Keresés

Részletes keresés

RJancsi Creative Commons License 2 napja -1 0 87319

Hajfestésről már hallottam, halfestésről még nem. :)

De olyanról igen, hogy valaki egy kisebb vagyonért vásárolt egy kopasz macskát ami pár hét alatt kiszőrösödött. Mint kiderült nem kopasz hanem borotvált macska volt... 

Előzmény: 76timi (87318)
76timi Creative Commons License 2 napja 0 0 87318

Kihívtam a dokit.

Minden rendben, totál egészséges minden IS a tóban.

Táp jó, vitamint kapnak, fertőtlenítőt kapnak.

Mindent jól csinálunk, ő sem tudja, mire reagálnak így ezek az újak.

Bármi lehet. Külföldi oldalakon keresgéltem, ott is előfordul ilyen, nincs rá pontos magyarázat, mindneki csak találgat.

Előzmény: RJancsi (87317)
RJancsi Creative Commons License 2 napja -1 0 87317

Nem valami tápanyag/vitamin hiányuk van? Elég "betegnek" tűnő színük van. 

Előzmény: 76timi (87316)
76timi Creative Commons License 2 napja 0 0 87316

Nálunk is minden rendben, szerencsére. :)

Békucik növögetnek, néhányan zöldülnek, annyira cukik, imádom őket :)

Szűrőtóban "túl" sok a növény, szép munka lesz ősszel szétszedni...

Érdekességképpen az idén vásárolt koik kifehérednek. Az egyik már totál albínó, mintha megnyúzták volna :DDD

Ochiba-ként vettük, befeketedett, majd kifehéredett. Ma már a fekete foltok is szürkék rajta :(

Sanke-ként vettük... Ma full fehér, nyúzottka :)

Csodaszép volt. Ma már ocsmányka, hasán van még kevés sárga folt :(

Előzmény: Dezodoros Ede (87312)
RJancsi Creative Commons License 2 napja -1 0 87315

Van egy más világnézetet valló troll egy másik általam gyakran látogatott topicban. Az okoz neki orgazmus közeli állapotot, ha rákeres a hozzászólásaimra, és topic-cím és tartalom függetlenül mindenhol nyom nekem egy mínuszt. Ha ettől boldogabb és nem kap sztrókot a benne felgyülemlett gyűlölettől akkor újabb jópontot kapok egy elkárhozott lélek megmentéséért. :)

Előzmény: The Dark Side of the Moon (87314)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2 napja 0 0 87314

Mi van? Bosszúhadjárat folyik ellened? :-)

Kapod itt feszt a mínuszokat! :-)

Csak szólok a dühös fórumtársunknak, hogy a "-" és a "+" a hozzászólás értékelése, nem a hozzászóló felé megnyilvánuló szimpátiánkat hivatott kifejezni.

Egyébként meg gyerekesnek tartom.

Előzmény: RJancsi (87313)
RJancsi Creative Commons License 2 napja -1 0 87313

Köszönöm kérdésed, nálunk is minden OK. A halak továbbra sem kapnak enni, nem is túl barátságosak, bár a kisebbeket még meg lehet simogatni ha kijönnek a part közelébe napozni. A békák még mindig megörvendeztetnek esti "énekükkel". A növények nőnek mint a bolond, nem győzöm a tócsagazt gereblyézni annyi van belőle. 

Előzmény: Dezodoros Ede (87312)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2 napja 0 0 87312

Mindenkinél minden ok? Halak vizinövények rendben? Nálunk szerencsére minden rendben,jó étvágyuk van a halaknak...most reggel este kapnak pár marékkal enni csak úgy szinte forr a víz úgy versengenek a kajáért.

csoer Creative Commons License 2021.07.17 0 0 87311

Ok! Értelek, persze azt sem kell kidobni. Így kettős haszna van: nem kell elszállíttatni és még a kertben is ól jön.

