Keresés

Részletes keresés

nehazudj fidesz Creative Commons License 2004.01.15 0 0 75
Ön hogyan vélekedik a Hírtévé állításáról, miszerint Medgyessy kezei között összeomlott a gazdaság?

1. A Hírtévé hazudik mint mindig
2. A Hírtévé nem tudja mit beszél, nem látott még összeomlott gazdaságot
3. A Hírtévé nagyon is tudja, mit beszél, ezt a feladatot kapta Orbán Viktortól, és minél rosszabb, annál jobb
4. Isten áldja meg a Hírtévét, az egyetlen ősi és keresztény adó ebben a hiszterolib mocsárban

Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.15 0 0 74
Ön hogyan vélekedik Draskovics Tibor 120 milliárdos megtakarító-csomagjáról?

A "Kenyai-csomag" a kormány hozzá nem értésének eredménye 21.17 % (185)
Ha takarékoskodni kell, akkor meghúzzuk a nadrágszíjat 2.63 % (23)
Mindennek László Csaba az oka 0.46 % (4)
A kormány a lehető legjobban lépett, Draskovics korrigálja az apróbb hibákat 6.29 % (55)
Medgyessy volt az igazi pénzügyminiszter, kezei között omlott össze a gazdaság 69.45 % (607)

perszehogy a hírtévé!

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.30 0 0 73
talán nem off:

Ön kinek adná az év politikusi citromdíját? (döntő)

Gyurcsány Ferencnek 12.78 % (2905)
Kovács Lászlónak 10.40 % (2365)
Medgyessy Péternek 17.50 % (3977)
Juhász Ferencnek 8.16 % (1854)
Lendvai Ildikónak 6.16 % (1401)
Gál J. Zoltánnak 2.02 % (459)
Magyar Bálintnak 7.91 % (1798)
László Csabának 7.69 % (1748)
Lamperth Mónikának 5.82 % (1323)
Kuncze Gábornak 2.93 % (666)
Horn Gyulának 9.38 % (2133)
Orbán Viktornak 9.25 % (2103)

gyertek szavazni! :))))))))

ezt kéri tőlünk ők Rákay Philiph, Pörzse Sanca és a többiek!

Ökör ellenzéki Creative Commons License 2003.12.18 0 0 72
Mi a véleménye arról, hogy az egyik lap értesülései szerint a köztévé elnöke volt felesége üzlettársának cégétől vásárolt filmeket a piaci ár háromszorosáért?

Ez nem meglepő, a jelenlegi hatalomgyakorlók egy része ugyanis a haza szolgálata helyett saját és ismerősei vagyonát igyekszik gyarapítani – az ország kárára.
89 %, 950 szavazat

Amíg nem bizonyosodnak be a lap állításai, nem foglalkozom a kérdéssel.
8 %, 85 szavazat

Nem hiszem el ezt az állítást. Az információt nyilván az ellenzék szivárogtatta ki a kormány lejáratása céljából.
3 %, 30 szavazat

Úgylátszik csak a név változott, semmi más nem.
Mit szólunk ehhez?

Ez nem meglepő, a jelenlegi hatalomgyakorlók egy része ugyanis a haza szolgálata helyett saját és ismerősei vagyonát igyekszik gyarapítani – az ország kárára.

Tessék mondani, volt ebben a nyomorult országban akár 3 egymást követő hónap, amikor ez a mondat nem volt igaz?

medwe Creative Commons License 2000.04.07 0 0 70
a pofám leszakad!
valamellik éccaka sokáig onlány
voltam és félóránkénr ránéztem a szavazásra
volt hogy állt a mutató, volt hogy egy-kettőt
ment előre.
Reggel új szavazás, a régi pedig lezárva,
hajnali fél négy és reggel nyolc között
bejött száz szavazat, aki mind elítélte
az index olvasóját.
Néztem az indexet, ki volt ilyen aktív
hajnalban: senki.
Csak nem a napimaósok is szavazgatnak?
Persze ők úgyis olyan végeredményt írnak,
amilyet akarnak.
Korrekt egy lap, annyi szent!
iudex Creative Commons License 2000.04.06 0 0 69
De neked is, szvsz...:))))
Előzmény: medwe (68)
medwe Creative Commons License 2000.04.06 0 0 68
most épp fifti-fifti az állás ;o)))))

a tipikus esete annak, amikor kinyit
valaki egy csapdát és elsőnek lép bele.
nagyon ciki ez nekik, szvsz.....

