Keresés

Részletes keresés

Lacika17645 Creative Commons License 2018.09.30 0 0 146

Üdvözlet mindenkinek! Egy fura jelenséget csinál az elektromos garázskapum. Nyáron minden a legnagyobb rendben megy vele. Viszont ahogy kb 5 fok alá esik a hőmérséklet, akkor 10-ből 6 alkalommal, ha lezárom, lemegy és vissza fel, és ha felmenés közben megállítom, és újra elindítom, akkor is csak felfelé megy. Amíg nem megy fel ütközésig, addig nem is engedi lefelé menni. Így mindig meg kell várnom, hogy mi fog történni a kapuval, nem tudok elindulni.

lyemese Creative Commons License 2018.09.20 0 0 145

Szép estét!

Normsthal szenkcionélt garázskapu programozásában, beállításában van valakinek tapasztalata.

Sajnos távirányító ráhangolásakor el lett nyomkodva.

Sehol nem találok útmutatót.

köszönöm!

neo1982 Creative Commons License 2018.05.21 0 0 144

Sziasztok, érdekes hibával találkoztam a 3 éves aranytölgy kapum, idén tavasszal elkezdett foltosodni, sötétbarna foltok kezdtek megjelenni rajta, össze vissza kisebb/nagyobb területen. Nem tudom hogy mi lehet, olyan mintha a külső műanyag fólia bevonat foltosodna. Valaki találkozott a problémával? Van esetleg valami oldószer amivel ezt el lehet távolítani. Köszi a válaszaitokat.

barasanya Creative Commons License 2017.11.15 0 0 143

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van egy hörmann garázsnyitó motorom és egy lineamatic tolókapu motorom.Gyári távirányítóval használtam eddig mind a két kapumat /szürke szögletes ,kék nyomógombokkal 868,3 Mhz/tökéletesen működtek,soha semmi probléma nem volt velük.
Nem régen vettem 2 db HSE2 BS távirányítót és problémák léptek fel,de csak a lineamatic tolókapumotor távvezérlésével ,a garázskapu motornál semmi probléma ,rendesen működik.
Tapasztalatok:
1/kapunyitás vagy zárás gombnyomásra a motor elindul és kb 1 másodperc után megáll.
2/gombnyomásra nem indul a motor,a távirányítón gombnyomásra 1-et villan a piros led,aztán még 2-t villan a piros led és csak ezután indul el a motor,aztán vagy végig megy ,vagy pedig szintén megáll kb 1 másodperc múlva.
Ezeket a műveleteket teljesen kiszámíthatatlan időközönként csinálja,nem találtam benne rendszert.Van úgy hogy egymás után háromszor-négyszer is ,de van úgy is, hogy öt-hat helyes működés után csinálja.
A motor panelján lévő piros led nem jelzett hibakódot. A motort és a távirányítókat is többször reseteltem és ujratanítottam ,de semmi pozitív eredmény sa
jnos.A gyári távirányítókkal továbbra is hibátlanúl működik mind a két motor.
Le is videóztam a motor panelját ,illetve az azon lévő ledeket:Amikor nyomtam egy gombot :elindult a motor és kb 1 másodperc múlva megállt magátol :az történt ,hogy gombnyomáskor felvillant a piros led/ami így rendjén van/ és kb 1 másodperc múlva ,amikor megállt ,szintén felvillant a piros led.Olyan mintha kétszer küldte volna a jelet a távirányító.Még azt is próbáltam hogy közelről nyomkodtam a gombokat,de ekkor nem sikerült hibát produkálni,jól működött.Leginkább akkor van ez a hiba ,amikor az autóból próbálok nyitni/zárni..,de volt olyan is hogy a házból ablak mögűl próbáltam ..Lehet hogy az autó megzavarja a távvezérlést??Beszéltem egy Hörmannos forgalmazóval ,neki is elmeséltem a történetet ,de azt mondta hogy ilyen esettel még soha nem találkoztak.
Nagyon köszönöm a segítségeteket!
Üdv :Barasanya

521478963 Creative Commons License 2017.10.10 0 0 142

A kérdést úgy értettem, hogy Magyarországon látott-e már valaki ilyet (netán ő maga csinált már ilyen felfelé nyíló kaput) ?

