Keresés

Részletes keresés

Okos Mikulás Creative Commons License 2000.04.28 0 0 544
Szerinted Vásárhelyi Mária civil.
Szerinted a Tilos rádió is civil.
Bruhaha.
purplerain11 Creative Commons License 2000.04.28 0 0 543
Kedves Hame, Luis, Lujza!
Síkits, Lujza!

Én vitatom ennek az egész topicnak az értelmét, hacsak az nem, hogy kedvetekre szidalmazhassatok egy liberális média-szociológust.
Én teljesen kívülállóként azért szóltam bele, mert úgy érzem, hogy ez a hozzáállás méltatlan a részetekről.
Mert egy dolog a politika, ahol minden mocskos dolog elfogadott, és egy másik a civil szféra, például az Index, ahol civil külső emberek véleményt cserélnek bármiről.
Nem vitatottan OKa mondatai személyükben gyalázták Vm-t.
Amikor azt kérdezem tőletek, hogy aki cipőkészítésről beszél élő nő arcából, az szerintetek miről beszél? Élő vagy holt emberről, arra sosem válaszoltok tényszerüen.
Én értem, amit írtok,hogy ő csak azt akarta mondani, hogy olyan vastag bőr van a képén, mint egy krokodilnak. Ez sem a legszebb népnemzeti oldali mondat, de elment volna. Csakhogy - nem beleértelmezve - még hozzátett valamit,mintegy nyomatékul. Ez a cipőkészítési cél már az előzményeket is más megvilágításba helyezi. Ti ezt a mondatot csak úgy akarjátok érteni, hogy a krokodilbőrből cipőt lehet készíteni, olyan erős.
Igen, de ne felejtsük el, hogy a krokodil már eleve egy hasonlat az arcbőrhöz. Tehát, akárhogy olvasom a mondatokat egymás után, csak azt látom, hogy az arcbőrre is vonatkozik a cipőkészítés. Akkor pedig ott vagyunk a lámpaernyőnél.
Nekem mindegy különben, mert tényleg mindegy. De ha nem szorolunk rá, nekünk miért kell továbbra is egymásnak feszülnünk egy hülyeségen.
Rámutattam még az ok - okozatra, amit nem vitattatok. Mit akartok még?
VM is nyilatkozott jól - rosszul.
Az ügyet felkarolta Seszták és Lovas, ők sem jutottak sokra vele.
Mit tehetek még értetek ebben az ügyben?

Most nem a parlamentben vagyunk, ahol mindenképpen védeni kell a pártotokat, hanem civilek, akik kedvtelésből beszélgetnek.

Előzmény: lujza (542)
lujza Creative Commons License 2000.04.28 0 0 542
Ha purplerain még1x mekkérdezi, hogy élö krokodil böréböl csinálnak-e különbféle használati tárgyakat, sikííííítok.
luis Creative Commons License 2000.04.28 0 0 541
Mi nem interpretáltunk SEMMIT szabadon. Szó szerint idéztünk egy cikkből ahova valami le van írva fehéren-feketén (na jó, RUNAírással). Értelmezési szabadság SZVSZ ezesetben 0 (zéró).
Egyébként van egy rokonom Braziliában aki alligátorokat és krokodilokat tenyészt cipőnek. Szólok neki hogy hazaköltözhet itt is van anyag. Vagy eddig nem vette észre hogy zöldszínű agresszív, húszabáló lámpaernyőket tenyészt? :-))))
Előzmény: purplerain11 (538)
Pdictus Creative Commons License 2000.04.28 0 0 540
A purpli esetében valójában nincs különbség, a muki helybôl mindent úgy "értelmez", hogy átértelmez, ahogy louis írja, ökörnek tetetti magát - vagy valóban az. /netán kroki--))?/
Előzmény: HAME (539)
HAME Creative Commons License 2000.04.27 0 0 539
Tessenek kérem pontosabban fogalmazni, ha lehet!!!!!!