bajog Creative Commons License 2000.04.06 0 0 67
Kedves iudex,

Hagyd már őket a fenébe. Az jut erről eszembe, hogy Farkasházy T. mondta egy politikai és újságírási ellenfelének a telefonba (nem mondom a nevét, mert amíg F. T. ma is vígan hinti igéjét, addig ellenefele nem hallható/látható), midőn újságjában megrágalmazta, s az illető felhábordova helyreigazítást követelt (azt sem mondom meg, honnan tudom): "Veletek (sic!) szemben minden eszköz megengedhető. Nem fogok helyreigazítani!" S itt letette a kagylót, mert letehette következmények nélkül. Na, látod, ez van. Itt most olyanokkal vitatkozol, akik vagy nem tudják megkülönböztetni a megengedhetőt a megengedhetetlentől (ez nem nagyon valószínű), vagy nagyon is tudják, mi a különbség, s majd amikor valahol nem az ő szájuk íze szerint történik vmi -- legalábbis ráfoghatóan -- szabálytalan, rögvest hallani fogod "Igazságot! igazságot!!" vijjogásukat. Kár beléjük még egy szó is.

Előzmény: iudex (60)
medwe Creative Commons License 2000.04.06 0 0 66
hogy a témáról is szó legyen:
esmeg igen furcsának találom ezt
a mostani napimaós szavazást

Mi a véleménye arról az olvasóról, aki az Index.hu politikai fórumán a Napi Magyarország szavazásának manipulálására szólított föl?

Elítélem őt. 57%
Igaza volt. 39%
Nincs véleményem. 5%

az 57% tudja hogy miről van szó?
honnan? link nincs, rögtön jöttek keresgélni?
a 39% vajon honnan veszi, hogy igaza volt?
miben?
honnan veszi a napimaó, hogy manipulálásra
szólított fel az indexes olvasó?

medwe Creative Commons License 2000.04.06 0 0 65
kedves iudex!
Továbbra sincs szándékomban az időmet
szofista agymenésekre és szőrszálhasogatásokra
pazarolni, ezt az egyet engedd meg:

írod:
Nem tudom, érted-e a 'felróni' és a 'manipulálni'....

válaszom:
nem baj, hogy nem tudod....

erre jöttél te:
Én tudom, csak te nem. Ez sajnos meg is látszik

hogy könnyebben átmenjen a koponyacsonton:

azt válaszoltam volt, hogy nem baj, hogy nem
tudod: értem-e a felróni és a manipulálni
közötti különbséget.

hogy még könnyebb legyen megérteni:

én tudom magamról, hogy értem-e,
de nem árulom el neked.

a többiben igazad van.
sőt, ebben is.
hiszen ahogy kérted, egyszer s mindekorra megjegyeztem:
iudex feketeöves

csak amit én rebegtem anno erre, az
volt a pusztába kiáltott szó.
te

Rsüni Creative Commons License 2000.04.05 0 0 64

Jaj bocs gyerekek pont a meccset néztem ugyanis nekem nem az a munkám, hogy itt a számat tépjem, mint nektek. Az fórumba meg a saját irodámból írogatok, amíg a titkárnőm adatrögzít, vagy találkozókat egyeztet. Most meg itthonról miközben a Cselszi gyalázza a Barszelónát. Ennyit magamról.
Tudod mit SENATOR! Legyen neked igazad. Bizonyára Ökör javaslata azért történt, hogy ott náluk Csepelen a Vas és Acélművekben az összes melós leszavazhasson egy gépen. Aztán innentől azt írogattok amit akartok.
Előzmény: BITBULL (63)
BITBULL Creative Commons License 2000.04.05 0 0 63
Mi van Rsüni!Egy ilyen egyszerű kérdésre sem tudsz válaszolni?
Előzmény: Rsüni (32)
SENATOR Creative Commons License 2000.04.05 0 0 62
Kedves Tüskésdisznó!

"Ügyrendi javaslat: több voks is leadható, ha a napimaó cookie-ját töröljük."

Ha jól tudom a vállalati kollektívák bevonása a "szavazásba" csak így lehetséges. Az Internet-használat pedig ma - köszönhetően a Matáv túlszámlázásainak - még jobbára munkahelyről történik. Te is onnan irogacc. Milyen címer van a ház kapuja mellett?

