Keresés

Részletes keresés

_ZE Creative Commons License 2013.02.24 0 0 7883

Jó szerencsét!

Örülök, hogy ha csak egy biztatás erejéig, de tudtam segíteni.

 

Zeller a. TurmXgép

Előzmény: lepetit (7882)
lepetit Creative Commons License 2013.02.23 0 0 7882

Jó szerencsét! 

Köszönöm a gyors választ!

Nekem is ez volt a sejtésem, hogy meg kell keresnem a mostani val.bizottságot, aztán náluk érdeklődni...hát nem lesz egyszerű, de olyan büszke lennék rá, ha már lenne a kezemen...:) kár hogy akkor nem futotta rá....

igen, én is szeretném, ha föl tudnám avatni, kérdés, hogyan tudom összeegyeztetni a melóval :(

mindenesetre köszi, hogy megerősítettél! majd beszámolok róla, h sikerült-e :)

Üdv,

kispetit 

_ZE Creative Commons License 2013.02.23 0 0 7881

Jó szerencsét! (b10p. 8§)

 

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a val.bizzel, ebben ők az illetékesek. Technikailag nem hiszem, hogy probléma lenne belőle, az, hogy a gyűrűt illendően fel köll avatni, az más kérdés, de szerintem sehol nincs kőbe vésve az, hogy gyűrűt csak az adott évfolyam hallgatói avathatnak az évi rendes gyűrűavató szakesten.

 

Zeller a. TurmXgép

Előzmény: lepetit (7880)
lepetit Creative Commons License 2013.02.23 0 0 7880

Sziasztok!

 

Miskolcon végeztem, gazdászként Bsc képzésen. Most Sopronba járok egyetemre, levelező msc-re, mellette Pesten dolgozok.

Sajnos Miskolcon nem kaptam gyűrűt, mert nem volt meg az anyagi fedezetem a gyűrű költségeire, bár nagyon fájt a szívem érte...:(

mit gondoltok most Sopronban annak ellenére, hogy levelezős vagyok kaphatok gyűrűt? vagy utólag esetleg meg lehet rendelni Miskolcon a Valéta Bizottságon keresztül? hogy működik ez a dolog? 

köszönöm az ötleteket előre is! :)

Üdv,

kispetit

_ZE Creative Commons License 2013.02.20 0 0 7879
gigabursch Creative Commons License 2013.01.08 0 0 7878

Új év új ÁLLÁSAJÁNLAT

ÁLLÁSAJÁNLAT!

Ismételten munkaerő-felvétel lesz Pest Megyei Kormányhivatal Erdészeti Igazgatóságán, elsősorban terepi munkára (vsz. erdőtervező munkakörbe).

Jelentkezés:
Önéletrajz + diploma + egyebek, Klemencsics András Igazgató úr részére
2100 Gödöllő, Kotlán Sándor u. 1.


SÜRGŐS!!!
Akit érinthet, annak add tovább!

gigabursch Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7877

ÁLLÁSAJÁNLAT! 

A jelek szerint munkaerő-felvétel lesz ismételten a Pest Megyei Kormányhivatal Erdészeti Igazgatóságán, elsősorban terepi munkára (vsz. erdőtervező munkakörbe). 

Jelentkezés: 
Önéletrajz + diploma + egyebek, Klemencsics András Igazgató úr részére 
2100 Gödöllő, Kotlán Sándor u. 1.

+28/532-301

 

 

Sürgősen jelentkezzenek, akiket érinthet, add tovább, ha van ilyen ismerősöd

macarpi Creative Commons License 2012.07.31 0 0 7876

Ez - az ideológiai töltet ellenére is - nagyon klassz volt, kösz!

Előzmény: _ZE (7875)
_ZE Creative Commons License 2012.07.30 0 0 7875

Jó szerencsét!

 

Falu a határszélen.

 

_ZE Creative Commons License 2012.07.13 0 0 7874

Jó szerencsét!

 

Ismét megtöröm a hosszú csendet - egy kérdéssel. Pár napos soproni tartózkodás alatt hova érdemes családosan kajálni menni? Valamikor augusztuban lesz esedékes a dolog, hátha addig valaki bekukkant ide, és ad egy-két jótanácsot :-)

 

Zeller

_ZE Creative Commons License 2011.12.06 0 0 7873

Jó szerencsét!

 

Sajnos csak ma került elém ez...: http://komarnicki.hu/page.php?55 Van egy érzésem, hogy lett volna esélye egy ötő- vagy inkább ivóképes sörstárs csapat összehozásának...   Az ötlet erősen díjazandó, úgyhogy alkalom adtán majd pontgyájtök a kitalálók egészségére :-)

 

_ZE Creative Commons License 2011.10.11 0 0 7872

Jó szerencsét!

