Keresés

Részletes keresés

illetlenke Creative Commons License 2019.07.30 0 0 4898

Mivel az általad feltöltött képen, gyönyörűen látszik a törlő gomb, engedd meg, hogy nem értésünknek hangot adjunk.

Előzmény: Carina_S (4897)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.30 0 0 4897

Egyrészt azért, mert mint utaltam rá, a sok-sok egyéb szoftveren keresztül én régesrég óta a formázandó objektumról jobb egérgombbal elérhető helyi buborékmenüből elérhető parancsok használatához vagyok hozzászokva. Így mivel itt a hsz.-t tekintettem az objektumnak, és a hsz.-fejlécben ott láttam azt a szürke kéthegyű "zászlócskát", ami kattintáskor bebarnul, a passziválásához is erre próbáltam meg rákattintani.

Másrészt, mert ha nem a topikfejléc alatti, hanem a 20-25-tel lejjebb lévő hsz. az érintett hozzászólás, akkor a topikfejlécet -- ideiglenesen ugyan, de -- nem is láthatom meg.

De leírtam hogy miért: (4895)

Előzmény: Csincka (4896)
Csincka Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 4896

A könyvjelzőhöz ugráshoz oda kellett böknöd a topikcím alatti sorban az Ugrás a könyvjelzőhöz linkre, ugye.

Hogy nem verte ki a szemed közvetlenül mellette a Könyvjelző törlése gomb?

Én az ilyeneket nehezen fogom fel, de ez legyen az én szoc.problémám.:)

Előzmény: Carina_S (4895)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.29 0 0 4895

Ja így már értem, köszönöm! :) 

Tehát a könyvjelzőt a hsz.-ra rátenni mindig a hsz.-fejlécben lehet, de levenni a hsz.-ról viszont meg már mindig a topikleírás linkje mellett legjobboldalt a könyvjelzőzés után automatikusan megjelenő "Könyvjelző törlése" linkkel lehet. Így már értem, köszi! ;-) 

(Én meg az a típus vagyok, aki mindig ott keresi a kikapcsolási lehetőséget, ahol az érintett funkció be lett kapcsolva. Így első nekifutásból azon a hsz.-on kerestem a megoldást, amelyikre a könyvjelzőt rátettem, mert én -- a jelek szerint ezúttal tévesen -- egy kétállapotú "Be/Ki" linkre gondoltam, mint ahogy az egyes szoftverekben vagy fórumelemekben is vannak kétállapotú Ki/Be gombok az egyes funkciók ki-bekapcsolásához, mint amilyen a fórum hozzászólás-szerkesztőjének vagy a MS Word vagy a WordPad szövegszerkesztők bármely verzióinak [B] [I] [U] szövegformázó gombjai, de akkor ez esetben ez a könyvjelzőzés itt kivételesen másképpen működik mert máshol kell be-, és megint máshol kell kikapcsolni ennek az aktív állapotát, és így én emiatt tévedtem, és következtettem rosszul a kikapcsolás módjára.)

Előzmény: illetlenke (4893)
Csincka Creative Commons License 2019.07.29 -1 0 4894

Magától értetődően csak olyan topikban jelenik meg ez az opció, amelyikben könyvjelzőt alkalmaztál.

Előzmény: Carina_S (4890)
illetlenke Creative Commons License 2019.07.29 0 0 4893

Előzmény: Carina_S (4891)
Csincka Creative Commons License 2019.07.29 0 0 4892

A topik címe alatti sorban az utolsó: Könyvjelző törlése.

Előzmény: Carina_S (4891)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.29 0 0 4891

Erre a könyvjelző gombra gondoltam (kikapcsolva "könyvjelző hozzáadása", míg bekapcsolva "itt könvyjelző" lesz a buborékban látható neve), és ez egyszerre csak 1 db hsz.-ra lehet érvényesen rátehető:

--->

Előzmény: Carina_S (4890)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.29 0 0 4890

Látom. E topik címe alatt van három link: [Kedvencekben]   [Kiveszem]   [Topikleírás]

Akkor ez alatt a "Kiveszem" linket érted, így van? Ha igen, akkor ez csak a teljes topikra vonatkozik, annak minden hsz.-ával együtt. Én viszont egy db hsz.-ról akarom levenni a könyvjelezőt, amikor előzőleg a hsz. fejlécében lévő könyvjelző gombra kattintottam rá, arra, amelyiknek két lefelé álló háromszögletes "szarva" van (éppúgy, mint a régi középkori két sarkukon elhegyesedő végű zászlóknak). Akkor is a "Kiveszem" link lesz a nyerő?

