Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BlackStar Creative Commons License 2001.01.30 0 0 1737
Axa!

figyi:
1, a SHS felirat jó (azt el is lett fogadva)

2, a logóból nem derül ki hogy mi
a, mitől pont Hungary
b, meg mi az az SHS
c, meg mi az a piros autó

3, ha a fontot már elég SAAB-közelinek találtuk ki,akkor a színeket is annak kéne

4, a kompozíció felesegesen bontott, ide nem illően instabil, a betűközbe beleérő kör sem szerencsés, alul a Hungary meg csak oda van téve.
:)
(benne vagyok a dumában, 6 órája dokumentációt írok :) )
Hétvége felé nem lehetne valami összeröfit ejteni?
(Deakkor helyszínt is mondok: Ponyvaregény kávézó, 1111. Bercsényi u.5. (Thomm tuggya mi a dörgés :) ))

Előzmény: egoaxa (1736)
egoaxa Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1736
Mivel a BlackStarra várhatnánk...
Csináltam egy tervet:








Mit szoltok?

h i r d e t é s
BlackStar Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1735
Na jó, beszéljünk valami idevágóról... :)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1734
Én azt honnan tudnáá, meg különben sem hiszel nekem.
(De az az oszlop, azóta nagyon megleget... meg az a pár dísztégla a kerítésben... :) )
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1733
Történt bármi is? nem. topic off
Előzmény: BlackStar (1732)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1732
A film miatt sem én fosom magam halálra.
hiszen csak bebizonyítják, hogy így is lehet...
HMIT (hamánittartunk) én sem azért pasráztam ,hogy lökhárítót kell-e cserélned, hanem hogy mily módon szabod személyre a kerítést (vonóhoroggal, pl.) vagy a matávoszlopot, szomszédnéni szuzukiját... :)

Előzmény: Törölt nick (1731)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1731
nem én f*stam magam halálra miatta...
csak bebizonyítottam, hogy meg lehet fordulni
Előzmény: BlackStar (1729)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1730
Trbvszkij!

Megvan!
Már töltök is le!
(elsietni sajna nem fogom tudni, mert közben írom a mesémet iS {:3) <-- karikásszeműblextár)

BlackStar Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1729
De szörnyen hangzik...
Még jó, hogy nem próbáltak megfordulni vele villanyoszlop és téglakerítés között :)

Húúú.
Kicsit kivagyok.
1, le kéne adnom holnap 1 kész gipsz+hab formatervet
2, találtam egy elég meredek honlapot. Hivatkoztam is rá a Törzsasztalon a Jártál már Erdélyben? topikban (nem SAABos vonatkozású.
Dácsiás :) )

Előzmény: Törölt nick (1727)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1728
Óóóó, köszönöm, köszönöm.
Már sasolom is.
:)
Ugye a szelíden hangzó saab900@dpg.hu címre küldted?
(bár a somogyi.balazs@drotposta.hu is jó)
Előzmény: trbvszkij (1726)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1727
Ámberek!

Az ertéelkláb műsorán a mittudoménmilyen című filmben egy saab 900 turbo a főhős autója, az előbb letpték a jobboldali napfényellenzőt (agyhúgygörcs), most meg tönkrevágva hozták neki vissza (öngyilkosság gondolata...).

B A R B Á R O K ! ! !

;(((((

trbvszkij Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1726
BlackStar, az Ájszíkjú gyorstalpalót elküldtem. Ha nem kaptad volna meg, akkor írj meg plz egy olyan címet, ami épp él is.
BlackStar Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1725

Csak halkan mondom, mert nem szeretnék megbántani senkit, de néha érdemes átnézni a Szuzuki témába, ahol éppen a kollegák azon keseregnek, hogy autómosás közben hozzátette a Szvift hátsó rendszámtáblatartójához a kefét, és erre az széttört...
:)

BlackStar Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1724
Hát igen.
Akinek indexkarja (és hozzá SAABja) van, az azzal gizdázik, akinek dokumentációja, az meg azzal...
:)

Előzmény: egoaxa (1723)
egoaxa Creative Commons License 2001.01.29 0 0 1723
Ne bénázzatok már!
Nehogy egy indexkapcsoló cseréhez dokumentáció keljen...
Ahogy LP irta, aluról lekapni a borítást, majd szintén alulról két csavarral lekapni az öntvényt amin az irányjelzô és az ablaktörlö kar is van. Kábelek lecsatlakozása és máris kezedben van a dolog.