Előzmény: 521478963 (140)
csehzoo1978 Creative Commons License 2017.10.08 0 0 141

Sziasztok, meglévő szekcionalt garázskapumba szeretnék utólag személybejárók beépíttérni, tudtok esetleg megbízható céget ajánlani aki foglalkozik ilyennel? Köszi 

521478963 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 140

https://www.youtube.com/watch?v=4j48bXvDDkA

Ilyesmi, felfelé nyíló kaput szeretnék. Látott már valaki ilyet?

Bilby Creative Commons License 2017.09.04 0 1 139

Kedves Mindenki!

Egy biztos, én az Eurokapu/Oktotrade céget senkinek nem ajánlom.
Hosszú lenne minden részletet leírni, de lassan egy év után sem képesek az általuk gyártott és szerelt kapunkat (300eFt) rendesen megcsinálni.
Hivatkoznak mindenre, mindent kidumálnak (a főnökség is), az ügyfélkezelésűk borzalmas, nem hívnak vissza, ígérgetnek, stb., ahelyett, hogy megcsinálnák jól.
A megrendeléskor is csúsztatások voltak, plusz költség amiről szóban nem volt szó.

Sajnos tipikus magyar hozzáállás.
Soha többé Eurókapu.

stevemegane Creative Commons License 2017.08.11 0 0 138

Sziasztok!

A múltkori nagy eső után azt vettem észre, hogy a szekcionált garázskapunk alatt a szél betolt egy kevés vizet. Megnéztem és nem zár teljesen jól a kapu alján lévő zárógumi. Éppen csak hozzáér a járólaphoz. Szerintem ha egy kicsit jobban rázárna a kapu, úgy hogy a gumi kicsit alakváltozzon, akkor már nem lenne többet probléma vele.

A kapunyitó motoron a véghelyzetet próbáltam állítani, de ezzel csak jobban rászorul az ajtónyílás síkjára a kapu, de lejjebb nem megy.

Tud valaki segíteni, hogy mit kell állítani a megvezető rendszeren, hogy néhány mm-rel lejjebb menjen a kapu záráskor?

Köszönöm..

tunair2 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 137

Sziasztok. Szekcionális garázskapuval kapcsolatba érdeklődnék hozzáértőtől. Hozzájutottam 2db használt szekcionális garázsajtóhoz. Nagyobb volt mint kellett volna és méretre vágtuk a torziós rugóból is csak 1et raktunk fel és így többször megáll a kapu mindkét irányba. Gondolom a torziós rugó nem jó. Most már annyit tekertünk rajta, hogy motor nélkül nem megy teljesen le és motor nélküli felnyitásnál pedig úgy feszalad hogy majd leszakad a helyéről. Valakinek lenne valami ötlete? Köszönöm.

Ferenc Lénárt Creative Commons License 2016.12.26 0 0 136

Sziasztok!

Úszókapuhoz szeretnék elektromos szettet venni és abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy melyik típusokat érdemes megvenni,ami megbízható de megfizethető?

Előre is köszi a segítséget!

originalqszi Creative Commons License 2016.12.02 0 0 135

Csak trükközik:(((( Különben is ragaszkodni kell a közbeszerzéshez!!!!:))))

Előzmény: kkkaroly (134)
kkkaroly Creative Commons License 2016.11.29 0 0 134

Sziasztok!

Társasházban, garázsajtó mellett lakom, azonban a legutóbbi szervíz alkalmával valószínűleg belefúrtak az aljzatba, és rezonál a hálószoba. A közös képviselő szerint nem lehet semmilyen gumialátéttel operálni mert leszakad, az eddig ott járt fantomszerelők is állítólag ezt nyilatkozták... Hoztam sajátot, ők kínáltak megoldást, de ez a majom nem engedi őket szerelni, csak a saját brigádját. 

