Keresés

Részletes keresés

ndx Creative Commons License 2019.04.01 0 0 8656

Nem tűnik soknak a 46 étel.

Akkor ez IgG vizsgálat volt?

Tudtommal az csak azt vizsgálja, hogy emésztés során fellép e probléma.

Illetve tudtommal csak akkor mutatja ki, ha a vizsgálat előtti hónapokban érintkeztél az adott táplálékkal.

 

De a szó szoros értelmében vett allergiát nem vizsgál. Azt csak az IgE vizsgál, ami az immunrendszer antitest teremélést mutatja ki.

Táplálék allergia esetén viszont erősebb reakciót mutat a test, nem csak érzékenységet.

 

Remélem hamarosan megerősítik majd válaszokkal a kérdéseimet, mert ezeket csak netről szedtem össze.

Előzmény: staiger (8655)
staiger Creative Commons License 2019.03.30 0 0 8655

csak a múlthéten 46 paneles ételintolerancia labort. de mindenre negatív és a pollen allergiám továbbra is létező dolog. reménykedtem talán valamelyik ételt nem tolerálja a szervezetem és ebből van a pollenallergia vagy a szeborheás pattanásos arcbőröm és kiiktatom és kész. De nem , se tej se glutén se a többi 44 táplálék csoport. amúgy 30 körül  volt a vizsgálat ára

Előzmény: ndx (8654)
ndx Creative Commons License 2019.03.29 0 0 8654

csináltatott már valaki multiplex allergia vizsgálatot? (faber vagy alex)

 

Esetleg IGE, IGG, molekuláris allergén tesztet?

 

De az első kérdés jobban érdekelne és a teszt eredményének megbízhatósága.

kchris12 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 8653

erdekes, meg most BPen is visszaemelkedett narancssarga szinre... azert ez a szint meg okozhat tuneteket sajnos.. be is veszek hebe hoba meg lendint.. a teljes kiurules meg tenyleg nehezen fog menni, lakasokbol meg textilekbol rendesen eltunik az is sok nap ha nem hetek alatt tortenik meg...

Előzmény: staiger (8652)
staiger Creative Commons License 2018.09.25 0 0 8652

ez így igaz de már most is olyan alacsony szintre esett hogy nem biztos hogy az gondot okoz minden allergiásnak . A hideg reggelek is nagyon lefojtják . De csak a fagytól lesz nulla szint

Előzmény: pitypangkirály (8649)
tux Creative Commons License 2018.09.24 0 0 8651

Köszönöm a válaszokat. Voltam szemésznél, Tobradex-et írt fel a az akut gyulladásra, (eddig egyszer csepegtettem és már látható, érezhető a hatása) és Opatanol-t az allerigiás tünetek enyhítésére.

pitypangkirály Creative Commons License 2018.09.23 0 0 8650

Így van, Opatanol van nekem is, és hiba nélkül működik, más kérdés, hogy hála Istennek, max 1-2-szer van szükségem rá évente.

Előzmény: Ipari-antidepresszió (8648)
pitypangkirály Creative Commons License 2018.09.23 0 0 8649

Tudtommal akkor lesz vége tutira végérvényesen a parlagfűszezonnak, amikor bejönnek az első mínuszok, ezt egy allergiadoki mondta nekem még évekkel ezelőtt.

Előzmény: lazy g. (8642)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2018.09.23 0 0 8648

Nekem az Opatanol vált be, ez egy antihisztaminos szemcsepp. Vényköteles.

Előzmény: tux (8645)
staiger Creative Commons License 2018.09.23 0 0 8647

a gyulladást bármelyik vény nélküli lentebb viszi de ha antihisztamint is akarsz mellé akkor allergodil szemcsepp . ha szűnik a viszketés kevesebbet fogod dörzsölni és már az jó hatással van a szemre mert többnyire ettől gyullad hogy nem bírod megállni a viszketést

Előzmény: tux (8645)
tux Creative Commons License 2018.09.22 0 0 8646

Kötőhártyára gondoltam :)

Előzmény: tux (8645)
tux Creative Commons License 2018.09.22 0 0 8645

Ilyenkor a parlagfű miatt be szokott gyulladni a szememen a nyálkahártya (a fehér rész), piros, duzzadt, fáj is. Ha van esetleg valakinek ugyan ilyen tünete és tud olyan szemcseppet ami bevált, örömmel venném, ha megosztaná velem.

lazy g. Creative Commons License 2018.09.19 0 0 8644

Ott, ahol a zöld folt van.. ;) Pontosan ott.
Hála a Magasságosnak..
Nektek is ilyen tünetmentes napokat kívánok!!!!!!!

Előzmény: staiger (8643)
staiger Creative Commons License 2018.09.19 0 0 8643

attól függ hol laksz .  https://www.idokep.hu/pollen/6

Előzmény: lazy g. (8642)
lazy g. Creative Commons License 2018.09.19 0 0 8642

Igen, sajna igazad van.

