Keresés

Részletes keresés

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.11.20 0 0 4084

Nekem van egy tinikorú Miele G1730SCI, nem gondolkodom a selejtezésén, ergo az utódján sem...

Manapság a leghosszabb gyári garancia (nem biztosítás) a legfőbb szempont számomra.

Előzmény: Rendszer.hiba (4083)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2021.11.20 0 0 4083

Szép napot! Te milyen mosogatógépet vennél magadnak?

Bosch, AEG, Miele, Beko ??

Egyre hisztisebb a 10 éves Boschunk, csütörtök este megállt s kiírt hibakódokat, aztán áramtalanítást követően másnap reggel még elindult... de nem igazán bízom benne... 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (4082)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2021.11.08 0 0 4082

Azt lehet tudni, hogy mit szívott az a szervizes? :-((

Előzmény: bimcu (4077)
-carcass- Creative Commons License 2021.11.08 0 0 4081

Szervízes szerint ezek az új gépek a környezet tudatosság miatt már mind ilyenek.

Ha ez tényleg igaz, az elég érdekes.

Kína meg az USA (és ne legyünk naivak, az EU is, főleg a németek) milliárd tonna számra fossa a CO2-t a légkörbe, de a mosogatógépek legyenek környezet tudatosak...plusz a Mekiben végre papírból van a pohár... LOL...

Előzmény: bimcu (4077)
pimre Creative Commons License 2021.11.04 0 0 4080

Akkor miért kezded ezzel a kérdésedet: "Bosch helyett keresek olyan gépet ami rendesen megszárítja az edényeket."

 

Nem lehet, hogy az első napon jelezni kellett volna az eladónál, hogy gond van, és szerelgetés helyett cserét kérni?

Előzmény: bimcu (4079)
bimcu Creative Commons License 2021.11.04 0 0 4079

Az enyém SMS40E32EU/57 típus és az elsö naptól kezdve nem jó.

Az elöző bosch 18 évesen látott elöször szerelőt.

 

pimre Creative Commons License 2021.11.04 0 0 4078

Az én Bosch SPS53E18EU gépem - igaz 4 éves - biztos nem elég környezettudatos, de kezdettől fogva tökéletesen szárit. És eddig még más baja sem volt.

 

Előzmény: bimcu (4077)
bimcu Creative Commons License 2021.11.04 0 0 4077

Sziasztok!

Van e valakinek tapasztalata vagy hallott e valamit MIDEA mosogatógép müködésről? A vételárban 5 év gyári garancia van!!!

 

Bosch helyett keresek olyan gépet ami rendesen megszárítja az edényeket. A mostani gépet az elmúlt 1.5 évben másodszor kellett javítani mert elromlott, de az edényeket már az első naptól nem száritja rendesen. Szervízes szerint ezek az új gépek a környezet tudatosság miatt már mind ilyenek.

 

Elöre is köszönöm a segitségeteket.

Paragon 1985 Creative Commons License 2021.10.07 0 0 4076

Kedves fórumtagok! Zeolith szárítással lenne kérdésem. Bosch 6-os beépíthető mosogatóélet szeretnénk venni, de a Zeolithos modell majd 90k-val több. A többi paraméter egyezik. Mi a tapasztalat a Zeolithos szárításról? Ér ez ennyit? 

-carcass- Creative Commons License 2021.09.22 0 0 4075

Akkor erre még alszok egyet, aztán majd hirtelen felindulásból eldöntöm. :-)

Előzmény: Törölt nick (4074)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.20 0 0 4074

Ha sokáig akarod használni, megéri a Miele. Katalógus nincs magyarul, kinézed a német oldalról a cikkszámot, és megrendeled pl. itt:

https://www.siemens-home.bsh-group.com/hu/kapcsolat/alkatreszrendeles

 

Előzmény: -carcass- (4073)
-carcass- Creative Commons License 2021.09.20 0 0 4073

OK, most már értem. Nem sok időm volt foglalkozni ma a témával, de ahogy láttam Siemens nem nagyon van a piacon, Bosch már annál inkább. Már anno is ez a három volt a képben (Bo-Sie-AEG), aztán az utóbbi volt hirtelen elérhető. Noname sz@rok,vagy Whirpool esetleg az említett ázsiai cuccok felejtősek - ahogy egy kolléga mondta anno "nincs annyi pénzem, hogy kínait vegyek".

Ezek az oldalak itthon is működnek vagy csak a németeknél?

