Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 30 perce 0 0 83529

Azt hiszem nalam is 80 cm koruli... es mar 2002 ota szepen elvannak benne.  Ha fogy az nem a hideg miatt van.  (...csak halkan mondom, nem volt gem vagy ket hete...)

Előzmény: Dezodoros Ede (83524)
Rezsee Creative Commons License 6 órája 0 0 83528

Estleg Schöll Peridox-szal valakinek tapasztalata?

Rezsee Creative Commons License 6 órája 0 0 83527

Enyém csak 90 cm mély! Vígan átvészelték az elmúlt kemény teleket(szaporulat is!), 25-30cm jéggel, alig, alig lékkel! Persze nem azt mondom, hogy vigyük le 60cm-re, de az biztos, hogy nem kell másfél méter, meg még több!

Előzmény: Dezodoros Ede (83524)
Dezodoros Ede Creative Commons License 6 órája 0 0 83526

Bocs 4 köbös szivattyút hozzá :)

Előzmény: Dezodoros Ede (83525)
Dezodoros Ede Creative Commons License 6 órája 0 0 83525

Akkora tóhoz elég 1 ilyen szűrő pl

https://abc-zoo.hu/2372-aquanova-nub-9000-11w-uv-kerti-toszr.html

Meg vegyél 1 óránként 5 köbös szivattyút hozzá,aztán tuti lesz.

Előzmény: nono444 (83521)
Dezodoros Ede Creative Commons License 7 órája 0 0 83524

Felesleges az 150 cm.

Nálam 120 cm a legmélyebb pont bőven jó így is.Az eredetileg akváriumi osztottfarkó aranyhalak akik "papíron nagyon kényesek" kiteleltek 50-60 cm mélyen  le sem húzódtak ráadásul ők tavalyi kis növendékek.Semmi bajuk,szépen úszkálgatnak már a napsütéses időben.

Már 80cm-ben is vígan kitelelnének igazság szerint.

Előzmény: csoer (83522)
csoer Creative Commons License 8 órája 0 0 83523

Az esetleges repedés következtében létrejött rést a víz nyomása feszíti szét.

Ha a víz szintje a sérülés alá csökken, megszűnve a nyomás, a rés összezárul és  igen nehéz lesz érzékelni.

De meg lehet természetesen próbálni.

Előzmény: Ladybee (83515)
csoer Creative Commons License 9 órája 0 0 83522

Mindent lehet, pénz és egyéb lehetőség és fantázia kérdése.

De, ha lehet a koik miatt én javasolnám a leendő vízmélységet a min. 1,5m -re tenni.

Előzmény: nono444 (83516)
nono444 Creative Commons License 9 órája 0 0 83521

Köszönöm a választ és a csobogódat elnézve teljesen jó lenne Nekem is hasonló mert

szeretném Én is élvezni a látványt és látni az élővilágot ez a kényege. ehhez a 3x2 mérethez mikyen szivattyút ajánlasz ha lehet szűrővel együtt mert fontos a viz tisztaság és keringetés?

Előzmény: Rezsee (83520)
Rezsee Creative Commons License 26 órája 0 0 83520

Így picit jobban látszik...

Rezsee Creative Commons License 26 órája 0 0 83519

Enyém ilyen:

Rezsee Creative Commons License 26 órája 0 0 83518

Én inkább a vízesésre szavazok, de azt se muszáj monumentálisra csinálni! Nekem csak egy csobogó van, az is hangulatos tud lenni és nem kell hozzá nagy kivitelezés.

Célszerű valami szűrőt rendszeresíteni (gyárit vagy akár házilag barkácsoltat) és az abból kijövő vizet visszavezetni a tóba! Én nem szoktam számolgatni, egyszerű: több víz= jobb szűrés, bőségesebb csobogó, vízesés, patak! :-)

Nekem a szökőkút azért nem jön be, mert főleg egy ilyen relatíve kicsi vízfelületnél, én szeretem, ha belelátok a vízbe, amit a fodrozódó vízfelület erősen korlátoz! Amúgy látványos tud lenni!

