Keresés

Részletes keresés

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2017.11.10 0 0 3231

Szép gondolat

Előzmény: Zeus SH (3230)
Zeus SH Creative Commons License 2017.11.10 0 1 3230

Tudom, hogy kb így van.

Lassan kezdek a "már nem annyira fiatal" kategóriába esni, s ahogy végiggondolom az életem, nagyon sok mindennek örülök, hogy a részese lehettem, hogy ez az én életemben történt meg.

Ilyen ez a sorozat is.

Örülök hogy láthattam, életem egyik olyan sorozata, ami örök.

Csak az ember lelke mélyén úgy hiszi, ahogyan a celluloid, úgy a rajta szereplő ember is örök, s rossz szembesülni vele, hogy nem, nem így van, a hőseink, példaképeink, kedvenceink ugyanúgy halandóak, mint mindenki más ezen a világon.

Hogy kicsit ironikusan kívülállónak tettessem magam, úgy mondom, hogy "kicsit elrontja a mesét".

De nagyon nem.

Sőt hosszú távon egyáltalán nem.

Hisz Higgie úr ott lesz mindig a Birtokon, s mikor olyan a helyzet, a lovaglópálcával a csizmáján végigcsapva utasítja a fiúkat: "Zeus, Apollo, őrjárat!"

A dolgok egy része elmúlik, de más része örök.

És igazából ez így van jól.

 

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (3229)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2017.11.10 0 0 3229

Ez az élet rendje. :(

 

Úgy mondja a bölcs szólás:

Ne sirasd, hogy elmúlt, adj hálát, hogy megtörtént.

Előzmény: Zeus SH (3227)
Lecso11 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 3228
Zeus SH Creative Commons License 2017.11.10 0 1 3227

Épp most akartam írni, csak rohanós délelőttöm van, nem nagyon jutok géphez.

Mélységesen lesújtott a dolog.

Eddig titkon reménykedtem benne, hogy a "nagy négyest" még láthatom együtt, akár a Magnum reboot-ban pár pillanatra, ahogy az divatos szokott lenni.

De most már biztos nem lesz ilyen.

Nem tudok mit mondani nagyon, csak a fájdalmas üresség van most bennem.

Higgie úr, legyen Neked könnyű a föld.

Pihenj békében.

 

"Zeus, Apollo, patrol!"

Előzmény: Lecso11 (3226)
Lecso11 Creative Commons License 2017.11.10 0 0 3226

Elment Higgie baby :(

 

84 éves korában elhunyt John Hillerman

 

Isten nyugosztalja!

d.Enzo Creative Commons License 2017.10.24 0 0 3225

Jó lesz, jöhet! ;)

Előzmény: Zeus SH (3224)
Zeus SH Creative Commons License 2017.10.24 0 0 3224

16 bit FLAC oké?

És még azzal sem "rontom" a minőséget, hogy összefűzöm.

Csak kiszedem a VOB-ból, s majd összerakod.

Előzmény: d.Enzo (3223)
d.Enzo Creative Commons License 2017.10.24 0 0 3223

Húúh, nagyon köszönöm, hogy tudsz segíteni, és mázli, hogy pont az a rész van meg :D

 

Igen, hallottam a reboot lehetőségét, nagyon remélem, hogy Higginst nem nő fogja játszani, mint ahogyan azt elképzelték!! :)

Előzmény: Zeus SH (3222)
Zeus SH Creative Commons License 2017.10.23 0 1 3222

Hát, hihetetlen... Nagyon sok lemezt nem találtam meg hirtelen, de a 7x01 7x02 pont megvan még az eredeti DVD-ken.

 

Persze ez is vágott, de nem a "klasszikus" értelemben, a reklámok vannak benne (elég durván) kivágva. Még nem hallgattam bele, egyelőre pörög a lemez a meghajtóban, de úgy emlékszem, szándékosan "rosszul" van vágva, vagyis a reklám-ki-beúszása megmaradt egy kicsit, mert csak keyframe-eknél volt hajlandó vágni a recorder, s azt akartam, hogy a film hanganyagából egyetlen pillanatot se veszítsünk.

Szóval másolás folyik, utána demux, s megkapod a hangot. :)

 

Előzmény: Zeus SH (3221)
Zeus SH Creative Commons License 2017.10.23 0 1 3221

Kedves DenZo Mester!

