Keresés

Részletes keresés

Hi Creative Commons License 2001.08.18 0 0 146
"Az emlékezet váljon reménnyé."

Szvsz:
Emlékezzünk ai igéretekre, a teljesítésekre, és reménykedjünk, hogy eltünnek a búbánatba ezek az arrogán-s tolvajok!

Előzmény: Törölt nick (130)
Hi Creative Commons License 2001.08.18 0 0 145
Nem Fityesz, fityisz!

Nézd meg! Nem azt mutatnak-e minden becsületnek, tisztességnek?

Szidtuk a Maszop-sazdesz bandát, hogy csórnak, de ez a fityisz-maffia már törvényi szintre emelte a korrupciót, és a lopást!
Hogy valós azt bizonyítja:
A "o"-bányák felemlegetése után megint előhozták a zsurki-vodka ügyet, pedig, ha van mögötte valami, a több, mint 3 év alatt bizton bíróság előtt lenne a vádirat!
Ezzel akarják szemetükről másfelé terelni a figydelmet.
Tipikusan a sarokbaszorított veszett róka reakciója ez!

Előzmény: Tgyta (119)
Hi Creative Commons License 2001.08.17 0 0 144
Ya.
A Forma1-re érkezők közül sokakat nem is érdekel a verseny, hanem a "Camping-műsorért" jöttek!
Előzmény: lms (104)
Hi Creative Commons License 2001.08.17 0 0 143
És szeméttelepek veszik körül agyonimázsolt Országunk valamennyi települését!

Szó szerint, legjobb lenne söpörni!
A tisztaság a ledjobb imázs!
Lsd: Ausztria!

Előzmény: SubWoofer (99)
Hi Creative Commons License 2001.08.17 0 0 142
Szebuc TIZ elftárs!
Előzmény: imazs (94)
nebula Creative Commons License 2001.08.17 0 0 141
Aha!
Most lebuktál: nem olvastad ki elég alaposan az újságot, netán egyből a szemétbe dobtad?!
Nálunk a postaládák mellett van egy papírdoboz, oda lehet iktatni a reklámkiadványokat, hát az igen csak megtelt Milleniumi Országjáróval, habár...volt aki felvitte, mondván jó lesz a cica alá.

Tehát a lap 2. oldalán van egy kis keretes hasáb:

Az Országjárót a Milleniumi Év alkalmából mindenkihez térítésmentesen eljuttatjuk. Amennyiben Ön azt kéri, hogy címére ne postázzuk a magazint, kérjük, hogy erről nyílt postai levelezőlapon nyilatkozzon neve, állandó lakcíme, levelezési címe feltüntetésével a következő címen:

"Lemondó nyilatkozat"
Budapest 62. Pf. 1300., 1387

Előzmény: AmBesten (139)
AmBesten Creative Commons License 2001.08.17 0 0 139
Kedves Nebula,
hová kell írni?
Előzmény: nebula (138)
nebula Creative Commons License 2001.08.17 0 0 138
A mai nap , lustaságomat legyőzve, feladtam egy lev.lapot, amelyben lemondtam a Milleniumi Országjáróról.
A következőt írtam rá: "Közlemény: az általam nem igényelt példány előállítási költségeit kérem a Széchenyi-terv előirányzataira fordítani." :-)
nebula Creative Commons License 2001.08.16 0 0 137
Hátha jövőre is OVI lesz a főnök, skkor szerintem meg is koronázza magát!
Előzmény: Qqberci (135)
pancho Creative Commons License 2001.08.16 0 0 136
Na, Vikidál tegnap a focimeccs előtti Himnusz-énekléssel (na jó, kornyikálással) azé adott egy löketet az országimázsnak, szerintem simán verte a szívedberejtős kampányt.
Qqberci Creative Commons License 2001.08.16 0 0 135
Dehogy érted... Bean merészel hasonlítani OVira!

Jövőre egyébként a Parlament tetejére szerelt OVi alakú fémszerkezetről miniszterelnök alakú görögtűz fog folyni augusztus 20-án.