Előzmény: BigFic (87310)
BigFic Creative Commons License 2021.07.17 0 0 87310

Persze, hogy nem :)

Ez egyedi megoldás volt, hogy a nyesedéket is tegyem valahová. Mindenféle, de főleg orgona volt. Aztán el lett takarva a vásárolt mulccsal.

Előzmény: csoer (87309)
csoer Creative Commons License 2021.07.14 0 0 87309

Bocsánat, de így még nem halottam mulcsozni. 15 éve van a kert zöme mulcsozva (fenyőkéreggel terítve).

Az alsó rétegben több mint 5 cm vastagon egészen apró szemű mulcsot teríttettem, majd rá nagy méretűvel takartam.

A mulcsot zsákolva hozattam nagyobb mennyiségben, így nem volt drága.

Alóla soha nem jött fel gaz, igaz a mulcsot locsolni is kell, hogy kiadja a finom "nedűjét".

Előzmény: BigFic (87301)
tucsok13 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 87308

:-)

Előzmény: RJancsi (87307)
RJancsi Creative Commons License 2021.07.14 -1 0 87307

Köszönjük a bókot! Ezt a mosolyt csak Neked, csak most. :-)

Előzmény: tucsok13 (87306)
tucsok13 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 87306

De szép ez a kukac :-)

Előzmény: RJancsi (87305)
RJancsi Creative Commons License 2021.07.13 -1 0 87305

Azért nem minden darálékot vitetek el, egy zsákkal mindig elrakok belőle és alomként használom. :)

Előzmény: bjanos21 (87303)
RJancsi Creative Commons License 2021.07.13 -1 0 87304

A mi telkünk elég speciális. Egy domb tetején lakunk ami  egy nagy mészkő tömb. Nálunk azért nincs vakond, mert kilátszana a háta abból a 4-5 cm termő(?) rétegből amiben a fű és egyéb gazok vegetálnak. A gyümölcsfáknak vésőgéppel és csákánnyal mélyítettem kb. 1 m3-es gödröket amibe alulra marhatrágyát, fölé meg termőföldet hordtam, hogy legyen mibe gyökerezniük. 

Úgyhogy nálam a kert felásása elméleti dolog, 5 centinél nem megy mélyebbre az ásó mert ott már koppan. :)

Előzmény: bjanos21 (87303)
bjanos21 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 87303

Elvitetted a darált fát? Az egy kincs!!! :-) A kertben nem használtad? Virágok, vagy zöldségek közé is tökéletes. Nem kell többet ásnod a kertet. Csak széthúzod a mulcsot, beleültetsz, és visszahúzod. A talajlazítást elintézik a normális élettér miatt felszaporodó jószágok, giliszták, miegyebek. És öntözni is tized annyit kell. Mondjuk magról nevelt dolgokhoz, főleg az apró magokhoz elég macerás, de minden máshoz tökéletes.

Amúgy az orrszarvúbogárnak jobb egy mulcs halom mintha szétteregetnéd, de ez már részletkérdés. A halomnak annyi hátránya lehet, hogy nem nedvesedik át az alja, de gondolom a te ágdarálód nem olyan forgács szerű cuccot állít elő hanem kicsi hengeres ágdarabokat, azok közé jobban befolyik a víz. De egy köztes megoldás is jó lehet, ha vastag rétegben teríted le, 10-20 cm körül. Az az igazi jó élettér. Frissen darálás után be is olthatod olyan gombával ami fán szokott nőni (laska, shiitake, ilyesmik). Öreg mulcsra kár pazarolni a gombát, ott már más gomba fajok megvetették a lábukat, sose lesz belőle termés.

