Keresés

Részletes keresés

Dezodoros Ede Creative Commons License most 0 0 86811

AZ ESETLEGES NAGYOBB "HIDEGEKRE VALÓ TEKINTETTEL" xps-ből csinálj egy legalább 40 cm átmérőjű kör alakú befagyásgátlót,aminek az oldalán a víz felett ha átvezeted a levegőztető tömlőjét,az lesz a tuti...csak egy javaslat.Jómagam több rétegben összeragasztottam az xps-t és a közepét kivágtam,kivétel a legfelső tábláét,és nagyon jól működik már évek óta így kombinálva a levegőztetővel nagyobb hidegekben is.

Előzmény: jordanatis (86804)
RJancsi Creative Commons License 18 órája 0 0 86810

Nálunk a legnagyobbak is csak kb. 12-15 cm hosszúak. A fátyolos farkú lehet kb. 20 cm a farka végéig. Tényleg igénytelenek és szaporák, mi pl. nem etetjük öket mégis vdáman szaporodnak.

Előzmény: jordanatis (86808)
bjanos21 Creative Commons License 19 órája 0 0 86809

Az aranyhal fajták nincsenek igazán jól fixálva genetikailag. A legjobb vérvonalból is csak az ivadék töredéke az igazán jó és értékes hal, és ezektől a vad ezüstkárászig bezárólag mindenféle hal előfordul köztük. Nem hiába drága az igazi fajta jellegeket mutató aranyhal... Ugyanezért olcsó az átlagos vegyes forma, ami tulajdonképpen a tenyésztőknél a selejt.

jordanatis Creative Commons License 21 órája 0 0 86808

Ahol vettem az aranyhalakat ott volt még kék színűben is. Először furcsálltam őket, de aztán visszamentem venni belőlük, de már elfogytak. Amúgy mekkorára nőnek meg ezek a halak? Azt tudom, teljesen igénytelenek, mármint nem kell őket etetni meg óvni a hidegtől. Ahogy észrevettem, sokat vannak a vízfelszínen, meg ráadásul a szélén. A macskák sokat is járnak arrafelé azóta. 

Előzmény: RJancsi (86807)
RJancsi Creative Commons License 1 napja 0 0 86807

Az "aranyhalak" feketén kelnek ki az ikrákból és csak később sárgulnak ki. Kicsi arany színű hal még soha nem volt a tavunkban, amikor már 4-5 centisek akkor kezd a hasuk sárgulni, a fejük-hátuk sokáig fekete. Aztán típusfüggő, hogy mennyire sárgulnak be, van amelyiken egy-két sötét folt marad, van amelyik teljesen aranyhal lesz, néhány (főleg a fátyolos farkúak) meg fehér foltos lesz. Van néhány albínóm is amik totál világos rózsaszínek vörös szemekkel. 

Előzmény: jordanatis (86806)
jordanatis Creative Commons License 1 napja 0 1 86806

Huu.  Az igen! Jól hangzik. Akkor minden rendben. Köszönöm.

Előzmény: Dezodoros Ede (86805)
Dezodoros Ede Creative Commons License 1 napja 0 0 86805

Szia!

Teljesen normális a sokszínűség náluk...lesz ott majd még tiszta fekete is és egyéb tarkabarkák stb...

jordanatis Creative Commons License 1 napja 0 0 86804

Sziasztok!  Vasárnapra a -4 bekásásította a tó egy részét, kivéve ahol az Ubbink 200-as ment. Működik a dolog! 

Aztán néhány napja még úszkálgattak a halak, és akiket májusban vettem aranyos fajtákat, úgy vettem észre szaporodtak. Kettő új jövevény hasonlít a eredetiekre, de a harmadik aki felbukkant fekete fejű és narancssárga testű volt. Ez normális ezeknél a fajtáknál? A kép még a vásárláskor készült az eredeti halakról. Sajnos a kicsiket nem tudtam lekapni, elég fürgék.

