Keresés

Részletes keresés

Berki Korinna Creative Commons License 2005.11.04 0 0 91

Sziasztok! Az én nevem Kori és ez a kedvenc filmem! Annyira jó az egész! A törénet, a hangulat, a színészek! Nekem az tetszett legjobban, amikor a csaj a végén( gonosz mostoha :) ) mindent elmond! Hát az fergeteges volt!

 

Kori

BMÁ Creative Commons License 2000.06.05 0 0 90
Az eredeti Irving novella magyar változata az megtalálható a www.harvester.ini.hu címen, az irodalom szekcióban.
Előzmény: Aspasia (84)
dzsenet Creative Commons License 2000.06.05 0 0 89

Annak idején ment egy westernfilm a mozikban, amit mindenkinek illett többször is

megnézni, olyan menőnek számított. Ez volt a Fej nélküli lovas. Gondolom, a két film

készítői azonos forrást vettek alapul. Na, párhuzamokról ennyit...

Rastaman Creative Commons License 2000.04.29 0 0 88
:))))

Valoszinuleg direkte csinaltak ket kopiat, h a Christhopher Walken rajongoknak legyen min vitatkozniuk!
:)))

Kulonben tudtaok, h o lett volna eredetileg Hans Solo az SW-ben?
Most olvastam az indexen!
:))

Es hogy szerepelni fog az Episode II-ben!

Előzmény: MarlaS (87)
MarlaS Creative Commons License 2000.04.29 0 0 87
lejárt lemez, tudom, de még csak most sikerült vászon elé vetnem magam e filmet illetőleg, és akárhogy gülüzött a szemem , az egyetlen hegyes fog a koponyán a szemfog volt, az meg kinek nem az?
ezt a sok vitát olvasva felmrült bennem a gondolat, hogy 2 különböző filmet vetítenek az o.- ban...
Senki_Alf Creative Commons License 2000.04.18 0 0 86
Hi!

Egészen véletlenul nem tudjátok hol találhatnék egy képet az "evil - eye" -ról?

Előre is kösz.

Senki_Alf
PS:www.sleepyhollowmovie.com kilőve

buttercup Creative Commons License 2000.04.17 0 0 85
A novella(kisregény?) megtalálható az Amerikai elbeszélők c. válogatásban,1954-ben jelent meg azt hiszem. Nagyon érdekes,teljesen más a film. Én még azelőtt olvastam,hogy láttam volna,nagyon kíváncsi voltam,hogy mit hoz ki belőle Burton(bár őt elsősorban a Disney-film inspirálta). Ami az elbeszélésben a legjobb:a humor!! pl.Ichabod! Nem vagyok oda különösebben Johnny Deppért,de zseniális volt ebben a szerepben. Tényleg,ez nagyon fontos:nem tudjátok,hol lehet megszerezni Burton novelláskötetét(Az osztrigafiú szomorú halála és más elbeszélések-ha jól tudom ez a címe )?????
Aspasia Creative Commons License 2000.04.17 0 0 84
Aki szeretné elolvasni Washinton Irving eredeti elbeszélését, az itt megtalálja teljes szöveggel.
Magyarul sajnos nem találtam meg. Állítólag utoljára az 1900-as évek elején jelent meg.
norts Creative Commons License 2000.04.16 0 0 83
Sleepy Hollow film-CD-t keresek !!!!!!
SEGÍTSETEK, HELP!
Rastaman Creative Commons License 2000.04.14 0 0 82
Ime egy szvsz igen jo kritika a filmrol, amely megjelent a Mozivadasz cimu magazinban.
Rastaman Creative Commons License 2000.04.14 0 0 81
NEEEEM

azert vite L a csajt, mert az a devilnek ajanlotta egytelen kis lelket, es ugyebar belebukott a valalkozasaba...
de kulonben ez nem egy gondolkodos film, ugy hogyz hagyjuk.

Nekem nagyon tetszett, az utobbi idokben ez volt az a film, amelyik alatt felhotlenul szorakoztam (vagy epp feltem), a hangsuly a felhotlenul szocskan van!

