Keresés

Részletes keresés

voltammártag1 Creative Commons License 2021.05.25 0 0 4544

Nem akartam új topikot nyitni, de ezt a sötét aljasságot jobb, ha sokan olvassátok!

 

Kérdés: normális?

Kétségeim vannak...

Mit gondoltok erről?

Szerintem ez egyszerűen felháborító, és biztosan nem ez az egyetlen ilyen eset...

 

https://444.hu/2021/05/25/nemetorszagban-fizetett-egy-boltban-mikozben-megbuntettek-budapesten-egy-buszon?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=nemetorszagban-fizetett-egy-boltban-mikozben-megbuntettek-budapesten-egy-buszon

Németországban fizetett egy boltban, miközben megbüntették Budapesten egy buszon

 

Eszter – aki valójában nem Eszter, de kérésére megváltoztattuk a nevét – 2012-ben elvesztette a pénztárcáját, azzal együtt az igazolványait, így a személyijét is. A következő munkanapon ezt jelentette a helyi okmányirodában, a régi személyit érvénytelenítették, hamarosan elkészült az új személyije, ő pedig nem sokkal később kiköltözött Németországba. 2014-ben aztán kapott egy levelet a BKK-tól, hogy fizessen, mert jegy nélkül utazott a BKK járatain. Eszter azóta többször bizonyította, hogy ezekben az esetekben nem ő használta az elveszített és az azóta egyébként hivatalosan is lejárt igazolványát, hogy volt olyan büntetés, aminek idején még csak nem is tartózkodott az országban, kilenc évvel igazolványa elvesztése után mégis ott tart az ügye, hogy bár két tárgyalást is megnyert, a legutolsót a BKK most viszi másodfokra.

 

Németországban élt, miközben megbüntették Budapesten

 

„Ezután az ügyvédem felhívta a BKK ügyvédjét, hogy hagyjuk már ezt az egészet, hogy az adófizetők pénzéből perel valakit, aki már százezerszer bebizonyította, hogy ártatlan, mire a BKK ügyvédje azt mondta, hogy őt ez nem érdekli, másodfokra fogja vinni.”

A BKK ügyvédje pedig be is tartotta ígéretét, Eszter nemrég kapta meg az értesítést, hogy az ügyet másodfokra viszik, a fellebbezést tárgyaláson kívül bírálják el. Eszternek emiatt peres ügyvédet kellett felfogadnia.

 

„2014-ben, 2016-ban és most az utolsónál is belátták a BKK-nál, hogy tévedtek, elnézést is kértek. Csak ez az ügyvéd nem akarja elhinni, hogy kilenc éve elhagytam a személyi igazolványomat. Engem meghazudtol, a céget meghazudtolja, és a legrosszabb, hogy ezt a pert mi fizetjük, mindenki, aki adót fizet Magyarországon. A BKK ilyennel húzza az időt, és még többet fizettet velünk.”

 

XNC Creative Commons License 2018.12.25 0 0 4543

Azt hiszem ez a közlekedés legalja.

Laja73 Creative Commons License 2018.10.15 0 1 4542

Felháborodtak, mi több vér lázult.

Előzmény: TWdoktor (4541)
TWdoktor Creative Commons License 2018.10.15 0 0 4541

Hát mi történt?

Előzmény: James & Spawn (4540)
James & Spawn Creative Commons License 2018.10.15 -1 0 4540

Ami ma az egyes villamos vonalán történt az felháborító.

Onyikábogya Creative Commons License 2016.12.19 -5 0 4539

Le kéne már szoktatni a buszvezetőket arról, hogy állandóan vadásszák és kicentizzék piros lámpákat. Utálok emiatt elkésni.

KápCity Creative Commons License 2014.09.04 0 0 4538

Előzmény: Jimbo (4537)
Jimbo Creative Commons License 2014.09.04 0 0 4537

Tudnám mi  az apjuk retkes faszáért adják át a 3-as villamost is, ha nem tudják működtetni? A hét eddigi 4 napjából 3 napon volt valami fennakadás, hol áramszünet, ma például az Élessarokig jár a villamos, de onnan már megint pótlóval kell baszakodni az Ecseriig. Persze annyi eszük már nincs, hogy azt írják ki a buszra, hogy 3/62 Villamospótló, csak sima villamospótlót írnak ki rá, de van, aki 28-as villamosra vár, így mindenki szerencsétlen sofőrt buzerálja, hogy merre megy a busz. Azt persze basznak kiírni a csodálatos Futár rendszerükre, hogy mi a helyzet. Inkompetens faszok gyülekezete.....

cucu Creative Commons License 2013.12.28 0 0 4535

Pedig ezt nem megjegyezni kell, hanem érteni. Ha egyszer megérted, utána már tudni fogod alkalmazni ha kell.