 

Hát, nem semmi mázli, hogy ilyen rövid idő alatt idetévedtem, s láthatom a kérésed. Van hogy egyébként hónapokig nem nézek rá a fórumra, az utóbbi időben nincs nagy pezsgés errefelé.

Utánanézek a szinkronnak, valahol a szekrény aljában megvannak az annak idején felvett DVD-k.

 

Amúgy pedig ez miatt keveredtem ide, gondoltam megmutatom itt is, hátha valaki nem látta:

https://www.hawaii.com/blog/magnum-reboot/

Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből.

Próbálok pozitívan hozzáállni, de majd kiderül.

 

Előzmény: d.Enzo (3220)
d.Enzo Creative Commons License 2017.10.20 0 0 3220

Drága Zeus!

 

Kellene a 7x01-02 dupla epizód tvrip szinkronja a blurayhez, amit korábban használtam a dvdriphez, hdtv-hez az vágott volt, de tudom amit anno adtál az teljes szink volt. Kösziii. DenZo

dreizwanzig Creative Commons License 2017.09.27 0 0 3219

sziasztok!

 

Megint folytatom a sorozatot, a 6 evadnal hagytam abba. Most nagyon erzem, hogy ez az evad valahogy nem azt a bohem feelinget adja, mint az elso 3. De ami jobban zavar, hogy van benne egy-ket teljesen szurrealis resz. Az meg hagyjan, hogy Thomast egyszer csak ugy megint visszahivjak a seregbe, hogy kinyomozza, hogy ki lopja el az adatokat, de a s06e14 resz az nagyon fura. Higgins beepul valami haborusdiba, majd Magnummal halomra lovik a kis hadsereget, stb... Meglehetosen hihetetlen, teljesen foldtol elrugaszkodott resz. Velemenyek?

Karika1177 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 3218

:))

Előzmény: Lecso11 (3217)
Lecso11 Creative Commons License 2017.02.16 0 1 3217

Erre a képre nemrég akadtam :)

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2017.01.30 0 0 3216

Hamarosan elkezdem elölről nézni az egészet, ha a végére érek, referálok :)

Előzmény: Zeus SH (3212)
saabee Creative Commons License 2017.01.22 0 0 3215
Zeus SH Creative Commons License 2016.08.05 0 0 3214

Hát ez szörnyű, hogy én vagyok mindig a rossz hírek hozója...

 

Frank Peterson, Magnum nevelőapja (David Huddleston) is immár "odaát" vezeti a repülőjét.

Pihenj békében, Frank.

 

Meghalt David Huddleston, az igazi Lebowski

A most elhunyt amerikai színész játszotta a milliomost A nagy Lebowskiban, akivel összekeverik Jeff Bridgest. Tovább »

forrás: Index.hu

officer123 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 3213
Zeus SH Creative Commons License 2016.06.24 0 1 3212

Most, hogy a sorozat utolsó részét nézem, azt kell mondanom, Higgi úr nem azonos Robin Masters-szel.

Sok találgatás elhangzott, sőt Higgi úr az utolsó részben ki is mondta, majd visszavonta, hogy mégsem ő az, majd megint elvállalja, próbálják megkeverni az embert.

De én egy egész egyszerű dolog miatt azt mondom, hogy nem ő az.

Az ötödik-hatodik évad környékén van egy epizód, amikor Magnum és Carol Robin Masters kéziratát olvassák titokban a tengerparton.

Amikor Higgi úr rajta kapja őket, iszonyú balhét csap, hogy SENKI nem olvashatja el Robin Masters kéziratát a kiadás előtt.

Mikor Magnumék elmennek, Higgi úr mégis belelapoz a kéziratba, majd  egy "talán csak egyetlen fejezetet..." mondat után aggodalmasan körbetekintve elkezd olvasni.

Szóval szerintem ez tuti áruló jel.

A sorozat vége felé nagyon próbálják megkeverni az embert a pro és kontra tényekkel, de egyik sem olyan súlyú, hogy biztos állítást alapozzunk rájuk.

