Keresés

Részletes keresés

Pierr_Kardán Creative Commons License 2023.12.31 0 0 62389

Mi voltunk Glyfadan, tudom ajánlani a helyet. A tenger kellemes, homokos a part, nem mélyül túl gyorsan a víz, vannak szélcsendes részek. Azt persze gondolom, hogy tudod, hogy a sziget nyugati oldalán lévő strandok általában szelesebbek, hűvösebbek, mint a keleti oldalon lévők. Mivel a település a sziget közepén van, akár a déli, akár az északi részre könnyen el tudtok menni autóval kirándulni. A Sissy kastély is elég közel van, mint magyaroknak kötelező látnivaló.

 

A Gorgona apartmanban voltunk, akkor a bookingon foglaltunk, de most nem találom a bookingon (mondjuk annyira nem is kerestem). Fent van viszont az Agodán, ugyan teljesen ingyenes lemondás nincs, de megnéztem, ha 2300 Ft-ot előre befizetsz, akkor egy héttel az utazás előtt még le tudod mondani a foglalást.

 

A Gorgona apartman egy jó közepes apartman, kb. 50 méterre van a parttól, sok szobából nagyon jó kilátás van a tengerre, szép a naplemente (vagy fordítva fogalmazva, a sziget eltakarja a felkelő napot, így reggel nem kell korán kelni :-)), van étterme, van medence is, bár mi sosem használtuk. Az apartman konyhája jól felszerelt, ez nekünk fontos, mert Görögországban mindig szabadjára engedem kreativitásomat a konyhában és mindenféle tengeri herkentyűt megsütök-megfőzök.

 

De ott van a Menigos Villas apartmanház együttes, nekik is vannak közvetlen partmenti házaik.

 

Egyébként pedig Boldog Új Évet Kívánok minden Korfu rajongó topiktársnak!!!

Előzmény: snail24 (62380)
wastegate Creative Commons License 2023.12.31 0 0 62388

almart Creative Commons License 2023.12.30 -1 0 62387

Szinten Vasilist ajanlom,a fb-n megtalalod. Az elottem szolo belinkelte. 

Deposit nelkul full biztositassal foglalhatsz nala,par km-es kocsikat. Appartmanjai is vannak,ellatassal a fovaros mellett. Megbizhato,mindenben segit.

Előzmény: snail24 (62385)
kerkyra Creative Commons License 2023.12.28 -1 1 62386

   https://www.facebook.com/vasilis.koulouris.94  keresd  öt  facén  ,és  mindenre   tud  neked  megoldást.  beszél magyarul.... 

Előzmény: snail24 (62385)
snail24 Creative Commons License 2023.12.27 0 0 62385

Abban tud valaki segíteni, hogy autóbérléshez minden esetben hitelkártya kell vagy elég debit kártya is?

Előzmény: kerkyra (62383)
wastegate Creative Commons License 2023.12.25 0 0 62384

kerkyra Creative Commons License 2023.12.22 0 0 62383

Autót  én már  most  lefoglalnám. Nem  biztos  hogy  olcsóbb, de  legalább  még  van. Nyárra  eléggé  elfogynak...  

Előzmény: snail24 (62382)
snail24 Creative Commons License 2023.12.21 0 0 62382

Köszi az infókat! Benitsesben, Messonghin és Moraitikán már voltam, most egy kevésbé zsúfolt helyre szeretnénk menni. Igen, azt olvastam, hogy elég jellemző, hogy nagyobbak a hullámok. A keleti parton ez gondolom nem jellemző. Viszont ott nem találtam olyan helyet, ahol hasonlóan szép és tágas a part, mint a nyugati oldalon. (Glyfada már túl zsúfolt, így esett a választás Ag. Gordisra, de még nem döntöttünk, ráérünk vele) Nekünk a gyerekek már 8 körül alszanak, úgyhogy nem szempont, hogy legyen hová menni este zsongani. Autóbérlést intézni megéri már most vagy ugyanazok az árak lesznek június közepén is? (Június 26-án megyünk)

Előzmény: kerkyra (62381)
kerkyra Creative Commons License 2023.12.19 -1 0 62381

A  legtöbb  beülős .Talán  1,vagy  max 2 olyan  hely  van  ahol  kikéred a  kaját aztán  mész  tovább. A  partja  lassan  mélyülős, de   elég nagyok   szoktak lenni a hullámok  ha  fúj  egy  kicsit a  szél...      Árak  szerintem egyformák  mindkét  oldalon....  Mi  ide  járunk  :  www.venusapartman.com 

