Keresés

Részletes keresés

MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.27 0 0 170
A koliban nalunk is lehet, a suliban nem szabad, de lehet :))) (ha megoldjuk valahogy)

Milyen balekfeladataid voltak? Vagy milyen feladat tetszett? En viszonylag olcson megusztam, voltam egyszer skot-dudas, illetve egy akkori Firma szakallarol kellett erdekessegeket megtudnom :)))

Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.27 0 0 169
Itt nem hiszem , hogy ki lenne tiltva.A koliból különösen nem.Azért a balekhéten velünk cipeltették a Firmák a sört Brennbergbányára.
Ennél már csak az volt jobb, amikor a Firmákat húztuk szekéren.Végig a városon.
Előzmény: MickeyKnox (168)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.27 0 0 168
A fosuli epuletebol elvileg nalunk is ki volt tiltva a sor es a bor is... Megoldas: balekoktatas elott gyulekezo a suli elott, rekesz sorok, aztan par emberke be a suliba, korulallni a rovidlato portast, mialatt a balekjeloltek szelsebesen felcipelik a sort az emeleti eloadoba:)))
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.27 0 0 167
A Firmafelkérés jut eszembe.Balekok kérték a vadászterem kulcsát."Csak aztán sört ne vigyetek oda!"-mondta az igazgatónő.
-a bort nem tiltotta....
Előzmény: MickeyKnox (166)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.27 0 0 166
Vizsgaidoszakkal kapcsolatban az jut eszembe, hogy az egyik Firmam este a szakestelyen egyutt vigadt, ivott az egyik eladojaval, masnap pedig nala vizsgazott. Mi meg azt probaltuk megallapitani, melyikuknek sikrult valamennyire kijozanodni... De asszem a Firma nyert :))
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.27 0 0 165
A vizsgaidőszakkal kapcsolatban nem történt velem semmi érdekes, de sok embertől hallottam ilyeneket.Főként a másodévesektől.Vizsga előtt mindig megkérdeztem őket, hogy milyen nehézségü ez vagy az a tárgy. Ekkor mindig ilyen válaszokat kaptam:
"Nem kell arra tanulni, nagyon könnyű, mindig ugyanazt kérdezi.Állattanból csak a Fehér busa, Hypophtalamyctis molitrix nevét kell tudni."
Ha pedig egy visszaírttól kérdezetm ugyanezt:
"Nagyon nehéz volt,egy hetet tanultam rá intenzíven mégsem volt elég."
Előzmény: macarpi (156)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.27 0 0 164
"Fel barátim kézbe kéz,
Ne vesszen ami drága!
Virulj tovább, s el ne enyéssz
Barátság hű világa!
Koccint'ni hát, dalolni hát!
Örökké éljen a világ!
Ó! Jerum, jerum jerum!
Ó!Quae mutatio rerum!"

Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.27 0 0 163
Jó szerencsét!
Hétvégén én sem tudok írni,és néha hétközben sem.
Előzmény: TomAce (161)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.27 0 0 162
Gluck: halam orokke uldozni fog! Varom a mailt
Előzmény: Glück (160)
TomAce Creative Commons License 2000.03.26 0 0 161
,nem, de hetvege van az azert szamit!:)))
Előzmény: Glück (160)
Glück Creative Commons License 2000.03.26 0 0 160
A könyveket holnap adom póstára. utána e-mailt küldök. Mindenki más alszik????
Előzmény: MickeyKnox (158)
Glück Creative Commons License 2000.03.24 0 0 159
A frontot a hidraulikus támok vagy a pajzs tartja. A témakört felszinen tartjuk, de jó lenne ha valaki segítene, mert én csak esténként nézek be.
Előzmény: MickeyKnox (158)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.24 0 0 158
Jo Szerencset!

OFF

valoszinuleg hetfoig nem leszek, tartsatok addig a frontot helyettem! :)))

ON

MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.23 0 0 157
Jo Szerencset!
mac:

A kupatorest inkabb csak fenyegetesek szantak, az olyan illetokkel szemben, akik eljottek szakestelyre, es ott nem birtak magukkal (folyamatos dumalas, durva benyogesek, stb.) Nalunk ilyenkor eloszor a Fuchs probalja jobb magaviseletre birni, ha ez nem sikerul, akkor kivezetik a szakestrol. Az en Firmaim azt mondtak mindig, hogy regebben az ilyen viselkedesert elvettek es osszetortek a paciens kupajat (Termeszetesen ez az adott szakestre keszitett kupara vonatkozik)

