Keresés

Részletes keresés

histván Creative Commons License 2014.07.28 0 0 733

Morgen,

 

Ha valakin tud a 30.-i Kobuci kert koncertre 2 jegyet,

kérem szóljon!

 

ihernadi@t-online.hu 

 

+36 20 9 275059

Ivan27 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 732

Eladó egy nem túl jó állapotban lévő ritkaság!

 

http://zene.vatera.hu/cd/rock_beat/quimby_party_in_my_bones_1914886514.html

creditgabor Creative Commons License 2014.05.20 0 0 731

Sziasztok!

 

a május 25-i Budapest Park koncertre szeretnék 1 vagy 2 db jegyet venni (sajnos az ingyenes jegyről lemaradtam, de mindenképpen szeretnék bejutni.)

Ár megegyezés szerint! Tel: 30/4202764

 

Gábor

amamsik Creative Commons License 2014.03.20 0 0 730

Eladó 2 db jegy: 2014.04.09. 19.00 Vígszínház

Quimby at the theatre

Fszt bal 11. sor 5. és 6. szék

5.800 Ft/db

kcsipke@freemail.hu

tb797 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 729

Most múlik pontosan

A Quimby különös hangulatú dala, a "Most múlik pontosan" 2005-ben jelent meg az együttes "Kilégzés" című albumán. Sok elmélet született a dal keletkezésének körülményeiről, amelyről én nem szeretnék írni. Szerintem jelentse mindenkinek azt a dalszöveg, amit szeretne[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Ukulelét kézbe! :)

gyurkovics76 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 728

Eredeti, első kiadású Majom-tangó cd-met elcserélném egy szintén eredeti, első kiadású Ékszerelmére cd-re.

Az utólag kiadott Universal Archívum sorozatban megjelent verzió nem érdekel.

 

mgyuri76@yahoo.com

holloo Creative Commons License 2011.12.25 0 0 727

December 24-én és 25-én a H!T Music csatorna leadta a Quimby jubileumi koncertjét. Nem vette fel véletlenül valaki?? Sajnos lemaradtam róla :(

strucni Creative Commons License 2011.11.13 0 0 726

Képek a jubileumi koncertről itt: http://www.mush.hu/2011/11/quimby/

Pavarottis infarction Creative Commons License 2011.11.04 0 0 725

Sziasztok!

 

Meglepő kérdés/kérés:

 

A 2001.11.16-i Almássy téri koncert setlistjét kutatom. Valakinek megvan esetleg. Én már csak az érzésre emlékszem:-)

 

Köszi,

PI

 

emilia1475 Creative Commons License 2011.10.26 0 0 724

2db Quimbi koncertjegy elérhető   10.900/db; nov. 12. 19:30 Papp László Sportaréna; 70/436-1069

sesame Creative Commons License 2011.10.10 0 0 723

Ez hatalmas lesz:

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 0 722

Én is JATE klubban voltam :) többször is... (mikor a nagyáruházig állt a sor... anyám.) de az még más volt. (lehet öregszem? :P)

 

Az újak közül a Cuba Lunatica, igen. Meg nem utasítom el élből, mert az Álmod ébren tart is tetszik, de nem ragad elsőre úgy magával, mint a korábbiak. (Én album szerint nem is nagyon tudom, zanzásítva kaptam még egy újraírható CD-n egy barátnőmtől quimby-számokat :) ) De nagyon sokáig az Ékszerelmére volt a koncertek gerince, már szinte untam :) (na jó, nem) És akármerről nézem, az mégiscsak egy 99-es album, nem? Gyanítom amúgy, hogy akkor voltak a csúcson alkotás szempontjából, mikor Tibi el volt borulva. Kimászott a katyvaszból, már nem él meg akkora magasságokat és mélységeket, mint azelőtt. Meg azért ők is öregszenek... :) Nem tudom.

 

Ezt a közönség-kiszolgálást meg nem úgy értem, hogy na most akkor direkt nekik játszanak... Csak mondjuk korban hozzájuk is közelebb állnak az újonnan csatlakozott, éltesebb korúak, akik már messze nem az észnélkül tombolós-egyetemista-ereszdelahajam-sosehalunkmeg - réteg. Érted? Szóval hogy, máshogyan kell őket megszólítani, ők lettek a törzsbázis. Arról nem beszélve, hogy ők  nagyobb valószínűséggel ki tudják fizetni a 3000+-os kocertjegyet, mint a "csóró" egyetemisták. Gonosz megjegyzés volt, szégyellem is magam... De mindenki a piacról él, ugye.