Előzmény: illetlenke (4889)
illetlenke Creative Commons License 2019.07.28 0 0 4889

Könyvjelző törlése szolgál erre, a topik címe alatt.

Előzmény: Carina_S (4888)
Carina_S Creative Commons License 2019.07.28 0 0 4888

Én is a könyvjelzőkről kérdezek, de csak egy rövidet.

Ha megkönyvjelzőzöm valamelyik hozzászólást annak "könyvjelző gombjára" rákattintva, de utána később mégis el akarom távolítani a könyvjelzőt, akkor azt hogyan kell leszedni a hozzászólásról? (A "könyvjelző gombra" való még egyszeri rákattintással ui. úgy látszik nem lehet leszedni a könyvjelzőzést, legalábbis én ezt nem tudom így megtenni.)

Mi az eltávolítás helyes módja?

Előzmény: illetlenke (4887)
illetlenke Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4887

Az oldal címe végén van egy csillag.

Ha arra kattintasz, onnan tudod a kedvencek közé tenni.

Az így elmentett könyvjelzőidet, a címsor legvégén lévő ...-re kattintva tudod elérni.

És utána a fórumban is használhatod a kedvencek funkciót.

A topikcím alatt találod.

Előzmény: Bálint 2 (4886)
Bálint 2 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4886

Én is gépről tolom a fórumot meg mindent,nincs okostelefonom,régi nyomógombos van. :D 

A böngésző és az eszközei eszembe se jutottak,de megnézem hátha segít. :)

Előzmény: illetlenke (4884)
illetlenke Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4885

Még egyet megtehetsz, nem jelentkezz ki.

Akkor bárhonnak kattintasz a fórumra, azonnal bent vagy és feltehetően nem változik ez a beállítás se.

Én soha nem jelentkezem ki.

Előzmény: Bálint 2 (4883)
illetlenke Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4884

Képtelen vagyok előidézni a helyzetet, amit írsz.

Szerintem nagyon kevesen lehetnek, akik így használnák a fórumot.

Mindenképp meg kell keresned azt a helyet, ahol elhagytad az adott topikot.

Meg kéne szoknod az ellenkező irányt, te járnál jobban, vagy marad az átállítás.

Én kizárólag gépről fórumozok, nem tudom, mi hogy működik androidos telefonon.

A böngésző eszközeit se tudod használni?

Be kéne tenned kedvencnek a főoldalt és akkor egy kattintással bejutnál.

Előzmény: Bálint 2 (4883)
Bálint 2 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4883

Persze,hogy leokéztam,anélkül nem is vált át.Viszont elég érdekesen működik ez az egész,bár tegyük hozzá,hogy alapból az egész számítógépes és internetes dolgokhoz kb. annyira értek,mint a harangöntéshez.De.Kíváncsiságból én is megléptem még korábban azt,amit te,és érdekes módon nálam sem változott a beállítás.Google-ba beírtam,hogy "Index fórum",linkre katt,topikra katt,minden szép és jó.Viszont a korábban leírt "problémánál" a Google Chrome kis négyzetei közül kattintottam mindig az Index fórumra,onnan a topiklistára,és mindig csökkenőben nyitotta meg a kiválasztott topikot. De csak ezzel az egy beállítással volt gond,a többi maradt ahogy beállítottam.

Növekvőbe azért szoktam átállítani a hozzászólásokat,mert ha egy témával kapcsolatban olvasok egy topikot,az összes hozzászólás érdekel,nem csak a legújabb,és persze időrendi sorrendben,hiszen úgy van értelme a párbeszédeknek.(Persze ha már olvastam a topikot,és csak a legfrissebb hozzászólás érdekel,akkor más a helyzet.)És valamiért föntről lefelé könnyebbnek,kényelmesebbnek érzem az olvasást,,mint lentről felfelé.

