Keresés

Részletes keresés

GombocArtur Creative Commons License 2002.06.16 0 0 13
Az anyaghiányt én is tapasztaltam. Rendszeresen járok véradásra, és már volt olyan is, hogy nem tudtak egyszer?en adni fóliát, amit a géz fölé teszek és úgy szorítja hozzá a kezemhez azt. (nem kell fognom percekig ekkor, hanem már mehetek is). Géz sem nagyon volt nekik. Egy kis darabot adott a n?vér, és egy kis ragtapasszal próbált feler?síteni, de a sok kínlódás után megkért, hogy fogjam inkább pár percig. Annak viszont nagyon örültem, hogy szinte mindegyik orvos/ápoló, aki megnézte az adatlapomat, boldog születésnapot kívánt, ugyanis akkor voltam pont véradáson :)

Katonai középiskolába és kolégiumba jártam gimibe és egyik nap ki kellett mennem fogorvoshoz. Szépen felvágta az ínyem, mert a vastagsága miatt nem tudott bújni a fog, ezért fájt. Minden steril volt, el?ttem bontotta ki a t?t, semmi panasz nem lehetett rájuk, pedig ez ügyelet volt és ott általában elég morcosak, ha van "vendég" :)
Másnap reggelre a vágás helyén a seb felszakadt és elég szépen véreztem. Hát lementem a "véd?n?höz", és kértem valami gézt, vagy akármit, amit a számba tehetek. El? is vett a szekrényb?l pár kicsi csomagot, kezembe nyomta és egyiket kibontva a számba tettem a tartalmát. Pár perccel kés?bb vizsgáltam a többi zacsit, és ez volt rajta: Steril mull pólya. Sterilitását meg?rzi: ...... A dátum majdnem fél évvel volt korábbi az akkorinál. Majdnem felrobbantam dühömben, amikor megláttam, hogy rég lejárt a szavatossága. Úgyhogy ennyi err?l a jó kis eü ellátásról az MH-n belül.

Herold Creative Commons License 2002.06.15 0 0 12
Nem találtam más kórházas topicot, úgyhogy ide írom. Régen, még gyerekként ('80-as évek eleje)kórházba kellett mennem egy időre. A felvétel napján meg kellett fürdeni, utána a főnővér egy kerek, átlátszó fóliából készült tapaszt rakott a hátamra (nem mondta, hogy miért, én meg nem kérdeztem). A tapasz közepén volt egy kisebb, kör alakú terület (talán valami gyógyszer?).

Vajon mire szolgált ez a tapasz szerintetek?

jedilovag Creative Commons License 2001.07.16 0 0 11
Ha ez igaz, akkor az nagyon GÁZ!!!
Per?
Előzmény: Keren Imre (1)
Gabiiiiii Creative Commons License 2001.05.24 0 0 10
Egy icipici hozzaszolas.
Miert kell nekem a munkaidomben 2-3 orat ulnom a rendeloben,mikor a doktor ur a 8 orai rendelesi ido kezdete helyett jo,ha megerkezik 1/2 9-9-re es meg aztan kezdenek kavezgatni,reggelizni.Hiaba megy oda az ember 7-re,hogy o legyen az elso,jo ha 10-re vegez.Tudom,hogy ezt csinaljak bent,mert erzem a friss kave illatat,hallom a tanyercsorompolest.Ja,es a rokonokrol,ismerosokrol ne is beszeljek,akiket persz mind elottem hivnak be.
Igaz,hogy SZTK,de szerintem az elmult evekben annyi TB-t vontak tolem,hogy abbol akar az egesz rendelot kifizethetnem.
pynky Creative Commons License 2001.05.24 0 0 8
Elisabeth: Kivánom, hogy teljesüljön amit mondtál a korlátlan eszközellátásról. Az ugyanis most egyáltalán nem az. Sajnos. Elég gáz. Az én rokonaim/barátaim között is sok az egészségügyis, én is az voltam, és bizony láttam, hogy sokszor az _ellátás érdekében_ muszáj az egyszerhasználatos dolgokat sterilezni. Akkor is, ha törvénytelen, akkor is, ha ezért kirúghatják az embert. Ugyanis az ilyen "kis praktikák" nélkül leállna az egészségügy. Azokat ott fenn cseppet sem érdekli, hogy marinéni vagy józsibácsi sorsa mi lesz: ők mentőhelikopterrel furikáznak, és van pénzük taxira, ha nem tud értük jönni a mentő.

Kicsit hosszú voltam, bocs, de az elkeseredettség teszi (a barátnőm még mindig havi bruttó 45-ért robotol 12 órában...).

