Keresés

Részletes keresés

Zsoleszhu Creative Commons License 2024.03.11 0 0 7892

Jó szerencsét!

 

Él-e még valahol ez az oldal a nótáskönyvvel tovább? Nagyon jó volt, hogy a kották is meg voltak. Jó lenne ha tovább élne valahol a notaskonyv.zsx.hu

Előzmény: zslaci (5890)
_ZE Creative Commons License 2022.11.27 0 0 7891
gigabursch Creative Commons License 2017.12.14 0 0 7890

Tempus - foglalt

 

Több jelentése is van, ne csak a kugli fordítót nézd!

Előzmény: quamdiuetiam (7889)
quamdiuetiam Creative Commons License 2017.12.09 0 0 7889

Sziasztok!

 

Egy latintanár vagyok és posztot szeretnék írni a tempust mondani valamire kifejezésről.

 

Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy a diákok között milyen magyarázat terjedt el azzal kapcsolatban, hogy az akadémisták nyelvében a tempus szó 'enyém' jelentése hogyan alakult ki a szó - eredeti - 'idő' jelentéséből.

 

És még azt szeretném kérni, ha van valakinek tempus foltja az aufján, tudna-e arról egy képet küldeni nekem, szeretném kitenni a poszt mellé, a neten ui. alig találni tempus folt képet.

 

köszönettel!

_ZE Creative Commons License 2017.10.02 0 0 7888

Hátha valakit érdekel egy selemci séta:
http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=8560

marczy__ Creative Commons License 2014.08.15 0 0 7887

Egy idevágó kérdésem lenne:

 

Egy Pécsett végzett jogász haverom említette a "Juppajdé"-t.

 

Ennek persze a miskolci verziója van itt fent, de az illető említette, hogy Pécsett is éneklik, persze más szöveggel, ilyet említett, hogy "Három kenus útra kél, juppajdé, juppajdá / Minden kocsmába betér, juppajdé-ajdá stb." (Sajnos az illető levelezőre járt oda, így ebből a dologból kimaradt, de attól még létezik a dolog.)

Van olyan, aki tud erről többet?

És a "Végén csattan az ostor, juppajdé, juppajdá / A kupleráj nem kolostor stb." honnan eredhet?

 

A neten fönt van az eredeti német verzió is (1845!!!), de adatolni tudom az éneklést Belgiumból, Hollandiából is...

Viszont így, tanárok kiparodizálására tudtommal csak Magyarországon használják :).

(Azért lehet, hogy kifaggatom a bécsi egyetemet erről, bár azok kb. olyanok, mintha karót nyeltek volna...)

suszmor Creative Commons License 2014.01.20 0 0 7886

Jó Szerencsét!

 

Kiadásra került a Dudujka-völgyi Rókák Baráti Társaságának "gondozásában" Vahot Imre Bányarém című regényes daljátéka. A könyv 1500 Forintért megvásárolható. Ezzel kapcsolatban érdeklődni lehet a Társaságnál:

 

dvroka@gmail.com

 

További elérhetőségek:

 

www.dvr.webdirective.hu

 

A könyv fizikai adatai:
A5 lapméret, puha kötés fényes fóliával húzva, két színváltozatban (zöld és halványsárga) 
Terjedelem 118 oldal, 9 illusztrációval

 

Jó Szerencsét!

Suszter Mór a. Rókafiú

gigabursch Creative Commons License 2013.10.24 0 0 7885

Egy érdekes cikk és kérdőív nem csak erdészeknek.

 

http://www.fataj.hu/2013/10/151/201310151_Kerdoiv-a-szalalasrol.php

 

 

gigabursch Creative Commons License 2013.03.08 0 0 7884

Álláshirdetés.

 

Erdőgazdálkodásban és/vagy erdészeti hatósági munkában jártas, természetvédelem iránt érzékeny/elkötelezett erdőmérnök jelentkezését várják sürgősen a Vidékfejlesztési Minisztérium Nemzeti Parki és Tájvédelmi Főosztályán.

 

Kapcsolat:Ugron Ákos Gábor főosztályvezető

akos.gabor.ugron@vm.gov.hu06-1-7952431

Ha van ilyen ismerősöd akit érinthet, add neki tovább.

