Keresés

Részletes keresés

kmrmtms Creative Commons License 2016.07.04 0 0 1977

Na meg a mi kedvencunk Valkanela, Vrsar - bal oldalt keress ra tobbszor is irtam rola.

Előzmény: sequelguru (1973)
AZS Creative Commons License 2016.07.03 0 0 1976

esetleg Primosten mellett az Adriatic

Előzmény: AZS (1975)
AZS Creative Commons License 2016.07.03 0 0 1975

vagy kicsit messzebb Pag szigeten a Simuni

Előzmény: AZS (1974)
AZS Creative Commons License 2016.07.03 0 0 1974

pl. Rovinj mellett a Polari? vagy fentebb a Lanterna

Előzmény: sequelguru (1973)
sequelguru Creative Commons License 2016.07.03 0 0 1973

Sziasztok,

 

asszony ma kitalálta, hogy menjünk 1 hét múlva a tengerpartra. Hát menjünk, ki vagyok én hogy ellent mondjak...

 

Viszont az apartmanos, foglalásos hisztit szeretném elkerülni, ez ilyenkor már úgyis esélytelennek tűnik. Hát sátrazzunk! :)

Végülis megvan hozzá minden, csak akarat kell, és egy jó kemping ott lent.

 

Tudnátok ajánlani egy kempinget Horvátországban, ami

   -3 gyerekre (5-10 évesek) van "kitalálva" (játszótér, kultúrált vizes blokk, kaja és bolt helyben, vagy közel)

   -Nem ragaszkodok a homokos tengerparthoz, bár nem lenne rossz (de parton legyen!)

   -Nincs messze (max 7óra Budapesttől)

   -És úgy általában Nektek bevált

 

Nem baj ha nem a legolcsóbb, nem baj ha kicsi, nem baj ha nagy, nem baj ha nincs a környéken semmi (úgyis ott fogunk dögleni a parton egész nap), és nem baj ha a legközelebbi mulatós hely messzi van :)

 

Keresgéltem itt a hozzászólások között, de nem igazán tudtam leszűrni hogy mi is az ajánlott ilyen preferenciákhoz.

 

Köszönöm!

 

Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1972

Köszönöm a tanácsot. Igen, kicsit kapkodóssá kezd válni a dolog, párhuzamosan elkezdtem apartman ügyben is nézelődni... Baska nagyon tetszett nekünk is. Első horvát nyaralásunk KRK szigeten volt cirka 10 éve, ott kezdtünk, utána zsinórban 8 év különböző helyeken, de a kempingezést még nem próbáltuk. Na majd most, vagy majd egyszer! ;) 

Előzmény: prkiszti (1971)
prkiszti Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1971

Mi tavaly Krk-szigeten votunk Baskán. Aránylag közelebb van, első alkalomnak tökéletes volt.

Ami jó, hogy a kemping a tengerparton van, illetve ott van a közelében az élet,közel minden.

Én a helyetekben már sokkal hamarabb elkezdtem volna összegyűjteni az infókat, kempingezéshez a cuccokat. Most inkább bérelnék helyben lakókocsit ( már ha van még, de biztos akad) és akkor már egy kicsi betekintésetek lenne, hogy milyen is a kempinges nyaralás. Aztán ha tetszik, lehet majd beszerezni apránként a szükséges dolgokat. Magunkból indulok ki, nem semmi cuccal indulunk el minden évben, de már fejben van a lista. Gyerekkoromtól kezdve kempingezünk, már a gyerekeim is ebbe nőttek bele.  Pár éve van egy kis lakókocsink.

Általában a Decathlonban szoktunk vásárolni. Mi szeretjük azokat a termékeket.

A pavilont különösen ajánlom mindenki figyelmébe. Nem olcsó, de nekünk tavaly bebizonyította, hogy megéri az árát.

Előzmény: Kookaburra (1918)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1970

Úgy-úgy! Hogy? ;)

Előzmény: Gzsolo (1969)
Gzsolo Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1969

1964 ez nem a születési időd (bár nemtudom), hanem az a hozászolásodnak a sorozatszáma, ami bizonyítja, hogy eddig vagy nem olvastál, vagy az értelmezéssel vannak problémák.

 

Előzmény: Kookaburra (1964)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1968

Jóvanna'!  :))))

Előzmény: hul (1965)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1967

Itt a hűtőm kezelési utasítása, hátha segít:

 https://drive.google.com/open?id=0B3O09-G6MzaTZ3Q1dWVTc1dfZU0

Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1966

Köszi!