A legnagyobb mondatértelmező, és a legnagyobb mondatátértelmező között van néhány árnyalatnyi különbség...
:->

Előzmény: Okos Mikulás (536)
purplerain11 Creative Commons License 2000.04.27 0 0 538
Az talán elég meggyőző lehetne mindannyiotoknak, hogyha egy pár mondatot Ti szabadon iterpretálhattok, akkor azt adjátok meg VM-nak is.

Gondolj arra is, hogy élő krokodilból csinálnak-e cipőt, vagy előbb leölik őket.
Ha ezt így átgondolod, már látható is a másik ugyanolyan jogos értelmezés a lámpaernyőről.

Előzmény: luis (535)
szalonna Creative Commons License 2000.04.27 0 0 537
Hijnye, csípje meg a Gadamer... :-)
Előzmény: Okos Mikulás (536)
Okos Mikulás Creative Commons License 2000.04.27 0 0 536
Ez régi betegsége nekije. Ő a legnagyobb magyar mondatértelmező. Lásd: Kövér Topic.
Purplerian, nem kell duzzogni. :)
Előzmény: luis (535)
luis Creative Commons License 2000.04.27 0 0 535
Dear Purple!
Te vagy hihetetlen hülye(korlátolt) vagy , vagy csak annak akarsz látszani. Most nem tudom vagy-e vagy csak látszol esetleg látszani akarsz.
Rajtad kívül mindenki tökéletesen érti mit mond a másik téged kivéve....
purplerain11 Creative Commons License 2000.04.27 0 0 534
Kedves Kisgazda!
Kivételes méltányosságból ide idézem az ominozus mondatot mégegyszer, mert benned látom a morzsát, hogy elgondolkodsz rajta. OKA ugyanis sajnos nem azt írta, amit Te itt irsz, az egy adaptáció.
VM-é pedig egy másik adaptáció.

O. Kovács Attila:
... őszintén szólva lesülne a bőr a pofámról. Csakhogy a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle.


Előzmény: Kisgazda (530)
Pdictus Creative Commons License 2000.04.27 0 0 533
Lám, lám!! Tegnapi kérdésmre

( "Pdictus 2000-04-26 11:47:26 (523)

Hölgyek, Urak,

milyen is a RUNAírás ??? ")

gyűlnek a válaszok - ha indirekt módon is !!

Lásd pld tuutu, purpliesô beírásait ---

ECCEr majd érdekesek lesznek az utókornak

Kisgazda Creative Commons License 2000.04.27 0 0 532
Kedves Tuttu!

És ahol az önkormányzat szoclib, ott az önkormányzati cégeknél is Népszava, Népszabadság, HVG.

Előzmény: tuutu (531)
tuutu Creative Commons License 2000.04.27 0 0 531
Üdv!
Csak most tudtam elolvasni a 04.20-i Demokratát,és
Seszták Ágnes cikkében ( 2.bek. ) rémisztő dolgot olvastam.
"Először is az állami cégek túlnyomó többsége a mai napig is a Népszabadságot járatja."
1.Ha a KSH részére ilyen jellegű adatszolgáltatási kötelezettséget is teljesíteniük kell az állami cégeknek, akkor nem csoda, hogy tönkremennek.
2.Ha nem KSH adat, akkor honnan vette S.Á. állítását?
3.Ha pedig csak saccolt, akkor az egyéb adatokat hogyan hihetem?
Mindegyik lehetőség rémisztő.
hm
tuutu
Kisgazda Creative Commons License 2000.04.26 0 0 530
Látod Kedves Purplerain itt van a probléma, úristen, mennyi karaktert megtakaríthattál volna, ha csak egyszer elolvasod a cikket, de legalább figyelmesen a beírásokat.

OKA VM arcát nevezte vastagnak.

Tehát ha én azt mondom neked, hogy jó vastag az arcbőrőd, legalább annyira vastag mint amiből cipőt készítenek, akkor én még nem mondtam azt, hogy Purplerain bőréből lámpaernyőt kellene készíteni.

