Keresés

Részletes keresés

Yoshi Toranaga Creative Commons License 2020.07.21 0 0 4068

Ma végül vettem nekik egy Bosch sms46ui03e gépet. Megérdemlik. Állítólag Németországban is készült. Remélem, ez is sokáig fogja bírni! Lehet, hogy ezt a magyar piacon nem árulják, mert gyakorlatilag semmit sem találtam róla. 

Ennek a belseje tetszett a legjobban. Mindkét tálcáján le lehet hajtani a tüskéket, teljesen simává lehet tenni. Így könnyű belerakni akár a nagyobb edényeket, tepsiket, tálakat is. Ma már ki is próbáltuk, szépen teszi a dolgát. Nagyon csendes, 44 dB, alig hallani. 
Magyar nyelvű leírásom nincs róla, de - a speciális funkcióktól eltekintve (gyerekzár, időzítés) - annyira egyértelmű a kezelése (egy gombnyomásos programválasztás), hogy még a technikai analfabéta anyámnak sem okozhat gondot. 

Előzmény: farkas-j (4066)
bejor Creative Commons License 2020.07.18 0 0 4067

Sziasztok!

Mosogatógépet vennék,ez a 3.A második Candy volt,soha többet.Amiért írok,tetszik az evőeszközös  tálcás.Eddig csak kosaras volt,de valahogy úgy képzelem a tálcásba nagyobb a hely.Kötve vagyok a keskeny fajtához.Tényleg van különbség? nagyon tetszik a tálcás,de tényleg jó??Köszi a válaszokat.

farkas-j Creative Commons License 2020.07.12 0 0 4066

Nekünk egy Beko DSS28020X mosogatógépünk van 4 éve. Maximálisan elégedettek vagyunk vele. A gépet 5 év teljes körű gyári garanciával adták.

Előzmény: Yoshi Toranaga (4065)
Yoshi Toranaga Creative Commons License 2020.07.12 0 0 4065

Sziasztok!

Szüleimnek tönkrement a mosogatógépe, keresem az utódját. Szlovákiában élnek, az ottani kínálatból kell válogatnom. 

Két gép jött képbe, az egyik az ECG 6056 QWA++, a másik a Beko Prosmart Inverter (de most látom, ez nem is a pontos típusa, nem a típusjelzést fényképeztem le). Mindkettő 300 euro körül van. 

Az egyik kérdés: az ECG evőeszköztartója tálcás, ez mennyire használható? A Beko-é a hagyományos kosaras. 

A másik kérdés: van-e akár jó, akár rossz tapasztalatotok ezekkel a márkákkal? Tartósság, megbízhatóság...

Nem szentírás, hogy pont ezek valamelyikét viszem. Láttam még Bosch, Gorenje, Whirlpool, Mora gépeket is még elfogadható áron. 

pimre Creative Commons License 2020.06.22 0 1 4064

Két fazék úgy fér el kényelmesen, hogy alig néhány tányér fér el mellette. Fent meg nem elég magas tányéroknak.

De ezt majd kitapasztaljátok.

Előzmény: Fekete Aron (4063)
Fekete Aron Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4063

Szia, igen, mostmar a 60 cm mosogatogepek olyan 12-14 szemelyesek, lakast ujittunk, hely az a 15 cm ami kulonbseg van a ketto kozt ki kerulne, ezekben a nagyobb tipusuakban alol kenyelmesen el fer 2 nagyobb fazek, a nagyba elfer a kicsi is egyelore, mert ketten vagyunk a baratnommel, de ha vendegek jonnek majd, vagy bovul a csalad akkor lehet hogy jobb lenne a nagyobb meretu mosogatogep, arban pedog ugyanott van mindketto, nincs kulonbseg, markatol es tipustol is fuggoen nem sok a kulonbseg.

