Keresés

Részletes keresés

ugyfelix Creative Commons License 2020.11.08 0 0 32259

Üdv mindenkinek!

9 és fél éve tettem a cigit (sosem hittem volna), azóta e-cigizek.

Reggeli köhögés/harákolás pár hónap alatt megszűnt, közérzetem jobb.

bolisz57 Creative Commons License 2020.11.07 0 0 32258

Sziasztok. Dec 12. én lesz 2 éve ,hogy 46 -év dohányzás után letettem a cigit !  Nem volt egyszerű !!--Ma már nem kívánom, nem hiányzik !! Érdekes, rogy reggel első köhögésnél sötét színű  fekete ,barnás  a köpet, keveset köhögök  ,és utána minden ok !! Ennyi idő füstmentesség után ,ez normális ( fekete  , barnás  színű a köpet) ???

balazska90 Creative Commons License 2020.11.05 0 1 32257

9 éve nem dohányzom :) Lassan kimondom önbizalommal : sikerült lerakni azt a szart.

V.Gy. Creative Commons License 2020.11.01 0 1 32256

Gratula, én is most, egy hét múlva, 8-án leszek 4 éves.

Előzmény: SullaFelix75 (32255)
SullaFelix75 Creative Commons License 2020.11.01 0 0 32255

Pontosan négy éve fejeztem be :) Jó döntés volt minden szempontból ,aki elkezdené ne halogassa felesleges erre a szarra ennyi pénzt kidobni.

V.Gy. Creative Commons License 2020.10.26 0 0 32254

Mármint 2018/06/16 óta? Az szép, már bő két év. Gratula! Sokaknak nem sikerül ennyi. Innen már nem szabad visszaesni, hiszen már nincs késztetés, nincs vágyakozás.

Előzmény: Aksika (32253)
Aksika Creative Commons License 2020.10.26 0 0 32253

Azóta sem gyújtottam rá :)

Előzmény: Aksika (32050)
annan4y Creative Commons License 2020.07.26 0 0 32252

Champix - topеuro-shop.com Megkaptam a rendelésem, mely időben érkezett, és a pirulák is tökéletesen hatnak.

V.Gy. Creative Commons License 2020.07.21 0 0 32251

A spray is nagyon jó állítólag, azt is érdemes lehet kipróbálni!

Igen! Ezt én (is) szoktam itt emlegetni, nekem ez segített. Rágót és tapaszt nem próbáltam. 1-2-3 spricc a nyelvre, amikor az ember menne rágyújtani - és a cigivány huss, mintha nem is lett volna. Nálam így működött (30 év füstölés után). Tán három sprayt használtam el, tán fél év alatt, mire el tudtam hagyni. Korábban leírtam itt részletesebben (párszor :-)).

Előzmény: Csempa (32249)
Eriel :) Creative Commons License 2020.07.11 0 0 32250

Köszönöm szépen :) Akkor jó helyen tapogatóztam ezzel a nikotintapasz = nikotinmérgezés dologgal. Majd jövök és referálok, hogy sikerült. Most egyelőre annyi gátlást építettem be a rendszerbe, hogy reggel megpróbálok minél később rágyújtani. Hogy legalább ennyiben is emlékeztessem magam arra, hogy le akarok szokni, ne legyen teljesen automatikus az első cigi, mint régen.

Előzmény: Csempa (32248)
Csempa Creative Commons License 2020.07.11 0 0 32249

A spray is nagyon jó állítólag, azt is érdemes lehet kipróbálni!

Előzmény: Csempa (32248)
Csempa Creative Commons License 2020.07.11 0 0 32248

Aki nem tud leszokni egyik napról a másikra, annak azt tanácsolom, hogy "gyakorolja a leszokást". Ez annyit jelent, hogy többször kell megpróbálni, és minden kísérletből tanulni lehet és kell. Meg hogy több segítséget is meg kell próbálni és több féle módon is.

Nekem a rágó jött be az elején, mert ha mégis rá kellett gyújtanom, akkor egyszerűen kihagytam egy rágót. A tapasz nem így működik, hiába veszed le, a felragasztás helyről még egy darabig érkezik a nikotin. Ráadásul egész napra szól, nem praktikus délben lerángatni, aztán rágyújtani, majd délután egy újabbat feltenni, mert ha nem is kapsz nikotinmérgezést, de csak egyre nagyobb dózisokat viszel be magadnak, egyre inkább leszel függő. Keress egy nikotinos rágót, ami nem irritál!

