Keresés

Részletes keresés

Tőr a Szívbe Creative Commons License 2010.01.08 0 0 7782
Gratulálok! Pár perc és megy az eks.:D
ottar Creative Commons License 2010.01.08 0 0 7781

Gratulálok. :-)

Eggyel több aprónép az udvarban... :-)

 

Előzmény: gigabursch (7779)
ZE Creative Commons License 2010.01.08 0 0 7780
Jó Szerencsét!

Az egész családnak jó egészséget, boldogságot, meg mindazt, amit ilyenkor kívánni szoktak! Munka után gurítom az egset az egészségetekre. :-)

Zeller a. TurmXgép

Előzmény: gigabursch (7779)
gigabursch Creative Commons License 2010.01.08 0 0 7779

Jó Szerencsét!

 

Örömmel értesítek mindenkit, hogy tegnap hajnalban megszületett a kisfiam Cseke Zsolt Ákos. Anyuka, gyerkőc jól vannak, de a h1n1 miatt a kórházban látogatási tilalom van, így fotó nincs... :-(

 

Mindenkinek a vendége vagyok, de mindenki koccinthat egyet baráti körben és vidám pohárcsengés között

bányászkislány Creative Commons License 2009.12.25 0 0 7778
Jó Szerencsét!

Kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok az összes fórumozónak és családjaiknak!!!!

Bianka
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 7777
Elrettentő kiejtéssel a Gaudeamus :-( A Krampappuli-t is elég darabosan éneklik, de azért egészen hallgatható :-)
Előzmény: Tőr a Szívbe (7776)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.12.11 0 0 7776
Nah igen, így jár az ember, ha nem nézi át rendesen, hogy mit ír. Itt a link http://www.youtube.com/user/berndgans#p/u/5/8J8DTvgju5s
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.12.11 0 0 7775
Jó Szerencsét!

Finomság gyanánt belinkelek egy videót, a Szerencse fel a tárna vár (Glück auf der Steiger kommt) hangzik fel benne már az elején, az érdekesség 1:20-nál következik.
Sörgyári Creative Commons License 2009.11.16 0 0 7774

Jó szrencsét!

 

Jó rég jártam erre, de most olyí alkalom van, hogy mégis.

 

Egy invitációt szeretnék idde beilleszteni. Ki tudja, olvassa:

 

Invitatio
 
Jó Szerencsét!
 
Ha Te Sopronba az EFE vagy SE vagy NYME hallgatója voltál és nem vetetted meg hagyományainkat, akkor itt a lehetőség, hogy megismerd a környezetedben élő, az egyetemhez, diákhagyományokhoz köthető embereket, valamint találkozz a régi barátokkal. Természetesen sör és további a-val kezdődő fogyasztása mellett, teljesen kötetlen formában.
 
Szeretettel várunk minden érintettet!
 
2009. december 12. szombat 18.00 órától
 
Helyszín Győr Vigadó, térkép:
http://www.vigadogyor.hu/index.php?p=send@contact
 
Szervezők:     Gacs Balázs a. A Sörgyári Rém 20/9107379  (Közgáz)
                        Markó Gábor a. DJ 20/9560284 (Fa)
 
Ui.: Ha ismersz további embereket akiket érdekelhet az esemény légy szíves küld tovább nekik.

öntőszacsa Creative Commons License 2009.10.07 0 0 7773

Jó szerencsét!

 

Pici!

 

Ne beszéljünk el egymás mellett, légy'szi!

Persze, hogy változnak az idők, úgy általában elmondható. Abban, hogy egy bál a hét mely napján legyen, eddig még nem változott. Én erre utaltam. Legyen az leopárdbál, vagy más céllal szervezett.

 

Szacsa

SzendGab Creative Commons License 2009.10.06 0 0 7772
Jó Szerencsét!

Megnyugtatlak Szacsa, hogy az idők változnak (ha Te úgy érzed, hogy nem, akkor az jó), de ezek szerint a Leopárd Bál napja nem. Legfeljebb én vagyok tudatlan.