Előzmény: RJancsi (87300)
bjanos21 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 87302

A gaz a mulcsban egy érdekes kérdés. Egyrészt ott van, hogy olyan területet ahol évelő növények nőnek (tarack, ilyesmi) azt nem mulcsolunk, mert úgyis átnő rajta, és nehezebb kiszedni. Először ki kell ölni az évelőket, utána lehet mulcsolni. Alternatív megoldás, ha a mulcs alá leterítesz egy (pár) réteg hullámpapírt, karton, dobozt, sok újságpapírt, ilyesmiket. Erre megy a mulcs. Mire a papír lebomlik addigra befulladnak a gazok. Aztán meg elég vastag rétegben kell mulcsolni ahhoz, hogy a föld már ne kapjon fényt, mert az egynyári gazoknak bolygatott talajfelszín és fény kell a csírázáshoz. Ha elég vastag a mulcs akkor alig kelnek ki magról az egynyári gazok. Ehhez kell olyan 5-8 centi vastagság legalább. Ha ez megvan akkor nem nagyon gazosodik, azt a pár szál gazt könnyen ki lehet húzni. És időnként pótolni kell a mulcsot ahogy lebomlik. Egy probléma lehet csak: ha a kert szélén vissza tud nőni a mulcsolt területbe a tarack meg a többi évelő. De erre is vannak megoldások.
A tetőszerkezetet ne féltsd a mulcstól. Egyrészt teljesen más élőhely egy talajra terített nedves anyag mint a padláson levő száraz (jó esetben kezelt) faanyag, szóval nem ugyanazok a fajok élnek benne. Másrészt meg ahogy a mulcsba betelepül a 'kártevő' (inkább lebontó) élőlény úgy a tetődbe is betelepülne közvetlenül, a mulcs nélkül is. De nem teszi. Az előző mondat miatt nem teszi: teljesen más élőhely.

Előzmény: BigFic (87301)
BigFic Creative Commons License 2021.07.13 0 0 87301

Idén először mulcsoztam. Úgy, hogy az összes nyesedéket daráltam, kiterítettem, majd a tetejére vettem OBI-s mulcsot.

Jön benne a gaz, mint az állat.

Reméljük, hogy fakártevők nem szaporodnak fel benne, mert féltem a tetőszerkezetet.

Előzmény: RJancsi (87300)
RJancsi Creative Commons License 2021.07.13 -1 0 87300

Eddig nem volt, de ezután lesz! Van ágdarálóm, de eddig nem mulcsoztam semmit, a darálékot bezsákoltam és elvitettem a zöldhulladékkal együtt. De ha ezen múlik, a kert végében a komposztáló mellé csinálok pár m2 mulcs ágyást. :) Aminek nagyon örülök, hogy a komposztáló környékére beköltözött egy süni család. Tegnap este is keresztülmasírozott a kerten sün mama és a gyereke. Lehet, hogy miattuk sincs túl sok bogár a kertben?

Előzmény: bjanos21 (87299)
bjanos21 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 87299

Nincs darált fával mulcsolva valami? Abban szokott élni. Nálunk van a kertben, igaz élőt még nem találtam csak döglöttet, de gondolom előtte az is élő volt :-) Régen ez a bogár korhadó fákban élt, de olyan már kevés van hála az okos erdőgazdálkodóknak akik az erdőt is szépen meg akarják művelni mint a kerteket szokás és semmi 'oda nem illő' dolgot nem hagynak ott. Viszont az orrszarvúbogár sikeresen át tudott állni a darált fa meg a fűrészpor meg hasonlók használatára, azóta kertekben is előfordul.

Előzmény: RJancsi (87298)
RJancsi Creative Commons License 2021.07.12 -1 0 87298

Köszi, ez jó hír! És hol talál a környékünkön orrszarvú bogarat? Mert olyat még nem láttam pedig annak is örülnék....

Előzmény: CBNora (87297)
CBNora Creative Commons License 2021.07.12 0 0 87297

Biztos, hogy nem költözik a padlásra, nincs családja. Orrszarvúbogarak lárvájában fejlődik a lárvája.