Előzmény: illetlenke (4882)
illetlenke Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4882

Átállításkor leokéztad?

Én a kedvedért kiléptem, leállítottam a gépet, majd vissza, és megmaradt a beállítás.

Sőt, minden topikban az lett az alapértelmezett.

Köszönöm, ma is tanultam valamit!

Már csak egy felesleges kérdésem maradt.

Miért akarod növekvőbe állítani a hozzászólásokat?

Előzmény: Bálint 2 (4881)
Bálint 2 Creative Commons License 2019.03.13 0 0 4881

Igen,tudok róla,de valamilyen oknál fogva ezt az egy beállítást minden belépéskor újra módosítanom kell,ha növekvő sorrendben szeretném látni a hozzászólásokat.Ellentétben a többi beállítással,amik a "Beállítások"-on belül módosíthatók,nem máshol.Ráadásul egy kicsit ésszerűtlennek tűnik,hogy a topikok sorrendjének rendezése két helyen is lehetséges,de a hozzászólásoké csak egy helyen,és az sem a "Beállítások"-nál van.

Előzmény: illetlenke (4880)
illetlenke Creative Commons License 2019.03.12 0 0 4880

A hozzászólások sorrendje, most is állítható minden topikban.

Előzmény: Bálint 2 (4879)
Bálint 2 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 4879

Érdeklődnék,hogy nem lehetne-e egy olyan kis változtatást megejteni,hogy a "Beállítások" oldalon ne csak a topikok rendezését lehessen beállítani tetszés szerint csökkenő vagy növekvő sorrendbe,hanem a topikokon belüli  hozzászólásokét is.

á-m-2 Creative Commons License 2019.02.05 0 1 4878

Erre válaszoltam, de törölték.

Úgy látszik, még megvitatni se lehet. Csak azt nem értem, miért mondta Illetlenke, hogy ide írjam?

Előzmény: lizardman (4853)
illetlenke Creative Commons License 2019.02.04 0 0 4877

:))

Előzmény: ÁsítóSárkány (4876)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.02.04 0 0 4876

Nocsak, ezt egy böngészőkiegészítőm lenyelte. Jó tudni :)

Előzmény: illetlenke (4869)
illetlenke Creative Commons License 2019.02.03 0 0 4869

Nem, mert ott a vissza a topikba ikon, ami ahhoz hsz-hez visz vissza az adott topikba.

Előzmény: ÁsítóSárkány (4868)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.02.03 0 0 4868

És aztán kezdhetek lapozgatni, keresve a megadott számú hozzászólást, hogy arra tudjak válaszolni.

Pedig a topik száma meg a hozzászólás technikai sorszáma alighanem könnyedén hozzáférhető az előző nézetben is, nem lenne nagy ügy kirakni egy "válasz erre" linket.

Előzmény: illetlenke (4867)
illetlenke Creative Commons License 2019.02.03 0 0 4867

Na ezen tuti segít, ha az előzményre kattintasz.

Onnan vissza is tudsz lépni a teljes topikba, egy kattintással.

Előzmény: ÁsítóSárkány (4866)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.02.03 0 0 4866

Sőt... jó lenne ha lehetne válaszolni a válasz-hierarhiából akár bármelyik másik hozzászólásra.

Elég macerás sorszám alapján keresni. Különösen, ha néhány ritkán a fórumra vetődő ember válaszolgat egymásnak, és vagy 5-6 képernyőt kell lépni, hogy visszakeresse az ember a megfelelő hozzászólást.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4862)
illetlenke Creative Commons License 2019.01.30 0 0 4865

Drukkolok! De tényleg! 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4864)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.01.30 0 0 4864

Remélem, hogy jár majd erre valaki, aki érti a problémát.

Előzmény: illetlenke (4863)
illetlenke Creative Commons License 2019.01.30 0 0 4863

Mentsd el a hsz linkjét.

Utána vissza tudsz menni a topikba, az adott hsz-hez.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (4862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!