Egy majdnem elfeledett e-mail címemre mit hozott a villanyposta...:

 

"Kedves jó Hármaskönyv tulajdonosok!

.... ne csak mástólhalljátok a rossz hírt - de meglehet, sőt valószínűleg biztos, a barátok készsége folytán mán biztos késő, mertjónényanhál'Bacchusnaknem átallották föltenni a listáikra.

... tudjuk, hogy a lyukas világhálón kéretlenül is özönlenek a mindenféle cuccosok, zömét mán nincs türelmünk elolvasni sem, katt és kész - ezért nem állom meg, hogy ne küldjem el Nektek. Elitélhető módon nem rövid a csatolmány híradása, de minden szükséges benne van és ha mégis volna kérdés, hát becsülettel megválaszolom mindet - a téma pedig nem igazán piskóta - ahogy az egész vállalása, beindítása sem.

... bocs - olyik firma egy sem nem tud kibújni a bőréből. Oszt majd Bacchus, Ceres, a felhő fölöttiek, meg az IDŐeldöntik, jól látta é a múzeális firma, hogy heába gond, heába nyúzottság, heába globálcirkusz, kell a jó könyv?... Talán épp az elkeserítővilági dolgok mián, mert ez minden, csak nem borúkiváltó. Legalább is a konok elkövető szentül hisz BENNE... és TEK úgyszintén.

... ha meg mán meg is volna az infó, hát tényleg csak egy katt, mert erőszakosságról, rábeszélésről, bizonygatásról ahogyan négy éve, most sem lehet szó, méltatlan is lenne.

Jó szerencsét - sok csillét - csakazért se számoljuk fel a továbbszuszogást!


Kiss Csaba alias Balhés Charley."

 

Szóval lesz folytatása a Hármaskönyvnek, két kötetben, CD-vel - Bővebb infó a szerzőnél.

 

öntőszacsa Creative Commons License 2011.09.27 0 0 7871

 

Idén is megrendezésre kerül a Sztálinvárosi Leopárd Bál, immár XIX.-ik.

Program a "szokásos", meghívó a filisztereknek 4000 JMF (jó magyar forint), diákoknak 2500 JMF, balekjelölteknek ingyenes!

A helyszín a dunaújvárosi Dózsa Mozi épülete.

Kapcsolattartó személy: Sáfrány Roland 20-4886084

 

Szállás is megoldható: a dunaújvárosi Klub Hotel-ben 8000 Ft/éj a kétágyas szoba, a kollégiummal még tárgyalásban vagyunk, remélhetőleg ennél kedvezőbb lesz.

Remélem sokatokkal tudunk találkozni!

 

Jó Szerencsét!

 

Szalai Attila: KisSzacsa

Tőr a Szívbe Creative Commons License 2011.05.05 0 0 7870

Jó Szerencsét!

 

Itt is szeretném megköszönni a szervezőknek az áldozatos munkájukat, rengeteg élménnyel gazdagodtunk. Ha valaki olvasná a hozzászólasomat, legyen már olyan kedves és adjon egy elérhetőséget, ahova folyamodhatok a fényképekért. Köszi szépen.

benzeguuz Creative Commons License 2011.03.30 0 0 7869

Figyelem! Figyelem! Közérdekű közlemény!

 

Aki szerene jönni a XXI. SDN-re akármennyi napra, akár végig akár csak egy-egy napra vagy csak a szakestélyre vagy akárhogyan az jövő hét szerdáig (2011.04.06-ig) még jelentkezhet a 2011sdn kukacka gmail pont com email címen.

 

Jó szerencsét!

Pintér Bence as. Börger

Tőr a Szívbe Creative Commons License 2011.03.14 0 0 7868

Jó Szerencsét!

  Ezúton szeretnélek tájékoztatni, illetve meghívni a március 23.-a szerdától, hetente megrendezésre kerülő hagyománytörténeti előadássorozatra. Az első előadás a miskolci diáktársaságokról fog szólni, ennek érdekében 15-20 társasággal vettük fel, vagy igyekszünk felvenni a kapcsolatot Csillés és NótaroCK urakkal.