A Miele-n filóztam napközben. Nem azt mondom, hogy nem tudnám megvenni. Sokkal inkább érdekelne, hogy jobb-e annyival, mint amennyivel többe kerül (ha jól láttam, az alap 14 terítékes legalább 280e)? Valahogy túl van azon a határon, amit egy mosogatóért gondolkodás nélkül kiadok.

Előzmény: Törölt nick (4072)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.20 0 0 4072

A Bosch és a Siemens a háztartási gépeket közösen gyártotta 1967 és 2015 között (BSH), akkor szállt ki a Siemens a joint venture-ből. Mindegy, hogy Bosch vagy Siemens márkájút veszel, csak a design más, a bele mindnek ugyanaz. Ha nincs pénzed Miele mosogatógépre, ez a legjobb választás.

Még egyszer hangsúlyozom, hogy az alkatrészellátása ezeknek a legjobb, és végfelhasználókat is kiszolgálnak. Bármi gond van, könnyen javítható. Csak beütöd az E-számot, kiköpi a robbantott ábrákat és már rendelhetsz is.

https://www.siemens-home.bsh-group.com/de/shop/ersatzteilsuche

 

https://www.bosch-home.com/de/shop#/Togglebox=3159442-4588983-1/

Ha szívni akarsz, vegyél Electroluxot vagy Whirlpoolt. Vagy egyenesen valami ázsiait (LG/Panasonic/Samsung), azokhoz a büdös életben nem lesz alkatrész.

Előzmény: -carcass- (4071)
-carcass- Creative Commons License 2021.09.20 0 0 4071

Azt tudtam, hogy az Electrolux megvette, de hogy azóta annyival rosszabb lenne, azt nem.

Pedig már közben ki is néztem ezt:

https://konyhalineshop.hu/AEG-FFB52910ZM-Mosogatogep-MaxiFlex-fiok-14-terite

A Bosch (hülye kérdés, de ők most egy cég a Siemens-szel?) kevésbé szimpatikus, nemrég a tv is megadta magát (pedig alig 3 éves volt) és a szervizben volt egy mosogatógép. Akkor rákérdeztem, hogy mennyire jók, de a fickó azt mondta, hogy inkább felejtsem el. :-)

Inox nem elsődleges, csak ugye akkoriban még nem volt. Rokonoknak Miele van, mondták  vegyünk azt, meg is néztem, de akkora krőzus nem vagyok. :-)

Előzmény: Törölt nick (4070)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.19 0 0 4070

Nincs már AEG, tönkrement, 2005 környékén bezárták a németországi gyáraikat, jelenleg az Electrolux használja a márkanevet. Felejtsd el.

Középkategóriás cuccokban a Bosch/Siemens a legjobb, az alkatrészellátás is elég jó. Inox nem számít, a bele mindnek ugyanaz. (Az inox kivitelekre sokszor gagyi szürke műanyag előlapot raknak.)

Előzmény: -carcass- (4069)
-carcass- Creative Commons License 2021.09.19 0 0 4069

Üdv mindenkinek!

 

Remélem még nem totál kihalt a topic, jó egy éve sehol egy post... :-)

Szóval van egy 20 éves AEG mosogatógépünk, ami nagyon jól tette a dolgát kb 10-12 évig - addig abszolút hiba nélkül működött - viszont az utóbbi időben egyre több a baj vele, és ma úgy tűnik valami megint nem OK.

Nem tudom megéri e még költeni rá, főleg, hogy hozzáértő szaki sem nagyon van a környéken, aki legutóbb szerelte, az is két hétre jött érte és nála volt majdnem egy hónapig.

A kézi mosogatást elég körülményesen tudjuk megoldani - a konyhában csak egy körmedence van és a hely sem sok- így úgy tűnik eljött a csere ideje, amit a héten várhatóan meg is kell oldanom.

Azt hiszem maradunk az AEG-nál, de mivel nem követem a trendet, ha valaki tudna ajánlani modellt max 180-ig, az örömmel venném. Nyilván a mai modellek már fényévekre vannak az akkoritól (ha jól emlékszem 2001/2002 körül vehettük).

Ez csak 30 perces/eco50/ automata és intensiv70-es programot tud és itt meg is áll a tudomány.

Előre is köszi!

Ja és érdemes inox verzióval foglalkozni vagy az csak design?

Yoshi Toranaga Creative Commons License 2020.07.21 0 0 4068

Ma végül vettem nekik egy Bosch sms46ui03e gépet. Megérdemlik. Állítólag Németországban is készült. Remélem, ez is sokáig fogja bírni! Lehet, hogy ezt a magyar piacon nem árulják, mert gyakorlatilag semmit sem találtam róla. 