Előzmény: purplerain11 (524)
csoma Creative Commons License 2000.04.26 0 0 528
Hagyjátok rá! Járkál topicról topicra és ugyanazokat írogatja. Már Verebesnek is elmagyarázta, hogy kell érteni a krokodilbőrt...
Előzmény: szalonna (526)
lujza Creative Commons License 2000.04.26 0 0 527
:)
Előzmény: szalonna (526)
szalonna Creative Commons License 2000.04.26 0 0 526
Kedves purplerain, már megint Te érted egyedül, mi a helyes és mi nem. És ez így megy, topkról-topikra. Üdv szalonna
Előzmény: purplerain11 (524)
alfalfa58 Creative Commons License 2000.04.26 0 0 525
Az ember már-már alig lát köd-krokodil nélkül.

:-(

purplerain11 Creative Commons License 2000.04.26 0 0 524
Kedves Hajnalpir, Azazello, Kisgazda és többiek!

Végtelenül unalmas ez a topic. Lehetetlent akartok bebizonyítani. Nevezetesen, hogy OKA cikkében nincs benne, amit VM mondott a holland nőnek, vagy bárkinek.
Sajnos benne van.
Mondjatok olyan esetet, amikor élő krokodilt nyúznak meg és készítenek belőle cipőt. Nemigen találnátok olyan bőrdíszmüvest, aki erre vállalkozna. Az OKA féle mocskolódás sajnos igenis tartalmazza azt, amitől ennyire ki vagytok akadva.
De nyugodtan mocskolódjatok tovább.
Nem vagyok VM, nem is ismerem, nem olvasok ÉSt.
Egyszerü ember vagyok, aki az ok és okozat összefüggésében próbálja látni a világot és nem a Ti lövészárkaitok vonalaiból.
Az ügy nálam egyébként független VM politikai szimpátiáitól, bár vitatom, hogy egy médiaszakértő lehet valaki úgy, ha bevallottan nem olvas jobboldali médiát.
Nektek azt kellene megérteni, hogy nem lehet senkit sértegetni családja miatt sem idézőjeles sem anélküli krokodillal és ebből fakadóan cipőkészítéssel, amely a krokodil leölését is feltételezi.

Ti pedig alaptalanul tartotok életben egy topicot, amelyben egy nőt üldöztök. Ha ugyanennyi energiával a véleményét ideidéznétek a médiáról és azzal érvelve vitatkoznátok, lehet, hogy nektek adnék igazat. Ebben az ügyben jószándékú olvasó mellétek nem állhat. Lovas és Seszták pedig önmagát minősíti, ha a lámpaernyős téma számukra bármilyen lehetőséget jelent.

Hangsulyozom senki sem vagyok, sem a médiában, sem a politikában, és VM-t sem ismerem. De egy nőt akkor sem lehet szabadon mocskolni, ha ő nem írogat Nektek.

Előzmény: Azazello (519)
Pdictus Creative Commons License 2000.04.26 0 0 523
Hölgyek, Urak,

milyen is a RUNAírás ???

Kisgazda Creative Commons License 2000.04.26 0 0 522
Nézd kedves Purplerain11!

Én szívesen összerakom neked az "úttőrőtábor" és a "baloldali erők koncentrált elnyomását végrehajtó Orbán kormány" szavakból a "baloldaliak koncentrációs táborba zárnák az Orbán kormányt". Te nyilatkozz le Helingának (még ennél jobb is kijöhet belőle) aztán majd azt mondjuk, hogy félreértette a holland. (Kapisgálod már)?

Előzmény: purplerain11 (518)
Azazello Creative Commons License 2000.04.25 0 0 521
Kedves hajnalpír,

A legelején még lehetett volna.
Most már képtelenség elegánsan visszavonulni...

Előzmény: hajnalpír (520)
hajnalpír Creative Commons License 2000.04.25 0 0 520
Kedves Azazello,
még mindig ez megy?:(
Dehát tényleg...ahelyett, hogy
beszáll a Haraszti, meg majd az Eörsi,
és a jóég tudja még ki...
Nem lehetett volna annyit írni, hogy a föld
alól is előkerítem az RH-t, és helyreigazítást
kérek? Most meg habzik a ház a szerecsenmosdatástól.
Persze nem Tőled kérdezem, hanem a
kitartó purparlétól.

