Keresés

Részletes keresés

szaja11 Creative Commons License 2018.07.09 0 0 2178

Mi itt táborozunk évek óta:

 

http://www.grebastica.net/index_eng.php

 

(Ha minden jól megy idén is.)

Előzmény: vonalzoo (2177)
vonalzoo Creative Commons License 2018.07.08 0 0 2177

Grebastica faluban  több kis kemping is van. Az árukat már nem tudom  de annyi biztos nincs 

 

Előzmény: malvin64 (2176)
malvin64 Creative Commons License 2018.07.08 0 0 2176

Üdv Mindenkinek!

Tud nekem valaki olcsó kempinget ajánlani Primosten környékén? Eddig Trogirban kempingeztünk minden évben, a Seget Vranjisában, de mióta új tulajdonos van, és folyamatosan fejlesztik, azóta horribilis árak vannak. 2 fő 1 sátor, 1 autó már több mint 50 EUR-ba kerül egy éjszakára. Na ezért az összegért, már apartman is van. Valami tippet esetleg? Köszönöm

igenis Creative Commons License 2018.07.05 0 0 2175

 Köszi!

 

 Ezek vajon mennyire árnyékosak és zsúfoltak ilyenkor  július közepe-vége felé. Találni helyet, vagy célszerűbb foglalni? Nagy meleget jósolnak. Esetleg ha mostanában voltatok, mennyit kóstál kb. egy éj négytagú családnak sátorral kocsival? Nem voltam még kempingezni a Horvátoknál.

grafiti Creative Commons License 2018.07.04 0 0 2174

Pag sziget, Strasko.... 2 éve voltunk, gyerköcöknek fantasztikus esti programokkal, animátor engem is kiválasztott egyikbe, nejem hasát fogta a nevetésben.... tudtok sátorhoz kompresszoros hütöt is bérelni, nem elhanyagolható tényezö a kánikulában ( piciknek még nem adhattok szilvát , hasmenés elllen ) !

Előzmény: igenis (2172)
jerolim Creative Commons License 2018.07.04 0 0 2173

Pag szigeten, Simuni

Előzmény: igenis (2172)
igenis Creative Commons License 2018.06.27 0 0 2172

 Üdv itt mindenkinek!

 

Tudna nekem valaki ajánlani egy jó kempinget Zadar 50-60km-es térségében? Sátorral gyerkőcökkel mennénk és jó lenne ha árnyékosabb, fás terület lenne közvetlen a parton.

eddy75 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 2171

Üdv mindenkinek!

Rovinjba készülünk, bármilyen jó tanácsot szívesen fogadunk.

Kemping? Látnivalók a városban és környékén? Remek rejtett öblök találhatóak a közelben?

 

hul Creative Commons License 2018.06.08 0 0 2170

biograd na moru camping

google a barátod:-) 

 

 

megyek Creative Commons License 2018.06.08 0 0 2169

Sziasztok.

Info kellene a Biograd na moru campingbe i egy saját lakocsi szeretnék telepiteni  mennyibe kerül helypénze egy szezonra és mit adnak abba.

Köszi a segitséget

Peter

Pinyo. Creative Commons License 2018.05.30 0 0 2168

Sziasztok! A kempingekbe be lehet menni csak strandolás céljából? 

alexxvelorex Creative Commons License 2018.04.04 0 0 2167

Amikor elkezdtünk mi is '90-ben lakóval kempingezni, rengeteg elképzelés, terv volt a sátor után. Ezekből alig lett végül is valami. A sátor utáni "saját vizesblokkok"-kal kapcsolatban kicsit mi is szabadjára engedtük a fantáziánkat, de beláttuk, főleg nyáron nincs értelme a lakóban vizeskedni. Sokkal egyszerűbb elmenni a mosogatóba, ahol nem a te gondod a melegvíz, takarítás, fröcskölés stb. Ugyan ez a helyzet a fürdéssel is, egy törölköző a vállra és nem kell utánam összetörölni semmit, nem kell óvatoskodni a szűk lakóban. A wc-t az használjuk, de azt is inkább éjszaka és "kisdologra"! Ja és főzni sem szoktunk bent, csak kint a szabadba. Nagyon sok ismerősünk van lakókocsis és mindenki hasonlóan csinálja, de ez a mi tapasztalatunk és ne vedd irányadónak!