 

Baleset estén megpróbálok segíteni, főleg, ha én okoztam, de ha nem, akkor is. Úgy tudom, ezt az oktatásuk is tartalmazza. Vagy tévedek?

 

Én még nem okoztam balesetet, de mindig segítek amikor balesetet látok! Egy BKV "hivatásos" sofőrnél ez természetes kellene, hogy legyen. Ha nem így van, az nemcsak a sofőr szégyene!

Előzmény: 01-37 (4534)
01-37 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4534

Kívül-belül tökmindegy, sose tudtam megjegyezni, a lényeg hogy esélytelen lett volna megállnia...

 

Szerinted te ha elütsz egy embert aki utána meghal, akkor milyen idegállapotban lennél?

Gondolom nem kezdenél el sudokut fejteni a fülkébe amíg a helyszínelők végzik a dolgukat...

Előzmény: cucu (4529)
KápCity Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4533

Konkrét számot ezzel kapcsoaltban nem tudok mondani, de van ilyen is, illetve más tesztek is, amelyek a figyelemmegosztást, a koncentrációs és memória képességet, valamint a személyiséget tesztelik, akik sikeresen túljutottak, részt vesznek az orvosi alkalmasságin, ha ezen is túljutnak egy tesztvezetésen. Ha ez is pipálható az illető, akkor kezdődhet a tanfolyam, amely elméleti és gyakorlati részből áll. Elméletből a kresz mellett fizikai oktatásban is részesülnek, azon belül is elektrotechnikai, villamos ismeretekből, valamint a felsővezetéki rendszerről, annak elemeiről és a járművekről. Ha az elméletet sikeresen teljesítik kezdődhet a gyakorlati oktatás a rutinozással.

Előzmény: cucu (4530)
cucu Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4532

Látod, ez a baj velük!

Előzmény: Törölt nick (4531)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4531

A te esetedben 10. 

Előzmény: cucu (4530)
cucu Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4530

Mennyi IQ van előirányozva a trolira? 30?

Előzmény: KápCity (4527)
cucu Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4529

Talán féktávolságon belül..., 

Higgadj le, ezzel nem mész semmire!

 

Amúgy sem a baleset maga az, ami engem felháborít, mert az megtörténhet mindenkivel, csak ami utána volt, az a pökhendi, leszarom stílus a sofőr részéről!

Előzmény: 01-37 (4528)
01-37 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4528

Tudod te egyátalán mi történt PONTOSAN? Tudod te hogy milyen végzettsége, mennyi rutinja, és milen látási viszonyok voltak??? (a jármű műszaki állapotáról nem is beszélve...)

Mielőtt ítélkezel, először nézz magadba és gondolkozz el hogy te soha nem hibáztál? soha nem veszett el a figyelmed fél pillanatra? (a gyalogosra amúgy ugyanaz igaz hogy körülnézek ha átkelek. egy helyszínelő ismerősöm mondata gyerekkorom óta cseng a fölemben: "elsőbbsége annak van, akinek megadják")

Amúgy meg az illető takarásból létett ki féktávolságon kívül!!! Mellé az út is csúszott, úgyhogy nyugodtan vegyél vissza a stílusodból ha csak egy félinfós cikkből informálódsz....

Előzmény: cucu (4524)
KápCity Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4527

Januárban indul újra trolis tanfolyam, jelentekzz és csináld jobban, ha szerinted mindenki elvetemült vezető! :)

Előzmény: cucu (4524)
remember31 Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4526

Vitézy orráról jut eszembe:

 

Ne fikázd a BKV-t!

BKV-s ismerőseim szerint Vitézy Dávid (a közlekedési vállalat független, de a Fidesz által terelgetett felügyelőbizottsági tagja) pszichopata, továbbá homoszexuális, ráadásul még mindig az anyjával él , nem jó ember. Nyilvánvaló, hogy a BKV-s ismerőseim Vitézy Dávidot nem[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: cucu (4524)
atompyka Creative Commons License 2013.12.23 0 0 4525

Mit vársz azoktól, akik szerint a megállóhelyre történő beállást bekanyarodásnak értelmezik? 