Attól tartok, hogy a magánhasználók döntő többségének kisebb gondja is nagyobb annál, mintsem a napimao-n (hol is jegyzik?) "manipulálja" a szavazást.

Előzmény: Rsüni (31)
szalonna Creative Commons License 2000.04.05 0 0 61

"Hogy az elvtársaknak a szavazásról miért élből a csalás jut eszükbe, érthető. De hogy miért büszkélkednek vele az már nem."

Pedig arra is volt már példa. Kékcédulás.

Előzmény: Kisgazda (55)
iudex Creative Commons License 2000.04.05 0 0 60
Sehogy.
Előzmény: BOB (59)
BOB Creative Commons License 2000.04.05 0 0 59
Olvasd el figyelmesen, mit írtam az elöbb, és rájössz, hogy hogy jön ide :o)))))
Előzmény: iudex (58)
iudex Creative Commons License 2000.04.05 0 0 58
Csak az ideillő változatokat idéztem, nem a teljes szemantikai tartományt. De ha óhajtod, megtehetem azt is. Ennyire nem tudsz magyarul????? Döbbenetes.
És hogy' jön ide a megfigyelési ügy?
Előzmény: BOB (57)
BOB Creative Commons License 2000.04.05 0 0 57
"Tavaly februárban skinheadek bemutattak (szemléltettek) a Várban." - ugye akkor ez így pontos megfogalmazás? :o))))))
A saját példám meg semmit sem akart bizonyítani, csupán elmerengtem azon a viselkedéskultúrán, amelyik azzal akarta bizonyítani a fideszes politikusok megfigyelését, hogy az "MSZP-nek megvolt rá a lehetsége". És ezt vonatkoztattam magamra. Amúgy nem szavaztam egyszer se a Napi Maoban.
Előzmény: iudex (54)
szutyok Creative Commons License 2000.04.05 0 0 56
A csalás ott van, hogy azt hiszed, nem lehet csalni. Ha ki tudnám írni a címlapra, hogy figyelem, itt lehet csalni, megtenném. De nem tudom, így csalok, és most már te is tudod, hogy lehet. Köszönd meg szépen!
Előzmény: Kisgazda (55)
Kisgazda Creative Commons License 2000.04.05 0 0 55
Hogy az elvtársaknak a szavazásról miért élből a csalás jut eszükbe érthető.

De hogy miért büszkélkednek vele az már nem.