Ha fel kell adnod egy abbahagyási kísérletet, akkor meg ne bánkódj, hanem gyújts rá, gondold át, próbáld meg pár nap vagy hát múlva újra vagy egy kicsit másként. Nekem évekig tartott, de 26 év és napi 2 doboz után végül le tudtam tenni a cigit, s ennek októberben lesz 6 éve. A cigifüst azóta sem zavar, a rágyújtás pedig nem kísért. Magam sem hittem volna, hogy ez velem és az én függőségem mellett megtörténhet, de így lett.

Próbálkozz! Ha segítség kell, akkor írj, segítünk!

Előzmény: Eriel :) (32243)
Csempa Creative Commons License 2020.07.11 0 0 32247

A függőség mértéke személyenként eltér, és a függőséget okozó vegyület tekintetében is nagy szórást mutat. Aki azt mondja, hogy ő le tudta tenni a cigit egyik napról a másikra minden nehézség nélkül, akkor más is le tudja, az nem ért az egészből semmit. Nagyon sokan vannak ilyenek; gratulálni kell nekik (amiért a cigivel kapcsolatban nem volt erős a függőségük), és olyat keresni tanácsért, akinek hasonkó problémákat okozott a dolog, de ennek ellenére mégis sikerült neki valahogy!

Krimi60 Creative Commons License 2020.07.11 0 0 32246

Teljes mértékben megértelek, én magamat nem értem, majd negyven évnyi dohányzás után nem természetes állapot az, hogy ilyen könnyen ment, nyilván egy másik dimenzióban élek, ezzel egy agytúrkásznak is feladnám a leckét, kíváncsi lennék milyen véleményt adna. 18 éves koromtól napi 4-5 kávét iszok, most beterveztem, hogy ezt is abba hagyom, kifuttatom az itthoni készletet és vége, de mivel ezt beterveztem lehet, hogy nem fog sikerülni, az biztos, hogy nehezebb lesz, mint a cigi téma. De tényleg nem írok többet ide, mert valóban nem vagyok hasznos segítség, további sok sikert mindenkinek a leszokáshoz, üdv: Imre

Előzmény: Eriel :) (32245)
Eriel :) Creative Commons License 2020.07.11 0 0 32245

Én nem tudok azzal mit kezdeni, akinek simán ment. Nekem nem megy simán :) Ezt a kapcsolóátfordítást én nem tudom megcsinálni, más módszer kell. De azért örülök a sikerednek, csak nekem ez nem segítség, és kicsit olyan, mintha valaki tudna repülni, és vigyorogva röpködne a levegőben, hogy csináld utánam. De hogyan?!

Előzmény: Krimi60 (32244)
Krimi60 Creative Commons License 2020.07.10 0 0 32244

Igaz nem engem szólítottál meg, és már félek is ide írni, mert biztos lesz aki leharapja a fejem, de én úgy voltam a leszokással, hogy az ominózus napon és aztán egyszerűen nem gyújtottam rá, mert ezt így határoztam el, akkor, abban a reggeli percben. Egészségileg és anyagilag is megengedhetném magamnak a cigit, nem gondolok rá utálattal, szerettem cigizni és mégis, mintha minden ok nélkül egy kapcsolót váltottak volna át az agyamban. Mondjuk ez így utólag nagyképű, okoskodásnak tűnhet, de tényleg így volt. Ettől függetlenül büszke vagyok magamra, főleg így, hogy látom, mások mennyit szenvednek a leszokással, nekem meg simán ment. Ha visszaolvasol, láthatod, hogy 2000-ben nekem is volt egy leszokási kísérletem, akkor nem sikerült, nem is erőltettem majd 17 évig. Tehát nálam sem tapasz, sem rágó se semmilyen szenvedés nem volt, az volt a trükköm, hogy nem volt trükköm, csak egy gyors elhatározás. További sok sikert, üdv: Imre

Eriel :) Creative Commons License 2020.07.10 0 0 32243

Segíteni szeretnénk másoknak, 

És azt nagyon jól teszitek! :) Nincs valami mentális trükk, valami mantra vagy ilyesmi, ami leszoktat? Én 30 éve cigizek, és most végre eldöntöttem, hogy leszokom. De az első próbálkozásom teljes kudarc. :( Azt próbáltam, hogy megpróbálok reggel minél később rágyújtani, és eleinte tök jól ment. Kibírtam először egy, majd két órát, megittam a kávémat cigi nélkül, és tök büszke voltam magamra, egyáltalán nem volt nehéz. Na, mondom, akkor ez így jó lesz, mindig egy kicsit később gyújtok rá, és így tovább, és akkor egyszer csak majd eljön, hogy egyáltalán nem kell. Kábé három napig ment. Utána jött a barátnőm, és mintha soha meg sem próbáltam volna :( 

Vettem tapaszt is, rágót is, de a rágó csípi a számat, a tapaszt meg még nem merem feltenni. Mi van, ha rajtam van, és közben mégis rá kell gyújtani? Nem kapok nikotinmérgezést?

