Keresés

Részletes keresés

ElCavillo Creative Commons License 11 órája 0 0 179173

Sziasztok, eladó egy 2012-es Gaggia Classic:

+ frissen felújítva: teljes vízút vízkőmentesítve, minden tömítés újra cserélve, OPV beállítva,
+ tuningok: teljesen fém Silvia gőzkar, réz vízterítő, ipari zuhany, új vakszűrő, egyes-, és kettes kosár.

Gyári karral, és új tápkábellel adom. Személyes átvétel, javasolt kipróbálás Zuglóban oldható meg.

Ár: 70.000 Ft személyes átvétel esetén. Futár megoldható a vevő terhére.

Bati960 Creative Commons License 14 órája 0 0 179172

Köszönöm, elkelt.

Előzmény: Bati960 (179142)
toyotas Creative Commons License 2 napja -1 0 179171
Hello szép estét.
Megvan még a kávé?
Az egyiket átvenném...közel.lakom.
Köszönettel;
Nádel János
30/2138673
Előzmény: Bati960 (179142)
wpalika Creative Commons License 2 napja 0 0 179170

Passzolom a kérdést, ennyire nem ástam bele magamat. Volt pt100-as hőelem is beépítve, most pedig tokozatlan k van a Gaggiaban és a Silviában is. Amikor az elsőt építettem akkor azt gondoltam, hogy legyen ilyen gyors meg olyan gyors és akkor majd a csapolás alatt gyorsabban reagál és nem esik annyit a hőmérséklet, de talán ha század fokokban lehet mérni ezeket a különbségeket. Biztos lehet a beállításokkal játszani, higy jobb legyen. Egy Gaggianál pl. sokkal többet számít a rézcső tuning mint a márkás PID vagy a gyorsabb hőelem. Ettől lesz igazán hőstabil a gép. Nyilván vannak olyan területei az iparnak vagy otthoni felhasználásnak ahol baromira nem mindegy, hogy mennyire lövi túl szabályzásnál a hőmérsékletet, de kávégép esetében kb. az a szempont, hogy tartsa a beállított értéket és legyen tartós. Ha az egész skála el van tolódva akkor azt be tudod állítani a beállitásokban. Ez pl. szintén egy fontos dolog, hogy tudd mennyi a kilépő víz hőmérséklete. Egy dolog a PID-en kijelzett és a tényleges kilépő víz hőmérséklete. Érdemes pontosan kimérni és azzal számolni.

Előzmény: kneissl (179169)
kneissl Creative Commons License 2 napja 0 0 179169

Ezeknek a szabályozóknak a hőmérője mennyire pontos, és mennyire lineáris? 

Mert mi van akkor, ha hibás mért érték alapján szabályoz? 

(Mondjuk az egész skála el van todódva 5 fokkal)

Előzmény: wpalika (179165)
endrepp Creative Commons License 2 napja 0 0 179168

A három érték (P I D)  határozza meg a működés dinamikáját. Az I az integráló tag, ez pörgeti fel a folyamatot, ha messze van a célérték  növeli az impulzus szélességét, a D a "fék", ha közelít a célérték csökkent, nagyon leegyszerűsítve az egészet. Ha túllő, alacsony a D érték esetleg magas a PI. Viszont magasabb D-vel túl óvatos lesz, csapolás közben nem fűt eléggé rá. Az, hogy mennyire lő túl, milyen lassan fűt fel, mennyire leng a célérték körül, kizárólag beállítás kérdése, szoftveres értelemben minőség különbség az autotuning algoritmusokban van, én ezt tapasztaltam.

Előzmény: ogrEicsab (179166)
ogrEicsab Creative Commons License 3 napja 0 0 179167

Eladó nagyon szép, hibátlan Mazzer Mini Electronic.

https://www.jofogas.hu/pest/Mazzer_Mini_Electronic_SJ_kesekkel_95277531.htm

ogrEicsab Creative Commons License 3 napja 0 0 179166

Minden pid “túllő” az első felfűtésnél.Tapasztalatom szerint minél jobb minőségű egy pid, annál jobban vezérel, kvázi annál kevésbé lő túl. Nekem a Rex 5-6 fokot is túllő, az Omron viszont alig 1-et.