Sorparbaj: legtobbszor manapsag mar csak "eljatszott" serelem miatt volt, de akadt egy-ket "verre meno" parbaj is, foleg ugye, ha vannak szakok kozti ellentetek. Sajnos akadt olyan is, hogy egy illeto az egesz szakott sertette vegig, elegge durvan, ekkor viszont a Legmagasabb Praeses-nek kellett kivalasztani az ellenfelet a sok "bosszura szomjazo" kozul

macarpi Creative Commons License 2000.03.23 0 0 156
Jó szerencsét!
Hah, érdekes dolgokat feszegettek itten! :-)))
Szóval az én időmben, úgy '90 táján volt verschiess; kocsmára is és személyre is. A kocsmánál vmi nem-szívesen-látás, becsapás, nótatiltás volt az ok. A személynél egy elég mocsok dolog, nem is akarom itt leírni. Az illető aztán otthagyta az egyetemet.
Szakestélyen az ilyes "elborulás" elleni elsődleges fegyver az elnöki rendreutasítás ("Vonja le! {a konzekvenciát}); illetve a sörpárbaj. Én tán' csak egy esetre emlékszem, mikor a Fuchsmaiort kellett igénybe venni. Nagyon kínos volt, a hangulatot is erősen rontotta.
Ilyen kupatörésről még nem is hallottam!
Dorian, egyáltalán nem volt a vizsgákon kellemes-humoros élményed??

mac

MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.22 0 0 155
na, igen, errol beszeltem, amikor a Fuchs-okat emlitettem... Sokszor fordult elo, hogy ki kellett valakit vezetni..... de mar nem torik ossze a kupajat, mint regen
Előzmény: Glück (154)
Glück Creative Commons License 2000.03.22 0 0 154
Az már baj, ha beleszólnak egymás szövegébe, ugyanis az egy másik kihirdetendő alapelv, hogy:"a szakestély nem munkahely, itt rendnek és fegyelemnek kell lenni" s csak az beszélhet akinek a preses habeast mond!
Előzmény: Dorian Gray (152)
TomAce Creative Commons License 2000.03.22 0 0 153
Ja, mi nem tanultunk autocadet:o((
Sot A Barna nem is tanitott minket:(((
Helyette volt dbase es tsai:)

Jo szerencset, ja igen teged mar kizartak:((((

Előzmény: Dorian Gray (151)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.22 0 0 152
Nem is arra gondoltam , hogy a Firma kirekeszti a balekot, hanam a Firmák szólnak be néha elég durván a másik felszólalásába.
Mi balekok még nem is nagyon szólalunk fel.
Most megyek.JÓ SZERENCSÉT!
Előzmény: Glück (150)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.22 0 0 151
Node van valaki aki ért is hozzá azona tsz.en.
Pl.Barna Rezső AutoCADből nagyon jó volt.Azok érdekes gyakorlatok voltak.
Előzmény: TomAce (148)
Glück Creative Commons License 2000.03.22 0 0 150
Ahol kirekesztés előfordul az nem is rendes szakestély. Alapelv volt mindig, hogy a szakestélyeken teljes az egyenlőség, ezt a háznagynak indulásnál tisztázni kell. Elég sok szakestélyen vettem részt, de kirekesztést az iparban sem tapasztaltam. (Persze a normális időkben talán nem is ismertük ezt a kifejezést)Az értelem nélküli véglényekkel(a balekokkal) való bánásmód nem kirekesztés, hanem a megfelelő és tanácsos bánásmód.
Előzmény: Dorian Gray (146)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.22 0 0 149
engem az szokott zavarni, hogy manapsag 3-5 Fuchs Major sem eleg egy szakestre, mikor en kezdtem egy is eleg volt, igaz Tevemadarat erre teremtettek :))
TomAce Creative Commons License 2000.03.22 0 0 148
Rohonyi :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
De racs se jobb, meg van meg egy tanar, 3 is tartott nekem orat, de en tobbet ertettem hozza mint ok:o))))))
Előzmény: Dorian Gray (147)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.22 0 0 147
Engem infóból, Rohonyi.El is ment utána a kedvem egy időre a vizsgázástól.
Előzmény: MickeyKnox (145)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.22 0 0 146
Az biztos.És érdekes valami mégis megmaradt belőle.A szakestélyeken éreztetik azért, hogy ki az a kit kirekesztenek.Persze ez csak az idősebbek között fordul elő.Nálunk az első évfolyamban még nem alakultak ki ilyen gyűlöletek.
Előzmény: MickeyKnox (143)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.22 0 0 145
Hmmm... en a pszicho, filo, didaktika vizsgakra emlexem szivesen, es az analog-digitalisra nem (abbol rugtak ki)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.22 0 0 144
Még az állattan vizsga tetszett.Állatok latin neveitől zúgott a fejem még egy héttel a vizsga után is.Jó, hogy utoljára tettem ezt a vizsgát mert utána már nem voltam képes semmire.
Előzmény: TomAce (140)
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.22 0 0 143
egyebkent erdekes, hogy milyen hatasos "fegyver" volt ez annak idejen Selmecen...
MickeyKnox Creative Commons License 2000.03.22 0 0 142
foiskolasra, vagy tanarra nalunk sem. De 4 eve labonszurtak az egyik kocsmaban egy kohasz firmat, akkor arra viszont kimondtak, es a hagyomanytisztelo fosulisok azota sem latogatjak...
Előzmény: Dorian Gray (141)
Dorian Gray Creative Commons License 2000.03.22 0 0 141
Nem ez a szokás már kiveszett.Talán tulságosan durvának tartják.
Előzmény: MickeyKnox (139)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!