Előzmény: nebula (134)
nebula Creative Commons License 2001.08.15 0 0 134
Aha, értem: Orbán hasonlít Mr. Beanre!!!
Szegény ország!!!
Előzmény: Csülök (133)
Csülök Creative Commons License 2001.08.15 0 0 133
Nem is tudom... Miért baj az ha valaki hasonlít Orbán Viktorra? :)
Előzmény: nebula (132)
nebula Creative Commons License 2001.08.14 0 0 132
Igen! Szerintem is Orbánra hasonlít! De elég aljas dolog , így manipulálni.
Előzmény: gyulaicsaba (129)
Qqberci Creative Commons License 2001.08.14 0 0 131
Hét, ha már OVi sem akar kesztyűben szitálni... (Ő mondta: átlát a szitán, de nem veszi fel a kesztyűt. Ennek talán több értelme van?)
Előzmény: Törölt nick (130)
gyulaicsaba Creative Commons License 2001.07.26 0 0 129
Nem azt akarom most mondani, hogy milyen ez a bizonyos "...amit a szívedbe rejtesz" című filmecske, tudjátok, az esküvőkkel. Olyan, amilyen, ízlés dolga.
Viszont: ami már aljas és manipulatív: nem tudom, észleltétek-e, hogy a film közepe (aranymetszése?) körül mutatják a vőfélyt, félig szemből, félig alulról: minden kétséget kizáróan O.V.-ra hasonlít.Az egész figura talán ha fél másodpercig látszik.
Ez az, amit már Ogilvy is megírt a híres reklámkönyvében: elég egy kockányi "szentenciát" bevágni a film menete közé, hogy az megragadjon az ember agyában, emlékezetében.
Övön aluli manipulálás ez, példa nélküli.
Qqberci Creative Commons License 2001.07.09 0 0 128
No megegyszer orszagblamazs:

Az APEH ugy dontott, hogy formai hibak alapjan lenyulja a Gyermekrak Alapitvany 102 millio forintjat (amit az alapitvany az adofizeto polgaroktol kapott, es valoszinuleg mar fel is hasznalt). Ez a dontes valoszinuleg az alapitvany veget jelenti.

Eljen a blamazsepites!

Qqberci Creative Commons License 2001.07.09 0 0 127
Orszagblamazsfejlesztesi okokbol lenyuljak az OMIKK epuletet. A tobb, mint szaz eves intezmenyt a kiurithetoseg erdekeben hozzacsapjak egy allando anyagi gondokkal kuszkodo es alapvetoen mas feladatu szervezethez. Az OMIKK kulfoldi partnerei ebbol rogton tudni fogjak, milyen is a magyar orszagimazs.
Tgyta Creative Commons License 2001.06.07 0 0 125
Ernesto Serra
Ez is az országimázs, ez is a 93000 km2-es területünket minősítí. Ehhez nem kell a nagy H
Előzmény: Ernesto Serra (123)
VonBraun Creative Commons License 2001.06.07 0 0 124
Csak azért jöttem be, mert ismerőst láttam...

Országimázs? Az már nagyon hiányzik.
Előzmény: Ernesto Serra (123)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.06.07 0 0 123
Jó kis országimázs építés zajlott Budapesten a hét elején:

a hazánkban tartózkodó grúz válogatottat a hét elején több érdekes dolog érte:
1. a reptéren 4 órát kellett várakozniuk mire értük ment a busz
2. a szállodájuk mellett éjszaka dolgozó munkásoktól nem tudtak aludni
3. két játékosukat (Kecbajától és Gahokidzétől) megrövidítették összesen 500 dollárral
4. edzésre olyan körülményeket biztosítottak nekik, hogy az AC Milan világsztár középpályása, Kaladze pl. nem volt hajlandó használni a WC-t, olyan állaptban volt.

Mindezekért a grúz szövetség a FIFA-hoz fordult...

zindexm Creative Commons License 2001.06.07 0 0 122
Megkaptam az Országimázs Központ lapját.
Ebben az az érdekes, hogy 1 évvel ezelőtt letiltattam az adataimnak kiadását, amit a BM vissza is igazolt.
Akkor, most ez hogyan van ez?
Qqberci Creative Commons License 2001.05.15 0 0 121
Olvasom az Indexen, hogy az Országblamázs Központ megint nem válaszol a hozzá intézett képviselői kérdésekre. A múltkor az volt a baj, hogy a kérdések nem voltak elég specifikusak, most meg az a baj, hogy dolgozni kellene a válaszadással...
lolka_bolka Creative Commons License 2001.03.20 0 0 120
A csoves mar ne is villamosozzon, pusztuljon meg ott ahol van mi ?
Lehet inkabb tenni kene valamit, hogy legyen egy kis garzonja, ahol esetleg megfurodhet, es egy valtas ruhat is tud mosni maganak.

Persze belatom, hogy sokan kozuluk meg sem probalnak rendes eletkorulmenyeket teremteni maguknak, de nem mindenki sajat hibajabol kerult az utcara.

Lolka

Előzmény: Munchausen (116)
Tgyta Creative Commons License 2001.03.20 0 0 119
Megjelent a "MILLENIUMI ORSZÁGJÁRÓ" 2001. március-április II. száma 2001. március 20-án!

Jellemző rá, hogy egyetlen betű, egyetlen sor, egyetlen mondat nem említi meg az országot ért súlyos árvíz okozta helyzetet.

Viszont van benne ˇ" Levelesláda " amely agyba főbe dícséri a Fityesz- kormányt, miniszterelnököt, viszont van benne " Csángó bál Budapesten ", viszont van benne történelem, van benne " Tavaszi programok és pályázatok ", és még sorolni lehetne azokat a cikkeket melyek dicsőítik kis hazánkat.