Legutóbb azt mondta, hogy speciális gumigörgők fognak kelleni, és azokat le kell gyártatni, viszont a gyártáshoz is külön célszerszám kell, és az is idő.

Kérdésem a következő: lehetséges ez? Egyedi görgők, vagy hazudik az illető?

Kovesik Creative Commons License 2016.11.04 0 0 133

Sziasztok!

Automata kaput szeretnék a mostani kézzel nyílós helyett, de sajnos a beálló az utcára nyílik. egymás mellett van 5 külön autóbeálló a sorházhoz, ahol lakok,  mindegyik nyitott és csak az utcáról lehet a kétszárnyú kapu kinyitásával az autóhoz jutni. 

Tehát ha indulok vagy ha érkezek, így is úgyis kintről nyitnám a kaput és látom, ha van ott valaki.

Hol érdeklődjek, hogy ez legálisan lehetséges-e? A helyi önkormányzatnál vagy hol? Valakinak van már ezzel tapasztalata, hogy mire számíthatok?

Csaba_F Creative Commons License 2016.10.16 0 0 132

Sziasztok!

Egy Normstahl Ultra S (C07271 15213) kapunyitó programozásában tudna valaki segíteni?

zoli812 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 131

Sziasztok.Van egy Somfy RC vezérlőegységem,állitólag kb 15-20 éves,kifogástalanul müködik,van benne rádióvevő,és ehez szeretnék távirányitót beszerezni.Eredeti nem igen van hozzá,valami utángyártottat tunda ajánlani?

Gemini21 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 130

Nézd meg a tengelyvég motorokat, kicsit drágább a láncosnál de komolyabb is.

Előzmény: Senior.Gonzales (128)
Martin Parragi Creative Commons License 2015.09.20 0 0 129

Helló egy kis segítsègèrt szeretnèk hozzátok fordulni, mègpedig hogy mi ez  a dolog ès nem tudom mi az. Megtudjátok mondani? Előre is köszi!

Senior.Gonzales Creative Commons License 2015.08.27 0 0 128

Sziasztok,

az alábbi problémával szeretnék szegitséget kérni:

van egy szekcionált garázskapum, amit motorizálni szeretnék -  de nem tudok mert, nem fér el a kapu fölé a menyezetre a vezetősin.

Láttam valahol régen egy olyan megoldást ahol az egyik oldalt volt egy motor + 1 sin a kapu sin alatt, éj ott mozgatta egy fogasléces mechanika a kaput.

Ilyen megoldásokat nem nagyon látok a webshopok kinálatában.

Van ötletetek?

köszi,

Speedy

centi79 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 126

Sziasztok!

Úgy látom elég régen járt itt valaki. De remélem azért tudtok segíteni. Van egy Hörmann ProMatic 2 garázs nyitó motorom. Az a problémám vele, hogy nyitáskor felvillan 6x a lámpa és csak aztán indul el a motor. Záráskor ugyan ez a jelenség! Próbáltam törölni és újra tanítani de sajnos nem változik semmi. Eddig nem  volt vele semmi probléma és már 6. éves! Mi lehet a baja esetleg valakinek volt már hasonló problémája?

Előre is köszi!

Ilyen belülről!

originalqszi Creative Commons License 2014.04.16 0 0 125

Nekem volt egy érdekes esetem a távirányitókkal!!!!!

Agatha71 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 124

Debrecenben keresek olyan megbízható lakatost, aki készít nyíló garázskaput. Email címem: magomez71@gmail.com 

dredd979 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 123

Nekem az eggyel régebbi verzió van, annyi gondom volt vele, hogy nagy hidegben "lefagyott"! Erre azt találtam ki, hogy a motort egy kis üveggyapottal körbe tekerem, és lás csodát azóta működik rendesen a legnagyobb hidegben is! 

Előzmény: Vizslásgabi (122)
Vizslásgabi Creative Commons License 2014.01.08 0 0 122

Kedves fórumtársak!