Üdv:

Pici
Előzmény: öntőszacsa (7771)
öntőszacsa Creative Commons License 2009.10.02 0 0 7771

Jó szerencsét!

 

Nem, nem változnak az idők. A bálok szombaton vannak, de ez leopárd bál, ami pénteken van, immár 19 éve. Szombaton este szakestély van.

 

Szacsa

Előzmény: SzendGab (7770)
SzendGab Creative Commons License 2009.10.01 0 0 7770
Jó Szerencsét!

Pénteken? A báloknak nem szombat a napja? Ennyire változnak az idők? :D

Üdv
Előzmény: öntőszacsa (7769)
öntőszacsa Creative Commons License 2009.09.28 0 0 7769

Jó szerencsét!

 

Biztos forrásból tudom, hogy az idei Sztálinvárosi Leopárd Bál 2009. november 13.-án lesz. Ha valaki szeretne résztvenni, akkor minél előbb jelentkezzen, mert a helyszín befoagdó képessége korlátozott.

 

Szacsa

öntőszacsa Creative Commons License 2009.09.17 0 0 7768

Jó szerencsét!

 

Köszönjük a jó kívánságokat!

 

Szacsa

 

Előzmény: SzendGab (7767)
SzendGab Creative Commons License 2009.09.17 0 0 7767
Jó Szerencsét!

Mindkettőjüknek jó egészséget és mindannyiótoknak sok boldogságot kívánok!

Gyurmát sajnos olvastam a DUF honlapján. Szomorú.

Üdv:

Pici
Előzmény: öntőszacsa (7759)
Antenna Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7766
Jó szerencsét!

Molnár Péter alias Gyurma, ahogy mindenki ismerte, Csonti vasárnap az égi sörmezőkre költözött.


Antenna
Előzmény: karrier (7765)
karrier Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7765
Talán ha kifejtené kolléga úr!
Előzmény: Antenna (7763)
karrier Creative Commons License 2009.09.15 0 0 7764
Jó szerencsét!

Gratulálok, legyen nagyon sok örömötök együtt.

Karrier
Előzmény: öntőszacsa (7759)
Antenna Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7763
Jó szerencsét!

Egy jön, egy megy!

Gratulálok nektek, legyen nagyon sok örömötök a kiscsajban!

Antenna
Előzmény: öntőszacsa (7759)
ZE Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7762
Jó szerencsét!

Általános egs az ifjú jövevény és az egész családja egészségére! Remélem, az apuka is bent volt a szülésnél -- ennél nagyobb csoda ugyanis a világon nincs!

Jó egészséget, boldogságot, meg mindazt a jót, amit magadnak, magatoknak kívánsz!

Zeller a. TurmXgép

Előzmény: öntőszacsa (7759)
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7761
Jó Szerencsét!

Gratulálok!
bányászkislány Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7760
Jó Szerencsét!

Gratulálok!


B.
öntőszacsa Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7759

Jó szerencsét!

 

Szacsának gyermeke született Margótól. Szalai Gréta.

 

Szacsa

karrier Creative Commons License 2009.09.14 0 0 7758
Szacsa?
Tőr a Szívbe Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7757
Jó Szerencsét!


Nekem is volt hasonló élményem, mint Szacsának és gondolom mindegyikőtöknek. Velem egy nedvesesten esett meg hasonló, amit nagyon kis társaságban tartottunk meg, a gimnazista osztálytársaim, akik átestek a keresztelkedésen és a fivérem. Azt hiszem, hogy eddigi életem egyik legnagyobb élménye volt. Hiába is írnék bármit, bármeddig ecsetelhetném, ezt nem tudom átadni. A lényeg, hogy bármennyire is volt ez egy megható, elgondolkodtató esténk, csoportos lerészegedés követte és az egész így volt kerek. Mindenesetre nem szeretném, ha minden összejövetelen ennyi és ilyen érzés gázolna át rajtam.

Aztán következzék egy kis nóta, felszólalásokat általában nóta követ. http://www.youtube.com/watch?v=mtU6Fs2Jyn0&feature=PlayList&p=E98D73E51672A7DD&playnext=1&playnext_from=PL&index=6
öntőszacsa Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7756

A kritikád jogos, úgy kellett volna írnom, hogy:

"napi szintű és rendszerességű szimpla berugásra...".