Majdnem így jártam én is. Jött ez az asztmás légzés, köhögtem, fulladoztam amikor tombolt a szezon.

Aztán azt kérdeztem magamtól amit  leírtál.
Most egy pár szem gyógyszer miatt szenvedjek? Készüljek ki? A nagy francokat.
Hála Istennek ezt a szezont megúsztam gyógyszer nélkül ugyan (itt Egerben semmi tünetem nem volt, alig van errefelé parlagfű... más magyarázatot nem tudok rá), de egy percig sem gondolkodnék, ha jönne a pokol. Aztán az 2-3 napig kitart, úgy van ahogy írtad, h nem is kell naponta szedni. Lehet, h mindenkinél másképp van, nekem egy szem gyógyszer elég volt 2-3 sőt 4 napig is.
Mit gondoltok, ennek a szezonnak vége van??? Én nem vagyok most ebben kompetens, mert itt -ahogy írtam is- nincsenek tüneteim.
Remélem mindenki jobban van!
Üdv! :)

 

Előzmény: pitypangkirály (8641)
pitypangkirály Creative Commons License 2018.09.18 0 0 8641

Figyi, én is gyógyszerellenes vagyok, kb 20 éve vagyok allergiás, és éveken át nem voltam hajlandó szedni semmit - vagy amit szedtem, nem ért francokat sem. Most ott tartok, hogy évente 3-4-5-ször rámjön az asztmatikus nehézlégzés a legdurvább pollenterheléskor, és ha nincs nálam Ventolin, rendesen megszenvedek minden levegővétellel, aludni pl csak ülve tudok úgy-ahogy. Azt mondom, ezt ne várja meg senki, mire ilyen szinten kikészül a tüdeje, ezen ne múljon pár szem gyógyszer az évek alatt baszki. Most ott tartok, ha nagyon rámtör az allergia, betolok 1 Lordestint meg fújok a Nasonex orrspray-vel, de egyáltalán nem napi szinten, csak ha durvulás van. Ja és a világon semmi mellékhatást nem érzékelek. Idén csak a Balatonnál voltam nagyon készen augusztus második felében, amióta hazajöttünk (Pest megye) abszolút semmi bajom ezzel a mondjuk három-négynaponta 1-1 bogyóval.

 

A lényeg, hogy inkább vmi hatásos gyógyszer néha, mint hogy egy életre taccsra vágja a szervezeted az allergia!

Előzmény: shadoe (8638)
staiger Creative Commons License 2018.09.11 0 0 8640

csak mert parlagfűre több mint az ország fele  zöldet mutat ami azt jelenti nagyon alacsony a terhelés de eső sem volt pl a mi környékünkön hogy kitisztuljon ilyen gyorsan és az antsz grafikon is mást mutatott a tegnapi eredmények alapján. Akkor vége van idénre hát nem hinném

Előzmény: hoppa_hoppa (8639)
hoppa_hoppa Creative Commons License 2018.09.11 0 0 8639

Nem lehet nagyon téves, itt Nyíregyháza környékén hetek óta ma először éreztem úgy, hogy egész sűrűn kapok levegőt az orromon keresztül, most már értem, hogy miért.

Előzmény: staiger (8637)
shadoe Creative Commons License 2018.09.11 0 0 8638

Én ennyire, mint idén, még sose szenvedtem tőle. Pedig volt már jópár hasonló évem. Aug. közepétől kezdődött, ahogy kell, és most van a csúcs. Fél percet nem tudok úgy csinálni semmit, hogy ne kelljen orrot fújnom. Gyógyteázok, én is ilyen gyógyszer ellenes vagyok, nem kérek a mellékhatásokból. Amúgy valahol "érthető", a környékben nem irtják ezt a szemét növényt, méteresek vannak a tőlünk 50-100 méterre elterülő mezőn. Mint ahogy mindenhol. Az augusztus csontszáraz volt, eső, ha másfél hónapja egyszer esett, talán sokat is mondok. Eddig éjjel boldogított, most már napok óta egész nap.

staiger Creative Commons License 2018.09.11 0 0 8637

ez összterheléses térkép a parlagfűre még vidítóbb a helyzet de szerintem téves

 

Előzmény: tux (8636)
tux Creative Commons License 2018.09.11 0 0 8636

Pollen.

Előzmény: lazy g. (8634)
staiger Creative Commons License 2018.09.11 0 0 8635

nekem a dymista nagyon bejött .mellé 1 szem cetirizin és a pici szemviszketésen kívül semmi bajom. A szórás már az antsz szerint túl van a csúcson elvileg napról napra jobb lesz de talán még a hétvégéig lehet pici emelkedés.