Előzmény: snail24 (62380)
snail24 Creative Commons License 2023.12.18 0 0 62380

Sziasztok! 6-8 éves gyerekekkel utazunk majd Korfura és nyugodt, szép fekvésú helyen szeretnénk lakni, majd autóval elmenni a legszebb helyekre. Kétszer voltam már Korfun, de legutóbb kb. 15 éve. Most Ag. Gordisra gondoltam szálláshelyként, de már nem emlékszem mennyire gyorsan mélyülő ott a víz. Másik kérdés, hogy csak éttermek vannak ott vagy amolyan take away típusú kajáldát is találunk Gordisban, ahová nem kell beülnünk, csak a kezedbe nyomják a pita gyrost? Glyfada lenne a másik ötlet, csak ott nem találtam lemondható szállást arra az esetre ha esetleg közbe jönne valami. Az is érdekelne, hogy drágább-e a nyugati part vagy nincsenek nagy különbségek?  Egyéb szálláshely ötletet is szívesen veszek: lassan mélyülő víz, minimális éjszakai élet és zaj a legfontosabbak + ne kelljen minden ebédre beülnünk egy étterembe.  Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Pierr_Kardán Creative Commons License 2023.11.29 -3 1 62379

Köszi, bár egyszerűbben is elmondhattad volna, hogy nincs (már) komp Horvátországból Görögországba :-(

 

Előzmény: 1 valaki (62378)
1 valaki Creative Commons License 2023.11.28 -2 0 62378

Google: Rijeka ferry Corfu.

 

 

Előzmény: Pierr_Kardán (62376)
wastegate Creative Commons License 2023.11.28 0 0 62377

Ohh ... sajnálom, részvétem a családjának.

 

Moraitika-Mesonghi a folyó mellett volt rendszeresen a szállásuk Petros studio/apt.

Vajon Petros és felesége jól van ...?

Az üzlet már nem volt nyitva idén 

Régen zöldség, gyümölcs, pékárú, must és finom borok, csecsebecse, szuvenír, stb

Pörgött a biznisz, de jó is volt 

 

 

w

Előzmény: kerkyra (62374)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2023.11.28 -1 0 62376

Jópár évvel ezelőtt ismerősünk úgy ment Korfura, hogy Rijekáig ment autóval, ahonnan komppal utaztak Korfura.

 

Van ilyen lehetőség most is? Bár valószínűleg drágább így Korfura eljutni, de megnézném ezt a lehetőséget.

qwer1234 Creative Commons License 2023.10.31 0 0 62375

Cirmi01 szeretett horgászni. Emlékszem egyszer kértem tőle tanácsot, hogy hol és mit érdemes horgászni Korfun. Aztán persze halat nem fogtam ellentétben vele, aki szép cipúrákat fogott. Járt néha Krétára is, Herakliontól keletre. Amikor azt a részt néha nézegettem a térképen, mindig eszembe jutott Cirmi, hogy oda szoktak menni. 

Előzmény: kerkyra (62374)
kerkyra Creative Commons License 2023.10.31 0 0 62374

Sajnos    Cirmi   olvtarsunk is  itthagyott minket  orokre  ma  irt  ram a felesege  :(   

qwer1234 Creative Commons License 2023.10.18 0 0 62373

Emlékszem egyszer volt nála fórumtali talán 12-13 éve. Régi szép idők.

Előzmény: kerkyra (62371)
wastegate Creative Commons License 2023.10.16 0 0 62372

Nagyon sajnálom ... őszinte részvétem.

 

Atti

 

Előzmény: kerkyra (62371)
kerkyra Creative Commons License 2023.10.16 0 0 62371

Most  beszéltem Yogi  feleségével  .. Sajnos  Csaba  ma  reggel  súlyos  agyvérzésben  meghalt    :(   

qwer1234 Creative Commons License 2023.08.31 -1 0 62370

Örülök hogy jól sikerült és hogy tetszett! Le a kalappal, hogy autó nélkül csináltátok. Én egyszer mentem fel gyalog Lakonesbe az eredi úton, ez kb. 24 éve volt. Arra emlékszem, hogy a végén volt egy kisbolt és egyből rámentem egy kólára. Azt hiszem akkor mondtam, hogy ide legközelebb csak gépi úton jövök fel. Azóta sokszor voltunk ott és mindig nagy élmény a kilátás.