Előzmény: pimre (4061)
Fekete Aron Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4062

Szia, igen ezt mondtak meg olyanok is akiknek szinten a 45 cm-es van hogy biza biza neha jol jonne a nagyobb, ezt szeretnem ki kuszobolni h ne erjen csaloadas, a nagyba a kicsi is elfer, viszont foridtva mar nem megy :(

Előzmény: farkas-j (4060)
pimre Creative Commons License 2020.06.21 0 1 4061

Nem a szélesség az elsődleges, hanem a "terítékek száma". Persze az sem egy pontos valami. Az én 9 terítékes, 60 cm-es gépemben például alul 25 tányérnak kialakított hely van. Persze ha egy fazekat is teszel bele, az rögön legalább a negyedét elveszi. Az evőeszköz tartója is ott van, ebben vagy 30 kanál, villa, kés kiskanál elfér. A felső rész van a kisebb edényeknek mondjuk, vagy 10-15 bögre, vagy vizespohár talán elfér, meg 6-8 csészealátét. Persze, ha egy kicsit nagyobb tálkát teszel bele, az akár 2 pohár helyét is elfoglalja. Megjegyzem, nálam a talpas borospoharaknak nem praktikus a kialakítás, nem tartja őket semmi. Legfeljebb egy bögre nekitámasztva. Ja és van hely 5-6 szélesebb markolatú késnek, amelyek az alsó evőeszköz tartóba nem állíthatók bele. 2-3 merőkanál is elfér fenn.  

Szerintem, ha van hely a lakásban, és pénzed is, akkor ne a gép méretén spórolj.

Az én egyszemélyes háztartásomban egy hét alatt egyszer meg tudom tölteni a gépet, ha barátnőm jön, és főz, akkor kétnaponta. Na meg arra is praktikus, hogy azelőtt az elmosatlan edények elől voltak a mosogató medencében, most csendben várnak a sorsukra a gépben. Mégiscsak gusztusosabb látván.

Előzmény: Fekete Aron (4059)
farkas-j Creative Commons License 2020.06.21 0 1 4060

Nekünk 45cm-es beépített van, mert sajnos csak az fért el. Néha jól jönne a nagyobb, de azért ez is megteszi. A méret függ a mosogatnivaló mennyiségétől és a használt főzőedények méretétől.

Előzmény: Fekete Aron (4059)
Fekete Aron Creative Commons License 2020.06.21 0 0 4059

Sziasztok mosogatogep vasarlas elott allunk, ez lenne az elso alkalom, nem tudjuk eldonteni hogy a 45 cm-es vagy a 60 cm-es a jobb ? velemenyeket varok azoktol akiknek van mar mosogatogepjuk hogy le cserelnek nagyobbra vagy epp forditva,koszonom!

Teaway Creative Commons License 2020.06.02 0 0 4058

Azt már sosem tudjuk meg :)

Előzmény: Borzosland (4056)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2020.05.25 0 0 4057

Sziasztok!

Régen jártam erre, talán 5-6 éve. Akkor végül egy AEG ProClean FSLIENCEIM nevű gépet vettem, ami az akkori csúcsmodell zajszintjét hozta (39dB normál módban).

Jelentem, semmi baja, pont úgy működik, mint ahogyan az első héten.

Ez egy beépíthető, félig integrált típus, tehát az előlapján kívül van a kezelőfelület.

Az egyetlen hibája, hogy az oldallemeze berezonál, amikor az elején és a végén leszívja a vizet, ezt már kétszer kipárnáztam, de mindig kimozdul a polifoam, amit oda tömködök amatőr módon. Egyszer kellene csak jól megcsinálnom végre...

Az összképhez hozzá tartozik, hogy én szinte csak elöblített edényeket teszek bele. Először mindent a mosogatóba dobálok, mert úgy egyszerűbb és általában mindig van valami még a gépben, amit nem pakoltam el a szekrénybe (mindig is mondtam, hogy KÉT mosogatógép kell egy konyhába!). Szóval a mosogatóban rögtön beáztatom a cuccokat, és később onnan pakolok be a gépbe.

Így megúszom a gép pucolását, szűrők bizergálását. Ja, és szinte mindig rányomok a higiénikus öblítés opcióra, amivel az utolsó öblítést 65 fokos vízzel végzi el, így tutira nem lesz lerakódás a csövekben, szivattyúban, stb. És az edények is gyorsabban száradnak.

Néha persze előfordul, hogy vendégség van, olyankor egyből mennek be a cuccok a gépbe ahogy vannak, retkesen. A sok tányér miatt nem hagyok ki olyankor egy-egy tányérnyi helyet sem, hanem sűrűn állnak. Még nem volt olyan, hogy koszos maradt volna bármi is. Jó kis gép, nem tudom, az utódai milyenek.

Egy héten 4x biztosan beindítom.

Borzosland Creative Commons License 2020.05.18 0 0 4056

Mit szeretnél tudni?

Előzmény: Dani Vid (4054)
farkas-j Creative Commons License 2020.05.18 0 0 4055

A Whirlpoolt nem ismerem. Nekünk Beko van 4 éve és elégedettek vagyunk vele! Az 5 év gyári garancia nyomós érv volt a vásárlásnál.