Előzmény: Nibiru (179164)
wpalika Creative Commons License 3 napja 0 0 179165

De, amikor hideg a gép akkor túllövi a dolgot. 92 fokra van állítva és felmegy 100-ig, de utána beáll. Ez kb az első perc, de 20-30 percig melegítem a gépet. Szerintem ez mindegyiknél így működik, de nem nagyon figyelgetem. Nyomtam neki az elején egy auto tune-t és kész. Nem játszok a függvény paraméterekkel. Pont olyan mint az összes többi kínai PID csak kicsi, én azért szeretem. Ebay-ről vannak. Szerintem bárhol veszed ugyan azt kapod. Amikor az első PID-et beépítette, akkor megvettem az Auber-t, két hónap múlva totál beszart, menthetetlenül. Inkább vegyél egy tartalékot a fiókba az XMT-ből vagy amit beépítesz, de mondom a meglévő kettő azóta is hasít.

Előzmény: Nibiru (179164)
Nibiru Creative Commons License 3 napja 0 0 179164

Már csak két kérdésem van. Az első felfűtésnél nem száll mindig kicsit el, hogy utána visszaessen a beállított értékre? Mert van olyan PID amiről ezt olvastam.
A másik kérdésem, hogy hol vetted? Inkább fizetek érte egy kicsit többet, csak megbízható helyről jöjjön. Köszi.

Előzmény: wpalika (179163)
wpalika Creative Commons License 3 napja 0 0 179163

Ezt az univerzálisat, nem 12v, nem kell tápegység hozzá.

Előzmény: Nibiru (179162)
Nibiru Creative Commons License 3 napja 0 0 179162

12V-osat használsz, vagy a "18-265V AC vagy DC" verziót? Én olyat akarok amihez nem kell külön még egy tápegység is.

Előzmény: wpalika (179161)
wpalika Creative Commons License 4 napja 0 0 179161

Barátom  Silviájában több mint két éve megy egy XMT7100-as. Egy másik pedig amit használtan vettem már nálam a második gépben van és pörkölésnél is használtuk hőmérséklet mérésre. Eddig hibátlanul teszik a dolgukat.

Előzmény: Nibiru (179159)
ogrEicsab Creative Commons License 4 napja 0 0 179160

Az xmt-t nem ismerem, nem használtam még. Én leginkább Sestos-t szoktam használni, ezért is adtam el a Rexet.

Előzmény: Nibiru (179159)
Nibiru Creative Commons License 4 napja 0 0 179159

Köszi a tanácsot. Esetleg az XMT7100-ról is tudsz mondani valamit amire figyelni kell? Eredetileg Rex-et akartam, de minél tovább nézem ezt, annál jobban tetszik. :)

Előzmény: ogrEicsab (179155)
Saughassy Creative Commons License 4 napja 0 0 179158

Meg kellene hallgatnod egyet...

Előzmény: Saughassy (179157)
Saughassy Creative Commons License 4 napja 0 0 179157

SM90 tulajkent mondom, hogy minimum zart ajto kell hozza. :) De talan a frekvencia fontosabb: az ipari orlok joval melyebben szolnak, nem nyuszitenek, szoval egesz baratsagos a hangjuk, meg ha nem is halkak abszolut ertelemben.

Előzmény: Ludovicus (179156)
Ludovicus Creative Commons License 4 napja 0 0 179156

Sziasztok! Egy kérdés azokhoz, akik ismerik mindkét típust: kb. mennyivel halkabb egy SM90 őrlő, egy Graef 702-től? Én az utóbbit használom, de kezdem unni, hogy ha valaki alszik a házban, ki kell vinnem az őrlőt a teraszra...

ogrEicsab Creative Commons License 5 napja 0 0 179155

Sajnos nem tudom oda adni a Rexet, mert kell az illetőnek.

Arra is figyelj oda a csatlakozók számán kívül, hogy ne 0-400, hanem 0-1300 fokig mérjen, mert előbbi is arra utal, hogy a butább verzióval van dolgod.