Előzmény: Csempa (32237)
Krimi60 Creative Commons License 2020.06.04 0 0 32242

Szia, nekem nem volt ilyen panaszom, sőt a reggeli krehácsolás is pár hét alatt elmúlt, ami sajnos most kb, egy éve visszajött, ezt nem értem, ha hajnalban felébredek és nem tudok már visszaaludni, akkor elkap, kínoz kb, egy negyed órát, majd elmúlik. Ideje lenne már elmenni egy tüdőszűrésre. Ezen kívül más bajom nem lett, nem híztam, sajnos nem is tudtam fogyni pedig rám férne, elmondhatom, hogy sokkal jobban érzem magam mióta letettem a cigit.

Előzmény: Hello holnap (32241)
Hello holnap Creative Commons License 2020.06.04 0 0 32241

Sziasztok! A hátfájással, hogy álltok a leszokás kezdetén? Mert nekem elég gáz. 

Krimi60 Creative Commons License 2020.05.11 0 0 32240

Mikor regisztráltam ide, visszaolvastam a fórum 20 évvel ezelőtti legelejére, sok beírást elolvastam, kíváncsi lennék mi lehet az akkori fórumozókkal?? 

Előzmény: Krimi60 (32239)
Krimi60 Creative Commons License 2020.05.10 0 0 32239

Szia! Bocsi, de hasba akasztottál a felvetéseiddel, ez új számomra, erre valóban nem gondoltam, mármint, hogy így közelítsem meg a témát. 1./ Egy cseppet sem volt nehéz a leszokásom, mint írtam is korábban. 2./ Ennyi idő után is velem maradt az a fránya gondolat, hogy valóban cigiztem és jól is esett, de eljött az a bizonyos nap reggele és akkor azt mondtam, hogy eddig és ne tovább. Mivel annak idején egyszer írtam ide, hogy ezt a pozitív élményemet megosszam, úgy gondolom figyelemmel kísérhetem továbbra is a fórumot, ha esetleg valakiben felmerülne kérdés felém, azt meg tudjam válaszolni, bár nem vagyok egy írogatós típus. Miért ne böngészhetném én ennyi idő után is ezt a fórumot, ettől nem fogok vissza szokni, ide a leszokásom után jóval később regisztráltam be, miután a sikeremen felbuzdulva keresgéltem a neten, hátha találok valami oldalt, hogy a példámmal valamiféle segítséget adjak azoknak akiknek nem megy ilyen könnyen. Ez meg is történt, de azért nem fogom elkerülni az oldalt a szemem rajtatok tartom...hihihihi!! Ha felmerülne még kérdés szívesen válaszolok, további erőt a leszokáshoz, jó éjszakát. Üdv: Imre

Előzmény: arolfka (32235)
coriella Creative Commons License 2020.05.10 0 0 32238

2. ennyi ido utan meg tovabbra is veled maradt a cigizes gondolata

én ez, többször leszoktam 2 évekre, aztán vissza (most 9 hónapja nem dohányzok)

Csempa Creative Commons License 2020.05.10 0 0 32237

Segíteni szeretnénk másoknak, mert sokunknak volt a leszokás életünk egyik jelentős, és nagy elhatározást igénylő vállalkozása. Talán tudunk néha egy-két olyan tanácsot adni, ami mások segítségére lehet! (26 évig dohányoztam, 5 és fél éve hagytam abba, azóta is nagyon örülök ennek)

V.Gy. Creative Commons License 2020.05.08 0 0 32236

de azt irod, hogy 3,5 eve leraktad a cigit, megis itt vagy, ezen a forumon. Miert?

Nem engem szólítottál meg ezzel, de azért válaszolok: én is itt vagyok, sokat írok ide, 2016. novemberében raktam le a cigit, 30+ év után.

Én speciel azért vagyok még itt, és "okoskodok" itt, hogy erőt és kitartást és reményt adjak azoknak, akik még a leszokás-nemleszokás mezsgyéjén billegnek. Hogy van élet utána is. 30+ év után is!

Hogy magamat idézzem-ismételjem, mint már írtam ide: sörözni-bográcsozni (nem is hittem volna!) nagyon frankón lehet bagó nélkül is. :-)) És hogy a nikotinpótló cuccok (rágó, tapasz, spray) segítenek, tényleg segítenek! Használjátok őket!