Előzmény: lazy g. (8634)
lazy g. Creative Commons License 2018.09.11 0 0 8634

Sziasztok,

ki hogy van????
Kb 2-3 napja rám tört a pokol...
Én egri vagyok és ugye itt szinte semmi bajom nem volt, de komolyan!
Aztán most elmentem dolgozni Balatonfüredre 3 napra és már az első nap szinte fulladoztam. Nagyon brutál volt!
Ma jöttem vissza, de még mindig tart, de mondjuk estére kezdett csillapodni. Hát mi a fészkes fene van ott a Balatonnál??? Esküszöm ha tudom, h ez lesz, tuti h nem megyek...
Ti h vagytok???
Tünetmentes napokat mindenkinek!!!! :)

pedroh Creative Commons License 2018.09.07 0 0 8633

sziasztok!

 

a Diprophos injekció rendkívül káros a szervezetre abban a formában, ahogy itt adják be. én is beadattam magamnak olykor-olykor, régebben, mert konkrétan a halálomon voltam. Valóban áldásos hatása van, nagyjából egy óra alatt mintha sosem lettem volna allergiás. ez a magunkfajta akut allergiásoknak az egyetlen megoldásnak tűnik.

 

A Diprophos úgy működik, hogy kvázi lenullázza az immunrendszert így nincs is mi "túlreagáljon" az allergénekre. ilyenkor az immunrendszert kb úgy kell elképzelni mintha a tesco parkolóban nyitva hagynád az autód, mind a négy ajtó tárva nyitva, járó motor, slusszkulcs bent, és elsétálsz. csak az nem ül be aki nem akar. Nos nagyjából ugyanígy van a szervezeted is, bármi megtámadhatja, kb azonnal. 

 

A Diprophost reumásoknál és egyéb ízületi problémáknál alkalmazzák, illetve sportolóknál. Többek között nekem is azt adták be a teniszkönyökömre. Csakhogy! ilyenkor lokálisan, izomba vagy ízületbe adják, és csak ott fejti ki hatását. Allergia esetén viszont simám a vérkeringésbe megy, és ott rendkívül káros hatása van. májfunkció, vérnyomás és még egy sor, hosszútávon kifejtődő mellékhatása van. Nekem plul csak hosszas veszekedés után adta be bármely orvos, sőt, a végén ismerős ápolónőt kértem meg. tehát az az orvos, aki ezt vígan beadta a gyermeknek súlyos vétséget követ el.

 

Van aki úgy van vele, hogy évente egyszer nem nagy ügy egy ilyen lórugás szteroidkúra, főleg, hogy megszűnnek az életet megkeserítő allergiás tünetek, és pár hónap alatt kiürül a szervezetünkből. de azzal tisztában kell lenni, hogy hosszútávon bizony nagyon rosszat teszünk a szervezetünkkel, senki ne ringassa magát abba a tévhitbe, hogy ez a "csodaszer" ártalmatlan.

 

üdv

p

 

 

kchris12 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 8632

hidd el mivel itt vagyok nekem is volt mar ilyen allapotom - igaz szerencsere nem nagyon sokszor es nem tobb napon keresztul folyamatosan. en az immunterapiat fogom kiprobalni ha belefer a keretbe anyagilag..

Előzmény: Kata` (8622)
staiger Creative Commons License 2018.09.06 0 0 8631

hát példákat én is tudok felhozni itt van pl "Sajnos 4 évvel ezelőtt engem is ezzel az injekcióval kezeltek, mivel nagyon erős allergiám volt. Az immunrendszeremet annyira tönkrevágta, hogy azóta mindenféle betegség "megtalál", rengeteget voltam kórházban, ahol előtte csak látogatóként fordultam meg. Szóval gondoljátok meg. . .

https://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&csatid=&topicid=34513

 vagy "na haragudj, de egy hónap alatt bajszom nőtt nő létemre... Ez számomra undorító és ki vagyok akadva ettől... Az injekció előtt sosem volt szőr az ajkaim felett....!!!"

 

vagy"Nem szeretnék senkit elijeszteni, csak figyelmeztetnék mindenkit, hogy rutinból vagy kényelemből ne a Diprophost válassza! Másfél éve csalánkiütést kaptam (semmire nem vagyok allergiás, túl nagy volt a pszichés teher),antihisztaminokat szedtem, meg enyhébb kortikoszteroid inyekciókat kaptam két hétig. Mivel nem akartak "túlmérgezni", további két hétig szigorú diétán voltam, de a tüneteim csak súlyosbodtak.A fulladás határán álltam, amikor felvettem a Diprophos inyekciót. Döntési lehetőségem nem volt, tudom, hogy akkor ez volt az egyetlen megoldás, Azóta másfél év telt el. 18 kilót híztam. Egy éve a nőgyógyász azt mondta, hogy a petefészkeim nem működnek optimálisan, most pedig, amikor gyermeket tervezek azt, hogy bár szervi rendellenesség nincs, nem lát életfunkciót, peteérésem egyáltalán nincs!a tesztoszteronszintem magas. most 28 éves vagyok, és egyetlen inyekciót kaptam! Korábban rendszeresen jártam nőgyógyászhoz, és szervi és funkcionális problémáim sem voltak. Gondoljátok meg, mert nem biztos, hogy múló a hatása!"

