A +5 év kiterjesztett garanciát úgy reklámozzák, hogy a 2 év kötelező garanciával együtt 7 év lesz a garancia, 7 évig gondtalanul használhatod a gépet. Ez nem egészen így van, feltételek vannak.
Először is regisztrálni kell a gyártónál, ez nem tudom miért kell, ha elromlott a gép itt van a garanciapapír, javítsák meg. De lépjünk tovább, regisztrálni nem egy nagy ügy lehet.
Aztán figyelni a naptárat, a kötelező garancia lejárta előtt 60-90 nappal megrendelni a szerviz felülvizsgálatot és ezt évenként megismételni. A felülvizsgálat ingyenes de alkalmanként 9900 Ft kiszállási díjat kell fizetni. Vagyis az 5 év alatt 50 000 Ft-ot. Ez egy 200 000 Ft értékű gép esetén nem jelentéktelen tétel.
És akkor még kopó alkatrészekre (pl égők) nem vonatkozik a garancia.
Igen, ez a dillemma... Egy gép túlárazva sokáig, vagy párévente új. A fapados alkatrészei is ugyanazok nagyrészt, mint a drágáé. Ha a teljes gépre 7 év a gari, és nem csak az invertermotorra, akkor megfontolandó...
Azt néztem, hogy a Miele-k átlag 5-800 ezer környékén mozognak. Ennyiért 20-30 év alatt 2-4 darab másik készüléket is meg lehet venni. Bár láttam 300-ért is Miele-t... Az nagyon fapados?
Szép napot! Te milyen mosogatógépet vennél magadnak?
Bosch, AEG, Miele, Beko ??
Egyre hisztisebb a 10 éves Boschunk, csütörtök este megállt s kiírt hibakódokat, aztán áramtalanítást követően másnap reggel még elindult... de nem igazán bízom benne...
Szervízes szerint ezek az új gépek a környezet tudatosság miatt már mind ilyenek.
Ha ez tényleg igaz, az elég érdekes.
Kína meg az USA (és ne legyünk naivak, az EU is, főleg a németek) milliárd tonna számra fossa a CO2-t a légkörbe, de a mosogatógépek legyenek környezet tudatosak...plusz a Mekiben végre papírból van a pohár... LOL...
Van e valakinek tapasztalata vagy hallott e valamit MIDEA mosogatógép müködésről? A vételárban 5 év gyári garancia van!!!
Bosch helyett keresek olyan gépet ami rendesen megszárítja az edényeket. A mostani gépet az elmúlt 1.5 évben másodszor kellett javítani mert elromlott, de az edényeket már az első naptól nem száritja rendesen. Szervízes szerint ezek az új gépek a környezet tudatosság miatt már mind ilyenek.
Kedves fórumtagok! Zeolith szárítással lenne kérdésem. Bosch 6-os beépíthető mosogatóélet szeretnénk venni, de a Zeolithos modell majd 90k-val több. A többi paraméter egyezik. Mi a tapasztalat a Zeolithos szárításról? Ér ez ennyit?
OK, most már értem. Nem sok időm volt foglalkozni ma a témával, de ahogy láttam Siemens nem nagyon van a piacon, Bosch már annál inkább. Már anno is ez a három volt a képben (Bo-Sie-AEG), aztán az utóbbi volt hirtelen elérhető. Noname sz@rok,vagy Whirpool esetleg az említett ázsiai cuccok felejtősek - ahogy egy kolléga mondta anno "nincs annyi pénzem, hogy kínait vegyek".
Ezek az oldalak itthon is működnek vagy csak a németeknél?
A Miele-n filóztam napközben. Nem azt mondom, hogy nem tudnám megvenni. Sokkal inkább érdekelne, hogy jobb-e annyival, mint amennyivel többe kerül (ha jól láttam, az alap 14 terítékes legalább 280e)? Valahogy túl van azon a határon, amit egy mosogatóért gondolkodás nélkül kiadok.
