Keresés

Részletes keresés

AZS Creative Commons License 2016.05.10 0 0 1900

Az se lenne rossz, csak az a full beton part ne lenne... Viszont Selce nagyon hangulatos kisváros, és a mólóról a naplemente a Krcki Most látványával nem olyan, amit érdemes kihagyni.

Előzmény: Rezsee (1899)
Rezsee Creative Commons License 2016.05.10 0 0 1899

Esetleg selce-i kemping, amennyiben nagyobb életre vágytok helyben. Povile kb. 25 euro, Selce kb. 30 euro/nap 2 főre sátorral, autóval, árammal.

Előzmény: bacsaym (1895)
AZS Creative Commons License 2016.05.09 0 0 1898
Előzmény: bacsaym (1897)
bacsaym Creative Commons License 2016.05.09 0 0 1897

Tudnál nekem mondani róla pár szót? :)

Előzmény: AZS (1896)
AZS Creative Commons License 2016.05.08 0 0 1896

ha olcsó és Kvarner, akkor Povile

dehogy

Előzmény: bacsaym (1895)
bacsaym Creative Commons License 2016.05.08 0 0 1895

sziasztok! először szeretnénk a barátnőmmel kempingben nyaralni. Tudnátok ajánlani egy olcsó helyet a Kvarneren?

Ti szoktatok elöre foglalni?

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1894

Ez mennyivel jobb?

 

Előzmény: alexxvelorex (1893)
alexxvelorex Creative Commons License 2016.03.22 0 0 1893

hul Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1892

Bevallom, a zacsis tejet mint "jégakkut" nem alkalmazom már régen, mert a kapható horvát tejek és egyéb tejtermékek eszméletlen jók!! 

 

Előzmény: ersekildiko (1891)
ersekildiko Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1891

Éveken keresztül nálunk is zacskós tej volt a "jégakku", nagyon jól funkcionált, arról nem is beszélve, hogy a kölyköknek egész úton volt hideg tej. Mikor a fiam már egyedül mehetett a tengerhez vonaton és hátizsákkal, egy "teszkós" szatyorba rakta be az "útizsömléket" én még az utolsó pillanatba becsempésztem hozzájuk 1 "jégakkut", hadd legyen szegény gyereknek hideg teje az útra. Ha jól emlékszem már Nagykanizsánál kilyukadt a zacskó, eláztatva a hátizsák teljes tartalmát. Azt nem mesélem el, hogy díjazta a fiam a kis meglepetésemet :D. Így csak óvatosan azzal a jégakkuval!

Előzmény: hul (1889)
Rezsee Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1890

Én miután betettem az autóba, telerakom a belsejét, itthon már lehűtött dobozos sör, üdítő stb. így ,,csak" a hűtő burkolata fog el plusz helyet! :-)) Milyen jól esett tavaly nyáron a még mindig hideg ital, mikor a 35 fokban, miután elfoglaltuk a 3. immár végleges placcunkat. Első kemp hosszas bejárás után stornó, a másodikban lepakolás, sátor állítás, félig berendezkedés, majd miután kiderült, hogy van egy szuper parcella, vízhez 1/4 távolságra. saját árammal, vízzel, alig többért, már cuccoltunk is át! Szóval kell a hűtő! Nagyon...

Előzmény: hul (1889)
hul Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1889

Fájdalmas a helyhasználat szempontjából, hiába egyterű, meg volt terepjáró xTrail is, mindegyikben sok helyet foglal. De! Az az igazság elsőre a hűtőládát teszem be. Amíg nem használtuk reggelire kellett halat sütni, pedig azt estefelé szeretjük...saját hűtött sörünk, tejünk nem volt, nem lehetett maradék, olvadt a vaj... Azért megy bele még itthonról muníció, hogy legyen mihez nyúlni, szalámi, sajtok stb. Érdemes lefagyasztott tejjel lezárni a tetejét, (vagy jégakkuval). Éjszakai utazók lévén nem is kell a 12 V-ot hsználni, és így körbe lehet cuccolni, mert ugye különben nyomná a meleget, de így minden hideg marad. A helyszineken 220 V van, a táp rendben, egyenesbe kell rakni és a legkevésbé a napra v/és letakarni (persze nem a fűtőrészt). Bevált.  

