Keresés

Részletes keresés

Giuseeppe Creative Commons License 2020.07.07 -1 0 181049

Nem hiszem, hogy fel tudnánk itt fejteni a cégek hálózatát. Tudtommal eredetileg spanyol cég, de ez imént beírtam a keresőbe azt, hogy expobar.com, mire egy olyan cég oldalára vitt, amelyik 3 márkát egyesít, ezek közül az egyik az Expobar:

 

https://www.creminternational.com/products/

 

Az őrlőt, aminek a képét belinkelted, én eddig Cunill Tranquilo néven láttam, talán az Expolygon webshopjában is. A Cunill szintén spanyol, és úgy néz ki, egyesült az Iberitallal:

 

http://www.iberital.com/en/grinder/cunill-range/

 

A Cunill őrlők arról ismertek, hogy az átlagnál csendesebbek, legalábbis erre törekszik a gyártó. Viszont a képen látható őrlőnek a tölcsére műanyag, ami azt okozza, hogy feltapad rá az őrlemény.

 

Ha nem tévedek, ebben a videóban egy ilyet látni:

 

https://www.youtube.com/watch?v=C5IEInkv8g0

 

Személyes tapasztalatom nincs vele.

Előzmény: vivalfa (181048)
vivalfa Creative Commons License 2020.07.07 0 0 181048

Sziasztok!

 

Az Expobar márkáról mit lehet tudni? Jól sejtem, hogy átcimkézve árul liszenszelt gépeket?

Egy darálójuk érdekelne, lásd alább.

Köszi!

 

Swel125 Creative Commons License 2020.07.06 0 1 181047

Az olaszpresszo.hu is érdekes lehet. 

Előzmény: xlabor (181045)
Katoczi Creative Commons License 2020.07.06 0 1 181046

A caffe35 blogon volt pár részletes szerelési útmutató.

Előzmény: xlabor (181045)
xlabor Creative Commons License 2020.07.06 0 0 181045

Sziasztok! Jelenleg egy tuningolt Gaggia Classicom van, viszont hobbiból érdeklődnék olyan iránt, hogy használt kávéfőzőt saját célra felújítanék, tuningolgatnék (pl Rancilio). Viszont a szereléshez a PC-k kapcsán értek csak. Van esetleg olyan könyv, youtube videó, weboldal, ahol az otthoni kávéfőzők működési, szerelési elve kapcsán tanulhatok, elindulhatok? Angol nyelvű nyugodtan jöhet.

Giuseeppe Creative Commons License 2020.06.30 -3 0 181044

Látod, te is kaptál mínuszt, mert nem tartod tiszteletben a hagyományokat:))

Előzmény: Horyk1 (181042)
Katoczi Creative Commons License 2020.06.30 -1 3 181043

Egyféle "helyi szokás". Ne törődj vele :)

Előzmény: Horyk1 (181042)
Horyk1 Creative Commons License 2020.06.30 -4 0 181042

Nem értem a mínuszolást. 

 

Jó hozzá, célnak megfelelő. 

Előzmény: Giuseeppe (181041)
Giuseeppe Creative Commons License 2020.06.29 -1 1 181041

Azt hiszem, ezt vasalózsinórként szokták emlegetni, és most hirtelen találtam itt:

 

https://www.elektro-light.hu/termek/vasalo-csatlakozo-kabel-25-m

 

Nem ismerem az üzletet, csak rákerestem az említett kifejezésre. Egyszer nekem is volt egy ilyenem, onnan rémlett a szó.

Előzmény: Boda Dezső (181040)
Boda Dezső Creative Commons License 2020.06.29 0 0 181040

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni! Van egy régi Autopress 4 személyes, elektromos kávéfőzőm. Vezetéket, vagy csatlakozót, ami a kávéfőzőbe stimmel honnan tudnék vásárolni? Vagy házilag esetleg van ötletetek miként lehetne fabrikálni?