BlackStar Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1722
Mégsem?
Itt van a kezemben. Éppen lapozgatom, és örülök annak, hogy milyen jó is, hogy nincs még SAABom, mert így rengeteeg időm marad gyűjtögető életmódot folytatni 900as téren...
(és közben lesajnálni azokat, akiknek ilyen gondjaik vannak:) )

(nincs valakinek kidolgozott forma és színdinamikai elemzés biankó? Most jól jönne.. :) )

Előzmény: lp (1721)
lp Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1721
BAAS!

Ha mégsem jön össze a jutiliti, akkor sem kell levenni a műszerfalborítást. A múltkor meglestem hogy csinálták.
Tehát le kell venni a kormányoszlop alsó borítását, majd lentről le lehet szerelni a kormányoszlopról azt a tartóelemet, amire a kapcsolók vannak rászerelve, és innen már pofonegyszerű.

Sok sikert.

Előzmény: baas (1717)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1720
Kérj egyet nekem is... :)
Na jó. Van. (az eddigi mindenhonnan összesíbolt gyűjtemény. Van egy új fejezete is az ablaktörlőkről, meg ilyesmi. Csak ezek még nincsenek kinyomtatva)
Előzmény: baas (1719)
baas Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1719
kell, kell, enyém, enyém !!!!
BlackStar Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1718
Baas!

Kell háromnyelvű BAASkocsijábaMűszerfalbontásnélküliIndexkarkicserélő jutiliti? :)

baas Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1717
Áki:
Az indexkapcsoló cseréhez le kell szedni a műszerfal boritását is???
Mert nem férek hozzá a felső csavarhoz 1enlőre.
egoaxa Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1716
Black!

Nybro-ban ás mellette egy faluban Orreforsban kezdtem rövid svéd kalandozésaimat. A legközelebbi "nagy"város Kalmar volt. Persze Växjö-ben is voltam sokat, de ezek között semmi különbség... :o)

Előzmény: BlackStar (1713)
Zak Mc Kracken Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1715
Sziasztok!

Van egy fél SAAB-om. :))
úgy hívják, hogy Citroen AX, 650kg, és 1.0-ás motorja van. Ja és 6 litert fogyaszt a benzinből (na jó, azt nyáron. :))
Mellesleg 11 éves, csak 75000 km van benne, és lehet, hogy nem egy saab, de fantasztikusan jó autó.
Na de azért lesz még saab-om is, de még milyen! Az egyetem alatt ez + jó lesz. Utána meg már jó olcsók lesznek a saabok. :)

Zak/Petya

BlackStar Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1714
Na majd ma később lesznek képek :)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1713
Szerbusz Axa!

Aha, ilyesmire gondoltam, az a hűtővízkörbe illeszthető be, szintén benzinnel meg, de a mennyiséget is figyeli, óránként egyébként 3decit esz, szintén programozható, és adott esetben még a ventillátort is hajlandó megpörgetni, hogy befűtsön (asziszem. De ez esteben meg az aksira kell figyelni. Bár meleg vízzel végülis könnyen indul a kocsi).

Ezt édesapám is mesélte, hogy már a '70es években volt Finnországban ilyesmi.
Gondolom, nálunk sokféle ember magnót hajtana vele, vagy bevezetné a házba :)

Tényleg, egyébként hol laktál?
Kalmar? Växjö? Oskarshamn?

Előzmény: egoaxa (1712)
egoaxa Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1712
Na! Az állófütéshez:

Van egy barátom aki Volvostúl költözött magyarba, svédböl...
Az autó most kb 13 éves, és több mint 10 éve használják.
Olyan állófütése van hogy jol beprogramozza az ember hogy reggel ötnegvenkettö és 23 fok akkor mikor otnegyvenkettökor behuppan az autóba , vidám 23 fok fogadja a tomboló hóviharban is. Persze figyeli a szerencsétlen a benzin mennyiségét is, mert ha kevés akkor nem tüzeli a klasszikus felhasználásra szánt mennyiséget. A villanyos, konektoros fűtés, igen elterjedt az északi részen. Ahol én laktam egy darabig (smĺland) , ott a közért elött is volt minden parkolohely melett konektor.
Egy merülöforraló szerü dolgot lógatnak a motorolajba, - általában valamelyik fagydugó helyett -és a fugasz végét elöre vezetik. Normál konektor vége van, amihez kell egy hosszabító, meg persze egy kulturált ország...

