Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Rijswand Creative Commons License 2000.07.18 0 0 317
Én unatkoztam kisseé, és felhivtam a helyi közlekedési felügyeletet.

Eszereint én behozhatnék Belgiumbol Németoba akár 1983 as , kat nélkülit,, Az a leghangosabb,és Euro-1 emisszios v. ilyesmi..) Persze az adója elég combos évente, nade forgalomba lehet helyeztetni...ha átmegy a TüV ön , azaza a müszakin.Ami egy normál német müszaki, amin minden autó át kell h. essen kétévente.

Szóval Magyarországon az a lényeg, h. vegyek az autópiacon egy 20 éves golfot, aszt azzal nyomuljak, mert behozni csak 6-5 éves gépet lehet...
Elmehetnek a búsba.....

Előzmény: baas (316)
baas Creative Commons License 2000.07.18 0 0 316
Mondom még 1x,hogy a classic 900as széria nincsa KFF adatbázisában,azaz semmi motorszám és semmi de semmi infot nem találtam az oldalukon erről.A telefonon pedig azt mondták,hogy ha nem akarunk magunknak problémát,akkor azokkal az autókkal ne is foglalkozzunk ami nincs rajta a listán! Ez azért probléma, mert a classic900 as '90 évjárat körűl szerintem teljesítené a zajszintet, de a listán azok is szerepelnek , melyek nem felelnek meg.Tehát ha nem felelne meg akkor ott lenne hogy nem felel meg!!! De híre se hamva sincs azoknak a motorszámoknak a listán amiket a classicokba betettek.Lehet hogy nincs honosítva????
linkek:

http://www.kff.hu/kff/kffjarmu/Korny.htm
http://www.kff.hu/kff/kffjarmu/TABLA.HTM

ui:
Páter barátom most ideges/ÉN IS/,mert most beszélt a KFF-esekkel és mondták hogy a számítogépükben benne vannak a 202 motorszámú SAABok de nem felelnek meg.Qrvák!!! baasSZAMEG!!!
CLASSIC SAAB900 KILŐVE!!!!!!

TEL. 425-20023 műszaki engedélyezési osztály
kérdezz bátran!!!.nyátok!!!KFF SUX!!!

h i r d e t é s
Rijswand Creative Commons License 2000.07.18 0 0 315
Hi!
Megprobalok szerezni adatokat.Addig is az enyem torzslapjabol az olvashato ki, h. a gordulesi zaj 78 dB.1986, 16V Turbo. AkKor eztet be sem lehet hozni MO.-ra?\
Baas, tudsz vmi elerhetoseget mondani (tel, nev hivatal) ahol utana lehet erdeklodni?
Erdekelnenek az emisszios hatarertekek is...
Előzmény: baas (314)
baas Creative Commons License 2000.07.18 0 0 314

Szasztok barátim.
Na.
Most a külföldi autóbehozatlalról írnék 1 kicsit,mert éppen e témával kell foglalkoznom a Páter barátomnak és nekem.
Ugyanis elhatároztuk magunkat és 21.én pénteken elindulunk Svájcba autóért.Az auto a Páteré lesz.Remélem mást is érdekel ez a téma 1 picit.A lényeget fogom leírni,csak a személyautókról.
Tehát:Az autó megfelel a behozatalnak,ha...
1988'as svájci forgalomba bocsátású min.
Ez a szám csak az emisszios/károsanyagkibocsátás/
követelményeknek felel meg.
Lényeges pont a zajkibocsátás,miszerint a határérték 74dB(A) a benzines motorokra.Tehát ha az autó '88 as vagy mittomén, akkor az még nem jelenti azt, hogy behozhatod,mert lehet,hogy zaj szempontjából nem megfelelő.A zajt nem mérik,hanem a gyári adatokat veszik figyelembe!A KFF listáján nem szerepelnek a CLASSIC 900-as SAABok, ami kicsit idegesítő,ezért ha tud valaki a típusról szerezni motorszámokat és netán zaj adatokat kérném szépen,hogy tegye be a topicba....Ugyanis a min.'90 évjáratúak a kiszemelt áldozatok amit szeretnénk behozni.Ennyit a műszakiról.
Számok:Ha rövíd akarok lenni akkor azt kell mondanom,hogy ha az autóról szerzel EUR-1 származási igazolást akkor az egész vámmizéria+fogy.adó+ált.forg.adó=64% plussz a vételárra,ha a számlát elfogadják.Azt tudnotok kell,hogy az EUROTAX katalógus árától az eltérés legfeljebb 20% lehet.Nézik a svájcit is és a magyart is.A lényeg az,hogy az autó nem lesz sokkal olcsób,ha kintről hozod(SVÁJC),de megbizható műszaki állapotban lesz úgy is hogy benne van 200-300ezerKM.Aztán kell még fizetni olyat,hogy körny.védelmi adó kb10ezer(ahasználtgumikraamitbehozolazautóval).Az egész procedúra belekerülhet 2-3 napodba.Csak a vám ügyintézés,de vannak embörök akik ezt +csinálják helyetted,pár tíz1000 froncsiért.