Meg nyilván nem válthatnak minden koncerten számlistát, és ezért sikerülhet egy-egy fesztiválos "pörgés" mérsékeltebbre.

 

Nagyon bízom benne, hogy nem ennyi volt. Inkább pihenjenek a következő album előtt egy nagyot, de ha leszállóágba kerültek, az borzasztó nagy csalódás lenne...

Előzmény: Mr Mustard (721)
Mr Mustard Creative Commons License 2011.08.03 0 0 721

A cikkel sajnos én is egyetértek (azért is másoltam be), veled is részben.

A közönség felhígulásában, és az a miatti popularizálódásban (nem tudom van-e ilyen szó, de a word nem húzta aláJ) nem. Én is 2004-2005 környékén ismertem meg őket egy SZIN-en, aztán több izzasztó JATE koncerten. Az első lemezem a Kilégzés volt. A kedvenceim az Ékszerelmére és a Káosz. Tehát én is az újonnan jöttek közé tartozom. Mégsem szeretem az újabb zenéiket. Mondjuk a Nice Day-t és a Cuba Lunatica-t szeretem.

Szerintem egyszerűen csak kiszáradásról, ihletetlenségről van szó. Nem hiszem, hogy szándékosan keresnék az általad leírt hallgató réteg kegyeit. Egyszerűen csak ilyen zene jön ki belőlük.

Szomorú, de az új lemezt néhány próbálkozás után egyszerűen nem bírom meghallgatni. Annyira bánt, hogy ilyen rossz. Nem tudom van-e visszaút, vagy ennyi volt a Quimby?

Előzmény: Törölt nick (720)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.03 0 1 720

egyetértek.

Legutóbb egy fesztiválon volt szerencsém hozzájuk, és eléggé megtörték a hangulatomat az új számokkal. Nem elég, hogy nem ismertem, még csak nem is tetszettek. Egyszer kitartóan végigültem-hallgattam az új albumot, de nem hagyott bennem mély nyomot, a rádióknak hála meg akaratom ellenére is fújom az Ultravaló szövegét, holott szerintem elég gyengére sikerült.

 

Van ilyen, felkapták őket, felhígult a közönség, őket pedig ki kell szolgálni. Nem biztos, hogy egy kétgyerekes erős harmincas ugyanúgy tapsikolna az Ördög magyar hangjá-ra, mint amennyire fátyolos szemmel zokogják oly sokan a Most múlik pontosan-t (teljesen kifordítva az eredeti jelentéséből egyébként) Nincs bajom senkivel, de alapvetően azért nem ők voltak a célközönség. Szerintem.

 

Nem oly régen (pár éve) még voltam pinceklubban 600 Ft-ért koncerten... Mondanom se kell, hogy hangulatban összehasonlíthatatlan egy monumentális nagyszínpadi koncerttel. Igaz, akkoriban még kanyarban se volt az ajjajaj meg hasonló mainstream nóták... Volt helyette Bordély boogie, Egónia, CountryJoe, Káosz Amigosz... úgyhogy marad a zenegép, számonként 50 Ft-ért.

Előzmény: Mr Mustard (716)
Mr Mustard Creative Commons License 2011.07.02 0 0 719
Nikilány Creative Commons License 2011.04.08 0 0 718

Ciao,

 

a vígszínházi koncert szuper volt :) Elmennék erre a szerdai The Braindogs (Tom Waits dalok) estre is, de egyik ismerősöm sem ér rá. Valakinek esetleg kedve/ideje velem jönni?

 

http://www.szikra.eu/zene_reszl.php?cmd=view&id=62&kat=1

Csinszka70 Creative Commons License 2011.03.26 0 0 717

Sziasztok!!!


A Quimby-ből írom a szakdolgozatomat, és a rajongók körében végzek kutatás. Sokat segítenétek nekem azzal, ha kitöltenétek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):):):) Nem hosszú a kérdőív.:):):):)



www.kerdoivem.hu/kerdoiv/429538454/



Előre is köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mr Mustard Creative Commons License 2011.01.24 0 0 716

Facebook, iwiw, myspace nem az én világom. Egyébként úgy néz ki rajtunk kívül nem nagyon szokott ide benézni senki.