 

DVR, CK, Borsodi Homályos, Acélvárosi Burschok, Anzug, Bursch Brigád, Bányarém, Arany Bányamécs, Kohász Akadémisták Köre, BAK-elit, Lajhárok, Korhely BT, JÖBE, ISzIK BT, MABAT, Mfakt, Miskolci Szalamandrák, Kígyótestvérek

Ha valakit kihagytam volna a felsorolásból, vagy még nem találtam volna meg a kapcsolatot és szeretne megnyilvánulni a diáktársadalmunk előtt, attól bocsánatot kérek. Kérem, hogy észrevételeiteket osszátok meg velem itt, facebookon, iwiwen, vagy a Cantusok Körének honlapján a Miskolci Egyetemen belül nyitott hagyománytörténeti előadássorozat Miskolcon topicban.

 

 Teljes programtervvel még nem tudok szolgálni, a tervezett 5-6 előadásból eddig 3 áll készülőben, a hátralévők témája, pedig attól függ, hogy a vendégelőadók közül, kinek van lehetősége arra, hogy megossza velünk tudását.

 

 

Köszönettel,

Bajtai Gábor a. Tőr a Szívbe

benzeguuz Creative Commons License 2011.02.22 0 0 7867

Jó szerencsét!


Néhány infó a XXI. SDN-ről


A program itt található:
http://2011sdn.atw.hu/XXIsdn_program.pdf
Egy pár infó még azért:
Filisztereknek a jelentkezés az: 2011sdn@gmail.com e-mail címen történik.
Az alábbi infókat kell elküldeni:
-név
-alias
-az iskola ahol végeztél
-keresztelkedés éve
-pontos lakcím
-pólóméret
-melyik külső programokon kívánsz részt venni.

 

A filisztereknek a fizetési mód később kerül meghatározásra.
Az aktívak pedig a saját kapcsolattartójuknál kell hogy fizessenek.

 

A jelentkezési határidő 2011. március 22.
Az ár pedig:
aktív diákoknak: 13000 Ft
filisztereknek: 16000 Ft

 

Üdvözlettel:
Pintér Bence as. Börger
Nyme-GEO

gigabursch Creative Commons License 2011.02.01 0 0 7866

Jó Szerencsét!

 

Múltkor tanúja - de nem részese - voltam egy vitának, amely arról szólt, hogyha a vörösiszap tartalmaz egy vagon nehézfémet-földfémet de főleg vasat a normál agyagásványokon túl, akkor kohászati úton ezt miért nem vonják ki belőle.

 

Kérdezném az itt jelenlévő kohászoktól, hogy átlagosan hány % ez-az-amaz van benne, és mennyire nehéz pl a vasat kinyerni belőle, és milyen technológia mellett oldható ez meg?

 

 

Üdv mindenkinek: Bence

ercsenyi Creative Commons License 2011.01.29 0 0 7865

Kedves barátom!!

sosem voltam Selmecbányán, és nem is vagyok szakmabeli, Édesapám végzett sopronban, az erdömérnökin, de sok mindent hallottam töle a selmecbányai oktatásrol. a verssel kapcsolatban szeretném leirni, hogy nagy örömömre szolgál, amiért feltetted ide, ugyanis ez nekem meg volt kézzel irva, de valahova elkallodott. amikor néha elolvastam, könnybe lábadt a szemem, nem is tudom, miért. Sokáig keresgéltem utána, de eddig sehol sem talaltam meg. Kösz még egyszer, minden jot kivánok

udvözlettel Károly

Előzmény: karrier (7387)
gigabursch Creative Commons License 2010.11.28 0 0 7864

Jó Szerencsét!

 

 

Uhh, ez kemény érdés - erősen jogszerűtlen, ami a mai világban bizpny erősen nem mindegy

 

Üdv Mindenkinek: Bence

Előzmény: _ZE (7862)
_ZE Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7863

Egyébként ez a lista használható is valamire? Merthogy ebben az ömlesztett katyvaszban keresgélni nem igazán lehet normálisan...

Előzmény: _ZE (7862)
_ZE Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7862

Jó Szerencsét!

 

A "Népszámlálás" rovatban gyűjtött személyes adatokkal kapcsolatban az adatkezelésre vonatkozó dolgok ugye rendben vannak? Merthogy erről semmiféle írásos nyilatkozat, kötelezettségvállalás, cél.ra, időtartamra, adatkezelőkre, stb. vonatkozó infót nem leltem az oldalon (az adatkezelési azonosítót már nem is hiányolom...)

 

Zeller a. TurmXgép

Előzmény: DavidKaTtAnT (7855)
karrier Creative Commons License 2010.11.24 0 0 7861

Jó szerencsét!

 

Hát beleolvastam. :)

 

Gonosz vagyok, ha én is azért drukkolok, hogy csak "három napig tartson"?