_ZE Creative Commons License 2013.02.24 0 0 7883

Jó szerencsét!

Örülök, hogy ha csak egy biztatás erejéig, de tudtam segíteni.

 

Zeller a. TurmXgép

Előzmény: lepetit (7882)
lepetit Creative Commons License 2013.02.23 0 0 7882

Jó szerencsét! 

Köszönöm a gyors választ!

Nekem is ez volt a sejtésem, hogy meg kell keresnem a mostani val.bizottságot, aztán náluk érdeklődni...hát nem lesz egyszerű, de olyan büszke lennék rá, ha már lenne a kezemen...:) kár hogy akkor nem futotta rá....

igen, én is szeretném, ha föl tudnám avatni, kérdés, hogyan tudom összeegyeztetni a melóval :(

mindenesetre köszi, hogy megerősítettél! majd beszámolok róla, h sikerült-e :)

Üdv,

kispetit 

_ZE Creative Commons License 2013.02.23 0 0 7881

Jó szerencsét! (b10p. 8§)

 

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a val.bizzel, ebben ők az illetékesek. Technikailag nem hiszem, hogy probléma lenne belőle, az, hogy a gyűrűt illendően fel köll avatni, az más kérdés, de szerintem sehol nincs kőbe vésve az, hogy gyűrűt csak az adott évfolyam hallgatói avathatnak az évi rendes gyűrűavató szakesten.

 

Zeller a. TurmXgép

Előzmény: lepetit (7880)
lepetit Creative Commons License 2013.02.23 0 0 7880

Sziasztok!

 

Miskolcon végeztem, gazdászként Bsc képzésen. Most Sopronba járok egyetemre, levelező msc-re, mellette Pesten dolgozok.

Sajnos Miskolcon nem kaptam gyűrűt, mert nem volt meg az anyagi fedezetem a gyűrű költségeire, bár nagyon fájt a szívem érte...:(

mit gondoltok most Sopronban annak ellenére, hogy levelezős vagyok kaphatok gyűrűt? vagy utólag esetleg meg lehet rendelni Miskolcon a Valéta Bizottságon keresztül? hogy működik ez a dolog? 

köszönöm az ötleteket előre is! :)

Üdv,

kispetit

_ZE Creative Commons License 2013.02.20 0 0 7879
gigabursch Creative Commons License 2013.01.08 0 0 7878

Új év új ÁLLÁSAJÁNLAT

ÁLLÁSAJÁNLAT!

Ismételten munkaerő-felvétel lesz Pest Megyei Kormányhivatal Erdészeti Igazgatóságán, elsősorban terepi munkára (vsz. erdőtervező munkakörbe).

Jelentkezés:
Önéletrajz + diploma + egyebek, Klemencsics András Igazgató úr részére
2100 Gödöllő, Kotlán Sándor u. 1.


SÜRGŐS!!!
Akit érinthet, annak add tovább!

gigabursch Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7877

ÁLLÁSAJÁNLAT! 

A jelek szerint munkaerő-felvétel lesz ismételten a Pest Megyei Kormányhivatal Erdészeti Igazgatóságán, elsősorban terepi munkára (vsz. erdőtervező munkakörbe). 

Jelentkezés: 
Önéletrajz + diploma + egyebek, Klemencsics András Igazgató úr részére 
2100 Gödöllő, Kotlán Sándor u. 1.

+28/532-301

 

 

Sürgősen jelentkezzenek, akiket érinthet, add tovább, ha van ilyen ismerősöd

macarpi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 7876

Ez - az ideológiai töltet ellenére is - nagyon klassz volt, kösz!

Előzmény: _ZE (7875)
_ZE Creative Commons License 2012.07.30 0 0 7875

Jó szerencsét!

 

Falu a határszélen.

 

_ZE Creative Commons License 2012.07.13 0 0 7874

Jó szerencsét!

 

Ismét megtöröm a hosszú csendet - egy kérdéssel. Pár napos soproni tartózkodás alatt hova érdemes családosan kajálni menni? Valamikor augusztuban lesz esedékes a dolog, hátha addig valaki bekukkant ide, és ad egy-két jótanácsot :-)

 

Zeller

_ZE Creative Commons License 2011.12.06 0 0 7873

Jó szerencsét!