El lehet képzelni, hogy azok a szerencsétlen emberek mennyire örülnek ennek a kiadványnak hogy milyen szép hagyományokkal rendelkező országban vitte el egy életük munkáját a víz és váltak földönfutóvá.

Még egy kérdésem van? Hány millkóba került ez a kiadvány? Hány szerencsétlen árvízsújtota emberen tudnának ezen a pénzen segíteni? Ha csak 30-40 családon néhány tiz millióval, az is nagy segítség lehetett volna.

Tgyta

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 118
teljesen igazad van
Előzmény: Tgyta (117)
Tgyta Creative Commons License 2001.03.13 0 0 117
Hát igen, az országimázs megitélését jelenti
a kormány és a miniszterelnök tevékenységét megörökítő filmek, fotók, a leváltott nagyságok járandóságai, végkielégítései is. Az ünnepségek, a rongyrázások.
Az országimázs megitélését jelenti az FKgP harácsoló, pazarló, közpénzeket lenyúló tevékenysége, a legnagyobb kormányzó párt Fityesz segédletével, asszisztálásával, melyik nem véletlenül nyerte el az előkelő második helyet korrupcióban.

De az országimázs megítélését jelenti az a cifra nyomorúság is, amit az iskolákban éhező gyerekek szenvednek el.
Az országimázs megítélést jelenti az egészségügyi dolgozók szégyenteljes fizetése.
Az országimázs megítélését jelenti az a sok hajléktalan, lecsúszott, lakásuktól megfosztott, kilakoltatott szerencsétlen.
Az országimázs megítélését jelentik a kukázó idős nyugdíjas emberek, akik egy életen át dolgoztak, de vajon minek???
Még nagyon hosszan lehetne sorolni, hogy ezeket a pénzösszegeket mire lehetett volna, sőt kellett volna fordítani.

Előzmény: Munchausen (116)
Munchausen Creative Commons License 2001.03.13 0 0 116
hadd okvetetlenkedjek, kibicnek semmi sem drága...
valóban az egymást váltogató kormányok tehetnek arról, hogy magyarhonban kosz van az utcákon, lopják a túristák pénzét, feleslegesen költenek milliárdokat hülyeségekre ? asszem végre nem ártana észbekapnunk, hogy egyénileg is felelünk a minket körülvevő világért. egyébként, ha sok szemetet akartok látni, látogassatok el angliába. birminghamtől glasgow-ig rekord mennyiségű szar hever az utcákon, tereken. és mégsem ez a meg6ározó az angolokról.

Erre csak egy rövid történetecskével tudok válaszolni...
A minap egy kissé illuminált, némileg, mit némileg, nagyon fekáliaszagú elhanyagolt, csövest, hajléktalant, avagy fizetésnapos alkoholistát, ki tudja ezekről első látásra eldönteni melyik kategóriába tartoznak..., megpróbáltam lezargatni a 24-es villamosról.
Többen rámszóltak, hogy ne bántsam.
- Akkorcsak szagoljátok! - Mondtam én.
Rettentő nagy a közömbösség a nemtörődömség az emberekben, és ez csak részben róható fel az "elmúlt 40 évnek"...
Aki tenni akar valamit, legtöbbször belefárad és hiábavalóságba, mert ha felveszel egy szemetet az utcáról és bedobod a kukába, örülhetsz, ha nem röhögnek ki... Ez van. Ennyiben igaz, hogy az embereknek belül kellene először változniuk, de azért főleg a gyerekeknek emelett az sem ártana, ha jó példát látnának tőlünk felnőttektől, de mit várhatsz majd attól a generációtól, akiket az apjuk röhög ki, ha elmennek a szemetesig...


Előzmény: somnifer (111)
Munchausen Creative Commons License 2001.03.13 0 0 115
csak át kell lépni a határt nyugati irányból visszafelé és már az elsö néhány kilométeren tévedhetetlenül ráismerhetünk a Balkánra a kosz, szeméthegyek és a gondozatlanság láttán. Burgenlandban (Ausztria legszegényebb és leglemaradottabb része!!) a legutolsó falu is százszor különbül néz ki és ez jóval többet jelent egy ország megítélése szempontjából a külföldiek szemében, mint bármilyen reklámfilm, aminek semmi köze a valósághoz. Az így elszórt pénzböl elöször talán rendet kellen rakni kis országunkban és akkor talán változna a megítélésünk is.

Nagyon egyetértek, tényleg ideje lenne már a sok szemetet kitakarítani ebből az országból, csak találj rá embert. Nézd meg mi folyik itt, az u.n. elit szétlopja az országot, az alja meg magasról tesz az egészre, tátott szájjal várja a sültgalambot, ha meg nem jön, akkor egyesek közülük, kitámolyognak menedékjogot kérni, ők ezzel a tettükkel, így távolról is sikeresen tudnak ideszemetelni.

Előzmény: bud511 (108)
lolka_bolka Creative Commons License 2001.03.13 0 0 114
Egy masik topic...
No comment.

Lolka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!