint 80. képzési rendszer van. Éva és Péter Mueller-Meerkatz koronás követek, valamit Jim és Nancy Dornan amerikai koronás követek nem vettek részt a magyar piac megnyitásában 1991.-ben. Sőt. Michael Abrahams sem, csak hazaküldte Magyarországra Vágyi Jenő Jamest, és Ő így csatlakozott Európában a Schwarz-Nusshold vonalra. A szintén Ausztráliából hazatelepülő Farkas Enikő későbbi nevén Göncz Enikő 1991.-ben Magyarországon szintén a Schwarz- Nusshold vonalhoz csatlakozott, nemzetközi felső vonala azonban Mitch Sala. Kifejezetten gyűlölik, utálják egymást a képzési rendszerek vezetői. A képzési rendszer egy üzlet, az  jár jól  anyagilag ahová a legtöbben mennek. A Net 21-nél egy Cd 1500. forint, egy napi szemináriumi jegy 5000. forint. A Schwarz Globalnal egy Cd 500 forint, egy napos startoló szemináriumi jegy 2000. forint. A Diamond Alliance árai pedig a kettő között helyezkednek el. ( Nem tudom változtak e az árak). Egyébként szektaként működik az egész, mert a tagság nem választhatja meg, hogy melyik képzési rendszerbe járjon, ezt az úgynevezett közvetlen platina felső vonal szabja meg az embereknek, akinek a csoportjába közvetlenül tartoznak. A közvetlen platinát követni kell tűzön vízen át, még az általa választott képzési rendszerbe is. A többi képzési rendszer ellenség.  Melyik a jobb képzési rendszer? Hát mindegyik saját magát nevezi a legjobbnak, " minden cigány a maga lovát dicséri" alapon.( Ez egy közmondás). Vannak képzési rendszerek melyekre Nyugat-Európában járnak többen és van képzési rendszer ahová Kelet-Európában járnak többen. Aztán ott van még az rengeteg képzési rendszer amelyek Magyarországon nincsenek is jelen. A világon több mint 80. féle.

Előzmény: Albertinka (41764)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41765

Nem kell bezárni a topikot. Egyébként a vita már itt is általában az MLM-ről szól és ( nem az Amwyrol) pedig ott van az MLM tapasztalatok topik, megjegyzem ott sem találsz embert aki szimpatizálna gingergirl stílusával. Sokszor megpróbáltunk vele normálisan kommunikálni, de az Ő stílusa nem változott!

Előzmény: Albertinka (41764)
Albertinka Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41764

Nem nagyon válaszolt senki arra a javaslatomra, hogy kezdjünk mindent elölről, tiszta lappal...

Ha nem a topic címéről, hanem egymásról beszélgetünk, az nem vezet sehová, akkor tényleg zárjuk be a topicot!

Párizs73 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41763

Igen és szerinte rögeszméink vannak és szerinte ajánlott az elmeorvosi vizsgálatunk. De Ő soha nem személyeskedik.

Előzmény: Replay (41760)
Párizs73 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41762

"Ebből az jön le, hogy nem hajlandók azt olvasni, ami oda van írva és ellentmond a rögeszméiknek. Ebből két dolog következhet: 1. trollkodnak. 2. elmebetegek lehetnek (amit orvos dolga eldönteni). Hangsúlyozom, hogy sosem mondtam, hogy elmebetegek, hanem azt, hogy szerintem ajánlott a vizsgálatuk." Tehát szerinted rögeszméink vannak és szerinted ajánlott az elmeorvosi vizsgálatunk. Te hasonló megjegyzések esetén már rohangálnál panaszt tenni ellenünk a moderátornál, de én ezek után amiket irkálsz már arra sem méltatlak, hogy panaszt tegyek. Egyetlen szóval  lehet véleményezni a regény hosszúságú írásodat: Szánalmas.

Előzmény: Törölt nick (41758)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41761

:-DD

 

Na igen,  mellébeszélni 3mondatban elég nehéz...:-))

Előzmény: Replay (41760)
Replay Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41760

Csak a szokásos, mindenki hülye csak ő a helikopter. :)))

Előzmény: ásítósmacska (41759)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41759

TLTRD

 

foglald össze három mondatban! 

 

 

Előzmény: Törölt nick (41758)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.03 0 0 41758

Most hogy ezt írtad, feloldottam a nálam letiltott hozzászólásokat és beleolvastam. Csak hogy tiszta legyen: nem azoknak ajánlottam elmeorvosi vizsgálatot, akik nem értenek egyet velem, hanem azoknak, akik a leírt szavaim értelmét nem úgy értik, ahogy oda azok oda vannak írva. Elég egyértelműen megfogalmazva. Persze nem véletlen értik félre, hanem azért hogy legyen bármi, amibe bele lehet kötni, bármi, amivel támadhatók az mlm-esek (és persze én is).