Dezodoros Ede Creative Commons License 5 napja 0 0 86803

Ha naposabb idő van,feljebb jönnek,néha úszkálgatnak a sekélyebb részen,de egyébként már kb 60cm-en tartózkodnak általában össze"állva" mint a tehenek a réten :D

Megint ide ért a tél... de mindentől függetlenül szeretek a kisház teraszán űcsörögni,és hallgatni a csobogást,nézni a vizet...a napokban is ezt tettem,terepszínű nadrágban és felsőben ültem,és egyszer csak egy kicsi barnás madár rászállt a térdemre, :D bokornak nézett :D csak mikor oda fordítottam a fejem akkor repült el.Nem veréb volt,egy szép barnás kis madár,nem ismertem fel.Szóval mindig vannak jó  megnyilvánulások.A múltkor egy mókus jött ment a tavak között,fára mászott stb...pedig a település közepén lakom...és jó hogy a "természet" ember közelbe jön,és nem csak a halak vannak.Gondolom másnál is vannak hasonló epizódok.

csoer Creative Commons License 2020.11.09 0 0 86802

Egyetértek, mint a villám csapás, egyik napról a másikra nem túl jó abbahagyni az etetést (már aki eteti a halait és ez a többség).

Kemény telet mondtak és hosszú idő lesz az újabb hami-hami.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (86801)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.11.09 0 0 86801

Nálam még normálisan ették a macskatápot a hétvégén, bár a mozgásuk már láthatóan lassult.

Én a mennyiséget csökkentem. Most már csak a felét adom, mint nyáron, igaz én csak hétvégén etetem őket, hét közben már nincs utánpótlás, nincsenek rovarok, hiába ég a csalogató lámpa. A természetben sem egyik pillanatról a másikra tűnik el a táplálék és a víz hűlésével az energiaigényük is csökken.

Előzmény: csoer (86800)
csoer Creative Commons License 2020.11.09 0 0 86800

Hát igen, igen erősen kezd lehűlni a levegő hajnalban (nálunk c 2 fok) és a víz hőfoka is úgyszintén (8 c fok).

De érdekes, a halak még vígan feljönnek a felszínre napközben és késő délután még a felszínen várják a kaját.

Én 10 c fok alatt beszoktam szüntetni az etetést a "normál" kajával és a még erősebb hideg, fagy beálltáig energiaszegény kaját adok keveset és azt is két naponta. Ez a fajta kaja már nem marad a felszínen, lebeg illetve lemerül.

Messze van még a március, az újbóli etetés ideje és kaja híján igen csak legyengült szervezettel kevésbé tudnak betegségeknek ellenállni.

Előzmény: Dezodoros Ede (86797)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2020.11.08 0 0 86799

Nálunk is sütött délután a nap,de lent maradtak a halak,pár napja még ugrált pár besötétedett béka a partról a vízbe,de most már nálunk is beteleltek.

A kertben lévő növények citromfa ,mandarin,leanderek,muskátlik stb... is be lettek 2 napja menekítve a telelő házikójukba a reggeli fagy elől,úgy,hogy felkészültünk a télre...jöhetnek a cinegék,tengelicék stb...most majd madarászkodunk.A csobogó még megy a komolyabb fagyokig,aztán majd csak a levegőztető tavaszig.

Előzmény: RJancsi (86798)
RJancsi Creative Commons License 2020.11.08 0 0 86798

A hőfokot nem mértem, de ma délután kisütött a Nap, a halak feljöttek a felszínre sütkérezni. A békák már elbújtak, legalább egy hete nem látok egyet sem. 

Előzmény: Dezodoros Ede (86797)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2020.11.08 0 0 86797

Már 8 fokos a víz,nem kapnak semmit sem enni a halak,lehúzódtak kb 60 cm mélyre ...szinte egy helyben lebegnek a vízben,ez is eljött ...a téli pihenő megint.

Előzmény: csoer (86795)
RJancsi Creative Commons License 2020.11.05 0 0 86796

Nálam nem kapnak többet enni mint eddig. Merthogy én egyáltalán nem etetem őket, mégis vígan szaporodnak. A nyomorult víáforgató szivattyúm (Atman AT106) épp tegnap adta meg magát, most már azt hiszem végérvényesen. Eltört benne a porcelán tengely, igaz, a csapágyaknál már eléggé el volt vékonyodva. Közel 10 évet ment különösebb gond nélkül. Rákerestem a neten, ehhez a típushoz már nem lehet alkatrészt kapni. Nincs kizárva, hogy valamelyik másik szivattyú tengelye jó lenne bele, de a webshopokban nem igazán adják meg a méretet, csak hogy milyen szivattyúba való. 