 

Nem nagyon értettem, soha, hogy miért próbál valaki "virtuális" életet élni? Voltak barátaim akik a sims nevű játéksorozattal napokat töltöttek el, és közben a játékban mosogattak, dolgoztak, barátkoztak, kutyátsétátltattak, de a valóságban mindezt elhanyagolták.

Kb. ezt gondolom erről is. Lehet a tudást kiterjeszteni, az információt megosztani, csak próbáljuk meg inkább azokkal akik fontosak nekünk és próbáljuk meg azt szóban elmondani. Lehet, hogy több jó ember lenne a világban, ha még képesek lennénk megszólítani egymást.

 

A hibákra pedig nem térnék ki, hiszen bizonyos mondatok, idézetek értelmezése elég szubjektív ahhoz, hogy ne legyen értelme megmagyarázni azt.

 

Karrier

Előzmény: öntőszacsa (7859)
gigabursch Creative Commons License 2010.11.23 0 0 7860

Jó Szerencsét!

 

 

Munkaajánlat:

A Fővárosi és Pest Megyei MgSzH Erdészeti Igazgatósága erdőfelügyelői munkakörbe keres erdőmérnököt.
Cegléd-Nagykőrös-Pusztavacs térségét érinti a munkakör.
Közigazgatási ismeretek az elbírálásnál előnyt jelentenek.
Bérezés: Jogszabályban foglaltak szerint.

Érdeklődni és fényképes-önéletrajzos jelentkezést benyújtani Klemencsics András Igazgató úrnak címezve Igazgatóságunkon lehet:
1055 Budapest, Kossuth tér 11.
1369 Bp. V. Pf. 368.
tel: 06-1/3743400

 

 

 

 

Akinek van olyan ismerőse, akit érinthet, kérem szóljon neki.

 

Üdv mindenkinek: Bence

öntőszacsa Creative Commons License 2010.11.22 0 0 7859

Nem tudom, mi van ezzel!!!!!!!!!

Helyesen:

Talán nyugalomra ad okot, hogy minden csoda három napig tart. Ez is arra a sorsa fog jutni, mint az a másik húsz.

Előzmény: öntőszacsa (7858)
öntőszacsa Creative Commons License 2010.11.22 0 0 7858

Jó szerencsét!

 

Sokan szóltak már a srácnak, hogy állj meg, de még többen regisztráltak mint "selmeci diák" (majdnem kétezren, állítólag). Ezt jogosan veheti bíztatásnak, sőt akár felhatalmazásnak is. A ötven fölötti öreg diákok hangosabb része is támogat minden fiatal "elektronikus alapú" kezdeményezést (nem igazán tudják, akarják átgondolni az internet károkozó képességét), azt tudják, hogy a net új, gyors, tehát "jó". A 30-40-es korosztály, akik tisztában vannak a net károkozó képességével, pedig vagy csendben élik életüket (ááá, inkább nem szólok...blablabla-amit értek, mert legalább itt nem kell felelősséget vállalni) vagy szólnak és a gyerekek megsértődnek. Végül is Oppenheimer vezetésével az a néhány tudós (vallást direkt nem írok) is csak jót akart, majd rázúdították az égből jövő holokausztot (eredeti, görög alapú jelentéssel) a japánokra.

Megoldást nem igazán tudok. Mindig volt és lesz is egy-két sajtkukac, akik szívesen nyüzsögnek, főleg ott, ahol kontroll nélkül lehet tevékenykedni, a net pedig ilyen.

Talán nyugalomra ad okot

Szacsa, hogy minden csoda három napig tart. Ez is arra a sorsa fog jutni, mint az a másik húsz, amelyik már rég az enyészeté. Amúgy meggyőződésem, hogy a hagyományőrzés nem ettől lesz jobb, vagy rosszabb.

Mindezek mellett, nagyon nem tudom elfogadni a selmeci ügy kiteregetését a világhálón.

 

Előzmény: gigabursch (7857)
gigabursch Creative Commons License 2010.11.22 0 0 7857

Jó Szerencsét!

 

Már korábban is jeleztem a jóember felé, hogy nem kéne és felesleges.

Persze ilyenkor a dac, és a megmutatás vágya túlmutat az észérveken, így kedves öreg Firmám, ne csodálkozz azon, hogy ez az az - amúgy holt fölösleges - oldal megjelent.

 

Ellenben majd az, hogy hányan fognak erre hivatkozva más tollával ékeskedni, azt még elkpzelni is nehéz.

Sajnos minden ilyen kezdeményezés, bármennyire is jól indul, mindig és mindig zsákutcába fut. S ugyanabba. Selmeci diákéletünk szétszórásába, zilálásába.