Előzmény: BlackStar (1710)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.28 0 0 1711
1711nél járunk.
Féltitek a Rákóczi-szabadságharcot, azért nem írtok? :)
Mingyá küddök ide pár képet, hogy azzal is lassabb legyen, amíg lejön :)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.27 0 0 1710
Azon gondolkodtam, hogyha meglesz az első 900asom, a 100%os rendbehozása után mit fogok rajta megbütykölni.

Eddig az jött ki, hogy az ablaktörlőfúvókákra szerzek egy (állítólag az izlandi kivitelbe járó) fúvókafűtőt.
Ok: elég cinkes, ha tűvel kell piszkálni, mert belefagy az eső.

Aztán: állófűtés. Még nem tudom, hogy milyen (jó, mi? még meg sincs a kocsi, de már ilyeneket írok :) ), de egy külső aksitöltődugesz is kell bele (majd az ip. term. és formaterv. srác megoldja :) ).
Ok: Ha már aludni is szeretnék benne adott esetben, és ez az adott eset télen is lehet, azért nem rossz, ha mondjuk nincs az autóban egy szelíd -40 fok.

Aztán. Olyat is meg kéne csinálni, hogy nagy SAAB/Volvó(/2106/7es Lada :) ) módra, az ajtó élén levő fényvisszaverő alá egy kétfényű (hátra piros, befele színtelen/fehér) pillácsot beleapplikálni. (Tutira meg lehet oldani, mert még az én 2105ösömön is megvan a helye, pedig az csak kisLada).
Ok: A hátsó világítás, mert szeretek úgy tarhálni a kocsiban, hogy nyitva van az ajtó, a belső pedig, mert elég lent van ahhoz, hogy az általam gyakorolt 'mindent ejtsünk el, majd tároljunk a földön' című szituáció felszámolását sötétben megkönnyítse.

Ezekhez mit szóltok? Van valakinek ilyenje, és ha igen, milyen?
Továbbá, ti milyen megoldásokat alkalmaznátok?

Pl. mit szóltok mondjuk a légkondi utólagos beépítéséhez? Van valakinek ilyen?
Milyen félét lehet? (kint most éppen fagy, tehát a kérdésem pont aktuális :) ) meg milyen érdemes?
Gondolom, az egyetlen fő szempont a kompesszor elhelyezése, ahhoz meg tudtommal az összes SAABnak megvana a felfüggesztési lehetőség, van ahol még maga a tárcsa sínje is (pl Rijswand exautója)
Nos, vélemény?
(valaki más is írhatne... :) )

BlackStar Creative Commons License 2001.01.27 0 0 1709
Tudjátok, hogy ez a kép hol készült?
a rendszám alapján Angliában, de lehet, hogy Múegyetemen :)
Előzmény: BlackStar (1697)
BlackStar Creative Commons License 2001.01.27 0 0 1708
Hmm.
Léteznek, akik aszongyák, hogy kopipésztelni is lehet a képeket, de ezt nem hiszem (pl. fölküldenék 30 darab 1 megás képet, és tíz percen belül jönnének az indextől lángszóróval :) )
Szóval.
Nyitsz magadnak egy accountot (ekkánt, hogy stílszerű legyek :) pl. tar.hu (ennek a kivitele és az összehozása is a legegyszerűbb :) ) és odetöltöd (mondjuk egy alkönyvtárba). Ha utaána nem vagy biztos a címében (van olyan hely is, ami pl a .jpg kiterjesztésből .JPGet csinál, és ehhez azért a rencerek túl kézszenzitívek :) ), a jobbklikk és propertíz/tulajdonságok-kal megnézed, hogy akkor ki is ő, és akkor lásd lentebb.
Előzmény: korzo (1706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!