 

Előzmény: Rezsee (1888)
Rezsee Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1888

Pedig az az igazi megoldás! Mármint egy kis hűtő! :-) Nagyon komfortossá tudja tenni a kempingezést, nekem sarkalatos pont! Nekünk egy egész kicsi 30pár literes abszorpciós van, ami a hátsó ülésen szokott helyet kapni, persze két gyerekkel, esetleg gyereküléssel felejtős!:-S A jég szerintem nagyon átmeneti, nem oldja meg a nyaralás egy hetét! Ezzel együtt kapható, nyáron a losinji Rapoca-ban helyben is volt jégkészítő automata. Ahogy előttem is írták, lehet hűtőboxot bérelni, ahol van, ott szerepel a honlapos árlistában, ált. 3 euro/nap környékén. Kérdés, hogy van-e üres, mert pl. az említett kempben elég kevés volt. Jó megoldás, de mindenért futkozni kell a box-ig. Esetleg még az elektromos hűtőtáska, ami 220V-ról is megy, vagy valami masszív 12V-os adapterről. Én nem nagyon ajánlom, mert véleményem szerint max. hidegen tartásra elég, nem a behelyezett langyos cucc lehűtésére, de van aki meg volt vele elégedve! Összegezve: valami hűtési lehetőség mindenképpen kell, maradék felvágott, bontott tej, margarin stb. számára és akkor a reggel megvásárolt friss halról és a hideg innivalóról nem is beszéltem! :-)

Előzmény: blut79 (1884)
technokalor Creative Commons License 2016.02.21 0 0 1887

Ok. Én még nem néztem körbe, ezt is a gyerekek találták.  Kedden munka után hívlak.

 

Előzmény: hul (1882)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.02.21 0 0 1886

 

A jobb felső sarokban, pirossal keretezve a bérelhető hűtőboxok a Vira kempingben Hvaron.

Előzmény: fekvőrendőr (1885)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.02.21 0 0 1885

Nagyon sok kempingben lehet hűtőt bérelni, vagy hűtőboxot.

A hűtőbox egy hatalmas hűtő egy központi helyen, amiben külön-külön zárható fachot lehet bérelni. Kb. úgy kell elképzelni mint a temetőben azt a falat, amibe az urnák vannak befalazva. Bocs a morbid hasonlatért!

Előzmény: blut79 (1884)
blut79 Creative Commons License 2016.02.21 0 0 1884

Sziasztok! Idén úgy döntöttünk, hogy szeretnénk a gyerekekkek Horvátországban kempingezni, sátorban. Tanácsot szeretnék kérni, hogy a hűtést hogy lehet megoldani, nyilván egy kis hűtőt nem tudunk elvinni. Lehet esetleg a horvátoknál jeget (mint nálunk a benzinkutakon) kepni, az jó megoldás tud lenni? Várok tapasztalatokat, ötleteket.Köszönöm!

alexxvelorex Creative Commons License 2016.02.13 0 0 1883

Mi tavaly előtt voltunk. Csak jókat tudok írni róla. Érdemes vasárnap este érkezni, be lehet állni a recepció mögé egy nagy parkolóba, itt már kapsz áramot, karórát a vizesblokkokhoz. Nem kell rögtön érkezés után, fáradtan helyet keresni és kompromisszummal lepakolni a szar helyre. Miután leállsz, van időd este sétálgatás közben megnézni, hogy ki pakol, mert ezek hétfő reggel mind elmennek és lehet válogatni a jobb helyek között. Másnap kipihenten, kényelmesen kipakolhatsz oszt jó napot! A strand vize kifogástalan, /kék zászlós/ mivel egy öbölben van, nem esik bele a hajók és a város általi szemetelésbe. Egyébként nagyban készülődnek a nyárra:

 

https://www.facebook.com/campingsplit/?fref=ts

Előzmény: technokalor (1880)
hul Creative Commons License 2016.02.09 0 0 1882

Szia! Megnéztem, olvastam, amit küldtél. Ismerős, egyik évben nekem is képbe került. Valamit nyökögtek, hogy még a melegvíz is zsetonos, nem tudom, az biztos nagyon felkapott és totál megépített, jó hely lett. Régi észrevételekben még gyenge vízminőségről beszéltek, ma már látom kék zászlós. Splitben a strandon volt szerencsém fürdeni, sekély és homokos hely, ez a következő öböl. Splittől délre nagyon sok minden kiépült, jöttünk végig, egy nagy strand az egész, rengeteg emberrel... Biztos kellemes a kemping, jól megcsinálták. Ha lehet nyafogni akkor annyit, hogy azért ez nem a vadregényes, imádott, félig nomád Adria. Nem Peljesac, Korcula és társai, nem a Nevio...:-) Sajna ez utóbbi is túlépül lassan és persze beárnyékolja a tavalyi tragédia -legalábbis nekem nagyon pocsék érzéseim vannak Nevio és az apja miatt, meg Duska amit írt privátban. 

