Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.13 0 0 15378

Wolfgang Amadeus Johan Sebastian Ludwig van Quaeschningnek hamarosan megjelenik egy biztosan fantasztikus, innovatív, "ilyet még senki sem komponált és csak Ő tudta megkomponálni ezt a mindent elsöprő mesterművet" szólólemeze, AMA címmel. Várom az EME c. lemezt is és akkor lehet, hogy mindkettőt megveszem. Már a YT-os teaserből is hallatszik, hogy mestermű és, hogy ilyet senki nem is komponált eddig és nem is tudna! 

sanofi Creative Commons License 2021.06.23 0 0 15377

Végre nekem is megérkezett. Nagyon jó!

Előzmény: huyghens (15370)
m61petyus Creative Commons License 2021.06.21 0 0 15376

Fúúúúúúú, de jó ugrom rá én is :-)

Előzmény: huyghens (15370)
m61petyus Creative Commons License 2021.06.21 0 0 15375

Már kibeszéltük. US volt valamelyest zenei személyiség, identitás a produkcióban. Amit írtam nekik YT kommentben talán hatott rá az is:-) Ulrich erős saját brand a többiekhez képest, Edgar felhőbe költözése után csapdába esett szerintem, most megszökött :-) Rájött ezzel saját munkásságát hanyagolja el, és átérezte azt amit már annyiszor leírtunk többen erre felé.

 

Többiekről már se jót, se rosszat, de más vonal mint US volt, így végképp nem TD színvonal, tehát nem TD.

 

  

Előzmény: Törölt nick (15373)
m61petyus Creative Commons License 2021.06.21 0 0 15374

Engem érdekel, én nagyon szeretem az elsőt. Nem TD világ, de a visszafogott melankólikus harmónia világa elvarázsol, imádom. Köszi az infót megyek is rá :-)

 

Haslinger megint csak egy sokrétű színvonalas kompózerként és zenészként nagyot tett a TD történelemhez 86->91

 

Remélem a Neuland Baumann-Haslinger kollaborációnak is lesz foylatása.

Előzmény: Törölt nick (15367)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.21 0 0 15373

US nem turnézik többé a TD-vel.

 

Mondtam,hogy neki van a legtöbb esze...

 

A másik 3 agyatlan viszont természetesen folytatja... 😡

sanofi Creative Commons License 2021.06.19 0 0 15372

Nekem még mindig nem jött, pedig már írtam Andreas-nak és azt ígérte másnap feladja...

Előzmény: huyghens (15370)
sanofi Creative Commons License 2021.06.19 0 0 15371

Nekem a könyv és a dvd sorozat van meg eredetiben, még ha nem is tartozik ide :-)

Előzmény: huyghens (15368)
huyghens Creative Commons License 2021.06.19 0 0 15370

A vér nem válik vízzé......milyen igaz.  Aki még nem tudja/hallotta/ismeri bátorkodom ajánlani:

 

huyghens Creative Commons License 2021.06.19 0 0 15369

Öregszem, a második kép nem passzol, pótolom :)

 

huyghens Creative Commons License 2021.06.19 0 0 15368

Ritkaság gyűjtők figyelmébe, jelképes összegért egy mára már elavult technológia, de a polcon szépen mutat. És persze eredeti.

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.18 0 0 15367

Ma kijött Haslinger Exit Ghost II-je, ha érdekel valakit. Ha jól látom még csak letölthető formátumban kapható a BC-on

falum Creative Commons License 2021.06.13 0 0 15366

Na szépen vagyunk.

Előzmény: Törölt nick (15365)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.13 0 0 15365

Meg kazettán

Előzmény: falum (15364)
falum Creative Commons License 2021.06.13 0 0 15364

Újra kiadták? Eddig csak a bootleg series cocncert sorozatban volt tudtommal.

Előzmény: Törölt nick (15363)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.13 0 0 15363

Ez a Reims Concert dupla pikcsure disc igen szépre sikeredett. Gyorsan rendeltem én is egyet míg lehet kapni normálisan magas árért (45-50 ajró). Nem várok sokat minőségileg, a két rész is szét lesz ketté-ketté vágva, de csicsás kis kiadás lett😀😀😀 Mondjuk én már rég belenyugodtam, hogy főleg az új nyomások legtöbbször xar minőségűek (pedig még kb. 150000 forintos MM fejet is vettem a lejátszóba -  OK, tudom, hogy ez csak egy közepesen alacsony ár), de jó néha nosztalgiázni velük, na meg sokszor csicsás a dizájn... Semmi más... 