Egyébként hogy tetszik az új lemez? Finoman fogalmazva, nekem nem ez lesz a kedvenc Quimby lemezem. Lehet, hogy egész egyszerűen csak mást vártam, mint amit végül kaptam és ezt nem tudom megemészteni. Elhallgatom én a számokat, de valahogy nem visznek egy másik dimenzióba úgy, mint a Mennyből az angyal, az Otthontalanság otthona, a Búcsú az Univerzumtól, a Kamikáze Bárány. És nem indítanak be úgy, mint a Country Joe McDonald, a Hintalógalopp, vagy a Fekete Lamour. Szerintem egyszerúen nem elég erősek, nem elég ihletettek a számok. De mondom lehet, hogy bennem van a hiba és nem tudom elfogadni, hogy kicsit mást játszanak, mint eddig.

Előzmény: F.Szilvia (715)
F.Szilvia Creative Commons License 2011.01.18 0 0 715

Nem tudom, bár fel vagyok jelentkezve - legszebb emlékeim szerint - én meg azt nem látogatom. A Facebook-on rajta vagy? Vagy már kérdeztem? :)

 

Ha esetleg látogatja valaki rajtunk kívül az indexet, egy tök jó kép Tibiről:

 

:)))

Előzmény: Mr Mustard (714)
Mr Mustard Creative Commons License 2011.01.13 0 0 714

Nem lehet, hogy az helyzet, hogy a zenekar megújult honlapján nyüzsög mindenki? Ott ugyanis zajlik az élet.

Előzmény: F.Szilvia (712)
F.Szilvia Creative Commons License 2011.01.13 0 0 713

Béna a gépem. :( Szóval csak annyit akaram mondani, hogy ez a fórum azóta sem igazán működik, pedig sok rajongó van.

F.Szilvia Creative Commons License 2011.01.13 0 0 712

Ahogy látom sajnos ez a fórum azóta sem nagyon működik. :( Pedig rajongók vannak nagyon sokan. 

Előzmény: Mr Mustard (710)
F.Szilvia Creative Commons License 2011.01.13 0 0 711

November 17. Egy hónappal később már ki is adták a lemezt, a dedikálásról is kb. akkor értesültem. :) Nem szemrehányás volt! :)

Előzmény: Mr Mustard (710)
Mr Mustard Creative Commons License 2011.01.06 0 0 710

Kedves Szilvia! Mikor írtam a posztomat? És mit is írtam benne?

Előzmény: F.Szilvia (709)
F.Szilvia Creative Commons License 2011.01.06 0 0 709

Azért ez nem teljesen igaz. Új lemezt adtak ki december 20-án, sőt dedikálás is volt december 16-án a PECSA koncert előtt a Musiclandban. Mi ez, ha nem történés? :) 

Előzmény: Mr Mustard (701)
judit.ms Creative Commons License 2010.12.18 0 0 708

Kérlek segítsetek...

dec.30.-án van a (kerek és 'mérföldkőnek' számító) születésnapom. Hogy ez felejthetetlen legyen, nagyon örülnék, ha ezt a napot a Quimby muzsikájával tudnám ünnepelni. Ha valakinek van legalább 1 db jegye (Müpa) amitől megválna, kérem hívjon a +36 30 343 12 12 számon vagy írjon: judit.ms@freemail.hu Köszönöm!

K r u g Creative Commons License 2010.12.17 0 0 707

Sziasztok!

 

A ma esti koncertre két jegy eladó!

 

simon.bogi@freemail.hu

BVali Creative Commons License 2010.12.17 0 0 706

Sziasztok!

 

Van két eladó jegyem a ma esti QUIMBY koncertre (dec. 17).   4500 Ft / db

 

Jelentkezzen, akit érdekel  : bvalib@gmail.com  címen

nightmarebeforedream Creative Commons License 2010.12.09 0 0 705

Sziasztok!

Én is 2db jegyet vennék a december 30-i MÜPA-s Quimby koncertre!

Ha valaki tud olyan embert, aki esetleg eladná, légyszíves írja meg! Fontos lenne!

Címem: nightmarebeforedream@gmail.com

Köszi előre is,

Andi

Előzmény: netnet11 (704)
netnet11 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 704

sziasztok!

 

Szintén keresek 2db jegyet a 30-i müpa koncertre.

ha vkinek lenne eladó jegye (akár több is), kérem írjon:

netnet11@freemail.hu

 

köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!