Előzmény: buta Elizabeth (4)
promike Creative Commons License 2001.02.21 0 0 7
Vajon a Fekete Angyal megmutatta?
Előzmény: bodgab (2)
promike Creative Commons License 2000.08.13 0 0 6
én nem emlékezem arra , hogy olyat írtam volna miszerint Téged szakszerűtlenül láttak volna el viszont változatlanul fenntartom , hogy ilyen ,ezek szerint elszigetelt esetek léteznek ,amely szerintem nem megnyugtató
Előzmény: buta Elizabeth (4)
buta Elizabeth Creative Commons License 2000.08.09 0 0 5
Meg egy dolog. Amikor a kislanyommal korhazban voltunk (szalmonellasak lettunk egy uduloben), meg nagyon pici baba volt es a tejemmel fertozodott meg. Infuziot kellett neki adni a nagy meleg es a kiszardas veszelye miatt. Eloszor nem akartam, hogy lekosse a kis labat a nover es mondtam, hogy ott fogok ulni mellette. De egy ovatlan pillanatban fellenditette a labacskajat es egy ugyes mozdulattal kirugta a sajat homloka kozepen ekeskedo infuzios branult, ugyhogy utana en is belattam, hogy a kis labacskajat muszaj megkotmi, hogy le tudjon folyni a le. Addig simogattam es nem is sirt.
Udv,
Elizabeth
Szoval nem a nover kedve miattkotik le. Hanem onmaga miatt, hogy ki ne kalapalja magabol a kedves paciens...
buta Elizabeth Creative Commons License 2000.08.09 0 0 4
Hat nem is tudom, miert mondod azt, hogy nem mutatjak, az egesz csaladom egeszsegugyis (mentos, apolono, fonover, orvos), csak en nem, de negy mutetem alatt meg az infuzios szereleket is elottem raktak ossze se csomagoltak ki, a tut meg eleve ugy hozzzak az agyhoz, hogy meg ott veszik le rola a vedo cuccot, szovel igazan nem tudom, mit gondolsz, hogy egy atlagos osztalyon miert ne a noverszobaban keszitsek ossze a cuccokat?A tu egyszeru fogyoeszkoz, KORLATLAN mennyisegben van az osztalyokon, ha gondolod, meg lophatnak is belole, akkor is van eleg es talan 1979 ota rendelet irja elo, hogy csak egyszerhasznalatos tukkel dolgoznak mindenhol. A negy gyerekemnek meg az oltoanyagat is frissen szedtek a ki a hutobol a rendeloben az oltasoknal es elottem raktak ossze es szivtak fel. Nekem nincsenek ketsegeim. A fogorvosom mindig maszkot huz, a nogyogyo bacsi mindig kesztyut, pedig nem maszek orvoshoz jarok, hanem az SZTK-ba.
Szoval nem hinnem, hogy ez ma gond lenne. Vagy tevedek?
Udv,
Elizabeth
promike Creative Commons License 2000.08.01 0 0 3
Tudod Bodgab majd akkor BÍZOK ha a fogorvos elemi szükségét érzi annak , hogy maszkban és kesztyűben dolgozzék, szerinted a fúrót amely időnként megcsúszhat és ínyt döfhet valyon minden páciens után sterilizálják??
Amennyiben én orvos lennék nem volna számomra alantas ,hogy a "beteg"(mert ugye ez a terminológiátok)előtt bontsam az egyszer használatos ezközöket a csomagolásból mert esetleg ez bizonyos szempontból ez őket is nevelné.Jut eszebe nemrégiben megdöftek, és a nővér ügyetlensége okán az betakartam a véremmel a kezét és a szemét ilyedten megkérdezte ugye nincs hepatitisem: a jelek szerint nem volt!
Érdekes egyébként,hogy a te szakmádban a leggyakoribb a kis pénz kis foci elv primer hangoztatása,miközben egyre inkább konzerválódni látszik feudális zárt világotok,és vérig sértve érzitek magatokat mikor a társadalom egyébként lassu demokratizálodási folyamátait megpróbálják számon kérni kasztotokon.Egyébként pont az a gondom , hogy te látatlanban inkább felelősséget válalsz valamennyi ismeretlen kollegád helyett is mint ,hogy inkább egy apró bizalomerősítő gesztust megtegyél,talán kevesebb gondod lesz a társadalommal ha majd annak részének képzeled magad.
Előzmény: bodgab (2)
bodgab Creative Commons License 2000.07.03 0 0 2
Bocsi promike, de a saját hivatásom védelmében: ha már ennyire nem bizol meg az orvosokban, hogy elhidd, hogy tényleg csak egyszer-használatos tűket alkalmazunk és azokat tényleg csak egyszer használjuk, akkor ott nagy baj van. Félre ne értsd, NEM VELED!!! Hanem a társadalommal, az állammal. Nem tudom, kinek az érdeke az orvosokkal szembeni bizalmat így megingatni, de tudod, egyre inkább megértem azokat a kollégáimat, akik elhagyják a szakmát és elmennek gyógyszerügynöknek. Sokkal több pénz, sokkal stabilabb egzisztencia, sokkal kevesebb felelősség és sokkal kevesebb közvetlen bizalmatlanság és megalázás. Minek maradjon, ha a bruttó 60 ezer forint mellé már azt a tiszteletet és bizalmat sem kapja meg, ami eddig még megvolt. Amikor 9 éve dolgozni kezdtem, akkor még Doktor Úr voltam, ma legfeljebb doktor (úr?). Szóval ha az orvostól elvesznek mindent, akkor minek maradjon a pályán?
Előzmény: promike (-)
Keren Imre Creative Commons License 2000.05.05 0 0 1
Engem elvittek a kórházba.
Állandóan injekciókat kaptam.
Nem is nézhettem, erőszakkal elfordították a fejem.
Aztán begurítottak a műtőbe.
Lecsonkolták egy részemet.
Csúnyán.
A műtét után lekötöztek.
Lekötözték kezem-lábam.
Ez az egész, az injekciótól a felesleges csonkításig igen megrázó volt. A csonkítás ma is gondot okoz és emlékeztet arra a SZEMÉT ELJÁRÁSRA.
Emberi jogok? Ez egy vicc.
Előzmény: promike (-)
Egységsugár Creative Commons License 2000.04.14 0 0 0
Neh0gy m0r0gj0n. Az 0rv0s.
promike Creative Commons License 2000.04.12 0 0 topiknyitó
A minap oltásra vittem a kutyánkat az állatovos nagyon kiakadt mert azt addig nem engedtem megszúrni amig nem a szemem előtt csomagolta ki az egyszer használatos tűt ekkor jöttem rá,hogy ezt humán orvossal sohasem mertem megtenni,pedig szinte egyszersem láttam,hogy előttem csomagolták volna ki azt amit később belém böktek.Vajon miért nem élnek az orvosok a bizalmi tőke ezen lehetőségével?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!