A következő két kapunyitó szettet nézegettem, mert kedvezőnek találom az árát.

Van valakinek tapasztalata erről?

http://www.kapuaruhaz.hu/kapunyito-motorok/tolo-kapunyito/210-proteco-mover-5n-tolo-es-uszokapu-szett

http://www.kapuaruhaz.hu/kapunyito-szettek/ketszarnyu-kapunyito/195-proteco-kit-leader-3-h-ketszarnyu-kapunyito-szett

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv: Gábor

Filmesbácsi Creative Commons License 2013.06.13 0 0 121

Sziasztok!

Elektromosan (falra szerelt) kapcsolóval nyitható kerti kiskapu javítására szerelőre lenne szüksége a társasháznak.

Egy villanyszerelőt már hívtunk, de ő csak az elektromos részhez ért, Kicserélte a biztosítékot, most berreg a kapunál aminek kell, de a kapu megint nem nyílik. Visszahívtuk, akkor csinált valamit vele és egy darabig jó volt, aztán megint nem. Már állítottunk mi is a kapun, de mindig valami miatt újra rossz lesz. Olyan szerelő kellene, akik az elektromos részhez és a lakatos részéhez is ért. Sajnos nem találok sehol ilyet a neten és már nem is bízok ismeretlenül senkiben.

Tudnátok ajánlani valakit?

wkw Creative Commons License 2013.06.12 0 0 120
Garázskapu, automata kapu, kerítés, kaputelefon, kaputechnikai generál... (2004 óta a piacon!)

www.kerwin-garazskapu.hu
www.kerwin-kaputechnika.hu

Informálódj, kérj ajánlatot.
timoca87 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 119

Sziasztok!

Házépítés előtt állunk és tanácsot szeretnék kérni, hogy milen garázskaput válasszunk?

Neten elég sokat olvastam utána, de kiváncis lennék gyakorlati tapasztalatokra is.

Eddig ezen az oldalon voltak a legjobb infok:

http://garazskapu.homeinfo.hu/

Köszönöm előre is

jkalo Creative Commons License 2013.03.16 0 0 118

Sziasztok,

remélem tud valaki kapuvezérlés témában segíteni vagy útmutatást adni.

Adott  

- egy CAME SMR9211 ('95) garázskapumozgató, amelyből sajnálattal hiányzik a vevő egység és távírányító (nyomógomról üzemel már hosszú ideje), és  

- egy beépítésre váró NICE RO1000 tolókapumotor, amelybe (ha jól gondolom) gyárilag benn van a vevőegység(?), de távirányítóm ehhez sincs.  

A hiány pótlására szeretnék megfelelő adó (2db) + vevő egységre javaslatot, ajánlatot és a beépítéshez műszaki leírást kérni.  

Lehetőség szerint (költségminimalizálás céljából) egy darab 2ch vevőegység sem lenne gond, mert a két motor közé (a tápkábeleken kívűl) egy 3 eres kábel is beépítésre került.

Az ebay-en találtam egy ilyen 2ch-s adó +vevő egységet, de nem tudom, hogy ez megfelelő lenne az adott szituációban:

http://viewitem.eim.ebay.hu/2CH-RF-Wireless-Remote-Control-MomentaryToggleLatch-C/230384429571/item

Üdv

Kalo

csabesz0610 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 117

Helló valaki tudna segiteni BFT Libra MA-R tipusu vezérlő valami oknál fogva ha leveszem a dobozfedelet a panelhoz közvetlen érintésével reagál a távirányitora.Az elemet kicseréltem a a távirányitoból.Valakinek ötlete esetleg alkatrésze vagy mivel lehetne potolni.Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.22 0 0 116

Üdv mindenkinek! Eladó egy ÚJ MOOVO Garázskapu nyitó dobozában, 30.000 Ft-ért!
A távirányítója hiányzik, de lehet hozzá tanítani más egyéb távirányítókat,
esetleg saját gyári rendelhető hozzá 6.200 Ft-ért. Magyar leírást, útmutatót mellékelek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!