Előzmény: cucu (4524)
cucu Creative Commons License 2013.12.22 0 0 4524

Folytatódik a BKV buszssofőrök ámokfutása! 

 

http://index.hu/belfold/budapest/2013/12/21/halalra_gazolt_egy_embert_a_144-es_busz/

 

Egyáltalán, van náluk valamiféle IQ viszgálat, amikor alkalmázzák őket? 

Náluk már csak a trolibusz vezetők elvetemültebbek!!! Ráadásul ugyan ezen a szakaszon jellemző rájuk az embertelen vezetésmód!

Pár éve a saját szememmel láttam, amint a trolibusz vezető odacsukott egy leszálló félben lévő babakocsis anyukát, majd mintha mi sem történt volna, egyszerűen továbbhajtott!

Mindezt büntetlenül lehetik ezek a BKV-s gazemberek!

Vitézy Dávid meg büszkén hordja fennt az orrát! Remélem hamarosan le lesz neki csavarva!

atompyka Creative Commons License 2013.09.23 0 0 4523

Miért csak minket büntetnek, ha használjuk a buszsávot, a buszost miért nem, ha nem használja (Thököly, Fehér út...)?

A (nem villipótló) buszost miért nem büntetik, ha a sínen megy és a villamosmegállóban áll meg (Sissi str.)?

Először azt hittem, hogy a BKK a buszok új színére utal (BüdösKéK), de rájöttem, hogy inkább Bárhogy Közlekedhetek, Közöd?

Mikey-Soft Creative Commons License 2013.07.03 0 0 4522

Ebből én csak egy dolgot szűrtem le: ezeknek (továbbra sem) fizetek egy fillért sem.

 

Ha az ember tervezi az utazását, ami abból áll, hogy a metrót (bizonyos részeit bizonyos időszakokban) és az elsőajtós járatokat kihagyja, akkor ingyen el lehet jutni bárhová, igaz néha sokáig tart, de a végeredmény tekintetében verhetetlen. Felszínin nincs az az isten, hogy bárkit is megbüntessenek, ha figyel és észnél van.

 

Bár a 97E-n újabban trükköznek a rohadékok, tudván hogy az első megálló az Örstől 15 percnyire van. Felszállnak civilben, hátitáskákkal, játszva azt hogy ők mindennapi emberek, aztán mikor befordul a busz az EGIS-nél, karszalag elő és aratnak. Múltkor szépen be is szopattam az egyiket, eleve nem hallhattam az "egyetek végbeleket"-dumát, mivel utazás közben kizárom a külső zajokat zene segítségével, így csak véletlenül, a szemem sarkából láttam meg a vén faszt, de szépen feltűnés nélkül odaballagtam a lyukasztóhoz és beáldoztam egy jegyet, amit morcos arccal odaadtam neki, erre savanyú pofával eloldalgott, konstatálva, hogy nem ő nyerte a csatát. Mondjuk a dologhoz hozzátartozik, hogy siettem és nem vártam meg a következő Keresztúr felé közlekedő járatot, mert általában mindig úgy megyek, hogy figyelem, kik vannak a járművön. Ha kevés az ember, akkor kisebb az esélye a rozi-támadásnak, de a kérdéses járat eléggé zsúfolt volt, plusz a figyelmem sem volt a toppon. De legalább kijöttem belőle minimális (350.-) pénzveszteséggel...

Előzmény: Laja73 (4521)
Laja73 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 4521

Na most elmondom én is a sztorimat. Ami arról szól, hogy fasisztoid módszereket az alkalmazzon, aki saját magára nézve is megteszi. Vagyis a BKV azt játssza, ő az SBB.

 

Szóval. Meg sem tudom számolni, hányszor kellett leszállnom a buszról amiatt, mert az lerohadt, és megvárni a következőt. Az utas megértő. Persze, semmi gond. 

 

Egyszer aztán én hibáztam. BAUHAUS helyett a BAUMAXnál szálltam le (2-3 megállóval hamarabb), hát megvártam a következő járatot. Amúgy vezetőnél váltott drágábbik, 450 Ft-os jeggyel utaztam*, bízván abban, hogy az elég lesz**. De nem, az ellenőr lökte az "emberileg megértem, de az a dolgom, hogy megbasszam" szöveget. Na még aznap melegében írtam egy méltányossági kérelmet a BKK-nak (oda kellett küldeni a honlap szerint, kifejezetten méltnyossági ügyintézés). 30 napot vártak, akkor válaszoltak. Vagyis dehogy válaszoltak, inkább úgy mondanám, küldtek egy levelet. Egy formanyomtatványt, amelyben leírják, hogy a büntetés 16ezer Ft. Én persze megintcsak aznap (határidők, ugye) visszaírtam, hogy az ellenőr már tájékoztatott a büntetés mértékéről, én pont azt szeretném, ha elengednék, erre válaszoljanak, mert ezt kértem, kérdeztem (akár egy nemet, de mondjanak).