Előzmény: RJancsi (87296)
RJancsi Creative Commons License 2021.07.12 -1 0 87296

Nem is tó, nem is kétéltű, de talán érdekes lehet. Biztos jele a klímaváltozásnak, hogy hazánkban is egyre több mediterrán rovar jelenik meg. Ma már sok helyen hallani kabócákat ami pár évtizede még csak a horvát tengerpartra látogatók "élménye" volt. Múlt pénteken az épp virágzó selyemakácunkat pedig egy óriás tőrös-darázs lány tisztelte meg jelenlétével. Biztosan ízlik neki a nektár, mert azóta minden nap megjelenik, és gyújtás hibás Kamov helikopterre emlékeztető berregéssel tesz néhány étkezéssel tarkított tiszteletkőrt a fa körül. Nagyon szép állat, és mint kiderült teljesen békés, emberre gyakorlatilag nem jelent veszélyt. Ráadásul védett, az eszmei értéke 50 000 Ft. Személy szerint örülők neki, de remélem nem a mi padlásunkra költözik a családjával. Ott azért nem lennék annyira boldog a jelenlététükért. 

76timi Creative Commons License 2021.07.07 0 0 87295

2019 tavaszán nálunk is megjelent egy nagy vízi béka, eltünt egy hónapra, majd visszajött kitelelni. 2020 tavaszán megint lelépett, de sajnos nem jött vissza többet :(
Ezért remélem, legalább egy poronty most itt marad velünk.

Előzmény: bjanos21 (87292)
bjanos21 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 87294

Tavaly kineveltünk pár száz levelit. Idén csak alig pár tucat lehetett. Azok most másztak ki a vízből pár napja, a hétvégén még ott ültek fürtökben a tavi növényeken. Idén inkább barna varangy lett. Abból tavaly még felnőttet se láttunk, idén meg ott úszott a tóban sokezer ebihal. Mindből barna varangy lett. A vízi békákból viszont egy darab ebihal nem termett. Úgy nézem csinálni kell valami halmentes részt, mert abban a tóban ahol hal is van ott csak varangy termett. Mondjuk a másikban meg csak levelibéka... Nem értem én ezt. De mindegy, lett mindkettőből, ez a lényeg.

Előzmény: RJancsi (87293)
RJancsi Creative Commons License 2021.07.06 -1 0 87293

Ez már az Ő titkuk marad. :) Néhány leveli békának és is örülnék ha idevetődne, évekkel ezelőtt találkoztam velük legutóbb. Pedig szerintem a legszebb békáink egyike a világos zöld szíükkel. 

Előzmény: bjanos21 (87292)
bjanos21 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 87292

Értem én hogy nedvesség de a tavunkba felnőtt békák teleportáltak valahogy. Nem volt kicsi, hanem mindjárt nagy békák lettek. Illetve kicsi béka is volt, tavaly sok levelibéka, idén sok barna varangy. De azok egyértelmű hogy tudnak közlekedni. A vízi békák számomra is érdekes hogyan kerültek oda.

Előzmény: RJancsi (87291)
RJancsi Creative Commons License 2021.07.06 -1 0 87291

Lehet, hogy a madarak lábán/tollában kapaszkodott meg néhány békapete és azok "oltották be" a tavadat. Hacsak nem esik monszun szerűen az eső a tavi békák nem mennek messzire a víztől, mert folyamatosan nedvesen kell tartani a bőrüket. Bármilyen hihetetlen, de ha egy valódi (vizi) békának elkötik a légcsövét akkor bőrlégzéssel simán életben marad. De ha bekenik olajjal percek alatt megfullad, elpusztul. Hacsak nincs valami (időszakos) vízfolyás, csermely, ér vagy csak egy vizes árok az útvonalon, biztos nem idnulnak el a békák az "ismeretlenbe". A sikló más tészta meg a teknős is, azok elég jól elvannak víz nélkül is.   

Előzmény: bjanos21 (87290)
bjanos21 Creative Commons License 2021.07.06 0 0 87290

Valamennyit biztos vándorolnak a vízi békák is mert a tanyánkon 1-2 km a legközelebbi tó mégis magától megjelent két év alatt 6-7 béka. Nem én hoztam őket, maguktól jöttek. Jelent meg vízisikó és mocsári teknős is. Mondjuk a teknős elment mert akkor még nem voltak halak a tóban, nem volt mit ennie.

Előzmény: RJancsi (87289)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!