Az elejen en igenis feltem! de amikor a johnyo fiu eloszor almodtt egy olyat, h a lovas csak egy torpe, nos, en azt hittem, h ennyi, vege, csapo, ezzel kifujt az forgatokonyv...
de nem
:)))))

az egesz hangulata nagyon jo volt, nem lehet emmit se kiemelni, mert osszhangban volt...
bar azert a johnny lelke tul surun szenvedte meg a dolgokat...
:(

Előzmény: Diron (80)
Diron Creative Commons License 2000.04.14 0 0 80
Ennél a filmnél egyébként is a hangulat a lényeg,és az megvolt.(De még mennyire!:))Most azon gondolkodtam,hogy a végén vajon azért vitte magával a nőt,mert úgymond "megtetszett neki",vagy pedig azért mert ő volt az,aki elárulta az elején,és így a halálát is ő okozta.
Egy kis kötekedés(vagy inkább kérdés):vajon fel kell néznie egy fejnélküli lovasnak,mikor éppen egy fa felé tart egy elszabadult kocsin?
Samirah Creative Commons License 2000.04.14 0 0 79
Bejöttek a lefelé szállingózó : betűcskék az elején, a fejek a közepén, és Johnny Depp a végén
Ha valakinek megvan a ZENÉJE, akkor legyen olllyyyyy jó, és írjon nekem ....
Lelkész Creative Commons License 2000.04.13 0 0 78
Na szerintem nagyon jó volt, és ha valaki meg tudja szerezni a Vincentet vagy a Frankenweeniet, akkor domjon egy mélt. Köszönöm milliószor előre is
marginal Creative Commons License 2000.04.13 0 0 77
Le biza' le biza'.
Szerintem is nagyon kúl volt - és szerintem inkább erre kéne pazarolni a gépidőt. Pl milyen állatul expresszionisták voltak a nevek alatt menő tájképek, a ködös erdők, amikor várták a hedlesz lóembert, és tényleg Walken - amikor szerelmesen ránézett pokolbéli választottjára
meg ahogy Ray Park forgatta a szekercét!!!
tejfigura Creative Commons License 2000.04.13 0 0 76
a koponyának akkor is le voltak reszelve a fogai.
Előzmény: VadalmaX (75)
VadalmaX Creative Commons License 2000.04.13 0 0 75
na akkor mondanám, hogy nekem mi tetszett az Álmosvölgyben: az egész film, úgy ahogy van, kivéve azt néhány csomót, de most minek áradozzak arról, hogy milyen cool volt a látványvilág, meg milyen feszesre vágottak az akciójelenetek, meg milyen király csávó a Christopher Walken, amikor azt úgyis mindenki látja, aki nem vak???
kár volna a gépidőért.
Előzmény: marginal (71)
marginal Creative Commons License 2000.04.13 0 0 74
Ne is hidd. ha valóságban ilyesmibe botlanék erősen várnám hogy Bochkor és Boros feltűnjön egy pezsgővel
de hát a film az fantázia
Előzmény: Nogo (72)
Laa-Yosh Creative Commons License 2000.04.13 0 0 73
Terminator ügyben: "egy ideig tervben volt a 3 is"...
Miből vagy te olyan biztos abban, hogy ez csak "volt"?... :))))))))
Előzmény: vidmar (51)
Nogo Creative Commons License 2000.04.13 0 0 72
Na igen. Meg különben is, fejnélküli lovas? Biztosan állíthatom, ha valakinek levágják a fejét, az nem tud lovagolni meg más fejét levágni! Micsoda hülyeség! Én ezt nem hiszem el.
Előzmény: marginal (71)
marginal Creative Commons License 2000.04.12 0 0 71
egyetértek. Qrva jól is nézett ki - de a kákán keresgélő, itten is túlsúlyba levő népek erre is rábukhatnának a malom meg a koponya csontig lerágott témája helyett.
Előzmény: tejfigura (70)
tejfigura Creative Commons License 2000.04.12 0 0 70
az évszakok váltogatása tudatos döntés volt t. b. részéről, ebben biztos vagyok. ("hangulatteremtés", korszakhatárok változásának képi kihagsúlyozása)
Előzmény: marginal (69)
marginal Creative Commons License 2000.04.12 0 0 69
Tegnap újra megnéztem a filmet, hegyes fogakra kihegyezve - és lőn, tényleg hegyes a koponya foga. Csak egy kicsit szélesebbek a fogak - hiába na Christopher Walken nem akart e szerep kedvéért új fogsort (színészi alázatról ennyit) és csak mérsékelten tudták preparálni az eredeti szájbavalóját.
Robban a malom, robban a malom, nem unjátok? Ennél cikibb volt, hogy a film elején ősz volt, aztán villámgyorsan tél lett, mire a fiatal házasok meg hazamentek nyújorkszitibe, kitavaszodott és mégis esett a hó! A statisztéria meg a főszereplők ott sétálgattak kabát nélkül. Christina Ricci dekoltázsába meg hullott bele a sok hópehely - brr de hideg!
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.12 0 0 68
Szigorúan, NAGYON ontopic módon:
a fogak le vannak reszelve a koponyán, erre akár meg is esküszom VAdalma, a szemkigúvadós boszi meg baromi ócska, pont mint a Múmiában a címszereplő, eztcsakúgy mondom, hogy kritizáljam is a filmet.
md95857 hozzászólásából nem értek egy kukkot sem, nembaj, legyen ez az én problémám, meg se szólalok.
md95857 Creative Commons License 2000.04.12 0 0 67
A kezdetekhez képest kicsit későn érkezek, de sebaj.
Hallottam olyat, hogy egy néhai csehszlovák mesefilm és ez között annyi a különbség, hogy az csehszlovák. Ez egy kissé durva, de ez a no-reason hozzáállás, amit ez mutat, néhol erőltetettnek tűnhet.