Szóban majd folyt. 

Előzmény: technokalor (1880)
Rezsee Creative Commons License 2016.02.03 0 0 1881

Gondolom Stobrec akart lenni, ami lényegében Split elővárosának számít! :-) A környéken természetesen sokszor jártunk, a kempinget viszont nem ismerem. Ami előnye lehet, hogy jó kirándulokat lehet tenni, Split óváros, Trogír, Omis, Klis vára stb. Hátránya a kétes vízminőség! Bár ismétlem, nem ismerem a konkrét helyet, de még Ciovo tenger felőli oldalán is simán érezhető Split, mint nagyváros vízminőségre gyakorolt hatása, akkor gondolom délen sincs ez másként, hiszen 5-6 km a távolság a várostól!

Előzmény: technokalor (1880)
technokalor Creative Commons License 2016.01.31 0 0 1880

Sziasztok !

 

Hallott valaki, vagy járt valaki Sobrec-ben a Campingsőlit nevű camping-ben ? Az ACSI  és német oldalon nagy jókat írnak róla. Van valakinek személyes tapasztalata ?

 

Köszi.

szeerikceed Creative Commons License 2015.11.23 0 0 1879

Szia!

 

Losinj szigetén esetleg ? Elkészült az aqupark a Cikat kempingben. A belépés ingyenes a kemping lakóinak!!

Előzmény: eperlevelll (1878)
eperlevelll Creative Commons License 2015.09.21 0 0 1878

Köszi :)

Lopart biztos kihagyjuk, a kisgyerekek miatt Omis is kilőve. Guglizok tovább, de hátha valakinek van még ötlete :)

Előzmény: Rezsee (1874)
Rezsee Creative Commons License 2015.09.18 0 0 1877

Habár most úgy látszik politikusi szinten nagy barátságok köttetnek! :-S

Előzmény: Rezsee (1876)
Rezsee Creative Commons License 2015.09.18 0 0 1876

Felesleges! :-)

Előzmény: jeszimari (1875)
jeszimari Creative Commons License 2015.09.18 0 0 1875

Sziasztok! Mi vasárnap indulnánk Horvátországba Vodice városába. Szerintetek biztonságosan oda tudunk érni? Lehet hülye szőke nős kérdés, de én már kezdek félni. 

Rezsee Creative Commons License 2015.09.18 0 0 1874

Ami még eszembe jutott az a Rab-szigeti Lopar, már akinek tetszik! :-)

Rezsee Creative Commons License 2015.09.18 0 0 1873

Nem tudom melyik környékre gondoltál ill. merre jártatok, de az omis-i Galeb kempingben biztos találtok! Több magyar tulaj hirdeti lakókocsiit évről évre, sokan 4-et, 5-öt. Kemping tiszta, rendezett elég tágas, bár ezek a lakókocsi telepek a szokásos módon eléggé egymás mellé telepítettek. Vizesblokk tiszta, MELEG víz mindig volt ott létünkkor. Környék szép, kiváló program és kirándulási lehetőségek. Kemping bejáratánál nagy CBA/Studenac! Város is közel van. Egy negatívum: mivel pont a folyótorkolat előtt van a strandja, ezért a víz érezhetően hűvösebb volt. A gát mögötti városi strandnál ill. a kempingtől pár mólóval északabbi részén már nem igazán számottevő a különbség!

Előzmény: eperlevelll (1872)
eperlevelll Creative Commons License 2015.09.17 0 0 1872

Sziasztok!

Tudnátok esetleg olyan bevált bérbeadót ajánlani, akitől tudunk két egymás melletti lakókocsit bérelni valami nyugis helyen?

Köszönöm!

wdriver Creative Commons License 2015.08.23 0 0 1871
legnagyobb sajnálatomra nem sikerült elindulni ahogy terveztük. elmaradt a nyárbúcsúztató Horvátország. azért jó olvasni hogy ki merre járt :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!