Biztos kihagytam valamit,de a lényeg itt van.Remélem nem untattalak benneteket.

bye.

Rijswand Creative Commons License 2000.07.17 0 0 313
SAABadulás
2000/7/9 | A SAAB újabb aranykornak nézhet elébe, ha minden a tervek
szerint alakul. Lélekben már most a Mercedest és a BMW-t szorongatják… A
General Motors, miután az év elején megszerezte a SAAB tulajdonjogának
100%-át, hatalmas fejlesztéseket tervez a svéd cégnél. A következő öt évben
30 milliárd svéd koronát, azaz 3,38 milliárd dollárt fektetnek új modellek
fejlesztésébe, a gyártástechnológia megújításába, újabb gyártósorok üzembe
helyezésébe. Távlati célként a gyártókapacitás megduplázását és szélesebb
modellpaletta kialakítását tervezik. A GM ezzel a lépéssel a Mercedes, a
Volvo, a BMW, és az Audi által uralt prémium-szegmensbe próbál betörni,
felhasználva a SAAB erős márkaarculatát. Hogy ez elég lesz-e? Ez még a jövő
zenéje.

Totalcar hirek

Trollspeed Creative Commons License 2000.07.17 0 0 312
Azt a 12-14 milkót bármikor összerántod egy Viggen-re. Azért nem jön Eu-ba, mert limitált a gyártási kapacitás (2.3-as motor !) és úgy döntöttek, hogy az USA a prioritás.
Egyébként itthon eddig 8-10 darab lett hivatalosan regisztrálva, ezekből 1 Viggen Cabrio.
Előzmény: Rijswand (304)
saab900 Creative Commons License 2000.07.17 0 0 311
Ó, hát nyitottatok nekem egy topicot, egyem a sziveteket... : )
Rijswand Creative Commons License 2000.07.15 0 0 310
KIsyi, bar en inkabb bonott, hasznalt valtora gondoltam, mert uj alkatreszekkel lehetne javitani az enyemet, de az horrorrisztikus osszegekbe kerul...

Harvester Creative Commons License 2000.07.14 0 0 309
Rijswand

A Volvo topicban régebben beírtam a Búza utcai Volvo-Saab bolt telefonszámát. Sajnos lusta vagyok visszakeresni és azóta elveszítettem azt a könyvet, amibe az összes autós telefonszámom bele volt írva. Szóval ha veszed a fáradságot, az első 1000 hozzászólásban biztos megtalálod a számukat. Általában tudnak szerezni aklatrészt, habár nem a legolcsóbbak.

Hali
Harvester

Előzmény: Rijswand (308)
Rijswand Creative Commons License 2000.07.14 0 0 308
Help!

Minel gyorsabban kellene nekem egy valto, (lehetoleg 5 sebesseges...)900 Turbohoz
Az enyem ugyanis odavan.Nagyon.
Szoval ha vki tud egyet szoljon!
Elore is koszi.

fargo Creative Commons License 2000.07.12 0 0 307
Hány tagja van a Klubotoknak?
Előzmény: egoaxa (306)
egoaxa Creative Commons License 2000.07.12 0 0 306
Sziasztok!

A hetvegen, Pestimren volt egy Utkozeses Autoverseny. SAABbal is indultak. Megtudtam hogy a ronycsderbik törteneteben jelentos szerepe van a SAABoknak. Kulfoldiek , magyarok is versenyeztek ezzel a tipusal. Fol szeretnem kutatni ezt a vonalat is. A versenyzok nagyon segitokeszek voltak.
A http://saab900.ini.hu cimen a dokumentacioknal kepek is vannak az utkozeses SAAB versenyautorol.

Kulonben szepen alakul a klub. Ma is bovultunk egy taggal.