Így hát kicsit idő előtt áttérek a buborékoltatásra, remélem nem sértődnek meg emiatt a halak/békák. 

csoer Creative Commons License 2020.11.05 0 0 86795

A víz hőfokot később szoktam mérni, hogy tudjam a 10 c vízhőfokos határt. Onnantól leállok az etetéssel.

De jelenleg bőven adok, többet mint nyáron, hogy télire gyűjtsenek erőt.

Nálam még teljes nyári üzemmód van, szűrő, szökőkút stb. Még a tavi növényeket sem vágtam le.

Előzmény: Dezodoros Ede (86793)
76timi Creative Commons License 2020.11.05 0 0 86794

Én még etetek, heti 3-4 alkalommal, nagyon keveset kapnak.

Előzmény: Dezodoros Ede (86793)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2020.11.04 0 0 86793

Az jó...nálam is szép tiszta a víz...13 fokos,a halak még eszegettek ma is...úgyis soká lesz még tavasz,finoman adogatok még nekik.Más is etet még?

Előzmény: The Dark Side of the Moon (86792)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2020.11.04 0 0 86792

Már teljesen átlátszó a víz.

Előzmény: Dezodoros Ede (86791)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2020.11.04 0 0 86791

Másnál is hűl a víz a kertitóban? :D :D :D

csoer Creative Commons License 2020.10.30 0 0 86790

Hát igen, meglehet nem októberre ment ki a hálón, hanem már nyár folyamán is.

Hogy marad a vízben, vagy nem marad egyéni ízlés kérdése, így van. Én maradok a közel 10 éve megszokott kivételnél.

Előzmény: RJancsi (86789)
RJancsi Creative Commons License 2020.10.29 0 0 86789

Szerintem ami ki akart jönni a zsákból az már eddig is megtette. Az a kis maradék meg kiváló csigaóvoda. Legalábbis akármikor cserénél kiszedem a zsákot, tele van pici csigával. Azok meg jól jönnek alga és szerves törmelék eltakarítónak. De mint a vegyszerezés terén, ez is ízlés kérdése. :)

Előzmény: csoer (86788)
csoer Creative Commons License 2020.10.29 0 0 86788

Mint minden évben, így idén is e hó közepén vettem ki az árpaszalma-tótőzeg keveréket..

A nagy része ki oldódott a sűrű lukú anyagból és tele nyomta a tavat iszap formájában, ami elkezdene tavaszig rohadni. Ki kellett a vízből halásznom.

Tehát én télire nem javaslom benne hagyni.

Előzmény: RJancsi (86784)
jordanatis Creative Commons License 2020.10.28 0 0 86787

Aha. Akkor semmi kec-mec, nem kell tulgondolni a dolgot. Köszönöm. 

Előzmény: tucsok13 (86786)
tucsok13 Creative Commons License 2020.10.28 0 0 86786

Mi tudományosan belehajítjuk és csókolom :)

A házat meg egy bokor alatt felraktuk egy téglára és ráborítunk egy vödröt..

Előzmény: jordanatis (86783)
jordanatis Creative Commons License 2020.10.28 0 0 86785

Köszönöm, akkor én is így teszek.... 

Előzmény: RJancsi (86784)
RJancsi Creative Commons License 2020.10.28 0 0 86784

Télire nem szoktam friss tőzeg/szalma kombót tenni a tóba, ellenben nem veszem ki ami aktuálisan benne van. Tavasszal amikor már 15°C felett van a vízhőfok akkor cserélem ki egy friss adagra és kész. 

Előzmény: jordanatis (86783)
jordanatis Creative Commons License 2020.10.28 0 0 86783

Vettem Ubbink 200-ast. Holnap bele is rakom a tóba. Különösebbet nem kell róla tudni azon kívül, hogy a ház szárazon legyen a kék fejek meg a vízben. Egymástól milyen távolságra? A másik kérdésem meg, hogy nyáron már használtam Velda árpaszalma és tótőzeg alapú biológiai algaírtószert, nekem bevált, a kérdés télen is rakjak-e a tóba olyant vagy csak tavasztól?

Előzmény: tucsok13 (86768)
tucsok13 Creative Commons License 2020.10.26 0 0 86782

Most hogy mondod.. :-)

Előzmény: The Dark Side of the Moon (86780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!