 

ogrEicsab Creative Commons License 2020.06.28 0 0 181039

Ahh, köszönöm, de tegnap már elvitték :)

Előzmény: blaze73 (181038)
blaze73 Creative Commons License 2020.06.28 0 0 181038

Jó őrlő, ismerem. Topik társ itt lakik tőlem 5 percre, használtam egy hetet az őrlőt : kiváló !   Megvételre ajánlott darab ! :) 

Előzmény: ogrEicsab (181030)
karaxoni Creative Commons License 2020.06.28 -1 0 181037

Eladóvá vált a Rancilio Silvia gépünk. 2011-es gyártás, van pod készlet is hozzá. Kb. 5 éve nem használjuk, valószínűleg érdemes átnézni.

Az előlapján van egy kis karcolás - egy súrolás nyoma. Ettől eltekintve működik.

Ára: 95.000,- Ft.

HABYKA Creative Commons License 2020.06.25 0 0 181036

Köszi a választ, én is úgy gondolom hogy gyakorolni teljesen jó lesz aztán leheteg is maradok ezen a szinten. Vagy nem... 🙂

Rendeltem egy kisebb termékcsaládot a kapuczinertől úgyhogy ha megérkezik jöhet a kísérletezés 🙂

Előzmény: semikor (181035)
semikor Creative Commons License 2020.06.25 0 3 181035

Szia!

Mit szeretnél gyakorolni? Barokkos túlzás volna azt mondani, hogy topfelszerelésed van, de gyakorláshoz nem feltétlen van szükség profi cuccra. Igaz, soha nem volt olcsó gépem, de azért arra minden gép alkalmas, hogy megtanulj őrlőt beállítani, hogy szép lefolyásod legyen, utána ezt egyenletesen eloszlatni a karban, konzisztensen tamperelni, kicsit variálhatsz a hőfokkal, hogy átérezd, mit tapasztalsz, 3,5-es kiöntőben játszhatsz tejhabosítással, ahhoz nem kell valami irtózatos gőzerő, tudsz esetleg további elemzéseket végezni egy naked karral, stb. A legfontosabb, hogy gyakorold a gépedet tisztán tartani, mert annak elmúlasztása minden jó technikát agyoncsap. Gyakorolhatod a kávé tárolásának különböző formáit, stb. Az olcsó géppel gyakran nem az a baj, hogy olcsó, hogy nem olyan precíz, hogy műanyag alkatrészekből áll, hanem az, hogy elhanyagolják, nem tisztogatják, minden saját hibájukat a gépre fogják, hisz az olcsó... Jó kávét beszerezni már önmagában egy jó játék, de ez már tényleg független attól, hogy automata vagy manuális a géped. :)
Barkácsolhatsz annak érdekében is, hogy kevesebb őrlemény maradjon az őrlőben, hogy a lehető legtöbb paramétert, amit csak tudsz, mérj, dokumentálj, következtess, és persze utánaolvass. Drága mérőeszközöket (pl. refraktométer) nem vennék, míg az összemérhető árban van a gépeddel, habár ha csak a fejlődésedet nézzük, nem a csészeminőséget, az is egy hasznos eszköz, bár ezzel egyesek vitatkoznának. Sok sikert! :)

BP

Előzmény: HABYKA (181034)
HABYKA Creative Commons License 2020.06.24 0 0 181034

Sziasztok. 

Régóta szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni az espresso készítéssel és élvezetével. Most lehetőségem is nyílt rá mert kaptam egy ascaso dream kávégépet. Olvastam hogy nem vagytok túl jó véleménnyel róla a gyenge hőstabilitás miatt. Viszont azt is láttam hogy ezek elég régi hozzászólások. Azóta kapott elég sok javítást, köztük termo blokkot is ami ezt a hiányosságot hivatott kiküszöbölni. Az lenne a kérdésem hogy így se számítsak jó eredményre, vagy kezdő gépnek megteszi? A daráló egy Graef cm 702 lesz. Mennyire lesz előre lépés ez a szett egy automata delonghi géphez képest? Köszi előre is

Epsilon Creative Commons License 2020.06.22 0 0 181033

A porszívót még nem vetettem be, csak a hajszárítót, de logikus, nem tudom, miért nem jutott eszembe...

Szilikonzsírról eddig nem hallottam, de próbálkoztam műszerolajjal, amit a lemezjátszóhoz csomagoltak, az nem használt, így le is vakartam a kávézsíroldóba mártott fejtisztító kefével azt is.

köszi az tippeket.