iudex Creative Commons License 2000.04.05 0 0 54
1. Van pontos megfelelője mindkét latin eredetű szónak. :)))
a) demonstrál - bemutat, szemléltet, megvilágít, kimutat, jelez, igazol, bizonyít, magyaráz,
b) manipuláció - ravaszkodás, mesterkedés, ügyeskedés, befolyásolás, irányítás.
Elég? :))))
2. Saját példád mit akart mondani? Hogy az aljas kormánypártiak mesterkednek? Hogy potenciálisan te is lehetsz bűnös? És hogy jön ez ide? Kikiálthatnak hibásnak, ha megtetted. Megtetted? Ha nem, mi a probléma? A fikció? :)))
3. Aljasnak ÉN neveztem bárkit is. :))))) Nem baj? :))
4. Ha nem helyesled a manipulációt, miért nem?
Előzmény: BOB (53)
BOB Creative Commons License 2000.04.05 0 0 53
Valóban nem árulunk egy gyékényen. Ugyanis csak azt bátorkodtam megjegyezni, hogy attól, hogy én rendelkezem egy olyan eszközzel, mellyel akár még manipulálhatnám is a kérdéses szavazást, még nem történt meg a tényleges manipuláció.
És hozzáfűztem hogy ettől még persze kikiálthatnak engem is "bűnösnek", hiszen a lehetőségem nekem is megvolt/megvan a manipulációhoz (szintén latin eredetű szó, csakúgy, mit a "demonstrál", és szintén nincs pontos és a köznyelvben ismert magyar megfelelője :o)))))
Ebből azt a következtetést levonni hogy:
1. aljasnak neveztem volna bárkit is;
2. helyeseltem volna az ejóljárást
- hát mit mondjak, élénk fantáziára, illetve jelentős mértékű csőlátásra utal.
Előzmény: iudex (52)
iudex Creative Commons License 2000.04.05 0 0 52
Latinul se szólt hozzád senki. :)))) Nem is kell szeretned. De magad is használsz közismert magyar szavak helyett latin eredetűt, lásd demonstrál (50. hozzászólásod). Akkor...?
A vita egy darabig arról folyt, manipuláltak-e az itteniek vagy nem. Miután személyedre vonatkoztatva az aljas kormánypártiak által rád róható bűnelkövetést tételezted (43. szólásod), bár kétségtelenül nem írtad le a 'manipuláció' szót, nem tudhattam mást gondolni, mint hogy semmi kivetni valót nem találsz ebben, mint ahogyan utóbbi megszólalásod is erre enged következtetni. Ugyanis manipulációra hasonló cselekménnyel válaszolni semmivel nem tisztességesebb, mint az eredeti tett. :)))
Továbbá a 'medwekoma rulez' (???? was für ein 'rulez':)))))) kitételed is azon álláspont kialakítását segítette elő bennem, hogy nem árulunk egy gyékényen. Remélem, ez eléggé magyar volt. :)))))
Előzmény: BOB (51)
BOB Creative Commons License 2000.04.05 0 0 51
1. Hozzám aztán senki nem szólt angolul, különösen nem pedig közismertmagyar szavak angolra fordításával. Hidd el, általánosságban nem szeretem az ilyent.
2. Volnál oly kedves, hogy bemásolnád azt a hozzászólásomat, melyben azt írtam hogy nincs manipuláció?
Előzmény: iudex (50)
iudex Creative Commons License 2000.04.05 0 0 50
1. Latin és ógörög szakon végeztem.
2. Szóltál akkor is, amikor alant valaki angolul írt? Nem???? Akkor ácsi.
Csak a bosszantásodra:
Post scriptum: :))))) Ja, mégis volt manipuláció a t. olvtársak részéről? Nocsak. Eddig nem erről volt szó. Most hirtelen mégis?
Előzmény: BOB (49)
BOB Creative Commons License 2000.04.05 0 0 49
Medwekoma rulez. Nem történt más, minthogy manipulációra manipulációval válaszolt valaki. Ennyi.

Ja, és az exemplum helyett jobban hagzik a "példa" szó. Felesleges a műveltséget latin szavak használatával demonstrálni, az inkább ennek ellenkezőjét bizonyítja.

Előzmény: iudex (45)
iudex Creative Commons License 2000.04.05 0 0 48
Én tudom, csak te nem. Ez sajnos meg is látszik véleményalkotásodon. Ha tudnád a distinkció lényegét, nem védenéd, amit nem lehet.
Előzmény: medwe (47)
medwe Creative Commons License 2000.04.05 0 0 47
nem baj, hogy nem tudod....
Előzmény: iudex (46)
iudex Creative Commons License 2000.04.05 0 0 46
Nem felrótta, hanem manipulációval reagált. Nem tudom, érted-e a 'felróni' és a 'manipulálni' igék szemantikai mezeje közti egyáltalán nem hajszálnyi távolságot?
Előzmény: medwe (44)
iudex Creative Commons License 2000.04.05 0 0 45
A párt csak exemplum kívánt lenni, mivel e társadalmi szerveződés sokakból vált ki elemi indulatokat pro vagy contra. Emiatt merészeltem példának hozni, de maradhatunk az újságírás területén is, valóban, nem kevesebb érzelmi rekció kiváltója, mint bármely párt. Még mindig nem érted, mit akartam mondani. Azt, hogy a személyes biztonságod a hackerek és crackerek, vagy hogy hívják újabban e csirkefogókat, miatt megteheted önvédelmed érdekében, amit a technika lehetővé tesz. De ezzel nem ártasz senkinek. Viszont manipulálni valamit, bármi legyen is az, a manipulált tárgy szociológiai súlyától függően minimum butaság, legfeljebb aljasság. Nem, nem bünteti a törvény, nem, nincs benne poén, egyszerű kis szűkagyúság. És nem édekelnek a kormánypártok, és nem érdekel az ellenzék, sőt, tudod mit? Még Demszky se érdekel! :)))) Ugyanis a becsület és a lelkiismeret pártsemleges. Ahogyan a hülyeség is. Észrevetted már eme axiómák létének jeleit?
Előzmény: BOB (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!