vagy"3 ismerősöm is úgy járt, hogy csak az első használt nagyon. Most a harmadik egyáltalán nem, hozzászokott a szervezetük. Én eddig kettőt kaptam, az elsőt tavalyelőtt, a beadás után másfél órával kutyabajom nem volt, tavaly csak 1 nap múlva éreztem a hatását. Idén nem adatom be, tönkretette a hormonrendszeremet, és 2 szervem is sérült. Ezt csak férfiaknak ajánlják inkább mert nagy adag férfihomront tartalmaz, olyan mintha egyszerre bevenne valaki 1 havi fogamzásgátlót, ezt biztos forrásból tudom. Nagyon jó volt mert 2 nyarat megúsztam szenvedés nélkül. de most inkább szenvedek, nem adatom be, mert NAGYON VESZÉLYES még 1 is belőle!!!! Nem is véletlen hogy egy ideig be volt tiltva."

 

sorolhatnám még van belőle elég véleméy a neten

Előzmény: Kata` (8628)
Kata` Creative Commons License 2018.09.06 0 0 8630

stefan, a helyzet az, hogy az én gyerekem meg a legtöbb allergiás sem csak a parlagfűre allergiás. Hiába lenne kiirtva (tételezzük fel), macska is van, fekete üröm is, mezei fű is, végül is az egész földet mégsem pusztíthatjuk ki... - vagy de...? :)

Előzmény: stefan 621 (8625)
stefan 621 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 8629

A parlagfű kiirtásához vannak módszerek és anyagok.

Ezeken a nővény származási helyéről kellene beszerezni, ami szinte lehetetlen.

Amíg növekedik valamennyi gyógyszer és vegyszergyár részvénye egyéb bevételből, addig ezt nem fogják forgalmazni Európában.

Kata` Creative Commons License 2018.09.06 0 0 8628

Oké, én nem vitázom, meg elhiszem és el is fogadom, hogy mindenki maga érzi, hogy miben bízik, hogy számára mi a jó, vagy miben nem, és mi az, amitől tart.

 

De én megmaradok annál, amit írtam, hogy ebben az injekcióban én bízom, és egyáltalán nem tartok tőle.  És ha netán kellene még plusz egy adag, attól sem félnék. Megmondom miért. A fiamnak van egy óvodáskori kis barátja, aki Chron beteg. Olyan 7. osztályosak voltak, amikor kiderült nála, akkor került be először a kórházba. Ma már 28 évesek, a sok év alatt persze többször került már be, olyankor mindig szteroidos kezelést (is) kapott. Mindig látszik is szegényen, borzalmasan felfújt az arca (szó szerint malacképű), tele csúnya, lobos, piros pattanással, szóval, az a szegény gyerek már igen-igen sok szteroidot kapott. De él! És hála istennek jól van, most is külföldön dolgozik, persze vitte és szedi az egyéb gyógyszereit.

 

Na ez az, ami össze sem hasonlítható (mennyiségileg) azzal, hogy egy allergiás beteg egy évben egyszer (netán kétszer) kap pici dózisban egy szteroid injekciót. Köze nincs az olyan betegségekhez, amilyenekben bizony nyomatják a szteroidot, és még azzal sem ölnek, hanem GYÓGYÍTANAK!

Előzmény: staiger (8624)
stefan 621 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 8627

Beszélgetünk, figyelmeztetjük és fenyegetjük egymást a bírság veszélyéről, ennek jelentős összegéről, akkor, amikor tehetetlenek vagyunk az ügyben.

Az állam semmit nem tesz ellene, sőt a madarak azt csiripelik, hogy néhány földbirtokosnak (itt beleértve az Önkormányzatok is) nagyon is „megéri ezt termelni”.

A Magyar Állam és az Európai Unió,- parlagfű irtáshoz nyújtott támogatásai valamennyi földpihentető birtokos számára nagyon kedvezőek, ez oly szinten, hogy nem éri meg mással foglalkozni.

Rossz úton járunk, valójában semmit nem teszünk parlagfű és ezt okozó allergia ellen.

Számítástechnikai „okos” eszközeink megállás nélküli használatával elbújunk otthonaink sötétjében, nem teszünk semmit sem magunk, sem családtagjaink, sem rokonaink, sem barátaink …. érdekében.

Így tovább, ………………. de ne panaszkodjatok.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!