Előzmény: kmrmtms (1962)
hul Creative Commons License 2016.06.28 0 1 1965

Életszerű körülmémyek között???  Hát persze! A gyerekek isznak a sátornál, a parton, a büfében, a boltnál, a városban, az automatából, ha nem akkor fagyi-jégkrém. Fó a folyadékbevitel! Persze apáról, anyáról nem is beszélve. Napközben pl. a víznél keveset, délután-este szakácskodásnál védőitalt, vacsinál "a hal úszni akar", éjfélkor meg a de szépek a csillagok, mert a partokon tényleg isteni az égbolt!Éljen a száraz vörösbor.

Ne dolgoztass, légyszives!

Vedd meg a sátort, boxot, hűtőt, remek listák vannak a topicban, kinek mi jutott eszébe, rakodj és nyomjad! A plasztik legyen domború, nem a nyomása, hanem amennyi "benne" van. És ha még nincs vegyél a lábadra valamit a víznél, a part meleg, kavicsos, kagylós, lehet sün, vág és szúr, el kell kerülni, elcseszi a hideg söröd ízét, ha elvágod a lábad. Gyereknél dettó! 

Elárulok egy igazi titkot: a horváto-i hálózatban NINCS konzervnyitó. (Minden konzerv tépőzáras.) Tehát a gyári sprotnival megbuktál, bár azt akkor kell kibontani, ha egész nap nem fogtál kisujjnál nagyobb halat sem, a halpiac zárva, mert átaludtad, a közértben meg elfogyott ugyanezért. 

Örömmel várom, -gondolom várjuk-  a beszámolót, hol, hogyan, mit követtettek el az utazás alkalmából! 

 

Előzmény: Kookaburra (1961)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1964

Na pont ettől tartok. Nézelődök, gondolom valami ilyesmi kéne:

 

http://www.jofogas.hu/csongrad/Dometic_kamionos_hutotaska_elado_50194131.htm?first=1

Előzmény: Rezsee (1963)
Rezsee Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1963

A semminél éppen több, de ez szó szerint! Igazából inkább lehűtött cucc hidegen tartására van kitalálva, nem nagy mennyiség folyamatos lehűtésére. Gyakorlatból mondom, volt 2-3 fajta. 50 Watt felvett teljesítménnyel nem lehet csodát csinálni. Jól hangzik a -15 fok (inkább 12-őt mondanék) a kinti hőmérséklethez képest, üresen még el is éri, de ha pakolsz bele, plusz még nyitogatod, akkor nem fogsz soha hideget inni! :-S

Előzmény: Kookaburra (1961)
kmrmtms Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1962

Nem tudok nyilatkozni, nekünk abszorpciós van, 220 voltról használjuk, vaj nem szokott megolvadni, a 2. hét végére, már le is jegesedik kicsit.

Nekünk megfelelő a hűtése, de azért kell időt hagyni, hogy a sör lehűljön. Asszem a mienk -30-at tud a külső hőmérséklethez képest.

Előzmény: Kookaburra (1961)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1961

Köszönöm! Használhatóak ezek valójában életszerű körülmények között? 35 fok, két gyerek, szomjas vagyok félóránként?

Előzmény: kmrmtms (1960)
kmrmtms Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1960
Előzmény: Kookaburra (1958)
Gzsolo Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1959

Mondhatnám, hogy szvsz., de nem teszem.

Ha voltál már 40 fok melegben és nem volt hideg italod, ha szét folyt a vaj, vagy büdös a párizsi, vagy kínlódsz a vízszinttel, akkor megtudod. Csak és kizárólag generátoros hűtő!

Beteszed a meleg vizet, vagy a sört és jéghideg lesz. Van kis mélyhűtője jégnek, jégakkunak.

Megfizethetetlen! Meg kell találni a kocsiba a helyet neki megéri.

Több fajta van a mienk 51 literes és belül sokkal nagyobb mint a másik, valamiért rosszabbul van a másikban elhelyezve a gépezet.

 

Újonnan ritkán látok, de mi (alig)használtan vettük 25.000,- a Vaterán. 

Előzmény: Kookaburra (1952)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1958

Köszi, valahol - lehet más topicban? - olvastam valami Aldis hűtőről, ami Waecoo belül, csak más néven árulják... Nem találom...

 

Előzmény: fekvőrendőr (1957)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1957

Most olvasom, hogy a drága készülék 220 voltról nem üzemel (hibás), csak gázról.

Pláne felejtős. :-)

Előzmény: fekvőrendőr (1955)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1956

Most látom, hogy az első készülék teteje vetemedett, az enyém csak nagy hőségben a napon csinál ilyet, akkor veszek rá valami súlyt, és kiegyenesedik. Ennél is kezelhetőnek látszik ez a probléma.