 

Sajnos csak ma került elém ez...: http://komarnicki.hu/page.php?55 Van egy érzésem, hogy lett volna esélye egy ötő- vagy inkább ivóképes sörstárs csapat összehozásának...   Az ötlet erősen díjazandó, úgyhogy alkalom adtán majd pontgyájtök a kitalálók egészségére :-)

 

_ZE Creative Commons License 2011.10.11 0 0 7872

Jó szerencsét!

Egy majdnem elfeledett e-mail címemre mit hozott a villanyposta...:

 

"Kedves jó Hármaskönyv tulajdonosok!

.... ne csak mástólhalljátok a rossz hírt - de meglehet, sőt valószínűleg biztos, a barátok készsége folytán mán biztos késő, mertjónényanhál'Bacchusnaknem átallották föltenni a listáikra.

... tudjuk, hogy a lyukas világhálón kéretlenül is özönlenek a mindenféle cuccosok, zömét mán nincs türelmünk elolvasni sem, katt és kész - ezért nem állom meg, hogy ne küldjem el Nektek. Elitélhető módon nem rövid a csatolmány híradása, de minden szükséges benne van és ha mégis volna kérdés, hát becsülettel megválaszolom mindet - a téma pedig nem igazán piskóta - ahogy az egész vállalása, beindítása sem.

... bocs - olyik firma egy sem nem tud kibújni a bőréből. Oszt majd Bacchus, Ceres, a felhő fölöttiek, meg az IDŐeldöntik, jól látta é a múzeális firma, hogy heába gond, heába nyúzottság, heába globálcirkusz, kell a jó könyv?... Talán épp az elkeserítővilági dolgok mián, mert ez minden, csak nem borúkiváltó. Legalább is a konok elkövető szentül hisz BENNE... és TEK úgyszintén.

... ha meg mán meg is volna az infó, hát tényleg csak egy katt, mert erőszakosságról, rábeszélésről, bizonygatásról ahogyan négy éve, most sem lehet szó, méltatlan is lenne.

Jó szerencsét - sok csillét - csakazért se számoljuk fel a továbbszuszogást!


Kiss Csaba alias Balhés Charley."

 

Szóval lesz folytatása a Hármaskönyvnek, két kötetben, CD-vel - Bővebb infó a szerzőnél.

 

öntőszacsa Creative Commons License 2011.09.27 0 0 7871

 

Idén is megrendezésre kerül a Sztálinvárosi Leopárd Bál, immár XIX.-ik.

Program a "szokásos", meghívó a filisztereknek 4000 JMF (jó magyar forint), diákoknak 2500 JMF, balekjelölteknek ingyenes!

A helyszín a dunaújvárosi Dózsa Mozi épülete.

Kapcsolattartó személy: Sáfrány Roland 20-4886084

 

Szállás is megoldható: a dunaújvárosi Klub Hotel-ben 8000 Ft/éj a kétágyas szoba, a kollégiummal még tárgyalásban vagyunk, remélhetőleg ennél kedvezőbb lesz.

Remélem sokatokkal tudunk találkozni!

 

Jó Szerencsét!

 

Szalai Attila: KisSzacsa

Tőr a Szívbe Creative Commons License 2011.05.05 0 0 7870

Jó Szerencsét!

 

Itt is szeretném megköszönni a szervezőknek az áldozatos munkájukat, rengeteg élménnyel gazdagodtunk. Ha valaki olvasná a hozzászólasomat, legyen már olyan kedves és adjon egy elérhetőséget, ahova folyamodhatok a fényképekért. Köszi szépen.

benzeguuz Creative Commons License 2011.03.30 0 0 7869

Figyelem! Figyelem! Közérdekű közlemény!

 

Aki szerene jönni a XXI. SDN-re akármennyi napra, akár végig akár csak egy-egy napra vagy csak a szakestélyre vagy akárhogyan az jövő hét szerdáig (2011.04.06-ig) még jelentkezhet a 2011sdn kukacka gmail pont com email címen.

 

Jó szerencsét!

Pintér Bence as. Börger

Tőr a Szívbe Creative Commons License 2011.03.14 0 0 7868

Jó Szerencsét!

