Keresés

Részletes keresés

exage Creative Commons License 10 órája 0 0 90343

Ez meg egy tavaszi esős kép.

Előzmény: exage (90342)
exage Creative Commons License 10 órája 0 0 90342

Idáig még csak három békát láttam, igaz rákot meg még egyet sem:)) Időd, kedved van, eljöhetsz:)) Nyuggerként majd mindig vagyok. Mondjuk csoda tó az nincs, nincs díszítés. Nincs kirakva kővel vagy hasonló. A párom olyan, ahol eszébe jut, belecsusszan, most meg már az unoka is:)) Itt van pár kép,  4 kis vízről. 

Előzmény: RJancsi (90341)
RJancsi Creative Commons License 17 órája 0 0 90341

Köszi, bár így megfosztasz más tavának a megnézésétől. :) Edénél is jártam már ebihal ügyileg, de az elhozott pár száz poronty nyomtalanul eltűnt a tóban/ból. :(

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90340)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 30 órája 0 0 90340

Elhozom es szolok, nem kell kettonknek menni Hatvanba. Nekem csaladi ugyekben mindenkeppen kell.

Draga a nafta. En meg lehet, hogy raadasul ceges villannyal megyek.

Előzmény: RJancsi (90339)
RJancsi Creative Commons License 1 napja 0 0 90339

A "sötét oldal" már elkotyogta hová kéne menni. :) Itthonról (Érd) kb. 1 óra kocsival, nekem ez rövid távnak számít. 

Előzmény: exage (90338)
exage Creative Commons License 1 napja 0 0 90338

Nem ígérek semmit, de ha lesz kifogva, szólok. Már 2 éve próbálom eltüntetni őket, de ősszel is láttam jó párat. Ja helyileg Hatvan, ha nincs messze. 

Előzmény: RJancsi (90333)
tucsok13 Creative Commons License 1 napja 0 0 90337

Tele a tavam varanggyal, már szeretik egymást... jóval később szoktak. A halak még lenn de úszkálnak. Beütött a tavasz nálunk, vajon lesz még böjtje?

Előzmény: Dezodoros Ede (90311)
55judit Creative Commons License 1 napja 0 0 90336

Jó az ötlet.🙂

Előzmény: RJancsi (90335)
RJancsi Creative Commons License 1 napja 0 0 90335

Akkor majd csinálok egy béka óvodát ahol az ebihalak nőhetnek. Egy nagy, szúnyoghálóval lerekesztett részre gondolok a tóban, amiből nem tudnak az ebihalak ki, az aranyhalak meg beúszni. De ugyanúgy a tóban lesz mindkét társaság. 

Előzmény: 55judit (90334)
55judit Creative Commons License 1 napja 0 0 90334

Ikrát nem, de ebihalat igen. Nálam első évben amit te hoztál, szinte az összeset megették az aranyhalak. Szerencsére a dézsa tóba is tettem belőle, azok mind felnőttek.

Ikracsomók most is vannak de ezek erdei békák és zöld varangyok lesznek ha marad belőlük.

Előzmény: RJancsi (90333)
RJancsi Creative Commons License 1 napja 0 0 90333

Ha nem túl nagy arcátlanság, és tényleg sok van, szívesen felajánlom, hogy nem neked kell elvinni a felesleget a szabad természetbe. :) Azaz én is szívesen elhoznék egy adagot. Nekünk csak kb. 6-8 békánk van amiket súlyos természetkárosítást okozva a Duna partról hoztam haza a tóba. De amilyen szerencsém (és hozzáértésem) van, szerintem mind fiú, mert bár szépen énekelnek, ebihalat még sosem láttam a tóban. Csak aranyhalaink vannak, azok meg állítólag nem nagyon esznek ikrát. 

Előzmény: exage (90332)
exage Creative Commons License 1 napja 0 0 90332

Jobb idő lesz, elkezdem gyűjteni tartályba. Szólok, ha van egy marékkal:)) Úgy is leakarok két tavat engedni, szelektálni kell, mert rengeteg a kis koi.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90331)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 90331

Szívesen lemegyek egy szállítmányért Hatvanba. Úgyis megyek látogatni anyámat.

Neked jó torkú példányaid vannak! :-)

Szólj légy szíves, ha aktuális!

Előzmény: exage (90330)
exage Creative Commons License 2 napja 0 0 90330

Én meg minden évben telepítek ki békát szabad vízbe. Már most is találkoztam pár darabbal. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90322)
RJancsi Creative Commons License 2 napja 0 0 90329

Nem ludasok, békások! :)

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90328)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 90328

Ha tényleg 15 évet is élnek, akkor viszont a macskák lesznek a ludasok. Az elmúlt 10 évben legalább 50 békát telepítettem már, de fogynak...

Macskát már láttam vadászni rájuk, volt amelyiket emiatt meg is fürdettem... :-)

Előzmény: RJancsi (90324)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 90327

Köszi, ha nem lesz ajánlat, akkor kirándulás jelleggel meglátogatlak.

Előzmény: Dezodoros Ede (90325)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2 napja 0 0 90326

Már szinesednek a békáim,biztosan sokáig éldegélnek a tavibékák,mert van egy nagyra nőtt "Benetton zöld" békám,aki biztosan nálam van már 4.-5. éve,bár még nem az igazi a színe a hidegek miatt,még "zavaros zöld" :D de kitartóan dolgozik az ügyön :D sokat napozik ő is a többiekkel együtt.