Ennek a belseje tetszett a legjobban. Mindkét tálcáján le lehet hajtani a tüskéket, teljesen simává lehet tenni. Így könnyű belerakni akár a nagyobb edényeket, tepsiket, tálakat is. Ma már ki is próbáltuk, szépen teszi a dolgát. Nagyon csendes, 44 dB, alig hallani. 
Magyar nyelvű leírásom nincs róla, de - a speciális funkcióktól eltekintve (gyerekzár, időzítés) - annyira egyértelmű a kezelése (egy gombnyomásos programválasztás), hogy még a technikai analfabéta anyámnak sem okozhat gondot. 

Előzmény: farkas-j (4066)
bejor Creative Commons License 2020.07.18 0 0 4067

Sziasztok!

Mosogatógépet vennék,ez a 3.A második Candy volt,soha többet.Amiért írok,tetszik az evőeszközös  tálcás.Eddig csak kosaras volt,de valahogy úgy képzelem a tálcásba nagyobb a hely.Kötve vagyok a keskeny fajtához.Tényleg van különbség? nagyon tetszik a tálcás,de tényleg jó??Köszi a válaszokat.

farkas-j Creative Commons License 2020.07.12 0 0 4066

Nekünk egy Beko DSS28020X mosogatógépünk van 4 éve. Maximálisan elégedettek vagyunk vele. A gépet 5 év teljes körű gyári garanciával adták.

Előzmény: Yoshi Toranaga (4065)
Yoshi Toranaga Creative Commons License 2020.07.12 0 0 4065

Sziasztok!

 

Szüleimnek tönkrement a mosogatógépe, keresem az utódját. Szlovákiában élnek, az ottani kínálatból kell válogatnom. 

 

Két gép jött képbe, az egyik az ECG 6056 QWA++, a másik a Beko Prosmart Inverter (de most látom, ez nem is a pontos típusa, nem a típusjelzést fényképeztem le). Mindkettő 300 euro körül van. 

 

Az egyik kérdés: az ECG evőeszköztartója tálcás, ez mennyire használható? A Beko-é a hagyományos kosaras. 

A másik kérdés: van-e akár jó, akár rossz tapasztalatotok ezekkel a márkákkal? Tartósság, megbízhatóság...

 

Nem szentírás, hogy pont ezek valamelyikét viszem. Láttam még Bosch, Gorenje, Whirlpool, Mora gépeket is még elfogadható áron. 

pimre Creative Commons License 2020.06.22 0 1 4064

Két fazék úgy fér el kényelmesen, hogy alig néhány tányér fér el mellette. Fent meg nem elég magas tányéroknak.

De ezt majd kitapasztaljátok.

 

Előzmény: Fekete Aron (4063)
Fekete Aron Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4063

Szia, igen, mostmar a 60 cm mosogatogepek olyan 12-14 szemelyesek, lakast ujittunk, hely az a 15 cm ami kulonbseg van a ketto kozt ki kerulne, ezekben a nagyobb tipusuakban alol kenyelmesen el fer 2 nagyobb fazek, a nagyba elfer a kicsi is egyelore, mert ketten vagyunk a baratnommel, de ha vendegek jonnek majd, vagy bovul a csalad akkor lehet hogy jobb lenne a nagyobb meretu mosogatogep, arban pedog ugyanott van mindketto, nincs kulonbseg, markatol es tipustol is fuggoen nem sok a kulonbseg.

 

Előzmény: pimre (4061)
Fekete Aron Creative Commons License 2020.06.22 0 0 4062

Szia, igen ezt mondtak meg olyanok is akiknek szinten a 45 cm-es van hogy biza biza neha jol jonne a nagyobb, ezt szeretnem ki kuszobolni h ne erjen csaloadas, a nagyba a kicsi is elfer, viszont foridtva mar nem megy :(

Előzmény: farkas-j (4060)
pimre Creative Commons License 2020.06.21 0 1 4061

Nem a szélesség az elsődleges, hanem a "terítékek száma". Persze az sem egy pontos valami. Az én 9 terítékes, 60 cm-es gépemben például alul 25 tányérnak kialakított hely van. Persze ha egy fazekat is teszel bele, az rögön legalább a negyedét elveszi. Az evőeszköz tartója is ott van, ebben vagy 30 kanál, villa, kés kiskanál elfér. A felső rész van a kisebb edényeknek mondjuk, vagy 10-15 bögre, vagy vizespohár talán elfér, meg 6-8 csészealátét. Persze, ha egy kicsit nagyobb tálkát teszel bele, az akár 2 pohár helyét is elfoglalja. Megjegyzem, nálam a talpas borospoharaknak nem praktikus a kialakítás, nem tartja őket semmi. Legfeljebb egy bögre nekitámasztva. Ja és van hely 5-6 szélesebb markolatú késnek, amelyek az alsó evőeszköz tartóba nem állíthatók bele. 2-3 merőkanál is elfér fenn.  

