Keresés

Részletes keresés

boba6 Creative Commons License 2000.03.19 0 0 12
OK kösz. a forrást ofkorz jelölni fogom :)
Előzmény: Törölt nick (10)
rayn Creative Commons License 2000.03.18 0 0 11
Regen egy haverommal ugy szorakoztunk, hogy 286-os gepeink orajelet megnoveltuk.

Na es hogy?
Kicsereltuk a kvarcot 2x-esre es 2x gyorsabbak lettek a 286-osok! :)))

boba6 Creative Commons License 2000.03.18 0 0 9
Tlover még pár percig itt vagyok, olvasd el amit írtam és kérdezz ha van vmi amit nem értessz!
Előzmény: Tlover (7)
boba6 Creative Commons License 2000.03.18 0 0 8
fagytam (nem tuning miatt), most gépelhetem újra:

Tlover: a te alaplapod még biztos nem ismeri a Biosból történő óraállítást, így csak közvetlenül a jumperekkel tudod az alaplapon. nincs rá semmi garancia, hogy sikerülni fog, de érdemes megpróbálni. először kerítsd elő az alaplap jumperkiostását tartalmazó füzetet, ha nincs akkor sincs gáz, csak kicsit jobban szét kell szedni a gépet, mivel álltalában rajta van az alaplapokon a kiosztás, csak meg kell keresni és értelmezni. én erre 1 év után jöttem rá az első gépemnél :)

tehát 3 lehetőség van, mivel ezekben még nem volt szorzólock.
1 - az órajelet emeled 66-ról 75 vagy 83 Mhz-re (188 ill. 208 lesz a végeredmény)
2 - a szorzót emeled 2.5-ről 3-ra (200mhz) vagy ha ismeri az alaplap feljebb is.
3 - mind a kettőt emeled - ha bírja a gép
lásd még amit Laslow-nak írtam!
először ajánlott vki olyannal csinálni aki próbálta, és túlélte a gépe :)
nekem most Celeron 366 megy otthon 550-en... feszültségemelés nélkül és stabil!!!
ez nagyon ritka, én már több gépet húztam volt amelyiket lehetett volt amit nem...

Laslow: a default 2.5x66 -> örülhetsz ha 2.5*83-on megy a géped, a 166-os szériában volt pár jó darab.
a feszültségemelés akkor kell amikor már majdnem megy a kiszemelt órajelen, de még kell egy kis bíztatás neki (értsd elindul de fagy), vigyázni kell, álltalában két lépcsőnél többett nem érdemes emelni és a hűtés megerősítése erősen ajánlott

figyelem bármiféle ilyen beavatkozás garanciavesztéssel jár!!!

zsoltu :))) *****-os :)
saját szerzemény? ha igen "kicopypasteelhetem" és felhasználhatom máshol?

Tlover Creative Commons License 2000.03.18 0 0 7
Most nekem az a fő bajom hogy a BIOS-ban, ami
nálam AMIBIOS, nem találom a processzorra vonatkozó menüt. Mi több, a CPU szó elő se fordul. Pedig már elméletileg tudom mit kéne csinálni, csak a helyet nem találom.
Damon Creative Commons License 2000.03.18 0 0 6
Ha az órajelet megnöveled, általában a feszültséget is növelni kell, különben lehet hogy el sem indul a gép. A nagyobb feszültség hátránya, hogy sokkal jobban melegszik a proci, tehát valami brutál ventillátort kell rá tenni.
A legjobb ha a fesz. fokozatos csökkentésével megtalálod azt a feszültséget ahol még megy a gép, és kezdetben nagyon figyeled a hőfokot.

2*83 vagy 2,5*66?
Szerintem az fogja eldönteni hogy melyiket tudja az alaplapod...
Ráadásul nem mindegyik RAM bírja a 66 MHz feletti buszsebességet...

Ez egy nagyon bonyolult ügy.
Nekem 300-as Celeronom van, amely 450 MHz-en fut (4,5*100). Ehhez már PC100-as RAM kell, és egy jól sikerült Celeron. Továbbá ABIT alaplap, ahol a BIOS-ban lehet mindent variálni, és még a proci hőmérsékletét is mutatja.

Laslow Creative Commons License 2000.03.18 0 0 4
Ha már itt tartunk, kérdeznék egyet: mos a gépem (166MMX)2,5*83MHz-en megy. De ha 166MHz-en futtatnám, akkor mi a javasolt? 2*83 vagy 2,5*66 Mhz? És a proci feszültsége mennyiben számít bele és mibe? Azt amióta megvettük a gépet nem állítottam, mert nem értek hozzá, a Default 2,3(?)V-on van. Mi a feszültség szerepe kb? Please magyarázza el valaki.

Laslow

OliAtNoway Creative Commons License 2000.03.17 0 0 3
Itt mindenki olyan piszkosul keszpenznek veszi asztat a bioszt!
Nekem meg "csak" 2 eves az alaplapom [jo jo, tudom, az a szamitastechnikaban 8 emberolto...], de ha ugy vesszuk, ez az alaplap meg nem is olyan regi.
Es kezzel jumperekkel kell beallitanom az alaplapfrekit, a szorzot, meg az osszes feszultsegszintet. Mi van, ha a srac nem talalja a biosban a frekibeallitasokat?
Szoval az alaplap konyvet is nezd at a "Jumper settings" szekciot. Sose lehet tudni.
Som-Som Creative Commons License 2000.03.17 0 0 2
Mint azt a Tom's Hardware Guide-on olvashatod, 3 x 66 egyfajta megoldás. Nyílván a magasabb alapfrekvencia jobb, kérdés, hogy tudja-e az alaplapod.
Damon Creative Commons License 2000.03.17 0 0 1
overlock... tuning...
BIOS!
Persze nem mindegy hogy milyen az alaplapot.
evil_clicker Creative Commons License 2000.03.17 0 0 0
bi0sból :-)
Előzmény: Tlover (-)
Tlover Creative Commons License 2000.03.17 0 0 topiknyitó
Lehet hogy én vagyok béna, de nagy szükségem lenne arra ha a most 166-os pentium gépem úgy
200-asra emelhetném. Kérem segítsetek mert nagyon fontos lenne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!