VarKat Creative Commons License 2021.06.10 0 0 15362

 Huhh, no ezek igen hiteles szavak. Látszik, hogy komoy tapasztalat és megélés van mögöttük és szenvedély. Nem vártam el az alul említett neveket és párat már én is meghallgattam, amire jutott időm de igazából nem hallok semmi újat de még, talán jót sem. De feltétlenül meg fogom hallgatni az összes általad javasolt jót mert legalább megspórolhatom a végtelen keresgélést. Nagyon köszönöm mindenkinek. Régebben is olvastam ádáz vitákat itt és más fórumokon is de, akkoriban még nem szóltam hozzá, mivel nincs annyi ismeretem, mint nektek, akkor meg minek?... Nagy üdvözlet.

Előzmény: Törölt nick (15357)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15361

Ezzel nem tudok nem egyetérteni! Kár, hogy TQ és US ezekhez a lemezekhez nem tudtak hozzájárulni a zsenialitásukkal... Nem baj, most újragondolva szétb@***k rendesen a zenét a kib@***tt zsenialitásukkal!!! 😡😡😡

Előzmény: Epsilon (15359)
Epsilon Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15360

Ja, és a Hades-ban benne van még a teljes Albert Hall koncert is hyper szuper csúcs minőségben, meg a phaedra lemez fele újrakeverve.

Előzmény: Epsilon (15359)
Epsilon Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15359

Én nem pazarolnék időt olyanokra, mint a

machu pichu

mona vinci

island fay vagy

sorcerer 1914

legfőképp nem a quantumra.

 

Tudom, hogy kakukktojás, de az elmúlt 10 év legjobbja az

In search of Hades box set

benne a 2 cd-nyi Phaedra sessions

a teljes oedipus tyrannus anyag

a victoria palace concert

a rainbow theatre concert

az coventry cathedral concert igazi első száma

és az újra összerakott ricochet 

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15358

Ja, és ez egy rajóngói klub, csak ez egy TD rajongói klub, nem egy biznisz által vezérelt álTD klub.

 

Részemröl a 2015-ig megjelent lemezekröl (kivéve a csecsini koncertet) bármikor, bármit, bármennyit diumálhatunk. Annak a TD-nek (az igazi, one and only TD-nek) továbbra is az elkötelezett, feltételek nélküli rajongója vagyok!!!

Előzmény: VarKat (15356)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.09 0 0 15357

Szia!

Elöre bocsájtom, hogy amit írok, az teljesen személyes vélemény és abszolút nem azon alapszik, hogy mit olvasol arról az interneten, hogy a többség mit szeret, vagy, hogy hány elcseszett megtekintése van pl. egy álTDs elcseszett koncertfelvételnek a YT-on…

Arra a kérdésedre, hogy van-e valami elektronikus zene az utolsó 10 évböl, ami utánérzésektöl mentes a válaszom az, hogy igazából nem ...

 

Ami most hirtelen eszembe jut az a Baumann/Haslinger-féle Neuland. Na ez elég egyedire sikerült, kicsit hasonlít Baumann Machines of Desire c. albumára, ami viszont hasonlít kicsit egy bizonyos Baffo Banfi ”Frontera” c. 2015-ös albumára (gondolom nagyjából ugyanazokat a hangszereket használták és ezeknek is a preset hangjait – nem szarakodtak kikeverni új hangokat, mint pl. az igazi TD meg Klaus Schulze tették annakidején (de csak annakidején)). Na, akkor talán ez sem annyira eredeti😊 – mehet egy 7-8-nak…

 

Egyébként, ha egy 10-es skálán kellene megjelenítenem az utolsó nem 10 hanem 20 év lemezeit, akkor 10-es meg 9-es lemez nálam nincs! A 10-es az a teljesen innovatív (mondjuk Phaedra, Ricochet, Cyborg, Timewind, Moondawn, Mirage – ilyenekre gondolok. Ilyenek már nincsenek, csak olyanok, amik ezekre hasonlítanak ezerrel). A 9-es az a valamennyire innovatív, ahol elvétve felismersz egy-egy hangot az elözö innovatív albumokból – na ilyen se volt…

 

Aztán a 8-tól jönnek azok a lemezek, amik tele van utánérzésekkel, de nagyon jó lemezek. Ide sorolnám pl. a [’ramp] Synchronize or Die ill. a Cosmic Ground Cosmic Ground és Live c. lemezeit.

