Keresés

Részletes keresés

blr Creative Commons License 2000.07.20 0 0 9
Ha kifejezetten KDE-s kell, akkor "kicq". Aránylag stabilan megy, bar a file-transfer hiánya fájó dolog.
Ha kifejezetten Gnome-os kell, akkor "GnomeICU". Nekem nagyon tetszett, de majd egy éve nem használok Gnome-ot, és az akkori még többször hanyattvágta a panel-t, de most már több barátom esküszik, hogy nekik soha sem...
Ha nem hiányzik a dokkolás, akkor "licq". Bár én megszoktam a kpanel-en üldögélő kicq-t, rajtam kívül mindenki ezt használja nálunk, és még nem hallottam panaszt rá. (Van benne multi-chat és file-transfer is!) Egyetlen hátránya, hogy csak KDE2-vel lehet elvileg dokkolni, viszont nekem úgy sem sikerült, inkább magával vitte az egészet (KDE2 1.89-cel próbáltam Mandrake alatt, amit már eleve nem szeretett igazán)
Ja, és létezik a jó öreg Mirabilis-féle java-s verzió, de azt inkább hagyjuk...

Akinek van tapasztalata egyéb grafikus klónokkal, megoszthatná...

Előzmény: Detran (4)
Detran Creative Commons License 2000.07.18 0 0 8
így installálhatod fel bármelyik rpm csomagot:

rpm -i *.rpm

Előzmény: tüzes fal (7)
tüzes fal Creative Commons License 2000.07.17 0 0 7
Én is letöltöttem.
Ma raktam fel a red hat linuxot
igy nem tom mit kell csinálni az rpm fájlal
hogy lessz ebből működő icq?
Bocs ha netán hülyeséget kérdezek.
Detran Creative Commons License 2000.06.10 0 0 6
Például innen:

http://euroweb.linuxberg.com/

Detran

SzG Creative Commons License 2000.06.09 0 0 5
Honnan lehet leszedni?
Előzmény: Detran (4)
Detran Creative Commons License 2000.06.03 0 0 4
a kxIcq-t próbátátok már?
KDE alatt nekem nagyon tetszik

Detran

Vinnui Creative Commons License 2000.05.28 0 0 3
Neked rendesen működik az mICQ?
Nálam kb. 3 perc után kijelentkezik, és kiírja,
hogy "disconnect, because of lag", vagy valami ilyesmi. A lényeg, hogy emiatt nem tudom használni.
Van valami ötletetek? A GnomeICU megy nekem most, de sajnos elindítja a gnome panelt, ami nekem nem tetszik (-5Mb memória, pedig levettem róla mindent).
Szóval, én pont fordítva szeretném csinálni, GnomeICU-ról mICQ-ra térnék át. :)
Előzmény: lajika (0)
xgaddalf Creative Commons License 2000.05.02 0 0 2
Kipróbáltam egy csomót, de szerintem (lagalábbis GNOME felületen) abszolút a legjobb a GnomeICU. Maraha kellemes a kezelőfelülete (szeritem jobb, mint az eredeti), és aránylag sok funkciót tud.
Itt figyel: http://www.freshmeat.net/appindex/1999/02/28/920244493.html

vagy link.

A mirabilis csinált egy Javas változatot, de a fejlesztése elég korai stádiumában abbamaradt, a jelenlegi formájában gyakorlatilag használhatatlan.

kutykurutty Creative Commons License 2000.04.14 0 0 1
Eloszor licq-n neztem, az annyira nem jott be, most GnomeICU-t hasznalok, ez elfogadhatonak tunik. De pl. kontaktokat nem akarta fogadni...
Hivatalosat nem akarnak csinalni ?
lajika Creative Commons License 2000.04.06 0 0 0
Eddig csak egy klónt tudtam felrakni, bár sokat nem is foglalkoztam vele. Amit most használok az az MICQ névre hallgat. Parancssoros, primitiv, egyszerű, de üzenetek küldésére, fogadására tökéletes. Mindenesetre hiányoznak olyan dolgok, mint file transfer, meg chat stb.
Kiváncsian várom a hozzászólásokat, mert nekem is kellene már egy jó kis grafikus ICQ.
SzG Creative Commons License 2000.04.06 0 0 topiknyitó
Hello!

Ti melyik ICQ klónt használjátok linux alatt? Hogyan sikerült feltennetek? (én eleddig nem voltam túl sikeres) Sikerült valakinek konvertálni a windowsos adatbázist?
Meséljetek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!