Előzmény: yeahhh (181031)
yeahhh Creative Commons License 2020.06.21 0 0 181032

Amúgy pedig egy alapos tisztításhoz nem szükséges leszerelni az alsó részt, max. késcserénél.

Előzmény: Epsilon (181029)
yeahhh Creative Commons License 2020.06.21 0 0 181031

Megerősíteném az előttem szólók véleményét: valószínűleg ferdén kapattad rá a menetet. Anno hasonló szívás volt az Iberital Challenge finom emelkedésű műanyag meneténél, nem volt egyszerű rendesen összekapatni. Nálam az vált be, hogy szétszerelést követően kiporszívóztam az őrleménykamrát, aztán finom rézkefével akkurátusan megtisztogattam mindkét (papa/mama) menetet + sűrített levegős fújkálás + megint porszívózás, összetekerés előtt pedi lehelletfinoman megkínáltam profi szilikonzsírral a menetet - és ezek után is nagggyon óvatosan kell összekapatni, mert ha elnyalódik a műanyag...fakkk! 

Előzmény: Epsilon (181029)
ogrEicsab Creative Commons License 2020.06.21 0 0 181030

Eladó a Mazzer Mini E darálóm, mert kényelmi szempontokból a Niche Zero marad meg végül. Gyári új Super Jolly 33M kések vannak benne. Fragola bemérte, átvizsgálta: csapágyak hibátlan állapotban vannak, késtartó nem üt, 6-7 micron van benne. Kívülről van pár apró karc, de szép az állapota. Babtartály is van hozzá, de esztergáltattam bele egy alumínium garatszűkítőt, így adagonkénti őrlésnél sokkal kényelmesebb a használata. Az ára fix 135.000.- Ft. Személyesen Érden ill. Bp.-en tudom átadni. ( a digitális kijelzőn minden szám világít, a képeken ez valamiért nem látszik jól)

 

Epsilon Creative Commons License 2020.06.21 0 0 181029

Köszönöm a tippet. Sajnos ez sem segített. Az alsó késtartót nem sikerült kiszerelnem, pedig megbontottam az oldalsó és hátsó borítólemezt (a kés kiszedéséhez nem volt villáskulcsom, de mivel nem ismerem a szerkezetet, lehet hogy az sem lett volna elég ahhoz, hogy lejöjjön a műanyag ház róla, szóval azon a menetet nem tudtam olyan alaposan végig simítani, mert nem fértem hozzá, de tegnap ugyebár az oldószeres kefével megsúroltam). Csavarás közben nem látom, érzem úgy, hogy félrekapná a menetet. A kések és késtartóházak esetleges itthoni cseréjét ezek után nem vállalom be - a felső késtartót szemlélve nem is tudom, hogy kell ki/belebányászni a kést: semmi rögzítést nem látok, de mintha ragasztó lenne...

Ha mégis kicserél(tet)em, akkor tutti hogy pár hónap múlva meg a motor adná meg magát. Szóval lehet hogy új őrlőt kell vennem. De nem kapkodom el, valami szervízzel konzultálok előtte, de oda-vissza szállítani kell...

Előzmény: paljoc (181028)
paljoc Creative Commons License 2020.06.21 0 0 181028

Nàlam addig állt fenn ez a helyzet, amíg egy papír vagy anyagdarabot a körmömmel bele nem nyomtam a menetbe az elején és végig nem mentem az egészen. Egyéb tisztítási módszer mind kudarcot vallott, végig kellett a meneten menni szép türelmesen, mert addig pár tekerés után úgy megállt mint a gitt. 

Előzmény: Epsilon (181025)
Katoczi Creative Commons License 2020.06.21 0 0 181027

Pedig az 1 fordulat után szorulni kezd eléggé gyanús arra, hogy ferdén kapott bele a menetbe, és azóta is arossz helyre ugrik vissza. Ha nagyon nem megy akkor marad a szerviz.

Előzmény: Epsilon (181025)
Giuseeppe Creative Commons License 2020.06.20 0 1 181026

Hát, valóban fiatal még a halálhoz. Talán a forgalmazó tud tanácsot adni, még ha lejárt is a garanciaidő.