Szerintem, ha van hely a lakásban, és pénzed is, akkor ne a gép méretén spórolj.

 

Az én egyszemélyes háztartásomban egy hét alatt egyszer meg tudom tölteni a gépet, ha barátnőm jön, és főz, akkor kétnaponta. Na meg arra is praktikus, hogy azelőtt az elmosatlan edények elől voltak a mosogató medencében, most csendben várnak a sorsukra a gépben. Mégiscsak gusztusosabb látván.

Előzmény: Fekete Aron (4059)
farkas-j Creative Commons License 2020.06.21 0 1 4060

Nekünk 45cm-es beépített van, mert sajnos csak az fért el. Néha jól jönne a nagyobb, de azért ez is megteszi. A méret függ a mosogatnivaló mennyiségétől és a használt főzőedények méretétől.

Előzmény: Fekete Aron (4059)
Fekete Aron Creative Commons License 2020.06.21 0 0 4059

Sziasztok mosogatogep vasarlas elott allunk, ez lenne az elso alkalom, nem tudjuk eldonteni hogy a 45 cm-es vagy a 60 cm-es a jobb ? velemenyeket varok azoktol akiknek van mar mosogatogepjuk hogy le cserelnek nagyobbra vagy epp forditva,koszonom!

Teaway Creative Commons License 2020.06.02 0 0 4058

Azt már sosem tudjuk meg :)

Előzmény: Borzosland (4056)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2020.05.25 0 0 4057

Sziasztok!

 

Régen jártam erre, talán 5-6 éve. Akkor végül egy AEG ProClean FSLIENCEIM nevű gépet vettem, ami az akkori csúcsmodell zajszintjét hozta (39dB normál módban).

Jelentem, semmi baja, pont úgy működik, mint ahogyan az első héten.

Ez egy beépíthető, félig integrált típus, tehát az előlapján kívül van a kezelőfelület.

Az egyetlen hibája, hogy az oldallemeze berezonál, amikor az elején és a végén leszívja a vizet, ezt már kétszer kipárnáztam, de mindig kimozdul a polifoam, amit oda tömködök amatőr módon. Egyszer kellene csak jól megcsinálnom végre...

 

Az összképhez hozzá tartozik, hogy én szinte csak elöblített edényeket teszek bele. Először mindent a mosogatóba dobálok, mert úgy egyszerűbb és általában mindig van valami még a gépben, amit nem pakoltam el a szekrénybe (mindig is mondtam, hogy KÉT mosogatógép kell egy konyhába!). Szóval a mosogatóban rögtön beáztatom a cuccokat, és később onnan pakolok be a gépbe.

Így megúszom a gép pucolását, szűrők bizergálását. Ja, és szinte mindig rányomok a higiénikus öblítés opcióra, amivel az utolsó öblítést 65 fokos vízzel végzi el, így tutira nem lesz lerakódás a csövekben, szivattyúban, stb. És az edények is gyorsabban száradnak.

 

Néha persze előfordul, hogy vendégség van, olyankor egyből mennek be a cuccok a gépbe ahogy vannak, retkesen. A sok tányér miatt nem hagyok ki olyankor egy-egy tányérnyi helyet sem, hanem sűrűn állnak. Még nem volt olyan, hogy koszos maradt volna bármi is. Jó kis gép, nem tudom, az utódai milyenek.

Egy héten 4x biztosan beindítom.

 

Borzosland Creative Commons License 2020.05.18 0 0 4056

Mit szeretnél tudni?

 

Előzmény: Dani Vid (4054)
farkas-j Creative Commons License 2020.05.18 0 0 4055

A Whirlpoolt nem ismerem. Nekünk Beko van 4 éve és elégedettek vagyunk vele! Az 5 év gyári garancia nyomós érv volt a vásárlásnál.

Előzmény: Dani Vid (4054)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!