Előzmény: w.ullrichfun (62368)
w.ullrichfun Creative Commons License 2023.08.30 -1 0 62369

1. Lakones főtér, szemben a villanyoszlopnál indul lefelé az úz az öblökhöz.

2. Meredek

3-4-5. De viszont gyors :)

6.: Uccabál :)

7. Mindennapi kilátás az erkélyről.

8. A szállástól a főtérre, itt buszok is járnak :) 

w.ullrichfun Creative Commons License 2023.08.30 -1 1 62368

Sziasztok!

 

Egy kis élménybeszámoló, Lakonesben szállás, és onnan Paleokastritsa. Eszméletlen gyönyörű, különleges, és úgy elrepül 1 hét, hogy az bizony kevés is (-1 nap és este Korfu főváros

 Lakones magasan van, autóbérlés ajánlott, anélkül kalandosnak, keménynek tűnik, mi bizony úgy voltunk ... :) DE! 12-14 éves kortól 50-60 éves korig, ha valaki csak cseppet sportos, kirándulásra, túrára is nyitott, akkor egyáltalán nem "merész" vagy nehéz. Az autóúton valóban hosszú a "séta" /bár a panoráma szinte végig az úton elképesztő, 10 méterenként fotóznál!/ és egy, vagy másfél óra, mire leérünk az öblökhöz, majd ugyanez vissza, viszont van rövidebb út, utak! Igazi erdei ösvények, amelyek a gyalog közlekedők számára vannak kitalálva, kijárva. Sárga-fehér túrajelzéssel, szinte végig a hegyoldalban, több helyen is, jól láthatóan, pár helyen tábla: Path way Paleokastritsa Beach lefelé, és Path To Lakones felfelé. Lakones közepén a "Főtér" mellől indul rögtön egy, előbb meredek lépcsőkön lefelé, majd a házak közül kiérve erdei gyalogútként folytatódik, és egyenesen levisz 30-35 perc alatt az öbölkoszorú kb közepéhez, a kikötőhöz, a Dolphin tavernánál Paleokastritsa Beach-hez.

 Strandolás szempontból ez az öböl nem az igazi, de motorcsónak, hajókázás esetén bőség zavara. Viszont a főúthoz érve (szemben, déli irányban a tenger) jobbra pár perc sétára 3 öböl, az Agios Spiridon és Petros, + Ampelaki, előbbi homokos, apró kavicsos, széles, /ezt mutatja a webkamera/ sok üzlet, vizibringa, kajak kölcsönzés, minimális hullámok, néha semmi, nagyon tiszta, hideg vizű, (22-24C° napszaktól függő) de gyönyörű, és kb a közepétől halak nagyon közel ... csodálatos. A másik kettő kavicsos, sziklás, de szintén tiszta, kicsit melegebb, de hullámosabbak.

 Balra indulva szintén pár perc az Agia Triada Beach (Akrotiri Hotel, Posseidon, Akron bárok) szintén homokos, aprókavicsos, hideg, de gyönyörű tiszta, 10-15 méterre a parttól sziklák, halak (nem is kicsik, 30 cm körüliek is) nagyon jó. Még pár perc séta innen a La Grotta sziklabár, nappal láttuk, csodás, nagyon kevés vendéggel. (?!*)

 Mi ezeket tudtuk úm. "kimaxolni" 5 nap alatt, mert egy nap motorcsónakázásra is elment, de nagyon megérte az is.

 Ami kimaradt: Acapulco és Liapades Beach, ill. az azok "alatti" Glyko, Polios és Rovinia öblök. Ide volt terv sétával az Elia Tavernáig (itt ágazik el az út Paleo és Lakones felé Liapades felől) még errefelé is van vagy 3 rövidítés, útlevágás gyalog a szerpentinhez képest, kb 25-30 perc előnnyel, onnan pár perc az Acapulco, de nem tudtuk, hogy ugyan arra vajon hogyan elérhető a Liapades-öböl? Mintha régebben itt írta volna valaki, hogy át lehet menni (mászni, úszni? :)) de bizonytalanság miatt ez elmaradt, a buszos kerülő helyett inkább "dupláztunk" az Agia Triadan. Szóval kellett volna még 1 hét, aki ide tervez, úgy számoljon, 8-10 nap bőven elmegy a közvetlen közelben levő öblökre, + egy nap motorcsónak(hajó) túra déli irányba, + 1 északra, Kastelli Beach-ek, Agios Georgios, Porto Timoni ikeröblök ... utóbbi kocsival is bejárható, kb "egy kanyarban" vannak.