Előzmény: Dani Vid (4054)
Dani Vid Creative Commons License 2020.05.17 0 0 4054

Sziasztok!

Első mosogatógép vásárlás előtt állunk...

Első körben ezt néztük: 

https://www.whirlpool.hu/r/termekek/mosogatogepek/whirlpool-mosogatogep-inox-szin-normal-meretu-wfc-3c23-pf-x/859991017170 .... Valakinek van?

Esetleg jobban megéri egy Beko hasonló árban 5 év garival?   Köszi! 

Artid Creative Commons License 2020.04.26 0 0 4053

Sziasztok,

sajnos úgy néz ki, hogy Elektrolux mosogatógépünk megadja magát, s már javíttatni sem nagyon érdemes, így újat szeretnénk venni.

Meg szeretném kérdezni a nálam tapasztaltabb fórumozókat, hogy melyik márkát érdemes venni, melyiket nem.

Nem profi gépet szeretnénk, ezt akarjuk cserélni valami hasonlóra:

https://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_mosogatogep/12_teritekes_60_cm_szeles_mosogatogepek/electrolux_esf_66070_xr_mosogatogep.html

Köszönöm a segítséget.

Üdv.

PufiPanda Creative Commons License 2020.04.01 0 0 4052

Ilyen válaszra vártam :) Köszönöm szépen 😊  Nagyon utána szoktam nézni a vásárolt termékeknek és mivel első mosogatógép vásárlás lesz elbizonytalanodtam pöppet. 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (4051)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2020.04.01 0 0 4051

Hülyeségeket olvastál... Elég ritka, hogy szétesik, összeesik egy gép. Évtizedig elálldogál magában a gép anélkül, hogy atomrobbanás ellen lenne rögzítve. Mivel a beépíthető gépekben nincs orrabukás gátló ellensúly, így két csavarral rögzíted a munkapulthoz, az elegendő . Semmi más rögzítés nem szükséges. Pláne akkor, ha felfedezed, hogy a gép lábai állíthatók, amivel fel tudod nyomni a munkapulthoz...

Előzmény: PufiPanda (4050)
PufiPanda Creative Commons License 2020.04.01 0 0 4050

Igen, ezt én is megtaláltam. De a beszerelésről nincs benne szó. A problémám az, hogy a rendelkezésre álló hely 1,5-2cm-rel szélesebb mint maga a gép. Egy véleményként olvastam a gépről, hogy elég gyenge a kerete a gépnek, de a hely miatt csak egy oldalát tudnám rögzíteni, és persze a tetejét a munkalaphoz. Nem szeretném ha akkor derülne ki, hogy nem lehet beszerelni a gépet mikor már itt van.

Előzmény: pimre (4049)
pimre Creative Commons License 2020.03.31 0 0 4049

"Próbáltam utána nézni a gépnek, sok infót nem találtam róla sajnos. "

Hol néztél utána?" A gép nevét a Gugli-ba beütve több oldalnyi találatot kaptam.

Ha pedig melléírtam a "használati" szót, megkaptam a Használati utasítást:

https://docs.whirlpool.eu/_doc/195143103001HU.pdf Igaz, a géptípus nincs feltüntetve, mert általában termékcsaládokra (sorozatokra) szokták írni, de remélhetőleg rá is érvényes.

Előzmény: PufiPanda (4048)
PufiPanda Creative Commons License 2020.03.31 0 0 4048

Sziasztok!
Mosogatógép vásárlás előtt állok. Sajnos a munkapult egészen pontosan 84cm magasságban van, ezért a hagyományos szabadonálló 85ös gépek nem férnek be. Beépíthető masinákat nézegetek, és a Whirlpool márka az ami megfogott. Valakinek van tapasztalata a Whirlpool WBC 3C26X  típusú géppel? Próbáltam utána nézni a gépnek, sok infót nem találtam róla sajnos. 

GPS Creative Commons License 2020.02.05 0 0 4047

Román.

Hát kérlek ez "márka" (csak mint márkanév) valóban román és a S.C. NETWORK ONE DISTRIBUTION S.R.L - vagyis a román műszaki kereskedőcég saját, bejegyzett márkaneve.

Ez a román cég NEM GYÁRT az égvilágon semmit (csakúgy, mint ahogy a Media Markt, az Emag, az Alza, vagy az Euronics sem).