Mindkét verzió jót tesz a tónak, mert oxigéndúsabbá teszi a vizet ill. a tóban kialakuló enyhe áramlás is jótékony hatású!

A szűrőt illik folyamatosan járatni, nem nagy összeg, főleg a mostani energiatakarékosabb szivattyúkkal.

Ha csak vízesésként használod, akkor éjszakára akár le is lehet állítani.

Jahno Creative Commons License 29 órája 0 0 83517

Nincs olyan, hogy "jobb" vagy "érdemes". Ami éppen tetszik, olyan legyen. Aztán max. átépíted.

nono444 Creative Commons License 29 órája 0 0 83516

Sziasztok,

Tavasszal terveim között szerepel, h kis kerti tavat építek koi halakkal telepítve.

Teljesen nulláról indul a projekt ki sincs jelölve a terep csak a fejemben van az elképzelés

és olvastam pár dolgot.

Kisebb vízeséssel szeretném kb 3x2m-es a terv 1m maximális mélység de lenne ültető mélység.....

tanácsokat szívesen vennék a tapasztalatokból. Érdemes vízesés? Jobb a szökőkút? Ezeknek a szökőkút...csobogó akármit is telepítek folyamatosan menni kell? Tudom, h van számítás is arra, h milyen teljesítményű kell de mennyire fontos ez?

köszönöm

Norbi

Ladybee Creative Commons License 30 órája 0 0 83515

Végig kell tapogatni azon a szinten, ahol megállt az apadás. Meg lehet találni !

Előzmény: csoer (83514)
csoer Creative Commons License 1 napja 0 0 83514

Az esetleges repedés (fagyás, vagy mechanikai sérülés) nem látható szabad szemmel. Tehát nyugodtan szivárog, anélkül, hogy külsérelmi nyom látható lenne.

Előzmény: GeriSoft07 (83513)
GeriSoft07 Creative Commons License 1 napja 0 0 83513

Kösz a kérdést, nincs 4-5x akkora hely. Illetve van, de másra kell

én is fagyás repedésre gondolok, de sose fagyott be teljesen, a halaknak ott volt a levegőztető es keringető általi lék. 

Vasárnap töltöttem tele, kb 8-10cm hiányzott, most ennek fele eltűnt. Ennyi nem párolog

pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 83512

Az 1000 kg/m2-t az érthetőség miatt írtam, mielőtt a mértékegység miatt egy fizika tanár, vagy mérnök kolléga belém kötne! :-)

Előzmény: pacsepa (83511)
pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 83511

Nem hely kérdés a dolog, ha kisebbet csinál, akkor annyival olcsóbb. Csak az árarány kedvéért írtam.

Hogy egyszerűbb üzembe helyezni az előregyártott tavat?

Háááát, nem tudom, mennyit nyersz vele? Szerintem elhanyagolható.

Ki kell ásni, ezt nem úszod meg. Ráadásul eleve nagyobb gödröt kell ásni az előregyártott tónak technológiai okokból. A földet rétegesen és tömörítve kell visszatölteni mellé, mert a medence deformálódhat, törhet idővel. Belülről azért a víz nyomása elég jelentős! Ha nincs rendesen megtámasztva földdel, akkor szinte biztosan károsodik! Pláne, ha nekifeszül egy-egy masszívabb hegyes kőnek, kavicsnak. (homokágyba kell tenni)! Egy méter mélyen a víz nyomása 1000 kg/m2! Lehet, hogy a kérdezőnél is ilyen probléma lehet?

Fóliánál megveszed a szükséges méretet. Ilyen nagyságrendnél biztosan nem kell hegesztetni, ragasztatni. A kiásott gödörbe beleteríted a fóliát, nem kell alkalmazkodni kész formához, szabadon szárnyalhat a fantáziád. A szélét ugyanúgy szintezni, ki kell alakítani mindkettőnél.