20 nap múlva megjött az....újabb formalevél! Bónusz (és ezt figyeld): "Sajnos Ön a xxxx számú válaszlevelünkben felkínált 16.000,- Ft befizetését a mai napig nem teljesítette, ezért 32.500 Ft vált esedékessé"! WFT?!?!? Felkínlták a büntetést? :D Bazmeg, esküszöm, szóról szóra ez áll benne.

Hívtam a nőt, hogy bántás nélkül megkérdezzem, saját maga ennyire hülye, vagy a cég követeli meg tőle, hogy játssza a hülyét (havi 110 bruttóért, gondolom), de szabadságon volt. 

 

Ha teljes árú jegyért lefagy a lábad télen, kompenzáció: 0 ft. Nyáron 50 fok - kompenzáció: 0 ft. Lerohad a busz, késel a munkából? Kompenzáció: 0 ft. Ellenben te legyél tökéletes. Egy hiba: 16ezer forint. Vagy különben lefoglalom a vagyonod (a vége úgyis az lesz).

 

 

* mert hogy a BKV megszüntette a jegyárusítást Csepel központjában(!), de ez már szóra sem érdemes...

** és hát persze időbélyegző szerint bőven 60 percen belül voltam, mint az ugye Európában normális lenne, de hát hagyjuk ezt is...

atompyka Creative Commons License 2013.06.27 0 0 4520

Valaki szólhatna a mazsomoknak, hogy a világoskék Volvók továbbra is büdöskék. Tán nem föstékre kéne először költeni...

atompyka Creative Commons License 2013.01.23 0 0 4519

"Az viszont megmagyarázhatalan, hogy a metrót miért nem lehet sűríteni..."

Hát azért, hogy két szerelvény között legyen idő meghegeszteni a síneket.

A sínek kétharmadát ki kellene cserélni a 3-as metróvonalon

A síncserék jelenlegi ütemével nem húzza ki a metró a 2016-ban tervezett felújításig. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Csopakiutca (4518)
Csopakiutca Creative Commons License 2013.01.16 0 0 4518

Amikor ilyen "szélsőséges időjárási viszonyok" uralkodnak Budapesten (is) - januárban esik a hó! - akadozik a felszíni közlekedés. Az viszont megmagyarázhatalan, hogy a metrót miért nem lehet sűríteni, miért kell nap közben 6 percet, késő csúcsforgalomban - 1/2 7 tájban - több, mint 5 percet adni követési távolságnak. Az értelmesebb autósok közül ilyenkor elég sokan, főleg a belvárosba igyekvők a metrót veszik igénybe, érzhető a megnövekedett utaslétszám.

Szendler Ádám Creative Commons License 2013.01.06 0 0 4517

Már nem elöször fordult ilyen elő.

Előzmény: mesi. (4516)
mesi. Creative Commons License 2013.01.05 0 0 4516

meglehet, hogy éppen csak elcsatangolt kocsi volt, tudtommal a 47-et a budafok adja :)

Előzmény: Szendler Ádám (4515)
Szendler Ádám Creative Commons License 2012.12.04 0 0 4515

A 47-es villamos miért Kelenföld kocsiszínbe megy, miért nem Budafokra? Nem túl jó móka a zuhogó hóban állva várni, miközben elmegy két 49-es, aztán egy 47-es ami Kelenföldre megy, majd egy újabb 49-es, és csak ezután jön végre egy rendes 47-es. Akik Budafokon laknak azok így is ráfaragnának, de legalább az alberfalvaiak hazajuthatnának ha Budafokon lenne a kocsiszín.

cucu Creative Commons License 2012.10.19 0 0 4514

Az ember nem azért vár 25 percet, mert ráér, hanem azért, mert nem tudja, hogy mikor fog jönni a járat. Lehet, hogy éppen akkor amikor elindul a másik megállóba. Sajnos nem látunk a jövőbe, ezért várakozunk. Ha ugyanis előre tudnánk, hogy 25 perc lesz a várakozás, akkor keresnénk másik megoldást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!