Keresés

Részletes keresés

elterito Creative Commons License 2022.06.03 -1 0 100

Nem az

Előzmény: Cleaning Cloths (99)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.06.03 0 0 99

A leírástod szerint akkor az ateizmus vallás, mert személyes meggyőződés egy tanról.

Előzmény: Paleokrites (98)
Paleokrites Creative Commons License 2022.06.03 0 0 98

" Személyes meggyőződés egy személyről, közösségről, tanról, elvről, vallásról. "

 

A hit egy emberi érzelmi állapot...

 

sajnos a keresztény vallásfilozófia igencsak elvonatkoztatva fogalmaz a HIT-ről..., gondolom a Pál féle logikai ismérvek alapján, vagyis az újszövetségi teológia vált egyetemes iránymutatóvá...

Előzmény: polária (95)
Paleokrites Creative Commons License 2022.06.03 0 0 97

a hiszékenység az élővilág egyes lényeinek a tulajdonsága...

 

Tudod nagyon divatos az érvelési hiba-ságos filozófiailag is hülyítése az emberiségnek, ez is emberi kitaláció..., főleg olyanok szoktak érvelni ilyenekkel, akik nem tudnak mit kezdeni saját logikai hiányosságaikkal!

 

Nincs semmiféle úgymond valódi istenség, ami van az mind emberi találmány, alkotás, nevesítés!

 

Ha létezik a valóságban egy olyan, mint az emberek által elképzelt istenség, akkor sem nevezhető istenségnek, elnevezheted, ettől még Cucu Béla nem lesz Gipsz Jakab...

 

 

 

Előzmény: Cleaning Cloths (96)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.06.02 0 0 96

Már hogyne lenne....

Hiszékenység árad a leírt soraidból...

Azok "nem igazi Istenek" amit leírtam ugye?

(nem igazi skót érvelési hiba!!!)

Tehát még is van egy Istened, ami szerinted az igazi.

Előzmény: Paleokrites (93)
polária Creative Commons License 2022.06.02 -1 0 95

a HIT egyike a Pál által felsorolt kilenc KARIZMÁNAK , vagyis intuitiv és nem intellektuális : TUDATUNK FELETTI !

polária Creative Commons License 2022.06.02 -1 0 94

Az ember selejtes döntésekre hajlamos lény,a tévedés és vétek  gyakorta elkerülhetetlen. Gyenge intellektuális és etikai képességekre utal Jónás Könyében "isten" is mondván az ember nem képes különböztetni jobb és a bal keze között.

A hitnek nevezett gyakorlatban inkább hiedelem téves gondolat hiszékenység és butaság.

Az ateistáknál sem jobb a helyzet :)))

Paleokrites Creative Commons License 2022.06.02 0 0 93

az ateistáknak nincs istenségei, míg a vallásistáknak rengeteg!

 

Az ateizmus nem vallás...

 

Nincs is ateista a valóságban..... :)

 

A judeo kereszténység egy mű vallás...

 

Jahve istenség nem létezik, a bibliai Isten nem mutatkozott be semmilyen néven....

Előzmény: Cleaning Cloths (92)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.06.02 0 0 92

Ott van közte a judeokeresztények Istene, az Über Isten is Jahve...

 

Tehát nem figyeltél eléggé.

 

Vagy te már az Ateisták Istenét fogalmaztad meg?

 

Az ebben a helyzetben azonos.

Előzmény: Paleokrites (91)
Paleokrites Creative Commons License 2022.06.02 0 0 91

ezek nevesített istenek, nem sok köze van egyetlen valóságban élő olyan entitáshoz, ami ténylegesen az, amit az emberi agy elképzelt istenségnek, és még annál is nagyobb lenne!

Előzmény: Cleaning Cloths (89)
Paleokrites Creative Commons License 2022.06.02 0 0 90

jaja, már értem....

Előzmény: Cleaning Cloths (89)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.06.02 0 0 89

Aton, Hórusz, Mithrász, Dionüszosz, Attis, Krisna, Visnu, Baál, Thor, Wotan, Borvo, Jahve, Marduk, Allah, Ré, Zeusz, Siva, Dyḗus,  Ahura Mazdá, Nagy Manitu ...

 

+ Isten összeszámlálás

Előzmény: Paleokrites (88)
Paleokrites Creative Commons License 2022.06.02 0 0 88

Mondj egy pár isteneket, kik ezek?