 

A javasolt TD lemezek nálam olyan 5-6 körül mozognak (természetesen, a 2016 után megjelentek, egytöl-egyik mind 11-es lemezek, de sajnos az én skálám csak 10-ig terjed. Viszont azok az álTD lemezek annyira fenomenálisak, hogy egyszerü emberi agy (mint az enyém) fel nem tudja öket fogni / meg nem tudja érteni a nagyságukat, még 30 éves elektronikus zenei hallgatás után sem!!!😊

6–7-seket ömlesztve ajánlanék. Semmi extra nincs bennük, de jók (persze most csak a Berlin-School-os – micsoda xar idejétmúlt, tehetségtelen új ”zenészek” fércmunkáinak eladására kitalált baromság! Ennél csak a neo-Berlin School jobb – a barmok azt hiszik, hogy új iskolát teremtettek – persze, csak az ideológia ugyanaz, meg a szintik olcsók vagy virtuálisak, de egyébként nem😊

-          ARC – Umbra

-          AXESS – Zen

-          Broekhuis, Keller & Schönwälder – Yellow

-          Broekhuis, Keller & Schönwälder – Purple

-          DANGER IN DREAM – Iconic

-          FREE SYSTEM PROJEKT & TERJE WINTHER – Spoon Forest

-          KLAUS SCHULZE – Silhouettes (egszerü, de nagyszerü szvsz. Na, jó, ez nem epigon, csak tetszik :)

-          LOOM PROJECT – The Tree Hates The Forest (ez meg tele van egy csomó minden más utóérzéssel, kevesebb BS-ossal)

-          NODE – Node 2

-          PYRAMID PEAK – Roots

-          SEQUENTIA LEGENDA – Blue Dream (még éppen befér - annyira pofátlanul koppintja Klaus Schulze–t, hogy már tetszik – valamennyire 😊

 

 

5–ös alatti lemez annyi van, hogy Amazonast lehet velük rekeszteni …

 

Azt kérlek ne kérdezd meg, hogy miért nincs köztük Spyra, Redshift, Ian Boddy, Syndromeda, Arcane, Ron Boots (és a közepesnél alacsonyabban tehetséges / tehetségtelen holland társai). Ök az Amazonast rekesztik éppen … Jarre meg a parton nézi öket, mert legalább rekeszteni szeretne, de annyira sok xart adott ki az utolsó majd 20 évben, hogy már az Amazonasos rekesztésbe se fér bele. De ö lehet az elsö, aki a Nílust rekesztheti … 😊 Ja, bocs Jarre nem is Berlin School-os csóka … csak a tököm tele van, hogy egy csomóan az elektronikus zene nagy -, meg déd-, meg ük-, meg szépapjának tekintik, miközben nagyon messze van attól. Igaz, ö az egyik elsö nagy elektronikus zenei epigon, de, hogy alapító legyen … 😊

 

Természetesen ez az én véleményem. Másnak biztosan más tetszik / mást gondol jónak / nagyon jónak.

Előzmény: VarKat (15356)
VarKat Creative Commons License 2021.06.08 0 0 15356

Köszönöm a szíves választ! Mondjuk rajongói klubbra számítottam de így mégjobb: látom, hogy nem én tévedtem. Az általatok javasolt felvételeket meg fogom hallgatni, és még egyszer köszönöm! Ha már voltál ilyen szíves részletes választ adni, akkor megkérdezném, hogy van-e egyáltalán manapság valami zaftos, tartalmas elektronikus zene, ami nem merül ki az utánérzésekben. Na, jó, olyan is lehet, de a legfontosabb, hogy tudnátok-e valami komolyat ajánlani az utóbbi 10 évből? Előre köszönöm az ajánlásokat!

 

Előzmény: Törölt nick (15355)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.08 0 0 15355

Mostanság vagy az utolsó (mondjuk azt inkább) években?

 

Mint falum is írta 2015 Január óta a TD csak egy kib@***tt feka meg álTD biznisz ... semmi más (persze egyesek - de szvsz nem a többség - mást gondolnak).