  Ezúton szeretnélek tájékoztatni, illetve meghívni a március 23.-a szerdától, hetente megrendezésre kerülő hagyománytörténeti előadássorozatra. Az első előadás a miskolci diáktársaságokról fog szólni, ennek érdekében 15-20 társasággal vettük fel, vagy igyekszünk felvenni a kapcsolatot Csillés és NótaroCK urakkal.

 

DVR, CK, Borsodi Homályos, Acélvárosi Burschok, Anzug, Bursch Brigád, Bányarém, Arany Bányamécs, Kohász Akadémisták Köre, BAK-elit, Lajhárok, Korhely BT, JÖBE, ISzIK BT, MABAT, Mfakt, Miskolci Szalamandrák, Kígyótestvérek

Ha valakit kihagytam volna a felsorolásból, vagy még nem találtam volna meg a kapcsolatot és szeretne megnyilvánulni a diáktársadalmunk előtt, attól bocsánatot kérek. Kérem, hogy észrevételeiteket osszátok meg velem itt, facebookon, iwiwen, vagy a Cantusok Körének honlapján a Miskolci Egyetemen belül nyitott hagyománytörténeti előadássorozat Miskolcon topicban.

 

 Teljes programtervvel még nem tudok szolgálni, a tervezett 5-6 előadásból eddig 3 áll készülőben, a hátralévők témája, pedig attól függ, hogy a vendégelőadók közül, kinek van lehetősége arra, hogy megossza velünk tudását.

 

 

Köszönettel,

Bajtai Gábor a. Tőr a Szívbe

benzeguuz Creative Commons License 2011.02.22 0 0 7867

Jó szerencsét!


Néhány infó a XXI. SDN-ről


A program itt található:
http://2011sdn.atw.hu/XXIsdn_program.pdf
Egy pár infó még azért:
Filisztereknek a jelentkezés az: 2011sdn@gmail.com e-mail címen történik.
Az alábbi infókat kell elküldeni:
-név
-alias
-az iskola ahol végeztél
-keresztelkedés éve
-pontos lakcím
-pólóméret
-melyik külső programokon kívánsz részt venni.

 

A filisztereknek a fizetési mód később kerül meghatározásra.
Az aktívak pedig a saját kapcsolattartójuknál kell hogy fizessenek.

 

A jelentkezési határidő 2011. március 22.
Az ár pedig:
aktív diákoknak: 13000 Ft
filisztereknek: 16000 Ft

 

Üdvözlettel:
Pintér Bence as. Börger
Nyme-GEO

gigabursch Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7866

Jó Szerencsét!

 

Múltkor tanúja - de nem részese - voltam egy vitának, amely arról szólt, hogyha a vörösiszap tartalmaz egy vagon nehézfémet-földfémet de főleg vasat a normál agyagásványokon túl, akkor kohászati úton ezt miért nem vonják ki belőle.

 

Kérdezném az itt jelenlévő kohászoktól, hogy átlagosan hány % ez-az-amaz van benne, és mennyire nehéz pl a vasat kinyerni belőle, és milyen technológia mellett oldható ez meg?

 

 

Üdv mindenkinek: Bence

ercsenyi Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7865

Kedves barátom!!

sosem voltam Selmecbányán, és nem is vagyok szakmabeli, Édesapám végzett sopronban, az erdömérnökin, de sok mindent hallottam töle a selmecbányai oktatásrol. a verssel kapcsolatban szeretném leirni, hogy nagy örömömre szolgál, amiért feltetted ide, ugyanis ez nekem meg volt kézzel irva, de valahova elkallodott. amikor néha elolvastam, könnybe lábadt a szemem, nem is tudom, miért. Sokáig keresgéltem utána, de eddig sehol sem talaltam meg. Kösz még egyszer, minden jot kivánok

udvözlettel Károly

Előzmény: karrier (7387)
gigabursch Creative Commons License 2010.11.28 0 0 7864

Jó Szerencsét!

 

 

Uhh, ez kemény érdés - erősen jogszerűtlen, ami a mai világban bizpny erősen nem mindegy

 

Üdv Mindenkinek: Bence

Előzmény: _ZE (7862)
_ZE Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7863

Egyébként ez a lista használható is valamire? Merthogy ebben az ömlesztett katyvaszban keresgélni nem igazán lehet normálisan...

Előzmény: _ZE (7862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!