Előzmény: lakómanó (2166)
lakómanó Creative Commons License 2018.04.04 0 0 2166

Szia Alex!

Neked is köszi a képeket!!! Látom itt még a "régi" lakóval voltatok. Egyébként az első sorban, mint újdonságot hirdetik a szennyvízelvezetést, és hátul nincs is.

Nálunk sem szempont, de ha már van, akkor kihasználnánk a kényelmi előnyöket. Nekem olyasminek tűnik, mint a tempomat. Elvagy nélküle, de autópályán a kényelmedet szolgálja.

Ha nem tudok rácsatlakozni, akkor se dőlök a kardomba, pár naponta kiürítjük a tartályt. Az is egy program a gyerekekkel! :-)))

Előzmény: alexxvelorex (2165)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.04.04 0 0 2165

Omisban is jártunk, ott sem volt a mi parcellánkon, sem a mellettünk lévőkön, ezzel együtt biztosan van, nem néztem meg máshol, soha nem ez volt a szempont a kemping kiválasztásakor. A környezet gyönyörű, a hatalmas sziklás hegyek, a Cetina, a város a maga nyüzsgésével, karnyújtásnyira Brela, Baska Voda, Makarska, emerre kicsit távolabb Trogír, Split. A kemping viszont nem egy nagy szám volt /nekünk/!

 

Előzmény: lakómanó (2164)
lakómanó Creative Commons License 2018.04.03 0 0 2164

Köszi a képet!

Gondolom valami hasonló lehet az omisi Galeb kempingben, mert a honlapjuk szerint van! Csak nem vernek át! ;-)

Igaz nem mindegyik parcellához tartozik, csak az előre foglaltakhoz írja.

Én előtte Zaton-t néztem és ott is írja a honlapjuk.

Előzmény: Bujazliz (2161)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.04.02 0 0 2163

Bocsi, távol áll tőlem, hogy általánosítsak, nekünk 2015-ben nem volt Biogradon, igaz nem vizsgáltam meg a többi parcellát!

Előzmény: Bujazliz (2161)
fekvőrendőr Creative Commons License 2018.03.31 0 0 2162

Az orebici Nevio kempingben is van szennyvíz (nem WC) csatlakozási lehetőség nagyon sok parcellán.

Előzmény: Bujazliz (2161)
Bujazliz Creative Commons License 2018.03.31 0 0 2161

Nem szabad általánosítani. Biograd-i Soline kempingben már régóta van víz-szennyvíz-elektromos csatlakozás lehetősége.

2011-ben voltam ott először, akkor már volt.

Egy 2014-es nyaralásunk képei közt találtam:

Előzmény: alexxvelorex (2160)
alexxvelorex Creative Commons License 2018.03.17 0 0 2160

Az omisi Galeb kempingben nincs szennyvízcsatlakozási lehetőség, de ezt veheted készpénznek a horvátországi kempingekben. Mivel írtad, hogy nem nagy tapasztalattal rendelkeztek, akkor bátran merem kijelenteni felejtsd is el ezt dolgot. Közel harminc éves tapasztalat alapján mondom, elég a lakó alá a tartály, néha kiüríted és kész. Mosdani, fürdeni, mosogatni nem szoktunk a lakóban, főleg nyáron. A wc az más dolog, azt csak kijelölt helyen ürítheted.

Előzmény: lakómanó (2158)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2159

Szia!

 

Kezdjük a végén.....nem, nem lesz Horvátország idén, csak hazai kemping marad!

Én olvasom az összes kempinges fórumot...........amúgy Görögország nálunk a nyerő, jövő nyáron megint lesz egy egész nyaras letelepülés,májustól szeptember közepéig valahol Katerini környékén, Elizabet, vagy Castle kempingekben.

 

Visszatérve a szennyvíz csőre!

Tételezzük fel, kibérelsz egy 100m2-es parcellát! Az ugye 10x10 m. Ha a felénél van a szenyvíz csatlakozó akkor, ha a kb 5 m-es lakóddal beállva, aminek szintén a közepe táján van a lefolyód, egy 3 méteres csővel rá tudsz csatlakozni. Ahogy te is átláttad, nem célszerű hosszú cső, mert nem lesz esése, és megáll benne és leülepedik a trutyi, ami melegben nem kívánatos! 