további jót

VadalmaX Creative Commons License 2000.04.12 0 0 66
hát pajtások először is elnézést a téves információért, az Álmosvölgy Disney-rajzfilm péntek este lesz, a többi stimmel, tűkön ülök,
a lereszelt fogak ügyében meg már azt sem tudom, mit gondoljak, most kénytelen leszek harmadjára is megnézni emiatt; tejfigura, ha tévedtél, Isten legyen irgalmas hozzád, meg a jeszóhoz is pedig ő az én nagy szerelmem, eltalálta marginal, együtt csinálunk egy édes kis Milla fanklubbot Lágymányoson, rózsaszín az összes fal, tele L'Oreal poszterekkel látnotok kéne, cukorfalat.
Nogo Creative Commons License 2000.04.12 0 0 65
Szerintem nagyon jó volt! A hangulat, a látványvilág, a díszletek, az arcok. Nagyon jól el voltak találva. A szinészi alakítás is remek volt. A sztori elejétől végéig jó volt, a malom felrobbanása nem volt vészes (azért nem volt ez olyan svájcinégeri robbanás!), egy nagy fa építmény ellobbant, szerintem hihető.
Szóval nekem nagyon bejött, mégegyszer meg fogom nézni.
Ahogy Cristopher Walken hegyes fogakkal, örjöngve belovagolt gyönyörű lován az ellenség közé és kaszabolta a fejeket, hát az nem volt egy diznimese!
TCrown Creative Commons License 2000.04.12 0 0 64
Kedves egybegyűltek!

A malom a következőképpen robban:

Őrlés közben a levegő telítődik igen apró liszt (vagy egyéb más) szemcsékkel. Ezek a kis szemcsék méretüknél fogva igen gyúlékonyak, és rettentő hevesen égnek el - közben persze begyújtva társaikat is. Láncreakció, ugyebár. A végeredmény nagyjából olyan, mintha benzingőzzel lenne tele a helyiség. Vagyis ez tényleg látványos robbanást képes produkálni.

Ezért kell szellőztetni rendesen a malmokat, no meg ha jól tudom régen még fémalkatrészeket sem használtak a szikrák miatt.

Hogy tényleg porrobbanásnak hívják-e azt nem tudom, de biztos nem csak malomban fordulhat elő ehhez hasonló jelenség.

Köszönet a türelemért.

tejfigura Creative Commons License 2000.04.11 0 0 63
jehova szódának igaza van, a koponyának tényleg le voltak reszelve a fogai.
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.11 0 0 62
Csak most látom mennyire összeoffoltam ezt a topicot, szánom bánom, de komolyan, nem szoktam én ilyet csinálni, tényleg nem.
Na izé, hovatovább.
Szóval a film.
Szórakoztató ,érdekes marhaság; mesefilm, és mint ilyen nekem nagyon bejött.
A koponyának le voltak reszelve a fogai, úgyhogy ez nem baki, a malom meg fölrobbant…hátistenem láttam már ennél meredekebb dolgokat is filmen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!