 Lakones és környéke kb 50-100 helyről extra panoráma, a Bella Vista felett a Kastellino éttermet nagyon ajánlom, 20 € környéke egy 4 fogásos menü, igen finom, és nagyon jól lehet vele lakni + panoráma. Golden Fox alatta szintén, ott nem volt menü, 15 € körül bőséges adag főételek, nagy választék + panoráma. Alatta közvetlenül a medence, ha nem vacsi, utána csobbanni, kávézni, italozgatni, hűsölni, lazulni. szuper. Visszafelé a Dolce bár igen hangulatosnak színvonalasnak tűnt, de bent nem jártunk, kb "full house" belső állapotban néztük kívülről. A másik irányba, Liapades felé vezető úton kiemelném George's Shop üzletét, nagyon szívélyes, segítőkész, tanácsolt útvonalakat, és kostolóval kínált, ha italokat nézegettünk.

  Maga a falu egy egyszerű, de nagyszerűen csodás kis fészek a hegyoldalban, középről felfelé, lefelé lépcsős sikátorok, amiken 2 ember fér egymás mellett, és kanyarognak, amitől igazán görögös. Egy reggel korábban kelve elsétáltam a mini marketbe ezér-azér' reggelihez, kávéhoz, - és vagy 6-8 emberkével találkozva, mindenki előre köszönt, mosolyogva! :)

 Középen az az 1 utca, mint főút, az is szűk, kellett vagy 3 nap, mire felfogtam, hogy buszok is járnak itt mindkét irányba, és ezt nem csak hallucinálom ... sokszor láttunk visszatolató autókat, de senki sem feszkózik, buszok szembe az itt elmaradt, vélhetően a falu két végén a jelzőlámpák ezt kiszűrik, de feljebb és lejjebb a szerpentinen láttunk ilyen esetet, fordulóig visszatolat a felfelé igyekvő(tán ez valami íratlan szabály?) a mögötte levőkkel együtt(!) aztán elengedi a fentről jövőt ... és mindenki boldog.

 20.-án, vasárnap este tartottak valami ünnepséget, bulit a "főtéri" kocsma előtt, élőzene, tánc, kaja-pia, és kőkeményen betáncolták az egész úttestet, gőzünk sem volt mi ment, de beszálltunk visszaérve a goldenfoxi vacsiból, és meglepődtünk hogy a résztvevők harmada hozzánk hasonló nyaraló. valami eszméletlen laza kis party volt, vagy éjjel 2-3-ig mulattak.

 Összegezve ez így sportos, időnként fárasztó volt, de kellett volna még pár nap, mert az élmény, a látvány, a klíma és a közeg az felülmúlta minden várakozásunkat.

 A (?!*) jel annak szól, hogy egyetlen étteremben, bárban, kocsmában, kávézóban NEM VOLTAK SOKAN. Sőt, fél ház volt a max., egyébként inkább pár asztalnyian voltak rajtunk kívül. Lehet a tűz riasztás tartott távol embereket, de a parton sem nyüzsögtek, volt hely, ha nem is több négyzetméter, de 3-4 nagytörölköző hely simán mindig, és bár tényleg sok volt a talján, emellett magyarok, ill. a "keleti-régió" csehek, lengyelek, szlovákok nyaraltak itt most. A buszok jobbára tele, de valahogy az öblök felé,kikötő felé szétszóródtak az emberkék, eltűnt a tömeg. Az árak sehol semmire nem mondhatók drágának, vészesnek, de olcsónak sem, valahol nekem reálisnak tűntek.

 Jó hosszú lett, de remélem találnak benne hasznos infókat többen is!

Képeket kövi hsz.-ben.

 

Petykoooo7 Creative Commons License 2023.08.26 -2 1 62367

Látnivalók Korfu szigetén: Ez Görögország legzöldebb szigete!