Augusztus 20. nem elfelejteni!

baas Creative Commons License 2000.07.12 0 0 305

Szasztok.
20.a körül megyünk svájcba SAABért v.milyen 90-91 900aséert.Azt meglássuk mi lesz a vámon.Sajnos az autó még nem az enyém lesz,hanem Pater barátomé,
de jövőre én is szeretnék menni.Majd írok, hogy hogy alakultak a dolgok.Ja,info: megnéztük a Rácz-Mobilt,de elég siralmas volt így elsőre a felhozatal.Elég lepukkant Saabok voltak.1 régi 900GLS as kb.85-86os volt a legszimpibb ránézésre,500ezret kérnek érte.A többit hagyjuk.
Akkor döntöttük el,hogy itthonról Saabot nyista.
Ja ma megnéztünk egy 9000i 16-ost.A srác Pécsről hozta fel és itt leadja Pesten.Nem volt rossz az autó.'91 9000i 16v ausztriai tulajtól vette,bal első elem csere volt,de elég szépen meg volt csinálva.Kisebb esztétikai hibákkal 1.050.000.- már odaadta volna, ja 170e km az órában.Átvizsgáltuk a karosszériát műszerrel,de tényleg csak annyi volt amit leírtam.

pusszantok mindenkit.

Rijswand Creative Commons License 2000.07.11 0 0 304
Miert nem kaphato a Viggen? Tul jo Europaba?

Es pont most amikor elkeztem felretenni a penzecskemet..:)

Előzmény: Trollspeed (302)
Bolas Creative Commons License 2000.07.11 0 0 303
A kép nem túl jó minőségű, csak barátkozás kedvéért küldöm nektek!

Trollspeed Creative Commons License 2000.07.11 0 0 302
Némi bennfentes információval rendelkezve megerősítem, hogy a Pikes Peak-i autó 2 literes volt.
Viszont módosított hajtással, 4x4 vitte az aszfaltra a 750 pacit, és 6 fokozatú szekvenciális váltó volt az autóban. De ez egy speckó gép volt, Per a bajnokságban nem ezzel szerepel, mert az európai verseny szabályoknak nem felel meg ez az autó.
A Viggen már Európában nem kapható, júliustól már csak az USA-ba szállítják, és nem lesz 4x4.
Egyébként Per itt volt 1998 őszén a Hungaroringen, igaz akkor még egy 2.3-as motorral és csak 450 pacival. Én ott voltam, és a 2.6 mp alatt való 100-ra gyorsulást a hivatalos időmérés is igazolta.
Ami most európában a csúcs, az a 9-3 Aero (205 LE, 280 Nm). Kicsit még lehet tunningolni, de nem érdemes mert nem marad az úton.
Előzmény: Rijswand (299)
fargo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 301
Ja, mellesleg a Budai Skála játékosztályán lehet kapni kis Saabokat, Simba Toys gyártmányú, Mini-Cars márkájú, matchbox méretű kisautók, elég igényes kivitelben. Jómagam a tucatnyi Volvo mellé vettem 2-2 darab 9.3-ast és 9.5-öst is, elég szépek. Mindössze 190 forintba kerülnek, szerintem megéri, fôleg hogy egy klasszissal igényesebbek, mint pl. a Matchbox.

Ha esetleg arra vetemedtek, hogy megnézitek, akkor az eladô hölgytôl a "190-es Simba kisautót" kell kérni, ha nem találja, akkor nézze meg a raktárban, nekem is onnan kaparták elô az utolsó Volvókat...

Ha már elfogyott, akkor sem kell letörni, allítólag jövô héten kapnak új szállítmányt...

fargo Creative Commons License 2000.07.11 0 0 300
2 liter / 750 paci eléggé extrém...
Kíváncsi vagyok, mennyit bír a motor meg a hajtáslánc.

Az Aston Martin motorja nem saját fejlesztés?

A Porsche kihozott abból a motorból 1000 lóerô felett is, persze ez nem jelent semmit, lehet neki tölteni amíg el nem pukkan.

Egy Viggen persze más...

Előzmény: Rijswand (299)
Rijswand Creative Commons License 2000.07.11 0 0 299
Az teccik ebben, higy 2 literből (bár az szerintem inkább a 2,3 as ) kirakják a 750 pacit.
A ford 400 lovas gépe ami az Aston Martin fále antiferrariban is van, 12 hengeres 6 L..
A porsche GT is 6 hengeres biturbo boxer, 3,5 l - 400 HP
Jo, nyilvan a versenyváltozata erósebb, bár azt hioszem, az is csak 600
De az nem olyan kényelmes mint a Saab.
Ja, nem tudjátok, nem terveznek 4x4 es Viggent?
Amit én vezettem, az a 250 HP kabrió, indulásnál jól jönne a hátsókerékmeghajtás..
Előzmény: karotta (285)
BlackStar Creative Commons License 2000.07.10 0 0 298
Szerbusztok!
Azért látom van itt élet. : )
Az elmúlt napokban egy táborban csücsültem, úgyhogy nem nagyon követtem figyelemmelk az eseményeket.
Örömmel vettem észre, hogy Rijswand föltett féltett dömperjéről képeket.
Szép kis autó.
Rijswand akkor fárasztott le, amikor a játékszere az önmaga alá Eklund-SAABot képzelő Octaviásra 100 méteren 90-et vert, megjegyezte: -Ez az autó nem lámpától való gyorrsulásra való. Viszont ugyanezt tudja 150-200-ra...
Ááááá. Azért ez elég harapós... : )
Rijswand Creative Commons License 2000.07.09 0 0 297
Hatulrol is:


Rijswand Creative Commons License 2000.07.09 0 0 296
HA nem is senki...
Megmutatom az elso Saabomat:


Rijswand Creative Commons License 2000.07.08 0 0 295
Ime a valto a jobb oldalt levo dekli eltavolitasa utan.
A rezszinu emeltyu altal mozgatott gyuru nem akar racsuszni arra a fogaskerekre.Ezert nem hajlando bevenni az otost.

Rijswand Creative Commons License 2000.07.08 0 0 294
A beteg a mutoasztalon:
Rijswand Creative Commons License 2000.07.08 0 0 293
Akkor ahogy igertem, egy-ket kep:

A talicska a Csaba-Rnel, hatterben Viktor:

egoaxa Creative Commons License 2000.07.07 0 0 292
Udvozlet minden klubtagnak, erdeklodonek!

Augusztus 20.-an
megrendezesre kerul
az elso SAAB 900-as talalkozo.

Mindenkit szeretettel varunk 10 orara
a Kozlekedesi Muzeum elotti a parkoloaba.

A klub oldala a segitsegetekkel folyamatosan bovul, es alakul.
Az eszrevetelek alapjan hamarosan uj arculattal jelentkezik, ami jobban kedvez a kepek as a szöveges informaciok megtekinthetesenek.

A klubtagok felsorolasa egy kicsit valtozott, ezert aki erintett a temaban, legyen szives nezze meg es a hianyzo informaciokat kuldje el nekem emailben.
Jo lenne ha mindenki irna magarol egy par sort (pld: miota van SAABja , miert szereti, miert nem stb.).

A szerelok-szervizek-kereskedesek-bontok rovat ijesztoen ures.
Ebben a temaban is varom otleteiteket.
Ki hova jar, ki kit ajanl?!

Tovabbi jo SAABolast!

Törölt nick Creative Commons License 2000.07.07 0 0 291
Ha nekem ilyen autóm lenne, nem a Margit körúton szop@tnám magam, még a rémesfővárost is messze elkerülném.

Macibb

Előzmény: evil1023 (287)
fargo Creative Commons License 2000.07.07 0 0 290
Hejj, de király lenne! Szereltetnék egy tolólapot az elejére, aztán padló :-)))

Egyszer, csak egyetlen egyszer az életben nagyon kipróbálnám...

Előzmény: evil1023 (287)
Rijswand Creative Commons License 2000.07.06 0 0 289
Az enyem hasonlot csinal(t), igaz leallas nelkul.
Ket het mulva esetleg meg tudom mondani, mi az oka, addigra a Viktor a Csaba-R ben atnezi:)
De nezdd meg a gyujtaskabeleidet, az enyemen a 4es kabel , amelyik a trafotol az elosztohoz halad, rendszeresen erintkezik egy hutocso bilincsevel, es igy a szigetelese kicsinyket ategett, ami epp eleg ahhoz, hogy nehaneha, meleg motornal, gyorsitasanal kiszikrazzon, es igy rangat.

Amugy a talin ketten voltunk BlackStrarral, mexemleltuk gigantikus Saab dokumentaciojat, az en ezust funyiromat. valamint a Dob u. 44 el szemben hason fekvo kb 83-as 4 ajtos 900 gle-t.
Nem tudja vki h. kie? Esetleg tud vki rendszam alapjan tulajt lenyomozni?

A jarmuvem amugy szervizben van, otost nem vette be. es a kettes utan az egyest is kihajigalta.Cca 2 Trabi arabol talan meglesz...
A fenykepeket holnap rakom fel, mert ma mar faradt vagyok hozza, most estem be a repterrol..

Es kerjetek az akostol (egoaxa) saab900club matricat, es rakjatok fel minden Saabra!:)
En legalabbis azt csinalom:)

Előzmény: turmsz (283)
BGC Creative Commons License 2000.07.05 0 0 288
Ki tud valami techikai (szerelési) leírást szerezni, a 94-től gyártott 900-hoz, nem baj ha angol, de kéne, hogy egy kicsit jobban megismerjem!

Köszi

BGC

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!