Előzmény: fekvőrendőr (1955)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1955

Nekem ilyen asszorpciós van, de nem ilyen retkes állapotban. Szerintem ennyit megér, csak egy alapos ganajozás szükséges.

http://www.jofogas.hu/csongrad/Kemping_huto_csere_is_50082893.htm?first=1

 

Ez ugyanaz, csilli-villi állapotban, de eszelős áron. Az új kerül kb. 45 ezerbe.

http://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Camping_kemping_horgasz_bojlis_pb_huto_hutolada_abszorpcios_palack_51086996.htm?first=1

 

Ez a középút. Kompresszoros, tehát jól hűt

http://www.jofogas.hu/csongrad/Tristar_Icecool_35C_Kemping_huto_50527326.htm?first=1

 

Előzmény: Rezsee (1953)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1954

Köszi, hát ez sem "csak veszek egyet" dolog, ezek szerint...

Előzmény: Rezsee (1953)
Rezsee Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1953

A legolcsóbb, legkönnyebben beszerezhető, egyben legkevésbé használható az az elektromos hűtőtáska! Kinézetre vagy a klasszikus kialakítású vagy nyitható fedeles, ládaszerű. Kell hozzá egy masszív, kb.5A terhelhetőségű adapter, hogy 220-ról folyamatosan mehessen. Melegen belerakott üdítők, sörök stb. folyamatos lehűtésére szvsz. alkalmatlan, bár többen meg voltak vele elégedve. Ami használható az az abszorbciós kishűtő, bárhűtő netto 30-50 l űrtartalommal. Érdemes használt jó állapotút felkutatni, Vaterán, Jófógáson stb. Még ez is lassabb, mint egy kompresszoros, de ez már valódi HŰTŐ. A kompresszoros talán csak 50 literestől létezik, de lehet, hogy tévedek. Én egy netto 30 literes abszorbciósat használok, persze jó lenne nagyobb, de így is fájdalmasan sok helyet vesz el pakoláskor. Ált. a hátsó ülés egyik felén kap helyet, persze belül dugig megrakva, mert ami belül van, az nincs kívül! :-)) Üzemeltetés közben érzékeny a  vízszintes helyzetre, erre a köves ferde területen is fel kel készülni! Én a hőleadő részt megtámogattam egy pc ventillátorral, mert a 34 fokban már nem ideálisak a körülmények!

Előzmény: Kookaburra (1952)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.28 0 0 1952

Jó reggelt mindenkinek!

 

Az agyalás folytatódik. Hűtőt milyet ajánlotok? Ami kompakt de használható is?

 

T.

 

 

hul Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1951

A tetőbox szuper megoldás, mondjuk jó tartókat és dobozt kell venni és gondosan szerelni. Nekem nyilt ki dobozom autópályán, egy régi és nem volt átkötve, lehevederezve, pedig a békazár már gyenge volt... tanulság. Azóta Thule. Mindenre. K.drága? de tuti jó.

Az egyterü tárhelyét is megduplázhatja és .. amikor vettem azt mondta a pasi, mindenki megbánja, hogy nem eggyel nagyobbat vett...

Van benne valami, de hát korlát is van, nem mindegy mit cipel az ember. Nem árt figyelni, főleg a hegyi utakon...

Jó gondok! Nagyon szeretem az előkészületeket is, évekig induláskor, az előtte való órákban pakoltunk, mióta garázs is van, bepakolok és beállok. Ez nagy könnyebbség, meg persze a cucc is ott van nagyrészt, legalábbis a nem személyes cucc. Már túl vagyok a sátorrudak részleges cseréjén,mert elfárad az is és szálkásan reped. A cölöpök között meg a szegek esetenként kissé rozsdásak, hát annyira nem baj. :-)

 

 

Előzmény: Kookaburra (1947)
Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1950

Na majd átgondolom, meg megyünk még egy (persze több lesz az...) kört Decathlonba, hogy mekkorák is azok a motyók gyári állapotukban, amiket vinni kéne. Nyilván, ha egyszer kicsomagoljuk a bármit, azt még egyszer ugyanakkorára nem tudjuk összehajtani/csukni stb. Nnna, megfürdetem inkább a kölköt, aztán holnap folyt. köv.!

 

Jóccakát Urak!

Előzmény: Rezsee (1943)
ember a szélben Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1949

Sziasztok!Stobrec kempingben , Splitben járt valaki mostanában?

Kookaburra Creative Commons License 2016.06.27 0 0 1948

Hát ennek a kocsimnak olyan szerencsétlen tetőcsomagtartója van, hogy minden csak valamilyen - persze márkaazonos - adapterrel rögzíthető biztonságosan. Pedig simán lepókóznék bármit, de nem ezen nem lehet... :)))

Előzmény: Rezsee (1943)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!