Előzmény: Cleaning Cloths (87)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.05.30 0 0 87

Te például nekem hiszékenynek tűnsz, hiszen "Isten"-ről írsz, ráadásul név nélkül,  amikor sokszoros tudományos tény, hogy Istenek vannak és jó sok.

Előzmény: Paleokrites (1)
cyprus_people Creative Commons License 2005.12.15 0 0 86

Hihető?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.09 0 0 83
Szerintem a hit, egy olyan erős vágyódás valamire, hogy biztosak kezdünk lenni benne.
Reméljük, bízunk benne hogy e dolog igaz és sunyin elfelejtjük, hogy SEMMI bizonyítékunk nincs rá (esetleg főleg véletlenekre és belemagyarázásokra alapuló vélt, szubjektív bizonyságunk) és idővel tényként, igazságként kezdjük felfogni.

És miután ebbe belejövünk, rájövünk, hogy ez igen kényelmes és kellemes így; le van tudva egy csomó VALÓSÁGOS probléma és kérdés.
Egy idő után ezt igyekszünk ráerőltetni a külvilágra is, harcosan (akár vérre menve is) védjük és nagyon haragszunk ha kétségbe vonják...

Pl. ahogy Kiszeli Tünde operaénekesnő, ahogy Torgyán József sztárügyvéd vagy ahogy Németh Sándor szórja a Szentszellemet...
Paleokrites Creative Commons License 2002.10.19 0 0 82
Sziasztok!

Szerintetek mi A HIT..., vagy a Megigazulás...?
Mi a különbség és mit jelent az, hogy a hitből való megihazulás?

Üdv: Paleo

Paleokrites Creative Commons License 2002.03.20 0 0 81
Kedves Barátaim!

Ha a keresztény tanítás szerint Jézus betőltötte a törvényt és már az ó szertartások nem érvényesek
...., akkor miért is kell egy új szertartást bevezetni a bemerítkezés cimén, az atyaés fiú, meg a szentlélek/szentszellem nevében?
Ez az üdvöség első, második, avagy hanyadik lépése is?

Üdv: Paleo

bélla Creative Commons License 2002.03.10 0 0 80
Tőled jobbakat is megettek már a kannibálok.
Előzmény: vfo (77)
Paleokrites Creative Commons License 2002.03.09 0 0 79
Még valamit Kedves Vfo!

Ha csak azokat tiszteled és szereted, akik téged tisztelnek és szeretnek....., akkor igen csak egyedül maradsz....., mert ez is egyfajta önző magatartást feltételez!
Nem is beszélve arról, hogy Jézus követőjévé sem válsz ezáltal....., ahogy ti dicsekszetek avval, hogy bennetek a Krisztus....
Ki tanított viselkedni téged másokkal szembe barátom?

Üdv: Paleo

Paleokrites Creative Commons License 2002.03.08 0 0 78
Kedves Vfo!

Nos , ...sajnállak, hogy a fanatizált-favorizált hitból kiórditasz rám.... és ördögi bélyegeket osztogatsz....., pedig magad sem tudod, hogy mit is beszélsz!!!!!
Innen is látszik, hogy neked se sok közöd van az Élő Istenhez, mint a gyülekezetednek, hisz eggyet fújjtok.......lesátánozva mindenkit , akik nem a ti hitrendszereiteknek megfelelően vágja haptákba magát....!
Kilátszik a kerszt...., nem a lóláb...., amivel ütlegeled a másképgondolkodókat?
Hidd el a példaképesdi nem vezet sehova, főleg önmagadhoz nem és igy mindig egy kicsit más szeretnél lenni!
Példaképem legyen a jóság , a szeretet, a békeség és a türelem...., ezek jellemezzenek engem!

Amúgy bátoritalak, hogy légy önmagad és találd meg a kulcsot a szeretethez, ami megnyitja az emberek szívét......
Nem az tesz igazzá, hogy a szentháromasságisten személyére nézel és őket imádod, hanem igazzá Isten szemében az emberséged tesz!

Baráti Üdv: Paleo

Előzmény: vfo (77)
vfo Creative Commons License 2002.03.04 0 0 77
Az baj, hogy nincsenek példaképeid. Akkor csak görbe tükörben tudod látni a világot.

A példakép minta. Ha Neked az elutasítás, vagy kritika, vagy ellentmondás az általános magatartásod, az is egy mintát követ. Úgy hívják, hogy diabolosz.

Ezért szerintem igenis van példaképed. Legfeljebb nem tudsz róla.

Előzmény: Paleokrites (76)
Paleokrites Creative Commons License 2002.03.03 0 0 76
Kedves Vfo!