Előzmény: Nibiru (179152)
Mylord3 Creative Commons License 5 napja -1 2 179154

Egy példával élve, nekem a marha a tatárbeefsteaktől a Wellingtonhoz vezető úton baromira "alulpörköltnek" minősül, tehát szerintem(!) eleve rossz is. :-) 

Előzmény: ogrEicsab (179148)
ogrEicsab Creative Commons License 5 napja 0 0 179153

Van nekem egy jó Rexem, de már bejelentkeztek rá. Ha mégsem vinné el az illető, jelzem. És K-ból is felejtős ez a fémharisnyás amit adnak ezekhez, olyanom is van jóféle!

Előzmény: Nibiru (179152)
Nibiru Creative Commons License 5 napja 0 0 179152

Megtaláltam. ogrEicsab írt anno erről itt még több mint egy éve. Szóval ez az "óccó" Rex felejtős.
Az XMT7100 szimpatikus még. Használ olyat valaki?

Előzmény: Nibiru (179151)
Nibiru Creative Commons License 5 napja 0 0 179151

Srácok, ezt a Rex C-100-at érdemes megvenni? Valami olyasmire emlékszem régebbről, hogy amin nincs meg az összes bekötő pont hátul (és ez olyan) az nem jó, de most nem találom a beszélgetést erről. 
https://www.vatera.hu/berme-rex-c100-pid-homerseklet-szabalyzo-rele-kimenet-k-hoelem-szenzor-2799729032.html

Más. A K elemet ki lehet venni a tokjából? Úgy értem, hogy ha nem tudod a víztérbe rakni, de megfelelően akarod rögzíteni a kazánon kívül.

Saughassy Creative Commons License 5 napja 0 0 179150

Hajra az SJ-hoz, de ha ennyire szenvedsz az Ibivel, akkor szerezz egy SM90-et, az feleannyi mint egy Mazzer, viszont nagyjabol csak annyiban rosszabb, hogy nem fokozatmentes.

Előzmény: csabszin (179146)
ogrEicsab Creative Commons License 5 napja 0 0 179149

A 2019-es GC-ok elkeltek, köszönöm az érdeklődést!

2015 előtti Gaggia Classic modellek felújítva, kérésre PID-elve továbbra is elérhetők nálam :)

Előzmény: ogrEicsab (179126)
ogrEicsab Creative Commons License 6 napja 0 0 179148

Attól függ, higy kinek mit jelent a “szélsőségesen alulpörkölt”

Előzmény: Mylord3 (179147)
Mylord3 Creative Commons License 6 napja 0 0 179147

Szerintem a "szélsőségesen alulpörkölt" KV - ha maradunk az eszpesszózásnál - az már eleve csak sz.r KV lehet mint alapanyag, nem?

Előzmény: csabszin (179146)
csabszin Creative Commons License 2019.08.10 0 0 179146

Bocs, ez a nyaralás időszaka.

Tanulókorszak; kezdő vagyok, ez a jelenlegi helyzet, a cél, hogy végre ne a döglött kávéimmal próbálkozzam, hanem egyet legalább felvegyek a repertoáromba, mert ízlik.

Víz , hőfok, tamper, darálás; ezeket próbálom a Gaggia Classic-ommal, friss pörkölésekkel.

Arra már rájöttem, hogy a "szélsőségesen" alulpörkölt kávét a daráló nem tudja még csak le sem darálni......nem az Iberital lesz a végső darálóm az biztos. A normális pörkölésekkel semmi baj, azokat simán viszi a maga gyengeségeivel: zaj, maradék kávé a darálóban, nehéz átállás más finomságra...

Addig jól kiszolgál, de még keresem az igazi darálóm, ami lehet egy felújított SJ lesz, ehhez viszont idő kell...

Előzmény: Vytautas (179129)
ogrEicsab Creative Commons License 2019.08.10 0 0 179145

Végülis kotyogóba, automatába jó lehet :)

Előzmény: H_G (179144)
H_G Creative Commons License 2019.08.09 -2 0 179144

Ugyanmá'. Jó sötét olasz sokáig bírja.

Előzmény: ogrEicsab (179143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!