Tegyétek le a bagót, és írjátok be ide, hogy letettétek! Hajrá!

arolfka Creative Commons License 2020.05.08 0 0 32235

Szia! Nem kotozkodni szeretnek, de azt irod, hogy 3,5 eve leraktad a cigit, megis itt vagy, ezen a forumon. Miert?  Talan 1: annyira nehez volt a leszokas, es ez meg a mai napig is olyannyira hatassal van rad /mentalisan/, hogy az ehhez hasonlo forumokon keresed a pozitiv visszacsatolasokat?! (egyebkent orias gratula!) vagy 2. ennyi ido utan meg tovabbra is veled maradt a cigizes gondolata, es az ide irogato szenvedos cigizok adnak erot ahhoz, hogy ne gyujts ra?! Bocsi, ha nyers vagyok, en  egyelore csak a leszokas eloszobajaban allok, de megremitenek a hozzad hasonlo forumozok, mert akkor ez tenyleg azt jelenti, hogy hiaba rakom le, 3,5 ev utan is a cigis forumokat bongeszem majd?! :( Elore is koszi a valaszt!

Előzmény: Krimi60 (32233)
Vikiz Creative Commons License 2020.04.25 0 0 32234

Az egészségkárosító hatàsa és a csalàd piszkàlàsa mellett a harmadik indok talàn az volt, hogy ez a hülye búzrúd IRÁNYÍTJA az

Életem. Film közbe felàllsz kimész ràgyújtasz, vagy akàr ha huzamosabb ideig vàsàrolsz, vagy egy hosszabb autó út és sorolhatnàm.....Sokszor nem tudtam eldönteni,hogy mikor v.ki 

Megkérdezte,hogy jé! Te dohànyzol? Akkor most lenéz, vagy lesajnàl, vagy csalódott bennem  mert dohànyzok? Nagyon örülök,hogy ez a kezelés még ennyi idő elteltével is ott volt ahol 

Anno voltam, mert nekem e nélkül nem ment volna.

Előzmény: Csempa (32232)
Krimi60 Creative Commons License 2020.04.24 0 0 32233

Ez egy érdekes téma, mert én is szerettem cigizni. Abban, hogy letettem egyik pillanatról a másikra, sem anyagi, sem pedig egészségi ok nem játszott közre. A reggeli kávé után, élvezettel szívtam el az első cigimet, és mégis letettem 38 év után, immár kb, 3,5 éve. Nem érzem úgy, hogy rá kéne gyújtanom, nem hiányzik, de nem is utálom a füstöt. Nem zavar, ha más szívja mellettem, semmi késztetés, hogy rágyújtsak, de már messziről megérzem a dohányos embert, még, ha nem is szívja épp akkor. 3,5 év után még mindig gyanús vagyok magamnak, hogy ilyen simán abba tudtam hagyni, lehet, hogy ha valami kényszer vitt volna rá, nem ment volna ilyen könnyen. Örülök, hogy akkor eljött az a döntő pillanat és most már talán elmondhatom, hogy a nemdohányzók közé tartozom. Higgyétek el, hogy ez egy nagyon jó érzés és kívánom, hogy ezt mindannyian tapasztaljátok meg.

Előzmény: Csempa (32232)
Csempa Creative Commons License 2020.04.24 0 0 32232

Én is szerettem cigizni. El sem tudtam képzelni akkor, hogy egyszer majd nem fogok, csak makacsul próbálkoztam a cigizés abbahagyásával, mire sok-sok év után végül sikerült. 

Egy nagyon fontos szabályt kell betartania a leszokott dohányosnak: ahhoz, hogy ne gyújts rá, nem szabad rágyújtanod ;)

(soha)

Előzmény: Vikiz (32231)
Vikiz Creative Commons License 2020.04.23 0 0 32231

Sziasztok! 

Kitartàst kívànok minden leszokóban lévőnek.

2006.- ban egy kezelés segítségével leszoktam a dohànyzásról.

3 éve ismét ràgyújtottam, de màrcius 23.-àn ismét elmentem a kezelésre és azóta sem gyújtottam rà.

Székrekedés egy darabig volt, de mostanra olyan mint régen,

Illetve farkaséhségem volt,de mostanra az is megszünt.

Azt, hogy a kilók ne jöjjenek fel, meglehet előzni azzal,hogy tornàzok.Most a bezàrtsàg miatt muszàj is.de ha fel is szalad egy pàr kiló az sem baj.

Szerettem cigizni, de a csalàdom sokat piszkàlt érte.

V.Gy. Creative Commons License 2020.04.15 0 0 32230
Előzmény: V.Gy. (32229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!