Kizárólag csak importálással, gyártatással és kereskedéssel foglalkozik.

A Heinner termékek kizárólag 2 ország gyártmányai amelyek - Kína és Törökország.

Egy szál román termék sincs a kínálatukban.

Romániában legalsó-kategóriás, olcsó termékeknek számítanak - bár ennek dacára - igen magas vásárló-elégedettségi indexet  mutatnak.

Pl. a hús- és paradicsomdarálójuk kiemelkedően népszerű -mert vicces áron is teszik a dolgukat és nem romlékonyak.

Mosogatógép-szakmában Romániában ilyen a Beko - mert bár nulla a presztízsük - mégis arról híresek, hogy egyszerűen nem hajlandók elromlani :-)))

.

Előzmény: V.Gy. (4046)
V.Gy. Creative Commons License 2020.01.30 0 1 4046

Román.

Itt.

És itt.

És itt.

Előzmény: killerpapa (4045)
killerpapa Creative Commons License 2020.01.30 0 0 4045

Üdv mindenkinek!

Heinner márka mennyire megbízható? Google nem talál semmit a márkával kapcsolatban. 

V.Gy. Creative Commons License 2020.01.01 0 0 4044

Van erre szakosodott topik: EZ AZ. Hátha ott.

Előzmény: donkarlos 50 (4043)
donkarlos 50 Creative Commons License 2020.01.01 0 0 4043

Üdv mindenkinek , és boldog , egészséges újesztendőt !. Sajnos a karácsonyi strapát nem viselte jól a HOTPOINT ARISTON LSFA+825 mosogatógépünk . Egyszer bedobta az F5 hibát , ami megszűnt a szűrőkosár tisztítása után .(lehet , semmi köze a tisztításnak ehhez ) . A 3-ik mosogatás után ismét jött az F5 hiba , ami stabilan beállt .A hibajelenség : bármely program indítása után a vizet betölti , és amikor elkezdené a mosási ciklust azonnal kidobja az F5 hibát , és kiszivattyúzza a vizet . A szivattyú addig megy , amíg ki nem kapcsolom a gépet .Tudna valaki jó ötletet adni a javításhoz ? 

Előre is köszönöm , karcsi

pimre Creative Commons License 2019.12.18 0 0 4042

A dolog érdemi részéhez: A bejövő vezetéken van lyuk, amin be tud folyni a víz? (Nem a mosogatógép csövéről beszélek). Két éve az én mosogatógépemnél a leeresztéssel volt hasonló probléma. Aztán a lefolyó csövön az elzáró rész eltávolítása óta rendben működik.

Előzmény: Niven (4041)
Niven Creative Commons License 2019.12.18 0 0 4041

1 hozzászólásRendezés: LegkedveltebbLegújabbLegrégebbiDavid PhilipA mosogato gépet csatlakoztattam a viznyomo csöhöz (toldocsovel) az agwa stop hoz.de inditásnál nem megy a gépbe viz.a mosogatogep uj.kiprobálva hozták.csak morog a szivattyu de viz nem megy a gépbe.mi lehet a hiba??? a mosogatpgép tipusa gorenje.Tetszik ˇ Válasz ˇ Törlés ˇ 4 órájaFacebook Hozzászólások modul

ctvi Creative Commons License 2019.11.27 0 1 4040

Ki lehet olvasni az üzemórát, vagy számítógéppel, de soknál bizonyos gombok megfelelő benyomásával is látható! És, ha kijön a szervizes, és kiderül, hogy többet használtad, mint amit ők megadtak, akkor ugrott a gari..... Egyébként ez döbbenet, hogy ezt meg lehet csinálni, és nem csak itthon....... Nesze neked fogyasztóvédelem......

Előzmény: V.Gy. (4039)
V.Gy. Creative Commons License 2019.11.21 0 0 4039

"ha a mosógép ciklusszáma évente az 220 ciklust, a szárító és a mosogatógép ciklusszáma évente az 180 ciklust meghaladja,"

Tök mindegy, sőt inkább nagyon vicces. Teljesen lehetetlen megállapítani ezeket a számokat utólag. Ez csak valami elő-ijesztgetés, hátha emiatt kevesebbet használja valaki, és késik így a meghibásodás a garancián túlra.

Csak egy szánalmas rémisztgetés, szerintem. Semmi reális műszaki csekkolási lehetőség nincs mögötte.

Előzmény: ctvi (4037)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!