Így már érthető, hogy mire gondolok.

Máshogy fogalmazva, ha a diákélet kimerül annyiban, hogy ébr-kak-zuh-beba-alsz-ébr-kak-zuh-beba-alsz..., akkor arra nem lehet emlékezni. Ha az amúgy nívósnak, szellemesnek szervezett rendezvényt (legyen az a legkisebb bensőséges beszélgetés) kiegészítjük pár pohárkával, akkor tuti az ügy.

 

Mondok egy példát:

néhány éve csatlakoztam egy olyan társasághoz, akik éppen "bátor, vagy őszinte" játékot játszottak. Egy ideig figyeltem, miket mondanak, kérdeznek egymásnak, egymástól.

Volt ott:

- megmersz-e enni egy döglött bogarat,

- fingottál-e már órán,

- mersz eks-et inni... és egyéb "nívós" kérdések.

Valahogy rám került a sor, én tehettem fel kérdést:

"Van-e itt olyan a társaságban, akire rá mernéd bízni az életedet?" először vihorászás, majd amikor látták, hogy komolyan kérdezem, döbbent és elgondolkodó csend következett, majd válasz. Kaptam egy bónusz lehetőséget is. Következő kérdés:

"Mikor mondtad szüleidnek, testvéreidnek, hogy szereted őket?"

 

A fiatalok "elkapták a fonalat", nem volt több idióta kérdés. Volt vidám kérdés is sok, de nem idióta kérdések. Észre sem vettük, hogy repült az idő, hogy hajnalodott ki.

Sok minden igazán fontosat tudtunk meg egymásról és saját magunkról. Ezt segítették a kérdések, de a válaszok is. Közben volt, hogy kacagtunk, de voltak lopva eldörgölt könnyek is. Nekem ez egy örök és szép emlék, pedig be is rughattunk volna...

Előzmény: karrier (7755)
karrier Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7755
"A napi szintű szimpla berugásra nem lehet emlékezni."

Jobb esetben ezért van a tanszéknek krónikása, aki feljegyzi az eseményeket. hogy a filmszakadtak is tudják mi történt előző este. :)
Bár volt olyan bejegyzés nálunk, hogy:
Hnknsi njijioj kjkakél skaléksopihufrh erjiowjiom, jeiwjiojeqw !!!
Azt hiszem akkor már mindenkinek elmentek otthonról.
:D
Előzmény: öntőszacsa (7754)
öntőszacsa Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7754

Jó szerencsét!

 

Ezt a nosztalgiát nem lehet átadni. Ez a fajta fogékonyság "otthonról jön". Az, hogy van-e valamire emlékezni, az egyéni és közösségi "szervezés".

A napi szintű szimpla berugásra nem lehet emlékezni. A tartalmas/szellemes eseményekre és az azokhoz kapcsolódó élményekre, érzésekre, benyomásokra lehet, sőt kell is emlékezni.

Az idősebbek legfeljebb azt tudják megtenni, hogy olyan programokat mutatnak, amelyek lehetőséget teremtenek a színvonalas élmények megszerzésére.

pl: más városokba történő látogatás szakestély alkalmával. Ez ne merüljön ki abban, hogy kocsival időre odautazni, szakestélyen berugni, majd félrészegen hazaindulni. Igenis tessék megadni a módját. Korai indulás vonattal, készülődni a szakestélyre, módos fogadás, ismerkedés a várossal, közös készülődés/mókázás a helyiekkel, stb.

 

Szacsa

Előzmény: SzendGab (7753)
SzendGab Creative Commons License 2009.09.03 0 0 7753
Jó Szerencsét!

Azt mondja meg valaki, hogy érzést hogyan lehet átadni, közvetíteni? Mondjuk, amikor Sopron határába ér az ember vagy grubenes, waldenos fiatalokat lát és összeszorul a szíve, nedves lesz a szeme? Ez nem tisztelet, hiszen gyakran nem is ismerem őket. Hacsak nem az egyenruha tisztelete.

Üdv:

Pici

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!