Előzmény: Epsilon (181025)
Epsilon Creative Commons License 2020.06.20 0 0 181025

Ezekre gondoltam én. Végül a fejtisztító kefét a kávézsír oldóba mártogatva végigsúroltam mindkét menetet, majd száradás után tüzetesen megvizsgáltam a menetek felületét. Nem találtam sérülést. A lehető legóvatosabban, lassan mozgatva, alig hozzáérve próbáltam visszatenni, de egyszerűen nem megy. Egy-2 csavarodás után egyre jobban beszorul, és megáll.

látom, a forgalmazónál van minden alkatrész: felső késtartó, alsó késtartó, kés szett, össz. 15e Ft. De a falra mászok attól, hogy akkor sem értem, mi baja a menetnek. 2 éves, napi 18gr. Kávé ment át rajta.

Előzmény: Giuseeppe (181024)
Giuseeppe Creative Commons License 2020.06.20 0 0 181024

Ha jól tudom, akkor a Lelit Fred a házat leszámítva olyan, mint az Iberital Challenge, és nekem volt olyan. Rémlik, hogy egy-egy szétszedés után nehezen ment vissza a felső tárcsát tartó korong. Szerintem az lehet, hogy ferdén kapott bele a menetbe, és amiatt nem tekeredik vissza. Én kitekerném újra, és megpróbálnám úgy visszacsavarni, hogy nem is nyomom lefelé, illetve a lehető legegyenesebben tartom. Meg az lehet még, hogy valahol mégis maradt őrlemény a menetben, akár a külső, akár a belső részen.

Előzmény: Epsilon (181023)
Epsilon Creative Commons License 2020.06.20 0 0 181023

Lelit Fred őrlőm felső állítható késkorongja beragadt. nagy nehezen lecsavartam. Kefével megtisztítottam, de nem is lehet visszacsavarni, csak kb. 1 teljes fordulatot megy vissza rá, pedig jó sokat kellene még tekerni, hogy közeledjenek a kések. Egyszerűen nem értem. Mintha egyik éjjel valaki belopózott volna a lakásba, kicserélte volna a tárcsát egy kicsit nagyobbra :-)

Volt valakinek ilyen problémája kúpos őrlővel?

Nem merem kávézsíroldóba meríteni, a rozsdásodás veszélye miatt.

PetiCalvus Creative Commons License 2020.06.20 0 0 181022

Köszi az infót, ha lesz időm rá, valószínűleg megpróbálom a felújítást. Megér egy próbát mielőtt újat vennék.

 

Megmértem, megfelel a lefolyó víz mennyisége annak, amit írtál. Úgyhogy nem lehet nagy gond...

Előzmény: ogrEicsab (181020)
ogrEicsab Creative Commons License 2020.06.20 0 0 181021

A háromjáratúnak semmi köze a víztartályba visszavezetett csőhöz. Illetve annyi mégis, hogy ha dugulás van benne akkor a fejen nem, vagy csak kevésbé jön a víz és az opv ezáltal több vizet enged vissza.  A háromjáratú a csepptálcába engedi el, vezeti vissza a főzés után a rendszerben ( kávépogácsán ) maradt nyomást. A víztartályba azon a csövön az opv engedi vissza a jó esetben 9, rosszabb esetben 13 bar feletti nyomást, attól függően, hogy mennyire van beállítva.

 

PetiCalvus: most, hogy úgy véled, hogy  erősebben folyik vissza a víz a tartályba, olyat nem tapasztalsz, hogy a fejből viszont kevésbé jön?  Ha igen akkor lehet, hogy egy kis leváló vízkődarabka részleges dugulást okozott. Meg kellene mérned a vízhozamot. Ha 100 ml / 10 sec körül van, az a gyári.

Előzmény: Horyk1 (181016)
ogrEicsab Creative Commons License 2020.06.20 0 0 181020

Két megoldás van:

1. új gőzcsap vásárlás és gőzcsap csere

http://www.saecoalkatresz.hu/minden-gzcsap-gaggia-classic-p-23355.html?osCsid=f3e0o7pbjd7ceqc3dagn2hn7q5

2. gőzcsap felújítás

https://youtu.be/4aBsYGXpLcc

 

A 2. verziónál kell vásárolni 1 db 5x1.8 viton o-gyűrűt.

 

Előzmény: PetiCalvus (181019)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!