Keresés

Részletes keresés

én5 Creative Commons License 2000.03.19 0 0 4
"Megnyitod a te kezedet, és megelégítesz minden élőt ingyen." (Zsoltárok 145:16)
Előzmény: Törölt nick (-)
satya Creative Commons License 2000.03.17 0 0 2
Lukács evangéliumában a gazdag ifjú története (Lk 19, 18-27) vagy a dúsgazdag és a szegény Lázár története (Lk 16, 19-31) ebbe a témába vág.
Máté az utolsó ítéletről szóló példázata szintén kapcsolható. (amit egynek a legkisebbek közül tesztek…)

Az evangélium szellem mindenképpen ebbe az irányba mutat. Erre utal, hogy a szegények gondozása mindig az Egyház fő feladatai közé tartozott. Szent Lőrinc, amikor kérik tőle az Egyház kincsit, akkor a szegényeket viszi.
Most hirtelenjében ennyit tudtam összeszedni. Fontos a kérdés.
Üdv!
satya

haliho Creative Commons License 2000.03.17 0 0 0
Szerintem esetleg azzal lehet rokonítani - bár messze nem ugyanazt mondják - hogy az Apostolok Cselekedeteiben azt írják: "mindenük közös volt" (fejből idézem nem pontosan, valahol az első néhány rész valamelyikében van, ahol az első keresztény gyülekezetről ír). Ez kicsit rímel arra, hogy "a bőség kosarából mindenki egyaránt vehet...", de a rokonság nem túl közeli szerintem.

Különben Petőfi egyértelműen politikai verset írt, a Biblia pedig nem túl politikai szvsz.

Üdv:

haliho

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.16 0 0 topiknyitó
Ifjúkoromban nagyon hatottak rám e Petőfi-szavak... Ahhoz kérek segítséget, hogy a bibliában hol találok olyan részeket, melyek e gondolathoz kapcsolódnak?

Kösz!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!