Purplerain 11, győzz meg hogy nem Te vagy a V.M.:)
(Nekem beleférne)

üdv.
Aurora

Előzmény: Azazello (519)
Azazello Creative Commons License 2000.04.25 0 0 519
Purplerain11,

Úgy tűnik gyorsan felejtesz. Mintha a múlt héten ez ment már volna neked...

O. Kovács Attila:
... őszintén szólva lesülne a bőr a pofámról. Csakhogy a krokodilbőr bírja a kiképzést. Cipőt csinálnak belőle.

Vásárhelyi Mária:
... az olyan "krokodilokból" , mint jómagam, cipőt szoktak csinálni.

Vajon miként lényegült át OKA krokodil-hasonlata "krokodillá" Vásárhelyinél?
Ugyanis nem mindegy, hogy a krokodilok bôrébôl készül cipô, mint amivel nap mint nap találkozhatsz, ha besétálsz egy cipôboltba, vagy a "krokodilok" bôrébôl. Amire hirtelen egyetlen példát sem tudnék felhozni.
Ha a "krokodilok" bôrébôl nem is készül cipô, VM csúsztatásától nem túl bonyolult az út a holland újságírónô verziójáig...

Runa Hellinga:
... egy bizonyos baloldali médiaszociológusnak a bőréből lámpaernyőt kell készíteni.

Bunkóság ide, bunkóság oda, a harmadik idézet már köszönô viszonyban sincs az elsôvel, nem úgy Vásárhelyi verziójával...

Előzmény: purplerain11 (518)
purplerain11 Creative Commons License 2000.04.25 0 0 518
Fiúk, nem értitek, hogy, ha OKA nem mocskolódott volna a MAo-ban, akkor az egészre nem kerül sor?
Tehát, ha kultúrált a viselkedés egyikoldalon, akkor nincs is ilyen téma, mivel OKA és a MAo bunkó volt - csámcsoghattok kedvetekre, bunkó volt a válasz is.
ANyuxxx, ha majd tudsz olyan krokodilbőr kikészítési módot, amikor élő krokodilokat dolgoznak fel, akkor írd meg. Halott krokodil vagy médiaszociológus bőréből történő cipőkészítés vagy lámpaernyőkészítés között az általatok látni vélt alapvető különbség nem jelentkezik, de nyugodtan mocskolódjatok tovább.
anyuxxx Creative Commons License 2000.04.23 0 0 517
Már többször is kérdeztem más topicokban, hogyan lehet összetéveszteni a lámpaernyőt a krokodilbőrcipővel? Sajnos idáig nem kaptam rá meggyőző választ. A lámpaernyő (a holland cikkből tudom) lampenjarker. Mit tud ehhez képest a cipő flamandul, hogy ennyire összetéveszthető ?
Komolyan kérdezem, mert én nem beszélem a nyelvet, a lámpaernyőt is csak azért ismertem fel, mert annyira evidens.
Előzmény: Kisgazda (512)
bbbb Creative Commons License 2000.04.23 0 0 516
Szeretnék én olyan védtelen lenni mint a sokat emlegetett "nő", egyébként semmi más nem történt, mint egy újabb agresszív megnyilvánulás Magyarország ellen. Ha levennéd a szoclib suemüveget, te is láthatnád. Üdv.
Előzmény: hucul (469)
GH688 Creative Commons License 2000.04.23 0 0 515
Na, ezek vagytok ti...
Előzmény: Gorilla tanitvanya (513)
olhado Creative Commons License 2000.04.23 0 0 514
"Haraszti a cikk idézése után megjegyzi, hogy sugalmazójának nemzetgyalázásból, történelemhamisításból jelest adna. "

Igaz, Haraszti nyugodtan lehetne e két tantárgy egyetemi professzora, tehát helyénvaló a megjegyzés. :)

Előzmény: Kisgazda (512)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!