Vélemény? :)

Rapier83 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 3211

Akkor híííjjjá!;)

Rapier83 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 3210

Ellenvélemények esetén meg!;)

Rapier83 Creative Commons License 2016.03.08 0 0 3209

Nekem a kedvencem az I Witness c. epizód, amikor a klubban túszul ejtik őket, illetve mi már csak a visszaemlékzéseikből tudjuk meg, mi hogy volt...:P Azt hiszem az a legzseniálisabb az egész részben, hogy minden karakter kidomborítja a valódi énjét, ami a legtöbb epizódban csak részletekben, vagy egy-egy karakterre korlátozódva mutatkozik meg. Itt meg mindez egyszerre...zseniális...

A másik az Angliában játszódó Deja Vu című, mert Magnum, mert Anglia, egyszóval valahol kakukktojás, de remek a hangulata... Amikor először voltam Londonban, egyik első utam a Marylebone állomáshoz vezetett, ahol az egyik jelenet játszódik.

Ami megint nagyon jó, az a Legend of the Lost Art epizód, ahol effektíve az Indiana Jonest játszatták el Tom Selleckkel, ahogy az eredetileg lett is volna, ha nem mondja azt, hogy egy túróst hagyja Ő ott a Magnumot, meg Hawaii-t...:) Számára nem tudom, de számunkra ez biztos a legjobb döntése volt.

De sorolhatnám a maradék 159 kedvencemet is...mert nincs köztük egy olyan sem, amire ne mondanám azt, hogy műremek!:D Még a kevésbé érdekes epizódokban is van egy-két olyan jelenet, vagy akárcsak egy arckifejezés, mondat (mindez szigorúan a magyar szinkronnal!!:)), aminél a tizenikszedik megnézésnél is azt mondom, hogy na ez az. Plusz a 80-as évek hangulata, a környezet, stb. 

Szóval tudjátok.:)

 

  

Zeus SH Creative Commons License 2016.03.08 0 0 3208

Egyébként igen, sajnos a vége felé már túl komoly az egész sorozat. Sőt, talán szentségtörés amit mondok, de a hetedik évad végén, ahogy eredetileg tervezték, be kellett volna fejezni asorozatot. Piszok jók a nyolcadik évados epizódok is, nem mondom, de túl profi már nekem. Kevesebb a "hülyéskedés"', a színészek játékán látszik, hogy már nagyon a forgatókönyv szerint dolgoznak, tökéletesen persze, de... Én az eleje-közepe körüli részeket pont azért szeretem, mert ott még nagyon sok a tényleges "játék", amikor (érzésem szerint) inkább adják magukat a szereplők, mint a forgatókönyv szerinti szerepeket. 

Ha egyet lehetne kívánni, azt mondanám, bárcsak a harmadik-ötödik évadhoz hasonlóan sikerült volna tovább dolgozniuk, úgy szerintem még néhány évadot futhatott volna a sorozat...

Hát, de ez sajnos nem kívánságműsor...

Ettől függetlenül nem soká (néhány héten belül) nekilátok sokadjára is megnézni... ;)

Próbálom minél kevesebbszer (már a lehetőségekhez képest) nézni, hogy ne váljon unalmassá, de mivel a tavalyi évet kibírtam úgy, hogy nem néztem végig egyszer sem a sorozatot, azt hiszem idén megérdemlem ezt a jutalmat... :D

Előzmény: dreizwanzig (3207)
dreizwanzig Creative Commons License 2016.03.06 0 0 3207

Igen, én is úgy érzem, hogy az első évadok a legjobbak. Sok bennük a poén és a bohóság. A vége felé már talán kevesebb is benne a poén, jobban koncentrál a történet az ügyre, nincsen már benne annyi csínytevés, nem szivatják annyira egymást a szereplők (pl Higgins kertjének tönkretétele kevesebbszer szerepel benne :D).

A flashback is egy érdekes rész. Régen nem szerettem, de többedik megnézés után már bejött. Hatalmas poénok vannak benne. A legjobb, mikor Thomas el akar indulni a kocsival :D

Egyébként sok mai sorozatban van hasonló epizód, pl valamelyik nap a Dr. Csontnak vetítették a hasonló, flashbackes részét... Meg láttam még másban is, de most nem tudnék példát mondani.

Előzmény: Zeus SH (3206)
Zeus SH Creative Commons License 2016.03.06 0 0 3206

Hatalmas véletlen, hogy pont most keveredtem erre megint, szerencsére rossz hírek nélkül.

 

Hogy melyik a kedvenc epizódom?