Nincsennek példaképeim.....
Vannak akik jó hatással voltak rám és vannak most is...., de lesznek még bizonyára.....
A példaképek sokszor idealizáltak és misztikfikáltakká is válhatnak, főleg az egyházak és felekezetek körében, ahol nagyon divatos lételemmé szentesítik....
Már a természetes belső jóérzet kihal lassan az emberből és egy mesterséges instant tulajdonság váltja fel...., ahogy a tájékoztató előírja......
Ez lenne egy példakép, mégha valamely embert is takarna?
Kell egyáltalán példaképek ahhoz , hogy jók legyünk?

Üdv: Paleo

Előzmény: vfo (75)
vfo Creative Commons License 2002.03.02 0 0 75
Miért mondjak? Amit nem mondtam el ezzel kapcsolatban, magánügy.
Nem értem a megállapításodat a személyi kultusszal és hitdilemmával kapcsolatban. Nem tudom, mi a hitdilemma. Esetleg a kognitív disszonanciára gondolsz?
Miért szenvedek személyi kultuszban? Ki kultivál engem személyesen?

Neked ki a példaképed az életben? Van egyáltalán?

Előzmény: Paleokrites (74)
Paleokrites Creative Commons License 2002.03.02 0 0 74
Kedves Vfo!

Te személyi kultuszba és hitdilemában szenvedsz nem?
Jézussal nem is találkozhattál, mivel megmondotta, hogy ő elmegy és nem jön vissza, majd csak az utolsó ítéletkor....., ezért küldte el a szent szellemet....., te netudnád Hgy-s létedre???? Jézus nem mondott igazat?
Személyesen láttad Jézust amint átölelt?
Mondj erről egy pár szót......., mert nekem is azt mondták anno....

Üdv: Paleo

Előzmény: vfo (73)
vfo Creative Commons License 2002.03.02 0 0 73
Kedves Paleo,

Az a helyzet, hogy személyesen találkoztam Vele, sőt át is ölelt. Igaz, Te nem voltál jelen, ezért a történet számodra érdektelen.
Nem baj, én jól elvagyok a Krisztussal, mint személyes ismerősömmel és barátommal. Neked is ajánlom.
Arról meg nem tehetek, hogy sok vallásos tévelygővel kerültél kapcsolatba, akiken keresztül nem a Krisztust ismerted meg, hanem a torzképét. (legalábbis a reakcióidból ez derül ki)

Előzmény: Paleokrites (72)
Paleokrites Creative Commons License 2002.03.02 0 0 72
Kedves Vfo!

Tudod e , hogy Krisztus szeret?....., avagy csak hittel fogadod.......?
Követni pedig őt egyáltalán nem lehet.....és nem is kell! Tanításait megszívlelni annál inkább, amely a felebaráti szeretetről szól....és ez igazolja az Isten felé írányuló szereteted is!
A történetet édesanyám mesélte el....
Ne adj a látszatra.....
Ha a felebaráti szeretetet is fémjelezni kell, hogy mindenki tudja, hogy ő az a valaki.....?
A zsidók sárga csillagot hordtak, mert előírták nekik, hogy tudja mindenki; ők egy megvetet nép tagjai...
A vakoknak fehér botot ajánlott viselni, hogy a látók tudják róluk; kik ők...
A jóság és szeretet pedig önmagát adja egy egy ember tulajdonságaként.... Jézus azt mondja, hogy ne kürtőltessen maga előtt az aki adkozmi akar...és ez nem mindig a fizikális adományokra vonazkozik.....

Üdv: Paleo

Előzmény: vfo (69)
Paleokrites Creative Commons License 2002.03.02 0 0 71
Szia Kedves Hettie!

Hát igen......, nem találtam még egy őszinte és nyilt gyülekezetet...., csak önös érdekűt....

Üdv: Paleo

Előzmény: Hettie (70)
Hettie Creative Commons License 2002.03.01 0 0 70
Szia Paleo,
biztos te sem konnyen talalsz jo gyulekezetet... (offline).

Hettie

Előzmény: Paleokrites (68)
vfo Creative Commons License 2002.03.01 0 0 69
És akkor most tőlem mit vársz el?

A sztori szép, és emberi. Veled mennyiben kapcsolatos?

Én is ember vagyok a gép mögött. Van, aki szeret, van, aki nem. Az a szerencsém, hogy tudom, hogy Krisztus szeret és én követem Őt. Ajánlom Neked is.

Előzmény: Paleokrites (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!