 

Ha például azt mondták (az egész mlm-re általánosítva), hogy az előadásokon (szerintük) hazudnak és erre azt a választ kapták tőlem, hogy lehet hogy az megtörtént amit mondanak, lehet hogy máskor is történik ilyesmi, de ezt nem venném általánosnak, emellett meghallgatnám a másik felet is és különben is csak arról tudok véleményt mondani, ahol én is ott voltam és láttam-hallottam, jöttek azzal, hogy védem az mlm-eseket, akik bűnözők és satöbbi, satöbbi. Hozzátéve (nem kicsit cinikusan), hogy csak én vagyok az, "aki másképp csinálja")

 

Ebből az jön le, hogy nem hajlandók azt olvasni, ami oda van írva és ellentmond a rögeszméiknek. Ebből két dolog következhet: 1. trollkodnak. 2. elmebetegek lehetnek (amit orvos dolga eldönteni). Hangsúlyozom, hogy sosem mondtam, hogy elmebetegek, hanem azt, hogy szerintem ajánlott a vizsgálatuk. Persze ezt is úgy értelmezték (és ahogy látom értelmezik ma is), hogy azt mondtam, elmebetegek.

 

Azt is sokszor mondtam, hogy szerintem mindenki el tudja dönteni, a fenti megállapításaim vonatkoznak-e rájuk vagy nem és nem neveztem meg egyiküket sem. Hagytam, hogy azok vonatkoztassák magukra, akik úgy érzik. Ezt meg is tették. Tök önállóan. Ők döntötték el, hová tartoznak, nem én. Amiért szintén engem akartak felelőssé tenni. Mit lehet erre mondani?

 

Mondtam azt is többször, hogy pénzt keresek az mlm-ből, de nem vagyok belőle (még) milliomos. Szerinted mi volt a "válaszuk"? Az egyik esetben az, hogy akkor minek beszélek én itt bármit, ha nem vagyok milliomos. Máskor meg az, hogy "menőnek képzelem magam és osztom az észt". Olyan is volt, aki odáig ment, hogy kijelentette, hogy mlm-ezni csak csalva és embereket becsapva lehet. Többször hasonlították más, bűncselekménynek minősülő dologhoz, például üzletszerű kéjelgéshez.

 

Ami az egészből a lényeg, hogy a magam részéről törekszem a nem általánosításra. Például nem mondok sem olyat, hogy minden mlm-es rendben van és azt sem, hogy mindegyik hazudik. Azt tudom véleményezni, ahol magam is ott voltam és láttam-hallottam. Vagyis képes vagyok megkülönböztetni és összehasonlítani valamit valamivel. Az itt látható jelek szerint ők nem. Náluk csak azonosítás létezik, "minden ilyen, vagy olyan".

 

Néhány napja mondtam neked, hogy meggondolom milyen információkat adok ki itt a fórumon. Tudod miért? Mert annak idején Párizs73 kérdezett tőlem látszólag érdeklődve, "komolyan", hogy "őt ez érdekli". Kapott rá választ. Amit rögtön áttett a (szerinte) "humortopikba" és kitekerve, affektálva kifigurázta. Ezt többször is megcsinálta. A többszöri eset után mondtam, hogy innentől komoly indok nélkül semmilyen információt nem osztok meg itt az általános információkon (pl. mlm-es elveken) kívül. Persze ezt is kitekerik, provokálni próbálnak, stb. de ez nem hat meg, Párizs73 eljátszotta a lehetőséget, örökre.

 

Ja és a válaszommal egy másodpercig sem foglalkozott abban a topikban, ahol azt kérdezte.

 

 

Néha, az évek alatt eddig talán kétszer-háromszor történt meg az, hogy valamilyen szakmai kérdésről komolyan tudtunk beszélni (igen, az ellenzőkkel is), ami kivételes és üdítő volt, érdekes módon ott megértették amit mondtam (elsőre és nem is tekerték ki). Tehát képesek a normális kommunikációra is, csak az esetek 99%-ban úgy döntöttek, hogy mégsem teszik.

 

Vagy itt van pl. kellyboy2006. Bármilyen pozitív mlm-es elvről vagy eredményről beszélek, rögtön azzal jön, hogy neki bármelyik vállalkozása sokkal jobb, de legalább kétszer, az mlm meg sokszorosan rosszabb. Nem tudom, miért nem férnek el az ő vállalkozásai és az mlm békében (és kellő távolságban) egymás mellett? Miért érzi azt, hogy támadva van, valami más által és neki rögtön védenie kell, amit csinál? Arról nem beszélve, hogy eleve mlm topikokról van szó, nem az ő vállalkozásairól...

 

Ilyen körülmények között szerinted milyen értelmes párbeszédre lehet számítani részükről?

Évek óta te vagy az első, akitől tényleg "szkeptikus" hozzáállást látok, nem pedig a fent említett ellenséges, azonosító és támadó ellenzést. Egyébként utóbbival sincs bajom. Legyenek ilyenek, miért is ne? De ne azonosítsák a két hozzáállást mert nem ugyanazok. Ha meg szerintük igen, valami nem stimmelhet náluk.

 

És ez így megy évek óta.

Több hónapja te vagy az első, akivel beszélni lehet és (milyen érdekes, nemde?) azt olvasod, amit leírok.

Ezt respektálom, tökre tetszik és örülök neki.

 

Előzmény: Albertinka (41757)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!