Hát mondhatnám hogy szinte mind, de gondolom ez nem a helyes válasz. Igazából én legjobban az első évadokat szeretem, a vége, a 7-8. évad nekem már talán "túl profi". Ott már nagyon meg van csinálva minden, rettentő profik a színészek, a rendezés, a vágás... Szinte "túl jó", ha szabad ilyet mondani, én az elejét imádom, mikor kicsit "esetlen" még mindenki, sokkal több spontán dolog kerül a filmbe, jobban önmagát adja mindenki, mint a sorozat vége felé, amikor már inkább a precizitás, a tökéletességhez való közelítés jellemző inkább.

De hogy kedvenc epizódot írjak, a 3x07, azaz a Flashback az egyik nagy kedvencem. Vicces módon pont nem illik a sorozatba, hisz egy, a múltban játszódó álom az egész, de pont ez miatt tetszik nagyon, hisz olyan "magnumos" az egész, ahogy a jelenkor visszaköszön benne, ott van minden és mindenki, kicsit más, de mégis ugyanaz az egész.

Egyébként tényleg a bohókás, vidámabb részek a legjobbak, vagy legalábbis amikor ilyesmi is előkerül. Most épp a Luther Gillis-es epizódok jutottak eszembe, hogy mindegyikben szegény Scrungot az őrületbe kergetik a vitájukkal. :D

De persze szinte minden epizódban van azért egy-egy ilyen kis csipetnyi móka szerencsére.

Előzmény: dreizwanzig (3205)
dreizwanzig Creative Commons License 2016.03.06 0 0 3205

Rip Higgi bébi úr magyar hangjának.

 

Sajnos még mindig nem tudtam a sorozat végére érni, mert nagyon el vagyok havazva. Nem jut időm magnumot nézni olyan minőségben, ahogy akarom.

Merthogy sok sorozatot kipörgettem időközben dolgozgatás vagy utazás közben, de nálam a magnum szent. Csak akkor ülök le nézni, ha tudom, hogy csak arra tudok koncentrálni és végig tudom nézni mindenféle zavaró tényező nélkül. Próbálok koncentrálni minden apró részletre és kiélvezni minden percét :)

Na, hogy pörögjön a topic, feldobok egy kérdést. Kinek mi a kedvenc epizódja a sorozatban. Vagy mi a kedvenc jelenete?

 

Bár nekem a sorozatban a lazaság tetszik és főleg a bohém részek, a kedvenc, vagy talán nem is azt mondanám, hogy kedvenc, de mindeképpen egy olyan epizód, ami mély benyomást tett rám az a "Did you see the sunrise?" Az epizod maga talán nem is annyira tetszik. De a vége.... sosem gondolnám, hogy Magnum a végén lelövi az oroszt, pedig megteszi. Csak ugye a filmekben általában az ilyen pozitív hősök ilyen helyzetben általában nem teszik meg. Bármennyire is szeretné a néző, hogy a főhős annyi év után bosszút álljon a gonoszon, valamiért a főhős lelke nem engedi. De magnum megteszi, mert így a helyes. Így lesz a jó. Hihetetlen mély benyomást tett rám...

Előzmény: Zeus SH (3204)
Zeus SH Creative Commons License 2016.01.30 0 0 3204

Az utóbbi időben szinte csak a rossz híreket hozni jövök ide.

Szomorú dolog ez, fogynak a szeretteink.

A művész, aki zseniális magyar hangot kölcsönzött Higgi úrnak, Versényi László immár nincs közöttünk.

Pihenjen békében. 

http://www.life.hu/news/20160129-elhunyt-versenyi-laszlo-a-szomszedok-szinesze-szinkronizalt-nemzeti-szinhaz-orokos-tagja.html

Rapier83 Creative Commons License 2016.01.05 0 0 3203

Szerintem ott valaki, vagy magyar volt, vagy szerette a magyarokat, mert van egy rész ami 56-os korabeli jelenetekkel kezdődik (Birdman of Budapest), illetve a Magnum Mania! oldal szerint a sorozat során négyszer van említés magyar akrobatákra...:P

 

 

Előzmény: Törölt nick (3202)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 3202

Sziasztok!

 

Én most kezdtem el nézni a sorozatot, az első évad 12. része elején a sötétben a hajóra rá van írva h Budapest. :) Nem olvastam végig a topikot, de a tárgyszavas keresés alapján nem volt erről még szó. Később amikor szóba kerül a hajó ott ms nevet mondanak rá sajnos.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!