Jó eséllyel a legtöbb ilyen honlap épp a fenntartás hiánya miatt szűnik meg, de addig a belőle származó kár többszöröse a haszonnak. Akkor is, ha valaki ezt nem hiszi el.

 

 

Ilyen a baleki gőz. S hiába mondja az ember, hogy nem a neten kéne selmecieskedni, hanem magában a valós diákéletben, nem hisz. Nem is akar hinni - de még elfogadni sem.

S ha az öreg Firma, már "kétségbeesésében" és tényleg nevelési céllal kimondja, hogy bALEK, ne légy konfidens, hát akkor meg jön a sértődés, meg a szöveg, hogy ő csak jót akar...

Persze, a Pokol útjai is jószándékkal vannak kikövezve.

 

 

üdv mindenkinek: Bence

Előzmény: SzendGab (7856)
SzendGab Creative Commons License 2010.11.19 0 0 7856

Jó Szerencsét!

 

Ha ezt sikerült összehozni, akkor lehet, hogy kár volt a fáradtságért. És abban se vagyok biztos, hogy a hagyományok attól lesznek élőbbek, hogy a netre felpakoljuk azokat. Hagyományainkat nem a külső szemlélőknek szánjuk, nem miattuk csináljuk, ebből kifolyólag semmi keresnivalója a neten.

A tartalmi és helyesírási hibákról pedig már nem is beszélek.

 

Üdv:

 

Pici

Előzmény: DavidKaTtAnT (7855)
DavidKaTtAnT Creative Commons License 2010.11.18 0 0 7855

Jó Szerencsét!

Kedves selmecbányai diák hagyományőrző testvéreim! Ma, azaz november 18-án elindul Magyarország eddig legnagyobb hagyományőrző portálja. A portál célja, hogy neten is megjelenítse a hagyományőrzés mozzanatait és bemutassa a testvérintézmények közötti apróbb eltéréseket. A főoldalon mindig a legaktuálisabb felhívásokat és híreket közölje, a többi oldalt változatlan tartalmakkal megtöltve, színteret adjon az érdemi vitának és párbeszédnek.

A tartalom nem teljes, sőt helyenként hiányos és megeshet, hogy hibás. Ember vagyok, aki hibázom, olykor fáradt vagy figyelmetlen, így félreüthetek karaktereket, de semmiképpen sem szándékos rosszindulattal hagyok ki, írok rosszul információkat. Így, ha valaki hibát észlel, az legyen olyan kedves és egy konstruktív levél formájában, a hibát és annak pontos helyét megjelölve, valamint ha tudja, akkor annak javított változatát is írja meg és küldje el nekem. Az oldal közösségi alapon fejlődik, tehát többnyire (azaz nem mindig, mert szerkesztési elvek, azért vannak) az kerül fel, amit a hagyományőrzők beküldenek. Ha egyes karoknál, szakoknál hiányzik kép vagy pontatlanság fordul elő, írni kell, csatolni a megfelelő anyagokat és igyekszem minél hamarabb javítani. Ezeket elsősorban a Valéta Bizottságoktól várom - úgyhogy őket lehet nyüstölni. Probléma, gond sok van, megoldás kevés, márpedig minket a megoldások érdeleknek, így inkább csak az írjon levelet, aki segítőkész szándékkal ír. Köszönöm!

Mi most elindítottunk valamit, hogy mennyire működőképes és maradandó, azt majd az idő és a hagyományőrzők eldöntik. Kérlek szóljatok ismerőseiteknek, addig is kellemes nézelődést és "lájkolást": http://selmeciszellem.hu

Üdvözlettel:

Horváth Dávid a.: KaTtAnT
E-mail: info [kukac] selmeciszellem [pont] hu
http://selmeciszellem.hu/

Jó Szerencsét!

Túravakond Creative Commons License 2010.11.09 0 0 7854

Tisztelt Veteránok, Firmák, Kohlenbrennerek, bAlekok! Mint azt előző levelünkben ígértük, megérkeztek a Bányász-Kohász bAlekbál részletei, amelyek a következőek lesznek: Időpont: 2010. november 27. (Szombat) Helyszín: Miskolci Egyetem, Díszaula Program: 19:00 - Kapunyitás 20:00 - Megnyitó, majd nyitótánc 21:00 - Vadpörkölt 00:00 - Korhely leves, tombola húzás, bál szépe eredményhirdetés 03:00 - Kapuzárás Invitatio: - Első éves Bányász és Kohász hallgatók részére ingyenes! - Egyetemi hallgatók részére 2000 - Ipari résztvevők részére 3000 Jó Szerencsét!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!