Semmi bajom vele, nem akarok az előregyártott tóról lebeszélni senkit, ha van pénze, akkor költse. A konkrét nyereséget nem látom!

Persze aki pár ezresért használtan hozzájut, az más kérdés. :-)

Előzmény: Rezsee (83509)
Rezsee Creative Commons License 1 napja 0 0 83510

Én pár ezresért vettem az enyémet, abból azért olyan nagy fóliás tóra nem futotta volna, de per pillanat nem is volt nagyobbhoz hely!

Abban igazad van, nem biztos, hogy szerencsés választás, mert a kis méretüknél fogva biológiai egyensúlyról aligha beszélhetünk, így a problémák miatt esetleg elmegy a kedv a tavazástól, nagyobb tó építésétől!

Rezsee Creative Commons License 1 napja 0 0 83509

Mert lehet, hogy nincs 4x, 5x akkora helye! :-)) Meg sokkal könnyebb ,,üzembe helyezni".

Előzmény: pacsepa (83506)
pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 83508

Mióta fogy a víz?

Eseteleg nem lehet elfagyás miatti törés-repedés?

Előzmény: GeriSoft07 (83504)
Rezsee Creative Commons License 1 napja 0 0 83507

Szerintem sem! Anno én is olyannal kezdtem a tavazást! Már használtan vettem, megvolt 3-4 évig, aztán eladtam, de még akkor sem volt semmi baja! Inkább valami mechanikus dologra gondolok, pl. egy alatta maradt éles kő, ami lassan (süllyedés?) kilyukasztotta valahol! Szerintem...

pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 83506

Megkérdezhetem, miért döntötök a kész kerti tavak mellett?

Csak mert nem értem. Olyan áron adják, amiből 4-5-ször akkora fóliás tó is vidáman kihozható.

pacsepa Creative Commons License 1 napja 0 0 83505

Nem normális. Ott valami nagyon nincs rendben! 20 évig jónak kellene lennie.

GeriSoft07 Creative Commons License 1 napja 0 0 83504

Üdv, ezek a kész müanyag medencés mini tavak 4-5 évig bírják? Ez normális?

gyanúsan fogy a víz a tóból :(

ZsuR Creative Commons License 2 napja 0 0 83503

...itt a taasz... :((

Rezsee Creative Commons License 2 napja 0 0 83502

Sziasztok!

Fonalas algával kapcsolatban lenne két kérdésem!

1. Ki, milyen eredménnyel használta a Schöll Peridox-ot? Az enyhe télnek köszönhetően inkább nőtt az alga, nem visszahúzódott! :-( Tudom, nem végleges eredmény, de ha a benne lévő mennyiség eltűnne, már boldog ember lennék! Lehet most is használni vagy kell neki a melegebb víz?

2. Szereztem egy bolti nyomásszűrőt! Semmi extra, de lehet beraknám a maszek helyett, mert jóval nagyobb lenne a szűrő felület! Van benne UV-C lámpa is. Kérdésem: az UV-C cső mennyire lenne hatásos a fonalas alga ellen vagy nincs rá hatással? Köszi!

pacsepa Creative Commons License 3 napja 0 0 83501

Sikerült a hétvégén kihorgásznom a tavamból újabb 3 ezüstkárászt. Még van benne ivarérett példány vagy 5-6 darab.

Az a baj, hogy még nem igazán esznek, a kenyér gombócot csak lökdösik, vagy éppen rá sem hederítenek.

Még van 2-3 hetem, hogy kiirtsam a maradékot, amíg átlátszó a víz. Utána már nem tudom szelektálni őket. Mindenféle hal van a tavamban, nincs specifikus csalim.

Várok egy kisebb genetikailag tiszta aranykárász (széleskárász) szállítmányra és szeretném szaporítani őket.

A naphalakat is ki kell valahogy irtani, vagy nagyon megritkítani az ikrazabálási hajlandóságuk miatt.

puskásgéza Creative Commons License 3 napja 0 0 83500

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!