Előzmény: RJancsi (90324)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2 napja 0 0 90325

Amikor lesz majd tavibéka ebihal adok bárkinek kb május felé szaporodnak nálam...bár én tőled nem 50-60 km-re lakom,hanem minimum 100km-re.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90322)
RJancsi Creative Commons License 2 napja 0 0 90324

Én már kóstoltam, de nem különösebben voltam oda érte. Állagra és ízre kb. mint a csirke, egy gyenge halas (iszapízű) beütéssel. Inkább élve szeretem látni őket. 

Meg nem erősített (és a neten több helyről összevadászott) adatok alapján egy tavi béka akár 15 évig is élhet. Persze nagyban függ az egyedtől és a környéken kószáló macskáktól, gémektől és gólyáktól is. :) 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90323)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 3 napja 0 0 90323

Nem tudom milyen a békacomb, de biztos megkóstolnám, ha nem sajnálnám őket! :-)

Előzmény: Dezodoros Ede (90321)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 3 napja 0 0 90322

Sajnos eddig nem kaptam senkitől békát, hiába könyörgök itt évek óta nektek! :-)

A tavam a település közepén van, a "belvárosban". Ha volna itt béka, az sem jutna be, mert a telek nagy részét beton lábazatú kerítés veszi körül.

A korábbi telepített populációt tavakból hoztam (most vallom be a természetkárosítást?), de szaporodni képes populáció nem alakulhatott ki, mert az esetleges békapetéket, ebihalakat a halak (különösen a naphalak) kizabálják.

Ugyanakkor a természetes közeghez a békakuruttyolás is szükséges. Tavaly nem pótoltam a békenépességet, de még volt 4-5 béka az előző évekről. Idén még nem láttam őket, talán még van remény, de azok már 3 évesek lesznek. Nem tudom, meddig élnek, akármennyire ideálisak számukra a viszonyok...

Ők is kiveszik részüket a rovarlakomából, amit a halaknak biztosítok a tó éjjeli megvilágítását (is) szolgáló reflektorokkal.

Szóval ez a történet.

A legszerencsésebb lenne egy marék, már eléggé kifejlett ebihal, amit a halak már nem zabálnak fel és felnőhetnek. A naphalakat meg ritkítom, de egyelőre korlátozott eredményekkel. Próbálom az ivarérett példányokat kiszedni, most nem is látok benne, csak kicsiket. Tavaly vagy 50-60 példányt fogtam ki.

Előzmény: RJancsi (90318)
Dezodoros Ede Creative Commons License 3 napja 0 0 90321

Lehet békacomb a kedvenc náluk :D   hát minden esetre tanácstalan vagyok...mert pont a fürdőtavat körbepetézték a békák alaposan... amiben ugye növény nuku...és hát ugye ilyen mennyiséget és ilyen korán a tavi békáim nem szoktak produkálni....május júniusnál elöbb azok nem petéztek eddig...ekkora erdei béka támadás ért volna? :D Mert varangynak is korai lenne...és azok "kilométerben" petéznek :D na majd kiderül...

Előzmény: RJancsi (90318)
Dezodoros Ede Creative Commons License 3 napja 0 0 90320

Egy "cég" :) az Inda és Index...képfeltöltésnél arra utal az index...és aztán meg nem történik semmi...

Lehet kipróbálom én is a Crom böngészőt.

Előzmény: RJancsi (90315)
Imrehajcsi Creative Commons License 4 napja 0 0 90319

."Ha még ne volt kitakarítva a meder, arra is rá kénne szánni egy napot. "

Misiéknél a fák akkorát hurráztak,hogy még a Holdon is hallani lehetett. Valószínűleg online követhetik a topicot a hír hallatán. 😆

Előzmény: RJancsi (90308)
RJancsi Creative Commons License 4 napja 0 0 90318

Mit csinálsz velük, hogy nem maradnak meg? A tavi békák (a varangyokkal ellentétben) nem hagyják el a vizet. Ha valamiért eltűnnek (és nem valami ragadozó pusztítja őket), akkor meg kellene keresni az okot. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90317)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 4 napja 0 0 90317

Szokásos...:

Tavi és kecskebékát és (később) fejlettebb ebihalakat átveszek saját tavamba nagyobb mennyiségben. Budapest 50-60 km-es körzetében értük megyek.

csoer Creative Commons License 5 napja 0 0 90316

Korábban képet akartam feltölteni a Fórumra és nem engedett. Aztán a Firefox ról átváltottam a Chrome-ra és lám ott meg ment.

RJancsi Creative Commons License 5 napja 0 0 90315

Ez az indaizé nekem új. Én mindig a saját gépről töltök fel képet (akár az asztaliról akár telefonról). Csak a mérettel szokott gond lenni, de a normál HD (1024x768) simán fel szokott menni.  

Előzmény: Dezodoros Ede (90313)
Dezodoros Ede Creative Commons License 5 napja 0 0 90314

Köszönöm János ...gyors voltál :)

Előzmény: RJancsi (90312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!