 

Számomra (is) 2015-ben a TD megszünt. Az utolsó lemezt, amit még TD-nek ismerek el, az a Quantum Gate, ami nem egy rossz lemez, de (majdnem) végig rajta van még az Öreg kézjegye. Annyira azért nem jó, mint egyes sükebókák írják - vagyis, hogy a legjobb lemez a Phaedra meg a Rubycon meg a kuyyafüle óta ... persze.

Mint már leírtam, szvsz messzemenöleg a leggyengébb szám a lemezröl a rendesen VCMGs Lowly-rea hajazó It Is Time To Leave ... bla bla bla, amit, természetesen a jelenlegi 4 - TD nevet bitorló (persze ott van még Feka Mama is, aki a fö motorja az egész ürüléknek, amit ma TD-nek hívnak) - idiótából kettö írt, Edgar nélkül. Persze rá kellett tenni a lemezre ezt a xart is, hogy rontson a minöségén, meg belerúghassanak még egyet eDGAR EMLÉKÉBE ...

 

De nem ez volt a kérdés - szóval 2010-2015 közötti lemezek közül én a következöket ajánlanám (még mielött szó éri a ház elejét - igen, a 4 jelenlegi idiótából 3 már nagyban jelen volt ezen periódusban is a csapatban, de ekkor még Edgar volt a fönök nem a Pacha Mama meg a 21. század legnagyobb zeneszerzöje - Thoooooooooooooooorsteeeeeeeeeeeeeeen QUAESCHNINGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG!!!!!!!):

- Dream Mixes V

- The Island of The Fay

- Machu Picchu

- Mona Da Vinci

- Mala Kunia

- Sorcerer 2014

- Booster IV - igen ez egy válogatáslemez, de szvsz jóra sikeredett

 

Így kapásból nekem ezek azok, amik legjobban tetszenek

 

Aztán 2015 után vödörszámra jelentek meg a xarabbnál xarabb Session CDk (asszem már a 7.-nél tartanak), egy minden szempontból szörnyü átdolgozáslemez (Recurring Dreams - brrr, már csak a neve hallatán kitör a frász!!!:(((, egy csomó más gáznál-gázabb koncertfelvétel meg a 21. század legnagyobb zeneszerzöje összeszedett pár tehetségtelen fiatalt meg kiégett öreget és zárt ajtók mögött prüntyögtek meg baromkodtak egy sort ... és a vadbarma készülödik a 3. hullám (vagy második?) zárt ajtós marháskodásaira ...

 

Én kb. így látom a helyzetet ... sajnos :(((

Előzmény: VarKat (15353)
falum Creative Commons License 2021.06.08 0 1 15354

Semmi jó nincs,tekintve,hogy 2015.Január 20. óta  a banda nem létezik.Csak ál TD van.

 

Számomra az utolsó jó TD lemez ez:

 

Tangerine Dream 2008 Autumn In Hiroshima Part Three from the Five Atomic Seasons Full Album

 

https://www.youtube.com/watch?v=Lzfl1CqTHwQ

 

1970 és 1990 között volt a legjobb formájában a banda. De ez már lerágott csont. Írd be a forumkeresőbe a lemezcímeket és akkor a hozzászólások alapján tudsz mérlegelni,hogy mit érdemes hallgatni a TD-től.

VarKat Creative Commons License 2021.06.07 0 0 15353

 Üdvözlök mindenkit! Új vagyok itt. Azt szeretném megkérdezni, hogy a sok ömlesztett áruból, mi a jó mostanság, amit megjelentettek az utóbbi 10 évben? Nem követem már a bandát, mióta szerintem nagyon üres lett, viszont már kéne valami friss jóság tőlük. Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (15352)
Törölt nick Creative Commons License 2021.06.06 0 0 15352

:(

Előzmény: VideoDream (15351)
VideoDream Creative Commons License 2021.06.06 0 0 15351

Edgar ma lenne 77 éves.

sanofi Creative Commons License 2021.06.01 0 0 15350

Jó bizony! :-)

Előzmény: tangerine (15349)
tangerine Creative Commons License 2021.05.31 0 0 15349

Ez is jó (lehet hogy volt már):

https://www.youtube.com/watch?v=kE9I8eGgJfo

 

Előzmény: Peter Lion (15347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!