A Bosch és a Siemens a háztartási gépeket közösen gyártotta 1967 és 2015 között (BSH), akkor szállt ki a Siemens a joint venture-ből. Mindegy, hogy Bosch vagy Siemens márkájút veszel, csak a design más, a bele mindnek ugyanaz. Ha nincs pénzed Miele mosogatógépre, ez a legjobb választás.
Még egyszer hangsúlyozom, hogy az alkatrészellátása ezeknek a legjobb, és végfelhasználókat is kiszolgálnak. Bármi gond van, könnyen javítható. Csak beütöd az E-számot, kiköpi a robbantott ábrákat és már rendelhetsz is.
Ha szívni akarsz, vegyél Electroluxot vagy Whirlpoolt. Vagy egyenesen valami ázsiait (LG/Panasonic/Samsung), azokhoz a büdös életben nem lesz alkatrész.
A Bosch (hülye kérdés, de ők most egy cég a Siemens-szel?) kevésbé szimpatikus, nemrég a tv is megadta magát (pedig alig 3 éves volt) és a szervizben volt egy mosogatógép. Akkor rákérdeztem, hogy mennyire jók, de a fickó azt mondta, hogy inkább felejtsem el. :-)
Inox nem elsődleges, csak ugye akkoriban még nem volt. Rokonoknak Miele van, mondták vegyünk azt, meg is néztem, de akkora krőzus nem vagyok. :-)
Nincs már AEG, tönkrement, 2005 környékén bezárták a németországi gyáraikat, jelenleg az Electrolux használja a márkanevet. Felejtsd el.
Középkategóriás cuccokban a Bosch/Siemens a legjobb, az alkatrészellátás is elég jó. Inox nem számít, a bele mindnek ugyanaz. (Az inox kivitelekre sokszor gagyi szürke műanyag előlapot raknak.)
Remélem még nem totál kihalt a topic, jó egy éve sehol egy post... :-)
Szóval van egy 20 éves AEG mosogatógépünk, ami nagyon jól tette a dolgát kb 10-12 évig - addig abszolút hiba nélkül működött - viszont az utóbbi időben egyre több a baj vele, és ma úgy tűnik valami megint nem OK.
Nem tudom megéri e még költeni rá, főleg, hogy hozzáértő szaki sem nagyon van a környéken, aki legutóbb szerelte, az is két hétre jött érte és nála volt majdnem egy hónapig.
A kézi mosogatást elég körülményesen tudjuk megoldani - a konyhában csak egy körmedence van és a hely sem sok- így úgy tűnik eljött a csere ideje, amit a héten várhatóan meg is kell oldanom.
Azt hiszem maradunk az AEG-nál, de mivel nem követem a trendet, ha valaki tudna ajánlani modellt max 180-ig, az örömmel venném. Nyilván a mai modellek már fényévekre vannak az akkoritól (ha jól emlékszem 2001/2002 körül vehettük).
Ez csak 30 perces/eco50/ automata és intensiv70-es programot tud és itt meg is áll a tudomány.
Előre is köszi!
Ja és érdemes inox verzióval foglalkozni vagy az csak design?
Ma végül vettem nekik egy Bosch sms46ui03e gépet. Megérdemlik. Állítólag Németországban is készült. Remélem, ez is sokáig fogja bírni! Lehet, hogy ezt a magyar piacon nem árulják, mert gyakorlatilag semmit sem találtam róla.
Ennek a belseje tetszett a legjobban. Mindkét tálcáján le lehet hajtani a tüskéket, teljesen simává lehet tenni. Így könnyű belerakni akár a nagyobb edényeket, tepsiket, tálakat is. Ma már ki is próbáltuk, szépen teszi a dolgát. Nagyon csendes, 44 dB, alig hallani. Magyar nyelvű leírásom nincs róla, de - a speciális funkcióktól eltekintve (gyerekzár, időzítés) - annyira egyértelmű a kezelése (egy gombnyomásos programválasztás), hogy még a technikai analfabéta anyámnak sem okozhat gondot.