Előzmény: lakómanó (2158)
lakómanó Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2158

Kifejezetten "szennyvízcsőről" nem tudok, én egy 40 mm-es gégecsőre gondoltam. Szerintem -de ezt én csak így gondolom-  5 méternél hosszabb nem biztos, hogy jó ötlet nyáron, 40 fok melegben amikor megáll benne a szennyvíz.8-10 méteren erre van esély. Pár méteren még megoldható a lejtés. .De ez megint csak az én elméletem, tapasztalat nélkül. Hátha van valakinek ilyen irányú tapasztalata

Tudom, hogy minden kempingben más és más, de ezért is kérdezném konkrétan ezt a kempinget, mert ahogy írtad is, ez a lehetőség nem mindenhol van.

Tetszik, ami a Te lakódon van, de nekem se időm, se energiám kivitelezni.

Max. marad a tartály! ;-) 

Hogy- hogy itt is vagy? Idén Te is Horvátországot választod? :-)

Előzmény: Tarzy52 (2157)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2157

Amúgy van készen kereskedésben ilyen " szenyvízcső " ?

Előzmény: lakómanó (2154)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2156

Amúgy én is így gondoltam............pontosan ezt nem lehet előre megmondani........., mert ha nem elég az 5 méter, akkor toldani kell, vagy közelebb állni...........(:

Előzmény: hul (2155)
hul Creative Commons License 2018.03.13 0 0 2155

Nem úgy veszed, hogy toldható legyen? Az elektromos kábel is úgy működik, hogy van egy 20 m-esed és még van egy v több, mert ha 36 m kell... 

A szennyvizes elvezetés is, ha már van(?) egyik helyen rövidebb, másikon hosszabb. Nyilván univerzális leszel, hogy bárhol meg tudd oldani. 

 

 

Előzmény: lakómanó (2154)
lakómanó Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2154

Köszi Tarzy, ezt én is így gondoltam! ;-)

Itt egyébként van ilyen lehetőség. Nem szeretnék 10 métert venni, ha általában elég 5 méter, de az se jó, ha 5 métert veszek és 6 méter kellene! ;-)

Gondoltam van valaki, aki járt már itt, és van tapasztalata.

Tudom, hogy minden kempingben más, de!Mint ahogy a másik oldalon kaptam segítséget az elektromos kábel hosszával kapcsolatban, talán ebben is kapok segítséget.

Lehet, hogy ott is felteszem ezt a kérdést, ott nagyobb a lakókocsis tapasztalat, de itt pedig a horvátországi kempinges. ;-)

Előzmény: Tarzy52 (2153)
Tarzy52 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 2153

Szia!

 

Egész pontosan akkora, ami elér a lefolyó csatlakozóig a lakókocsidtól!

 

Feltéve, hogy a parcellán van ilyen lehetőség. ( kempingekben nem általános a szennyvíz csatlakoztatás lehetősége, az általad jelzett kempinget én nem ismerem.....)

Előzmény: lakómanó (2152)
lakómanó Creative Commons License 2018.03.08 0 0 2152

Sziasztok!

Újdonsült kempingezők vagyunk -leszünk- és lakókocsival megyünk Omisba a Galeb kempingbe. Ma lefoglaltuk a parcellát. Olyan kérdésem lenne ahhoz aki már járt ott, hogy a szennyvízelvezetéshez milyen hosszúságú gégecső kell!? Mivel még kempinget is csak egyszer láttunk -Sárvárt próbáltuk ki -így nulla tapasztalattal rendelkezünk.

Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat!

Üdv: Gyula

sfi Creative Commons License 2018.01.29 0 0 2151

2016-ban itt voltunk:

http://oskarhotel.com/ok/

 

2017-ben pedig itt:

https://www.facebook.com/augustushoteldhermi/

 

Mindkétszer a Booking-on foglaltunk.

 

Ezért még talán nem kapunk ki, ha bővebben érdekel, akkor tényleg át kell térnünk privátra.

Előzmény: hul (2150)
hul Creative Commons License 2018.01.26 0 0 2150

Nem kemping is érdekelne! Lehet privátban is, ha úgy jobb neked.

 

Előzmény: sfi (2145)
sfi Creative Commons License 2018.01.26 0 0 2149

Akkor nem keresem a térképet. :) Úgy is mondhattam volna, hogy a Jón tenger partja az igazi, az Adria arra homokos.

Előzmény: ersekildiko (2148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!