A 2023-as év főszezonja nem épp a legjobban indult a görögök számára. Először Rodosz kezdett el égni, utána Korfu is lángokra lobbant az óriási forróságokban majd végül fél Görögország úgy izzott, mint a pokol tüze Dante könyveiben. Na és találjátok ki, hogy mikorra volt repülőjegyünk Görögországba, Korfura? Persze pont egy nappal azután indult a repülőgépünk, hogy a médiában futótűzként terjedt a hír, hogy a szigetről sorban telepítik ki a lakosokat. Mi pedig egy ekkora információkáoszban vágtunk neki az idei nagy családi kirándulásunknak. Az pedig, hogy nem maradtunk otthon felettébb jó döntésnek bizonyult! Korfu bizony tényleg egy mesébe illő látványt nyújtott. Már a repülő ablakából feltűnt az olajfák zöldellő egyvelege a mediterrán erdős tájjal egybeolvadva. Görögország puszta szigetei között azért nem ehhez a látványhoz szokott a két szép kék szem. Határozottan a kedvemre való volt a kilátás. És bizony Korfu valódi varázsa a természeti csodáiban rejlik. Az igazi látnivalók Korfu szigetén a változatos táj, a buja növényzet, a rapszodikusan hullámzó tenger és a számomra meglepően gazdag állatvilága. Szóval a sziget tényleg ámulatba ejtő. De hogyan is vizsgázott a legendás görög vendégszeretet Korfun az alapjáraton is magas elvárásaimhoz képest? A posztból kiderül.

 

BŐVEBBEN: https://travelhacker.eu/latnivalok-korfu-szigeten-lenyugozo-milyen-zold/

totopad Creative Commons License 2023.07.25 -1 0 62366

Ez sajna vis major :(

 

Airbnb-n múlik, hogy mi történik ilyenkor, vagy a biztositódon, ha kötöttél utasbiztit.

Tudom, hogy utólag ez kioktatás, de én is saját káromon tanúltam ezt meg, hogy egy szállást sem szabad előre kifizetni, mert bármikor, bármi közbe jöhet és az ember bukja a befizetett zsét.

Előzmény: karika3405 (62364)
qwer1234 Creative Commons License 2023.07.25 0 0 62365

Meg kell nézni a szerződési feltételeket. Ha benne van a természeti katasztrófa akkor azt is tágyalja, hogy ilyenkor mi van. Ha nincs akkor ez vis major. 

 

De hova foglaltál helyileg? Nem az egész sziget ég csak egy része. Voltam már úgy görög szigeten hogy égett többször is. Legutóbb kicsit sárgásabb volt az égbolt és enyhe füstszagot lehetett érezni de ennyi. A rodoszi tűz sem érinti az egész szigetet. Azok szívták meg akik Lindos környékén és attól délre foglaltak szállást. De a magyarok többsége északon falirakiban szokott tartózkodni, szóval még ők is tudnak nyaralni. 

 

Korfun szerintem a problémás rész lehet Kassiopitól keletre egészen Ipsosig. Nagyjából ez van a pantokrator lábánál, tehát idáig terjedhet a tűz. De eleve Korfu szerencsésebb mint Rodosz vagy Kréta mert Korfun nincs nagy szél nyáron. A másik két helyen nyár elején beindul a meltemi nevű szél és fúj őszig. Ezért viselhetőbb ott a klíma mint Korfun. Viszont egy bozóttűz ezért rosszabb.

Ha Korfura megy az ember akkor 10-ből 10-szer mellbe vágja a párás meleg a repülőből kilépve. Ugyanez Krétán 10-ből 1-szer. 

Előzmény: karika3405 (62364)
karika3405 Creative Commons License 2023.07.25 0 0 62364

Ha a korfui tűz miatt meghiúsul a nyaralásunk,de a szállást teljes egészében kifizettem már,---akkor mi van?

Airbnb-n foglaltam és fizettem.

qwer1234 Creative Commons License 2023.07.24 0 0 62363

Rodosz után már Korfu is ég. Remélem itt hamarabb meg tudják akadályozni a tűz terjedését. A hírekből azt lehet tudni, hogy a panokrator északi részén van a tűz.

kerkyra Creative Commons License 2023.06.30 -1 0 62362

Ha  nem  esik az  eső  akkor  napon  olyan  25-30 fok van  még... Fürödni  simán  lehet, és   minden  újra  zöldbe  borul...    

Előzmény: almart (62360)
kerkyra Creative Commons License 2023.06.30 -1 0 62361

Tavasszal  már  voltunk,  aug 17-töl  megyünk megint,aztán  valamikor   tél  előtt   november  közepe  fele...  

Előzmény: qwer1234 (62359)
almart Creative Commons License 2023.06.30 0 0 62360

Oktober eleje milyen szokott lenni idojarasilag? Tudom nem lehet megjosolni,lasd idei majus az elmult 20 ev leghidegebb majusa volt...de ugy atlagban mire lehet szamitani?

Előzmény: kerkyra (62357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!