Mosogatógépet vennék,ez a 3.A második Candy volt,soha többet.Amiért írok,tetszik az evőeszközös tálcás.Eddig csak kosaras volt,de valahogy úgy képzelem a tálcásba nagyobb a hely.Kötve vagyok a keskeny fajtához.Tényleg van különbség? nagyon tetszik a tálcás,de tényleg jó??Köszi a válaszokat.
Szüleimnek tönkrement a mosogatógépe, keresem az utódját. Szlovákiában élnek, az ottani kínálatból kell válogatnom.
Két gép jött képbe, az egyik az ECG 6056 QWA++, a másik a Beko Prosmart Inverter (de most látom, ez nem is a pontos típusa, nem a típusjelzést fényképeztem le). Mindkettő 300 euro körül van.
Az egyik kérdés: az ECG evőeszköztartója tálcás, ez mennyire használható? A Beko-é a hagyományos kosaras.
A másik kérdés: van-e akár jó, akár rossz tapasztalatotok ezekkel a márkákkal? Tartósság, megbízhatóság...
Nem szentírás, hogy pont ezek valamelyikét viszem. Láttam még Bosch, Gorenje, Whirlpool, Mora gépeket is még elfogadható áron.
Szia, igen, mostmar a 60 cm mosogatogepek olyan 12-14 szemelyesek, lakast ujittunk, hely az a 15 cm ami kulonbseg van a ketto kozt ki kerulne, ezekben a nagyobb tipusuakban alol kenyelmesen el fer 2 nagyobb fazek, a nagyba elfer a kicsi is egyelore, mert ketten vagyunk a baratnommel, de ha vendegek jonnek majd, vagy bovul a csalad akkor lehet hogy jobb lenne a nagyobb meretu mosogatogep, arban pedog ugyanott van mindketto, nincs kulonbseg, markatol es tipustol is fuggoen nem sok a kulonbseg.
Szia, igen ezt mondtak meg olyanok is akiknek szinten a 45 cm-es van hogy biza biza neha jol jonne a nagyobb, ezt szeretnem ki kuszobolni h ne erjen csaloadas, a nagyba a kicsi is elfer, viszont foridtva mar nem megy :(
Nem a szélesség az elsődleges, hanem a "terítékek száma". Persze az sem egy pontos valami. Az én 9 terítékes, 60 cm-es gépemben például alul 25 tányérnak kialakított hely van. Persze ha egy fazekat is teszel bele, az rögön legalább a negyedét elveszi. Az evőeszköz tartója is ott van, ebben vagy 30 kanál, villa, kés kiskanál elfér. A felső rész van a kisebb edényeknek mondjuk, vagy 10-15 bögre, vagy vizespohár talán elfér, meg 6-8 csészealátét. Persze, ha egy kicsit nagyobb tálkát teszel bele, az akár 2 pohár helyét is elfoglalja. Megjegyzem, nálam a talpas borospoharaknak nem praktikus a kialakítás, nem tartja őket semmi. Legfeljebb egy bögre nekitámasztva. Ja és van hely 5-6 szélesebb markolatú késnek, amelyek az alsó evőeszköz tartóba nem állíthatók bele. 2-3 merőkanál is elfér fenn.
Szerintem, ha van hely a lakásban, és pénzed is, akkor ne a gép méretén spórolj.
Az én egyszemélyes háztartásomban egy hét alatt egyszer meg tudom tölteni a gépet, ha barátnőm jön, és főz, akkor kétnaponta. Na meg arra is praktikus, hogy azelőtt az elmosatlan edények elől voltak a mosogató medencében, most csendben várnak a sorsukra a gépben. Mégiscsak gusztusosabb látván.
Nekünk 45cm-es beépített van, mert sajnos csak az fért el. Néha jól jönne a nagyobb, de azért ez is megteszi. A méret függ a mosogatnivaló mennyiségétől és a használt főzőedények méretétől.